Kącik komputerowy

Reaktywuję kolejny przydatny temat 🙂

I mam od razu pytanie- czym można pociąć piosenkę, tak żeby zrobić z kawałka niej np. dzwonek do komórki? Na Nero Wave Editora skończyła mi się licencja, a w necie jest mnóstwo podobnych programów, tylko boję się ewentualnej wpadki wirusowej. Macie jakieś sprawdzone programy? Albo może ktoś chciałby mi pociąć tą piosenkę w Nero 😀?
KS można jak tak robie programem Audacity
Również polecam Audacity :wink:
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
13 listopada 2008 19:04
Tez właśnie pokroiłam piosenkę w Audacity, ale czy trzeba ją że tak powiem "ogarnąć" w jeszcze jakimś programie? Czy można prosto do komórki wcisnąć?
Raven ja wcisnęłam ją prosto do komórki i jest ok.
Dzięki dziewczyny, zaraz ściągam ten program i wycinam ^^
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
13 listopada 2008 20:16
Carmen napisał: Raven ja wcisnęłam ją prosto do komórki i jest ok.
Aha, super 🙂 Dziękować 🙂

No to zaś mam taki dylemat:
jak zmienić rozszerzenie z MP4 na WMV 🙁
Chcę ściągnąć filmik np. z youtube. Robię to za pomocą http://keepvid.com/ i film zapisuje się w formacie MP4.
A owy film chcę wgrać do odtwarzacza MP4 Philipsa.
Więc korzystam z Konwertera mediów Philips i wyświetla mi, że obsługuje on format WMV. Kazał naściągac mi jakieś najróżniesze programy, cuda i apokalipsy, ale już totalnie się w tym pogubiłam i nic nie ruszyło w kierunku wgrania filmu :|
Czy jakaś dobra dusza mogłaby nieopcykanej krok po kroku opisać procedurę, podać nazwy programów, kolejnosć działania itd.
Będę dozgonnie dźwięczna
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 listopada 2008 10:24
Szukam kogos,dla kogo illustrator nie stanowi wyzwania. dla mnie niestety-owszem. 🙁 mam do zrobienia na juz proste grafiki,a nie ukrywam- nie dam rady sama :/ nie musza (wrecz nie powinny) byc wybitnie dobrej jakosci.

HELP! jesli ktos moze mi pomoc,to oczywiscie jakos sie odwdziecze 🙂 sprawa o tyle wazna,ze warunkuje ukonczenie szkoly (studium,ktore powinnam byla skonczyc niemal rok temu...)
ja niestety w grafikach nie pomoge, moja zmora z LO to zrobienie jakis koszmarnych dwoch kroliczkow, ktore za kazdym razem mi sie nakladaly na siebie..wrrr..


rowniez mam goraca prosbe-
dawno nie korzystalam z jednego portalu, na ktory zalogowalam sie na adres @ ktory juz dawno skasowalam (w sensie usunelam takie konto) i nie moge dostac sie na ten portal..jedyny moj pomysl to taki, ze na drugim swoim kompie zapamietalam haslo kiedys- i teraz potrzebuje program ktory odzyskuje haslo na swoim kompie..macie jakies sprawdzone? wiem, ze w necie jest ich od cholery, ale nie chce ryzykowac sciagania czegos co moze mi predzej zaszkodzic niz pomoc...
oprogramowanie windows xp o ile to jakas wazna informacja..
nie jest to jakies pilne, ale..bede wdzieczna 🙂
jakim programem mogę sprawdzic ile użytkowników jest podpiętych do mego kompa w pracy
i jak ew. ich usunąć na zawsze
przypuszczam ze niektórzy przeglądają cała zawartość mego kompa np będąc w domu

drugie pytanie jak ukryć stronę która przeglądam (np teraz volte) 🙂 w sensie linka przekierowującego gdzie indziej
Boże jakie informatycy musza miec  ciezkie zycie.  🙄
Co autor miał na myśli? Moge tylko zgadywać.
  użytkownicy twojej sieci lokalnej(koledzy z pracy) mogą przeglądać tylko te foldery które im udostępnisz. (chyba że masz trojana)
na drugie pytanie tez moge tylko zgadywac o co chodzi. Jeżeli chcesz ukryć strone którą przeglądałaś to najprościej jest usunąć historie odwiedzanych stron w twojej przeglądarce internetowej.
Jur z całym szacunkiem nie o takie banały tu chodzi
jesli myslisz ze mozna przeglądac tylko udostepnione foldery to sie mylisz
ja moge np przegladac cala zawartosc swego słuzbowego komputera siedzac w domu
tak samo mogę przegladac zawartosc dowolnego kompa o ile uda mi sie zainstalowac co nieco
dla tego chciała bym wiedziec jakie sa dostepne programy - bo moze nie wiem o wszystkich

