Kącik komputerowy

sanna, ale mobilny chcesz ten internet? czy stałkę? Zwykle ważniejsza od samego dostawcy i cen (bo to kształtuje się dość podobnie) jest to, gdzie będziesz tego netu używać i czy po drodze nie ma jakiś przeszkadzajek. W Playu możesz wypożyczyc modem na tydzień i zobaczyć jak to hula. Jeśli sygnał będzie słabszy niż by się to nam marzyło dobrze jest dokupić kilka metrów kabla USB i przez niego podpinać modem.
risotto   Życie końmi prowadzone
29 października 2012 21:35
Dziękuję Wam za odzew 🙂
to nie będę jej trzymała pod prądem 😀


Jejku... mam się z tym laptopem... Potrzebuję pomocy
Kupiłam baterię no i wsadziłam i laptop działał... ale jak bateria padła i podłączyłam do ładowania to się nie ładuje... może to być problem z napięciem ?? Mam taką ładowarkę, bo oryginalna już się przepaliła... ( http://www.sklepy24.pl/sklep/pckom_pl/produkt/zasilacz-tracer-sieciowy-notebook-300h/27848 ) ustawiona jest dioda na 12. Bateria taka : http://allegro.pl/bateria-acer-extensa-tm00741-grape-32-conis71-fv-i2679762780.html . Nie wiem czy to potrzebne i czy w czymś pomoże, ale muszę próbować.
Szam, chyba cos na kablu, bo nie chcialabym aby Mama zastanawiala sie - o ile to w ogole wypali - czemucos  sie 'zepsulo', chodzi mi o cos co bedzie takie bezkonfliktowe, takie mocno przyjazne dla starszej pani..
Ada   harder. better. faster. stronger.
31 października 2012 15:40
Chcę kupić Ultrabooka, może ktoś pomoże?
Będzie użytkowany na studiach, zależy mi na tym by bateria długo trzymała i żeby był w miarę lekki oraz miał wytrzymałą obudowę, chętnie z matową matrycą.
Do 3 tyś, rozglądałam się jest kilka do wyboru ale nie wiem na co zwrócić uwagę 🙁
Ada - zależy czego potrzebujesz 😉 jeśli to ma być laptop do "nauki/pracy" to sugerowałabym przyjrzeć się jego wadze (najlepiej jakieś małe i poręczne, co to nie trzeba osobnej walizki nosić - wiadomo), wielkość dysku nie ma większego znaczenia, chyba, że zamierzasz przechowywać multum filmów itp chociaż teraz wszelkie sprzęty komputerowe mają raczej pojemne dyski 😉 najważniejsze, żeby miał dobrą baterię(!) i dużo RAMu (szybsza reakcja, otwieranie się plików bla bla bla) 🙂 Jeśli zamierzasz puszczać muzykę, sprawdź jakie ma głośniki. Jeśli zamierzasz grać w gry to najważniejsza jest karta graficzna i RAM... Napisz na czym Ci zależy i rzuć linki do tych, które wybrałaś, to chętnie pomogę ^^
sanna, jeśli chodzi o stałkę, to ja byłam mega zadowolona z usług UPC. Raz nam się coś skrzaczyło- panowie techniczni byli na drugi dzień i wykryli podpinającego się niezbyt profesjonalnie sąsiada. Poza tym- chodził jak zły a kosztowało to bodajże 50zł. Zdecydowanie odradzam neosradę (chociaż jest to jedyne stałe łącze, które w tej chwili oferują w mojej dziurze). Dzień bez resetu był dniem straconym, połączenie się z ich infolinią wywoływało ataki niepohamowanego gniewu i wymyślali jakieś dziwne historie, hitem było przewiercenie kabla. Niestety nie wiem jak sprawują się te wszystkie nowości w pakietach z kablówką czy cyfrówką. Najpierw popatrz co w miejscu zamieszkania mamy w ogóle będzie odbierało (na stronie każdego operatora można to sprawdzić, albo zadzwonić na infolinię (od razu się dowiesz jaki jest poziom konsultantów, dobrze w takich rozmowach palić głupa i udawać, że się nie ma bladego pojęcia o internecie, szybkościach, przepustowości itede, w końcu jeśli nie daj Boże mama będzie musiała zadzwonić to potrzebuje cierpliwych i miłych ludzi po drugiej stronie słuchawki🙂.
Ada, http://allegro.pl/ultrabook-lenovo-u410-i3-3217u-8gb-500-gf610m-win8-i2757895523.html ? Matryca błyszcząca, bateria do 9 godzin trzyma. Chyba, że wolisz coś z lepszym procesorem, choć to zawsze jest coś za coś - np. i5, ale 4gb ramu 😉
Lenovo dobra firma, mam laptopa od nich i jestem bardzo zadowolona 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
13 listopada 2012 23:05
Dlaczego okładki moich folderów wyglądają tak dziwnie, co zrobić, żeby wróciły do tradycyjnego wyglądu?
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2012 20:49
Nikt?

