Kącik komputerowy

jeśli chodzi o dźwięk, najlepiej użyć konwertera, przykładowo http://www.miksoft.net/products/MMCsetup.exe
a ten plakat w czym chcesz zrobić ? do tego polecam Ci prosty i darmowy program gimp, tam odrazu przy tworzeniu nowego projektu wybierasz w ustawieniach wielkość np. a4.
Plakat właśnie chcę robić w Gimpie, nie wiedziałam, że jest tak opcja wybrania takiego formatu  😡 Z dźwiękiem spróbuję.
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
08 maja 2013 07:12
pomocy! 🙁

Od kilku dni mam jakiś problem z przeglądarką (uzywam google chrome). Nie wyświetlają mi się elementy stron, na fb nie mogę wrzucić komuś zdjęcia na tablicę, na rv ogłoszenia pojawiają się w postaci ,,listy" po lewej stronie, nie da się wstawić emotki w pole wpisywanego postu (klikam na nią i nic się nie dzieje). Odkopałam ukrytego gdzieś głęboko IE i on działa normalnie. Totalnie nie mam pomysłu co zrobić i dlaczego tak się dzieje. 🙁
zobacz czy są jakieś aktualizacje, ja w operze mam takie coś żę jak mam wolnego neta to przełącza mi się na tryb 'opera turbo' i wtedy pokazuje sie sam tekst, bez zdjęć na stronie, żeby się szybciej ładowało. może w chrome też coś takiego samo Ci się włączyło ?
A usunęłaś ciasteczka? spróbuj, może pomoże.
Kupię dobrego laptopa do nauki w cenie do 2 tys ?
Do nauki, surfowania po internecie lub programów pewnie że kupisz. Ja potrzebowałam małego i lekkiego żeby wszędzie zabrać więc kupiłam netbooka za 1000zł. Jedynym problemem jest to że wgrany był win7 a lapek ma tylko 1gb przez co czasem muli bo sam system korzysta z 70% procent ramu, ale wymiana ramu na większy ( u mnie to może być max 2gb) to koszt ok 100zł. Więc jeśli będziesz kupowała lapka z win7 weź taki co będzie miał minimum 2gb ramu 😀 We wrześniu mój brat kupił za 2600 lapka Lenovo ideapad i jest naprawde porządny, zero jakichkolwiek problemów.
Ja bym na Twoim miejscu celowała w takie parametry : procek i3, 2-4gb ramu
może coś takiego http://allegro.pl/okazja-laptop-acer-i3-2x2-5ghz-500gb-win7-do-pracy-i3251604827.html
casines: bardzo dziękuje za pomoc 🙂
[s]chcę postawić serwer głosowy i serwer z grą na kompie, ale z racji tego że łączę się przez router on mi cos tam blokuje i urządzenia spoza sieci lokalnej nie mogą się połączyć z serwerami. połączyć sie mogę tylko tymi urządzeniami które są z sieci lokalnej poprzez wewnętrze ip. z tego co wyczytałam w internecie muszę w opcjach routera ustawić przekierowania portów(?) aby kopmutery spoza mojej sieci lokalnej mogły się połączyć z serwerem przez zewnętrzne ip.
próbowałam to zrobić tak jak na tym filmie :
, niestety bezskutecznie bo w moim routerze (netiaspot) wygląda to zupełnie inaczej i najprawdopodobniej coś źle poustawiałam. czy jest na sali jakaś dobra dusza która się zna i mogłaby mi pomóc  :kwiatek: ?[/s]
już się udało 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
10 czerwca 2013 19:39
[s]jestem zielona w temacie i nie bardzo wiem co mam zrobić.
Komputer mi wyje, że mam wirusy.
Na szybko zainstalowałam testową wersję antywirusa ESET i mam kilka plików zarażonych. Trafiły do kwarantanny - cokolwiek to znaczy.
Co dalej?
Zamówiłam już antywirusa na 3 lata, więc będzie spokój ale nie wiem czy coś muszę jeszcze zrobić z tamtymi plikami czy samo już się naprawi?![/s]

już wszystko wiem!
Informatyk pomógł!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 czerwca 2013 23:09
http://www.sony.pl/product/vaio-seria-e/sve14a2m6e/akcesoria#tab miał ktoś styczność z tym laptopem?
Poleciłby ktoś podkładkę chłodząca pod Lenovo g570??Nie znam sie na tym kompletnie 🙇
Notarialna, vaio są fajne, zależy, czy do czego Ci potrzebny komputer.