a jesli chodzi o usuwanie historii to sorki - ale co to da
i tak po logach bedzie widac kto co robił
Jur z całym szacunkiem nie o takie banały tu chodzi
jesli myslisz ze mozna przeglądac tylko udostepnione foldery to sie mylisz
ja moge np przegladac cala zawartosc swego słuzbowego komputera siedzac w domu
tak samo mogę przegladac zawartosc dowolnego kompa o ile uda mi sie zainstalowac co nieco
dla tego chciała bym wiedziec jakie sa dostepne programy - bo moze nie wiem o wszystkich

zainstaluj sobie firewalla, zablokuj cały ruch z i do kompa, a potem wpuszczaj po kolei same świadome usługi - wtedy nikt Ci nie będzie mógł szperać w kompie - nawet jak Ci trojana zainstaluje,

a jesli chodzi o usuwanie historii to sorki - ale co to da
i tak po logach bedzie widac kto co robił

jeśli łączysz się w pracy, to na 99% ruch idzie przez serwer proxy, a więc widać kto kiedy i gdzie wchodził 🙂,
sam kilka razy pisałem różnych szefom przeglądarki do logów WWW - wpisywali sobie słowa kluczowe i widzieli który pracownik z jakich stron korzysta - przykro mi - nie da się przed tym uciec 😉,
o ile uda mi sie zainstalowac co nieco
to co nie co to właśnie trojanyi dlatego napisalem  (chyba że masz trojana)
A kto mi pomoże z moim Emulem, bo go dziś podmieniłam wcześniej miałam BearShare'a i jak chcę coś znaleźć to mi wyskakuje, że jestem nie połączona z serwerem :/
bo tam trzeba nacisnąć "połącz" w górnym lewym rogu. A jeśli to nie daje rady to pewnie trzeba zaznaczyć zeby aktualizował servery.W Ustawieniach -> servery
sql - dzięki
delta   Truth begins in lies.
22 stycznia 2009 11:54
ja niestety w grafikach nie pomoge, moja zmora z LO to zrobienie jakis koszmarnych dwoch kroliczkow, ktore za kazdym razem mi sie nakladaly na siebie..wrrr..


rowniez mam goraca prosbe-
dawno nie korzystalam z jednego portalu, na ktory zalogowalam sie na adres @ ktory juz dawno skasowalam (w sensie usunelam takie konto) i nie moge dostac sie na ten portal..jedyny moj pomysl to taki, ze na drugim swoim kompie zapamietalam haslo kiedys- i teraz potrzebuje program ktory odzyskuje haslo na swoim kompie..macie jakies sprawdzone? wiem, ze w necie jest ich od cholery, ale nie chce ryzykowac sciagania czegos co moze mi predzej zaszkodzic niz pomoc...
oprogramowanie windows xp o ile to jakas wazna informacja..
nie jest to jakies pilne, ale..bede wdzieczna 🙂


W każdej jednej przeglądarce masz Menadżer haseł. A jak nie to proponuje: Dialupass - wyświetla wszystkie domeny do których było logowanie wraz z nazwą użytkownika i hasłem. Ewentualnie IE PassView jeśli to był Internetr Explorer. Ale oczywiście jeśli była robiona reinstalacja to na nic to się zda.
bo tam trzeba nacisnąć "połącz" w górnym lewym rogu. A jeśli to nie daje rady to pewnie trzeba zaznaczyć zeby aktualizował servery.W Ustawieniach -> servery


Nie działa nadal :/
delta   Truth begins in lies.
22 stycznia 2009 13:42
Klaus ale wyskakuje ci błąd w połączeniu czy łączy cię a mimo wszystko nie możesz wyszukiwać? Jaki masz internet (radiówka, kablówka czy TP/Netia)? Masz firewalla?

