po ile owies i siano ?

Ja miałam owies dosyć przyzwoity w cenie 650 za tonę i nikt nie był zainteresowany 🙁
najlepiej to szukać na własną ręke i w własnych okolicach...........bo puźniej są mega rozczarowania a to worek zły, a to jakość zła, a to daleko itp
Może ktoś z okolic Iławy szuka siana lub słomy - przypadkiem znalazłam taką ofertę:
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ID1yggH.html#a67815f4;r:;s:
Odnośnie owsa - najlepiej kupować "z kombajnu" czyli w sierpniu, teraz to nawet w agrobiznesie mówili, że owies idzie w górę, bo koniarzom przypomiało się o zimie😉 - wiec rolnicy są na bieżąco.
Jakj ktoś potrzebuje z pomorskiego to u Nas we wsi mają - dobry 😉
I to w dobrej cenie bo nadal za 650 za tonę
50 zł za metr siana to normalna cena w łódzkim w tym roku? 😲
Miszka 50zł za siano trochę drogo!!! ja kupowałam w tym roku po 40 i to jeszcze z dowozem, ale to było w sierpniu Teraz może zdrożało, ale aż tyle to moim zdaniem trochę przesada. Poszukaj na pewno znajdziesz taniej. Piszę z łódzkiego okolice Skierniewic
Drogo?? Ja zbieram swoje siano, mam całą maszynerię do zbioru poza prasą do belowania i jak sobie wyliczyłam w tym roku to kostka 10-12 kg mi wyszła 4,5zł (nawozy, paliwo do ciągnika, belowanie, 2 ludzi do wrzucenia kostek na przyczepę i do stodoły) przy czym swojej pracy nie liczę a spędziłam na ciągniku i z grabkami 4 dni.  Również jestem z łódzkiego🙂
hmmm to drogo wychodzi koszt kostek - mnie bela 120x120 kosztowała 15 zł a w belę wchodzi ok 20 kostek.
I właśnie dlatego nienawidzę uprawiać ziemi u siebie, bo zapomniałam dodać że gospodaruję tylko na V i VI kl ziemi... 🙁 
Wieczna susza... na tej wyżynie łódzkiej😉
No wiesz u nas jak "dwie trawy na krzyż" to nawet nie myślimy o koszeniu, bo paliwa szkoda, a czy bedzi z hektara 10-15 bel czy 5 to paliwa tyle samo pójdzie. U mnie siano po ok 3 zł kostka ludzie sprzedają, a koszt zrobienia przy najmie maszyn to ok 2 -2,5 zł kostka, a ludzi do zwożenia brak, dlatego my kupiliśmy maszyny i "kulamy" bele😉 - taniej, prościej i nie trzeba ludzi.
Tu siano koło Radomska - taki balot będzie ważył ok 400 kg więc wychodzi tanio😉 - nawet licząc z górką to po 300 zł/tonę
http://tablica.pl/oferta/siano-w-balotach-IDtimT.html#71946c76;r:7;s:
Jest dokładnie tak jak mówisz, do tego ten rok jeśli chodzi o warunki dla trawy był ciężki. Sroga zima, która wymroziła 1/3 traw, o zbożach ozimych nie wspomnę..., bardzo sucha wiosna - pierwszego siana mało, drugi pokos jeszcze jakoś wyszedł. Nie powiem, bo tam gdzie mokre łąki ludzie mają to i po 4 pokosy zebrali. Czasem szkoda pracy na te "dwie trawy na krzyż" ale jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma🙂
Ja niestety nie mam warunków do robienia rolek (transport, wrzucenie tego na górę stodoły) a i w niedalekiej okolicy nikt takowej prasy nie posiada.
Powiem, że sama się zdziwiłam że tyle mnie wyszło siano w tym roku. Wszystkie koszty skrupulatnie zapisałam na jednej karteczce i policzyłam na koniec jak wychodzi kostka, zrobiłam duże oczy i tyle 🙄 W efekcie najdrożej wyszło mi belowanie - 2 zł/ kostka. Dlatego postanowiliśmy że na przyszły sezon kupujemy prasę 😎
voltowicze PILNIE potrzebuje siana kostki/bela,duze ilosci.stajnia w Łomiankach k/w-wy.jakby ktos mial namiar to bardzo prosze o kontakt.przejrzalam wiekszosc portali rolniczych i bryndza. pomysle tez nad dalszymi odleglosciami,jesli cena bedzie korzystna
knieja, przejedz sie po okolicznych wioskach i popytaj, na pewno cos znajdziesz 🙂 Siano z ogloszen jest z reguly albo kiepskiej jakosci, albo w kosmicznej cenie. Ludzie, ktorzy maja dobre i tanie siano nie musza sie oglaszac 😉
w moim rejonie nie mam na co liczyc,malo kto zbiera siano 😕
otaczaja mnie wioski,w ktorych bylam,dlatego zostal mi internet i prasa
niestety ode mnie do Łomianek kawałek drogi a u mnie na wsi ludzie sprzedają siano i nawet czesto pytaja mnie czy bym kupiła. Znam jednego faceta który spokojnie dowiózby siano i do Ciebie ale koszt transportu byłby duzy.
Ile Ty potrzebujesz tego siana, bo moze dałoby sie zorganizowac własny transport ( u nas ceny siana wahają się miedzy 300 a 400 zł /tona)
knieja na Allegro poszukaj
sporo siana z okolic Wawy...
z allegro wykupilam 😉,jednak wystarczy mi na 1,5 m-ca,mam 25 koni,wiec ilosci tirowe
efeemeryda   no fate but what we make.
03 lutego 2013 22:51
Orientujecie się może gdzie na śląsku lub w Małopolsce ma ktoś jeszcze siano do sprzedania? :kwiatek:
jak ktoś wie czy ma ktoś siano z pomorskiego to też prosze o info
NatHuragana   serce skoczka <3
25 lutego 2013 12:06
u mnie owies po 60zł za 100kg siano nie pamiętam niestety.
rozglądałam się ostatnio za sianem, ogłoszenie z Lipin, 4zł/kostka, jadę obejrzeć - gryzę się mocno w język