Mam dwa pytania.
Są tu jacyś użytkownicy iPada? Potrzebuję klawiaturę, ale nie taką zwykłą bluetooth, tylko taką jak np. ten Logitech, bo chcę móc robić z niego netbooka. Wzięłabym bez zastanowienia tego Logitecha, bo oprócz fajnego designu ma też bardzo dobre opinie i jest wszystkim, co potrzebuję, ale kosztuje ponad 400 zł. Na allegro widziałam jakieś klawiatury za 100 zł, ale jest sens kupować coś takiego? Ma ktoś może klawiaturę do iPada (te zwykłe mnie nie interesują niestety)? :kwiatek: dodam, że chodzi o iPada 4.

Po drugie, muszę wreszcie zrobić porządek z laptopem, bo nowy dopiero za parę miesięcy. Mój potrzebuje generalnie formatowania, wyczyszczenia wiatraków i innych rzeczy, ale to załatwię sama 😉 Większy problem to fakt, że się przegrzewa i czasami wyłącza. Jak wróci z serwisu chciałabym go zacząć lepiej traktować i używać z podkładką chłodzącą, ale podobnie jak TUŚKA, nie znam się na tym. Na allegro są takie podkładki za 15 zł, mógłby ktoś doradzić czy w ogóle opłaca się brać coś takiego, czy jednak trzeba na to wyłożyć więcej?
TUŚKA, Bay, ja kupowałam podkładkę pod lapka jakieś pół roku temu. Zwróćcie uwagę na materiały- cała plastikowa nie nadaje się do niczego (ta "siatka" na powierzchni pod którą jest wiatrak lub wiatraki powinna być metalowa). Najistotniejszą rzeczą jest wielkość wiatraka. Jeden duży będzie głośniejszy od kilku małych, ale moim zdaniem lepiej spełnia swoją rolę (ja mam pod lapka 17" 120mm wiatrak). Przy mniejszych dobrze jest się przyjrzeć ich umiejscowieniu i ewentualnie jego regulacji, wypadałoby, żeby były w miejscach wlotu powietrza. Miłym dodatkiem jest regulacja prędkości. Są oczywiście jakieś z dodatkowymi bajerami w stylu chłodzenie nadgarstków, wbudowane głośniki itede ale to już strikte gadżety podwyższające cenę. Z konkretnych marek mogę z czystym sumieniem polecić Zalmana- do wszystkiego związanego z chłodzeniem komputerów.
Jakim programem mogę zastąpić Daemon Tools? (chodzi mi o możliwość tworzenia obrazów płyt)
Mam za zadanie znaleźć etui na Samsunga Ativ Smart PC 500t1c. Może nie być taki "magiczny", tylko zwykły rękaw z suwakiem. Cena się liczy.
Jak tego szukać?
SieneK   Kasia i SieneK
17 lipca 2013 20:56
Mam za zadanie znaleźć etui na Samsunga Ativ Smart PC 500t1c. Może nie być taki "magiczny", tylko zwykły rękaw z suwakiem. Cena się liczy.
Jak tego szukać?


http://allegro.pl/etui-futeral-samsung-ativ-smart-pc-pro-700t-500t-i3391672611.html
Dzięki. Ten futerał to tylko na tę "ekranową" część, prawda? Bez klawiatury?
Nigna   Warto mieć marzenia...
18 lipca 2013 09:46
Dziewczyny ratujcie bo coś mnie trafia ... wysyłam w załączniku jak wygląda u mnie obecnie youtube... Nie otwierają się tez niektóre zdjęcia na stronach, nie chodzi choćby głupia gra na fb... Ktoś ma pomysł co się stało ? Wtyczki wszystkie zaktualizowane, ciasteczka wyczyszczone, wirusy w sieci sprawdzone... Może coś w ustawieniach się pomieszało?

Edit.. teraz dopiero zauważyłam że nie mogę zalogować się na google bo komputer sobie krzyczy że to niebezpieczne połączenie a jedyną opcją do zaznaczenia jest " zabierz mnie stąd" ... przycisku" rozumiem zagrożenie" nawet nie ma.
Próbuje w ustawieniach dać w prywatności i historii żeby komputer używał ustawień użytkownika.. ale nie da się ; o Nie zapisuje mi się ta opcja i za każdym razem wraca do punktu wyjścia, komputer jakby sam sobie zaznacza " nie będzie zapisywał" lub "będzie zapisywał" , nie przyjmuje moich prywatnych ustawień...

wielka fota!
Moon   #kulistyzajebisty
18 lipca 2013 10:01
Nigna, w widok -> styl strony zaznacz "styl podstawowy"
Nigna   Warto mieć marzenia...
18 lipca 2013 10:15
Moon: Jest ustawiony styl podstawowy...
Edit: wysyłam jak wygląda choćby gra na facebooku... otwiera się , jest tło a menu się nie pokazuje. Na dole pisze że jak się nie pokazuje to trzeba zainstalować jave.. ale ja ją zainstalowałam i dalej nie działa...

