po ile owies i siano ?

w Krakowie ceny owsa szaleją,  a jak jest w innych rejonach? podzielcie się informacjami.


Ja kupuje owies po 50 zł za 100 kg. Siano kupowałam w październiku po 2,80 zł kostka. Jestem z łódzkiego.
Ja kupuje owies po 50 zł za 100 kg. Siano kupowałam w październiku po 2,80 zł kostka. Jestem z łódzkiego.


chyba muszę się przeprowadzic!!!!!!!!!!! U nas w sobotę na targu -owies 850 złotych tona.
Siano na szczęscie kupuję po stałej cenie (podpisana umowa) 300 zł tona, niestety drożeje i jest kłopot z kupnem słomy.
Na zachód od Krakowa owies po 700zł siano 350-400, słoma 500  👿
u nas 750zł/tona - owies. Słoma nawet nie wiem, póki co mamy jeszcze swoją 🙂
Dorcysia, u Was słoma droższa od siana???? W szoku jestem...
Faza, przeprowadzaj się  🙂
we Wrocku 600-700 owies, siano w balotach 70 ,w snopkach 3 -4.
Śląsk, okolice Katowic, Oświecimia
Owies 500-600zł tona
siano i słoma nie wiem , bo swoje mamy.
Dorcysia, u Was słoma droższa od siana???? W szoku jestem...

Tak i jeszcze mało kto ma słomę do sprzedania...
Czekam do wiosny aż zaczną stodoły i stryszki oczyszczać przed sianokosami, wtedy może coś stanieje.
kermit   Horses horses everywhere ..
21 lutego 2011 09:15
Kupowałam siano w sobotę 400 PLN za tonę. Województwo wlkp graniczące z łódzkim.
W listopadzie w łódzkim jeszcze brałam po 250 ale transport mnie zjadł. 
W okolicach Rzeszowa, owies 600-800 pln za tonę, słoma ostatnio płacę po 300 pln za tonę i tak jak pisze Dorcysia trudno znaleźć, siano nie wiem bo mam zapasy.
no to juz nie jest smieszne, owies znowu drogi, siano tez, a sloma to chyba bije rekordy.

ja w łodzkim kupuje owiec po 65, jeczmien tez tak, siano w balotach po 60, z w kostkach, kupowalam po 2 zl za potraw, 2,5 za pierwszy pokos.
oczywiscie ceny na targu czy w prasie sa duzo wyzsze ale trzeba miec swoich to wtedy zawsze o te pare zl taniej.

najgorsze jest ze nie mozna sobie zrobic planu finansowego, bo w ciagu roku ceny zmieniaja sie masakrycznie, zawsze inaczej jak mozna kupic od razu na caly rok, ale malo kto tak robi.