- a pan zachwala, jaki to cud-miód że największa Westowa stajnia w łódzkim brała od niego (no i z właścicielką dobrze się znają, no to nie ma przebacz - sianko przecież pierwsza klasa)

lepsze zdarzało mi się wyrzucać na gnój bezpośrednio, nawet do ścielenia nie dawałam (to porównując to z wierzchu - podobno po jednym deszczu  😀iabeł: )

a pan mi prawi, że tego siana w stodole to jest 2x tyle co widać, bo w sąsieku jest dół ogromny w ziemi - i to siano w tym dole tam się przechowuje....... ale żeby się szybko decydować, bo już ma część obiecaną dla kogoś

popatrzyliśmy, podziękowaliśmy, mają ludzie tupet  😂
Orientujecie się może gdzie na śląsku lub w Małopolsce ma ktoś jeszcze siano do sprzedania? :kwiatek:


Chyba już nikt nie ma, albo się nie ogłasza. Potrzebuję jeszcze 2 tiry siana
Polecam tablica.pl - kilka ogłoszeń o sprzedaży siana i z młp. i śl.
Edit - jakby kogoś interesowało w zachodniopomorskim, to po sąsiedzku jest siano na sprzedaż.
A może ktoś w opolskim zna kogoś? Siano się nam kończy, a jedyny dostawca ktrórego znam chce 8zł za kostkę i to jeszcze taką nie wielką ;/
Czy ktoś się może orientuje jakie są ceny siana w okolicy Tarczyn, Grójec, Góra Kalwaria (woj. mazowieckie)?
Jaka jest cena za taką dużą belę, a jaka za zwykłą kostkę ?
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
siano na śląsku? zapomnijcie. My na całe szczęście obstoimy, ale kupić nie ma gdzie...
Podobno w Dąbrowie Górniczej chyba mają siano i to dużo w dobrej cenie.
efeemeryda   no fate but what we make.
25 kwietnia 2013 11:50
znasz jakieś szczegóły? namiary?
Postaram się dziś zdobyć numer do tej Pani 🙂
Czy ktoś się może orientuje jakie są ceny siana w okolicy Tarczyn, Grójec, Góra Kalwaria (woj. mazowieckie)?
Jaka jest cena za taką dużą belę, a jaka za zwykłą kostkę ?
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:



okolic Tarczyna nie znam
ale jakbys potrzebowała telefon do człowieka, który handluje- siano, słoma to daj znać🙂 ja od Niego kupuję- dowozi na miejsce. Do Góry Kalwarii jest od nas jakies 7-8 km
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się