tu tez!
mam problem, bo jestem zupełnie zielona w temacie
chcę kupić laptopa za ~2 tys. lub mniej. Nie oczekuję w zasadzie niczego-nie gram, nie obrabiam zdjęć specjalnymi programami, kamerka też nie jest potrzebna, w zasadzie tylko do korzystania z neta, pracy w wordzie itp. , taki do wszystkiego po trochu. Nie wiem kompletnie nic o twardych dyskach ani oprogramowaniach ( 🤔wirek: ) byłby w stanie kotś pomóc, doradzić :kwiatek: ?
ja bym celowała tak : procek core i3, jeśli system windows 7 to 4gb ramu, jakie parametry do windowsa 8 nie wiem bo nie używałam jeszcze.
przykładowe : klik, klik albo może jakiś netbook? lekkie to, poręczne i bateria trzyma lepiej niż w lapku 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
25 lipca 2013 15:34
Świetnie po prostu 😵
Zablokowali mi maila. Mam tam wszystko, hasła do różnych rzeczy na necie (zmieniałam niektóre), zdjęcia. Siedzę sobie wczoraj, zrzucam zdjęcia z maila z koncertu, do foldera na kompie, zawsze tak robię i robiłam. I nagle komunikat, że konto czasowe zablokowane, bo dziwne rzeczy na nim robię-żaden ppkt nie pasuje do tego co robiłam, chyba , że mam POP i IMAP, ale niestety nie mam pojęcia czym te POP-y i IMAP-y są, nic takiego nie ściągałam do ściągania zdjęć (z własnego maila, własne zdjęcia!). Dzisiaj próba ściągnięcia, 3 razy skończyła się zablokoaniem! Pierwszy raz spotkałam się z takim debilizmem, a z tymi idiotami nawet nie ma jak się skontaktować! Wszystko mi opadło, od 3 godzin (odblokowanie powinno trwać godzinę) nie mogę wejść na maila 🙁
Bischa, POP i IMAP to serwery poczty przychodzącej i wychodzącej. Pocztę otwierasz przez przeglądarkę (jak Opera), program (jak Outlook) czy na stronie swojej skrzynki?
Czy jakiś specjalista od "wewnętrznych" spraw komputera mógłby mi pomóc?  :kwiatek:
Co można powiedzieć o takim sprzęcie:
System operacyjny: MS WinXp Pro x64 Pro Service Pack 1
Częstotliwość procesora (GHz): Intel Pentium D CPU 2.80GHz (2 CPUs, 2800 MHz)
Pamięć (MB): 2047
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 220
Pamięć na karcie (MB): 1024
Zasilacz: ModeCom Feel I-350ATX ?
Gry takie jak GTA SA, Mafia 2 albo Assasin's Creed chyba powinny ładnie śmigać prawda? Nie mówię, że na maksymalnych ustawieniach, ale na przeciętnych chyba tak? Zresztą przy instalacji AC pokazało mi wszystkie dane i że komputer spełnia wymagania 🤔wirek:
Problem polega na tym, że w pewnych momentach gry zacina się obraz i dźwięk, przez to przejście w AC 10 metrów zajmuje dobre kilka minut. Zmiana ustawień na minimalne nic nie daje, problem występuje i na maksymalnych i minimalnych ustawieniach 😵 Komputer niedawno czyściłam, ma w środku 3 wiatraczki, nie ma żadnych wirusów... Jakiś rok temu te gry działały normalnie, a w komputerze się nic nie zmieniło... Możliwe, że się np. przegrzewa? Słyszałam też, że ten zasilacz jest beznadziejny... Proszę o pomoc  :kwiatek:
Bischa   TAFC Polska :)
26 lipca 2013 14:29
Szam, otwieram przeglądarkę i wchodzę na pocztę, z paska rozwijanego. Mam na gmailu.
Bischa, wyślij print screena tego komunikatu, bo z twojego posta ciężko cokolwiek zrozumieć.

Klaudia., czasem głupia aktualizacja sterowników karty graficznej potrafi coś skaszanić, zwłaszcza przy starszych grach. To raczej nie jest wina kompa samego w sobie.
Komputer i tak do naprawy się tylko nadaje, nie chce się włączyć, a z zasilacza można poczuć lekki zapach spalenizny :/// No cóż, poczekam aż braciszek wróci z Holandii i dam mu zagadkę do rozwiązania  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się