Mam kolejną zagwozdkę. Updatowałam operę i google mi nie działa :P
Zastanawiałam się rano nad tymi folderami, ale nic nie wymyśliłam - ciężko coś stwierdzić tak na oko, ja jestem grzebacz i muszę mieć fizycznie do czynienia z problemem :P Nie wymyśliłam nic innego jak zrobienie nowych folderów i przerzucenie zawartości 🤣
Co do opery to nie mam pojęcia, bo nigdy z niej nie korzystałam. Może reset kompa coś da? W ogóle co dokładnie wyskakuje? Tzn. jaki komunikat?
Potrzebuję szybkiej pomocy. Laptop grzeje mi się jak dziki, przez co wyłącza się co jakiś czas (dziś bije rekordy - średnio co 3-4 godziny). Fakt - korzystam z niego mając go zwykle na brzuchu (staram się, żeby opierał się tylko kantami tył/przód, ale luz pod spodem nie pomaga)...
Potrzebuję szybko jakiejś podstawki chłodzącej, przeglądam Allegro i... klops - nie wiem w ogóle na co zwrócić uwagę. Czym one się różnią poza ceną? 😉 Obecnie szalenie ograniczają mnie finanse i wolałabym kupić coś ze zdecydowanie niskiej półki cenowej - to ma jakikolwiek sens? Wiem, że tanio nie może równać się dobrze, ale może chociaż na jakiś czas by wystarczyło?
Możecie coś polecić?
Allegro
Radziłabym raczej iść do serwisu, żeby go przeczyścili, bo możliwe, że nałapał kurzu i wiatraki nie wyrabiają. Trzymanie go na sobie też nie jest najlepszym pomysłem :P
No niestety, zwykle droższe=lepsze. Nie wiem czy jest sens kupować coś bardzo taniego, bo może nie sprostać. Te wyglądają nieźle i nie kosztują kroci: http://allegro.pl/aab-cooling-nc24-chlodzenie-laptopa-b-ciche-20db-i2796821101.html http://allegro.pl/zalman-nc1500-mini-chlodzenie-laptopa-okazja-24h-i2786373910.html Chyba, że chcesz jeszcze taniej, to szukaj czegoś podobnego, by ta kratka na której ma stać laptop zajmowała jak najwięcej podkładki, takie coś http://allegro.pl/aab-cooling-nc8-chlodzenie-laptopa-b-ciche-11db-i2773766637.html gorzej rozprowadza powietrze. Choć wciąż utrzymuję, że serwis to najlepsze rozwiązanie, bo jak się tak dziko grzeje, to mogą się części wewnątrz rozlutować i dopiero wtedy będziesz mieć imprezę.
budyń, na zostawienie go w tej chwili w serwisie niestety nie mogę sobie pozwolić, musi jeszcze trochę pociągnąć. Dziś odwiedzam z nim kumpla, który ma mu przewietrzyć system (albo go po prostu szybciutko sformatować), może namówię go, żeby zajrzał do środka, jeśli ma w domu odpowiednie śrubokręty i inne takie.

Za linki dziękuję :kwiatek:

Edit.
Dodam jeszcze, że to ogólnie model mocno nieudany i chlodzenie od początku było mocno średnie... :/
Uuu... laptop już po leczeniu. Kolega nad nim do 3 siedział, ale dziad przestał się gotować!
A poza tym format i takie tam... a podkładka będzie, ale taka "spadkowa", więc odpada mi dumanie nad modelem.
Szam bardzo dziekuje :kwiatek:
Dworcika, na przyszłość: kup sobie sprężone powietrze i dmuchnij w niego czasem. Lapciaki nawet przy dość ostrożnym obchodzeniu i trzymaniu na twardych powierzchniach łapią masę syfu z powietrza.

sanna, i co w końcu wybrałaś?