Ze sposobów sprawdzonych - w opcjach połączenia sprawdź czy masz dobre połączenie z internetem - jeśli miałaś kiedyś inne łącze to możliwe, że ono jest jako łącze ustawione lub jeszcze zmień port z 6348 na 6347 lub odwrotnie.

usiluje moje usb stuningowac do hispeed - znalazlam taka instrukcje:
http://peb.pl/windows/56703-instalacja-kontrolera-hosta-usb-hi-speed.html
mniej wiecej tak robie, ale na koniec mi krzyczy ze windows nie moze sprawdzic kompatybilnosci i ze komp moze przestac dzialac, wiec zaniechalam..

jak to zrobic by bylo ok?
mam ogrooooomny problem z kompem mojej mamy, a chodzi mi dokladniej o klawiature. Utworzylam nowy profil, wiec zmagam sie z tym od nowa. A mianowicie... wszystkie znaki sa tam gdzie nie trzeba. Polskie litery poukrywane pod przecinkami, dwukropkami, itd. At - pod 2 nie istnieje, w ogole jakis kosymar... Poprzednim razem ktos inny ustawial literki, ja nie wiem jak sie za to zabrac  🙁


edit : już odzyskałam polskie literki i znaczki  😅 zobaczymy na jak długo  😁
magda ja bym zaryzykował, hi speeda nie instalowałem. Najlepiej poczytać możne cos dotalas w instrukcji czy gdzies?
a z klawiatura tak jest jak sie przytrzyma shift i naciśnie Ctrl (prawe)
Lov   all my life is changin' every day.
30 stycznia 2009 21:39
A ja mam problem z Microsoft Office. Mam na kompie wersje 60-dniową, przy uruchamianiu włączał się komunikat z prośbą o podanie klucza licencyjnego. Ignorowałąm go, ale w końcu doszłam do tego klucza, podałam go.. I pokazuje mi, że muszę przekonwertować wersję na pełną. No i próbowałam, ale nie chce działać.. Co robić?
Coś mnie ominęło, czy na YouTubie nagle wprowadzono jakieś regionalne ograniczenia?  🤔 Moja ulubiona wersja "Hurt" Nine Inch Nails jest "Niedostępna w Twoim kraju". Co do... jasnej ciasnej? Kilka dobrych miesięcy była odtwarzana z ulubionych, a nagle wyskakuje mi taki komunikat... 😲 Jest jakiś sposób na obejście tego? Zwykła zmiana "Country-Content Perfomance" nie pomogła.
Help  🙇 komp mi sie wyłcza co kilka minut, sam.  Wrócił właśnie z polski, ma dołozona pamięc i wgrany program o odtwarzania filmów, bo wcześniej media pleyer nie działał.. W sumie nic nie było grzebane..I taka brzydka niespodzianka - zamiast lepiej jest kicha, bo co moment mi gasnie i musze startowac na nowo.. Acha, wiatraczek jest czysty, sprawdzałam..może mu lot samolotem zaszkodził ? 🙄 chociaż to niemozliwe..może cos sie poluzowało? ale co..? czy macie jakiś pomysł, co może byc powodem takiego zachoania się ??
Help  🙇 komp mi sie wyłcza co kilka minut, sam.  Wrócił właśnie z polski, ma dołozona pamięc i wgrany program o odtwarzania filmów, bo wcześniej media pleyer nie działał.. W sumie nic nie było grzebane..I taka brzydka niespodzianka - zamiast lepiej jest kicha, bo co moment mi gasnie i musze startowac na nowo.. Acha, wiatraczek jest czysty, sprawdzałam..może mu lot samolotem zaszkodził ? 🙄 chociaż to niemozliwe..może cos sie poluzowało? ale co..? czy macie jakiś pomysł, co może byc powodem takiego zachoania się ??

albo masz jakiegoś wirusa/trojana lub inne świństwo,
albo Ci się przegrzewa, bądź nie starcza mu energii. pisałaś, że dołożona została pamięć - może zasilacz już nie wyrabiać, bądź stare kości nie do końca chcą współpracować z nowymi.
dempsey   fiat voluntas Tua
01 lutego 2009 15:55
sanna ja takie objawy miałam w nowym komputerze, okazało się że winna jest wadliwa kość pamięci
po wymianie na nową komputer jest stabilny
wystarczyło przejechać memtestem i pokazało że coś jest źle
Poooosze jeśli ktoś wie to niech pomoże. Pierwszy raz korzystam z utorrenta i szczerze mówiąc chyba mnie to przerasta.
Znalazłam torrent który mnie interesował, kliknęłam "download this torrent" i zaczął się ściągać. Widzę w zakładce "transfery" opery ze została jeszcze 1h ściągania. No i ok.
Ale otworzyłam przed chwilą plik przez program uTorrent i tam pokazuje że będzie się ściągać jeszcze 3 dni!
O co kaman?

Mam nadzieje ze ktoś zrozumiał.
Prosze odpowiedzcie bo bardzo mi na tym zalezy zeby sciagnąć to jak najszybciej.
Sql , Dempsey Dzięki za sugestie  :kwiatek: Najprawdopodobniejsza wydaje się ta nowa kość.. juz znalazłam w google memtesty, zaraz bedziemy sprawdzać..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się