Moja mama jest typem totalnie nie-komputerowym, musi sobie na kartce zapisywać nawet jak się włącza to ustrojstwo a od kilku miesięcy buszuje po necie i nawet całkiem nieźle jej idzie. Jestem pełna podziwu dla starszyzny🙂
szam, słuszna uwaga, dziękuję 🙂
Szam, jeszcze nie. Sprawa 'dojrzewa', laptopek juz czeka, Mama ma sie w miedzyczasie 'oswoic' z tematem a w styczniu- gdy ktos z rodziny bedzie w Polsce - zostanie podjeta ostateczna decyzja  :kwiatek:


Dworcika, na przyszłość: kup sobie sprężone powietrze i dmuchnij w niego czasem. Lapciaki nawet przy dość ostrożnym obchodzeniu i trzymaniu na twardych powierzchniach łapią masę syfu z powietrza.

sanna, i co w końcu wybrałaś?

Moja mama jest typem totalnie nie-komputerowym, musi sobie na kartce zapisywać nawet jak się włącza to ustrojstwo a od kilku miesięcy buszuje po necie i nawet całkiem nieźle jej idzie. Jestem pełna podziwu dla starszyzny🙂

btw to poczatek zupelnie jak z moja, ale dodajesz mi otuchy, ze Mamuski tez moga  😎 A jak sobie Twoja Mama radzi ze wszystkimi komunikatami aby cos aktualizowac, zostawic/nie wyklaczac i co tam jeszcze laptop potrafi wymyslic aby nekac nowicjuszke? Bo tego sie najbardziej obawiam :-/
sanna, no tu ma ułatwioną sprawę, albo pyta ojca albo dzwoni do mnie. Sama by chyba na zawał padła jakby miała podjąć tak ważną decyzję🙂 Przecież od jednego kliknięcia komputer może wybuchnąć albo zamienić się w gejzer na którego szczycie będą tańczyły gołe panienki😉 Nic się nie martw, jak będzie musiała to jakoś sobie poradzi, byle tylko czytała czego dokładnie komunikat dotyczy, żeby w razie jakiegoś fakapu potrafiła powiedzieć co tam napstrykała. W sytuacjach awaryjnych: zapisz gdzieś na kartce jak się przywraca system do stanu sprzed zmian, jak będzie instrukcja krok po kroku to da sobie radę.
Witam
Pokornie zwracam się z prośbą, do osób mądrzejszych i bardziej doświadczonych w sprawach komputerowych, o pomoc. Może pokrótce moja historia. Komputer od jakiegoś czasu truł dupe i mówił, że ma jakieś super hiper zajefajne aktualizacje. Nie dawał spokoju i w końcu uległam... po czym obudziłam się dziś rano i nie miałam już nic na komputerze... Zupełnie zero, wszystko zostało wyj..walone w kosmos, ściągi, pomoce naukowe, testy, referaty, opracowania, filmy, zdjęcia, Simsy ( 👿 ) no wszystko, zainstalował się windows od nowa. Bez płyty. Kurde jak chciałam zainstalować kiedyś od nowa oprogramowanie to uparcie twierdził, że bez płyty się nie da a tu proszę... I tu moje pytanie. Czy te pliki da się odzyskać? W sumie to kij z filmami, ale zdjęcia, dokumenty  😵  lata pracy, cierpień i nieprzespanych nocy... Są jakieś szanse? Może byłby ktoś tak uprzejmy i opisał pokrótce czego szukać, z jakiego programu korzystać, co zrobić? Może krok po kroku? Będę wdzięczna za każdą pomoc.
pantofel, niewykluczone, że aktualizacje nie utworzyły punktu przywracania systemu, a system zaczął siadać i "się przywrócił" z punktem przywracania zaraz po instalacji. Od tego bym zaczęła - czy jest szansa cofnąć przywracanie systemu (np. start - wszystkie programy - akcesoria - narzędzia systemowe - przywracanie systemu. Nie napisałaś jaki masz system)
Jeśli nie to trzeba wstrzymać się z nagrywaniem czegokolwiek na dysku (de facto zaprzestać użytkowania komputera) i... jednak zakupić jakiś program do przywracania danych. Bo bezpłatne raczej nie spełnią twoich nadziei. Umożliwią, owszem, odzyskanie większości zdjęć i dokumentów, ale bez struktury plików i katalogów, często ze zmienionymi nazwami.
Poleciłby mi ktoś może jakiś dobry darmowy program antywirusowy? Możliwie jak najprostszy w obsłudze.  :kwiatek:
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
28 listopada 2012 16:21
Avast
Co sądzicie o takim laptopie:
http://biedronka.pl/laptop/
Ew. w tej cenie (do 1300 zł) możecie coś polecić?

Potrzebuję laptopa głównie do przeglądania internetu, trochę zdjęć na dysku, ogólnie wystarcza mi mój 5 (?) letni Acer, ale niestety mogę używać go tylko stacjonarnie...

Budżet mam mocno ograniczony, ale nie mam dużych wymagań.
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
01 grudnia 2012 18:56
Jeśli chodzi o takie wymagania to szczerze polecam netbooki  Eee PC Asusa. Mam go od 4 lat, nigdy się nie zepsuł, bateria nadal trzyma bardzo długo, nie zauważyłam skrócenia czasu pracy na baterii, klawiatura bardzo wygodna jak na komputer tych rozmiarów, jedyne co było do poprawki do system operacyjny : był Windows Starter, wymieniłam na Windows 7 Prof. wersja dla normalnych laptopów  + Debian i świetnie daje sobie radę. Oczywiście netbooki nie mają kieszeni na płyty, ale mi wystarczają 4 wejścia usb do transferu danych. Ekran jest matowy, więc łatwiej używać w słońcu. Nie pamiętam dokładnie który mam model, ale większość moich znajomych je ma, różne modele i wszyscy sobie chwalą, jako bardzo fajny sprzęt, szczególnie do przeglądania  Internetu, przechowywania całkiem sporych ilości danych, programowania, pod względem wydajności nie ustępuje większym laptopom z lepszym procesorami. I nie, nikt mi nie zapłacił za reklamę, ale uważam, że to netbook godny polecenia.

http://allegro.pl/netbooki-asus-63000

A jeśli chodzi o ten reklamowany w Biedronce : firmy nie znam, chyba nikt w moim otoczeniu nie ma takiego, a już na pewno nie polecam Windows 8, jak system jest do wszystkiego, to jest do niczego.


Pozdrawiam
zosia1990, a co mogłabyś powiedzieć o tym:
http://allegro.pl/niebieski-asus-x401a-b970-4gb-320gb-hdmi-windows7-i2842755477.html
? Proesor widzę lepszy, Windows 7, dysk 320 GB wystarczy mi na najbliższe 10 lat ;D... Co prawda ekran trochę mniejszy, no i brak napędu DVD...

Zastanawiam się nad tym albo nad tym Biedronkowym...
Ubawiło mnie "firmy nie znam" w odniesieniu do compaqa 🙂
Ta, wiem, inne pokolenie, dla mnie równie dobrze można "nie znać" IBM'a, MaC'a czy Dell'a 🤣
zosia za młoda, żeby znać compaqa 🙂, a ja nieubłaganie się starzeję, buu.
(a! w ogóle nie znam się na laptopach, czyli to nie o sprzęcie, o samo "firmy nie znam" mi chodzi)
http://allegro.pl/nowy-acer-5760-32354g32mnsk-i3-4gb-320gb-w7-krk-i2829448640.html
Jak dla mnie najlepiej "wyważony", jak na taką cenę.
budyń, no właśnie, tylko ja już nie chcę Acera. Po starym z wypadającymi klawiszami, wiecznie psującym się touch padem, stacją dysków i trzeszczącymi głośnikami mam już dosyć. To, że po ok. 2 latach zepsuł się monitor skreśla u mnie tą firmę raz na zawsze.
http://allegro.pl/laptop-asus-x54c-x53-b960-4gb-320gb-hdmi-usb-3-0-i2811588351.html
No to lepiej już to, taki sam jak dałaś, ale ma dvd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się