anetakajper   Dolata i spółka
21 lutego 2011 09:50
U nas owies 550 - po tyle sprzedaliśmy.
Siano mamy po 30 zł za bala 120kg - jakość świetna - nie ma chętnych.
brzezinka- Kupić u nas owies za 600zł graniczy z cudem, cena zaczyna się od 700zl w tym momencie a kończy na 1000zł  za tonę. Słomę kupowaliśmy po 2,50-3zł, ale jest spory problem ze słomą.
anetakajper , a gdzie ten asfalt się zwija? 🙂 Może to niedaleko, kupiłabym od Ciebie sianko....
Aneto chętnie bym kupiła taniej (np u Ciebie) ale transport zjadłby róznicę. Więc człowiek szuka i kupuje w najbliższej okolicy. Najgorzej jest ze słomą, mam juz tylko 4 tony ,szukam i zaczynam się denerwowac, tu juz nie chodzi o forsę tylko poprostu nie ma słomy.
Chyba zacznę jezdzic po tartakach i będę kupowała wióry ale martwię się ,że wtedy mogę miec problemy z odbiorem nawozu bo rolnicy chętnie biorą ode mnie nawóz ale tylko ten na słomie.
Ja zrezygnowałam już z karmienia koni owsem, jest za drogi (przynajmniej w mojej okolicy). Przeszłam na paszę , owszem niby pasza droższa ale daje się jej mniej i wychodzę na to samo.
anetakajper   Dolata i spółka
21 lutego 2011 10:05
Kupujcie  😵 cała stodoła siana jeszcze nawet nie ruszona, u sąsiada mamy jeszcze na miesiąc.
Dolnośląskie  🙂
Ło matko, trochę za daleko po to siano, nie możesz mieszkać bliżej? 😉 Chyba, żeby się udało znaleźć tylu chętnych, żeby załadować np tira....
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
21 lutego 2011 10:18
U nas owies od 700 w górę. Balot siana 320-370 kg za 40zł (pachnące i zielone) , balot słomy około 250kg 40 zł a w kostkach po 2 zł.
anetakajper   Dolata i spółka
21 lutego 2011 10:22
A co to jest tir siana  😉 ile tam wejdzie 25-30 bali i chyba koniec.
galopada_   małoPolskie ;)
21 lutego 2011 10:45
ja ostatnio płaciłam w cenie 600 za tone
w lubuskim owies 720zł/tona ,  siano balot 120kg-70zł,  a słoma balot 160kg-40zł.    problem jest tylko z sianem, bo nigdzie juz nie ma, a zapas sie konczy....
anetakajper ,kolorwiatru Gdzie mieszkacie możecie napisać dokładnie? (Może być Pw)
lubelskie/ mazowieckie owies 600-700 w zależności od targowiska, ale dobrze że jest. Był moment, że rolnicy kitrali po spichrzach i czekali na lepsze, siano ok 400 zł/t ale podaż mała. Ostatni rok nie był zbyt łaskawy i u nas siana mało, słoma różnie ale ogółnie kiepsko. Wszyscy mniej zebrali i teraz nie zawsze to kwestia pieniędzy bo część szczęśliwych posiadaczy nadwyżek jeszcze czeka ze sprzedazą. odstatnio kupiłem 22 baloty słomy po 20 zł, ale niestety z kiepskiej sterty i część od razu zasila płytę gnojową, żeby nie wysłodki to nie było by ciekawie
W okolicach Krakowa południowego to ciężko jest kupić taniej owies niż 1000 zł za tonę - po tyle jest na jarmarku. Ja cały styczeń szukałam czegoś tańszego i nici...Jeden rolnik mi obiecał po 800 zł za tonę i guzik... chyba sprzedał komuś innemu. Całe szczęście wytargowałam ostatnio na jarmarku po 700 za tonę i jeszcze jakiś gospodarz z okolicy nam sprzedał. Teraz zbliża się okres siewów, także ceny zboża idą w górę i mogą być jeszcze znacznie droższe. Ale tak to jest jak się nie zrobi zapasów zaraz po żniwach...Niestety w tym roku mieliśmy plagę myszy i pojawiły się tez szczury, także ni dokupowaliśmy owsa bo nie było gdzie dać. Siano
za siano place 600 zl za duza przyczepe  samozbierajaca wypelniona kostkami
siano piekne i choc moge miec taniej to wole zaplacic i miec piekne i sprawdzone

owies po 700 zl za tone

sloma 350 zl za przyczepe samozbierajaca-tez kostki

u nas tez ze sloma problem.
Jestem świeżo po zakupach - aż mi w zadek zimno taki przeciąg po kieszeniach  😁
Siano - bel 160x120 - 75 zł (waga ok. 400 kg),
sianokiszonka - bel mniejszy, ale wagowo ok. 500 kg - 85 zł
I to są ceny z tzw. górnej półki - z gospodarstwa z certyfikatem ekologicznym.
Owies 500-600/t obecnie w listopadzie był jeszcze po 400/t.
Edit.
Do tego jakość owsa często pozostawiająca wiele do życzenia - przy cenie 600-700/t opłaca się przejść nagotowe pasze.
Cen słomy nie znam - stoimy na lnie - ale coś koło 30 zł za bel 120x120.
zielona_stajnia - nie masz co narzekać bo jeszcze masz dość tanio wszystko, u mnie (okolice Krakowa) owies jest po 900 i mówią że na wiosnę może podrożeć nawet do 1200-1500 (koszmar, kto to kupi :ke🙂, siano po 400-500 za tonę, słoma jeżeli jest to po 500-600 za tonę... W lecie to narzekałam na wszystko i wszystkich jak robiliśmy przy sianie ale teraz to cieszę się że tak harowaliśmy bo dzięki temu cały czas mamy swoje siano jeszcze, bez tego było by nieciekawie.
No ja właśnie narzekam, bo mam swoje łąki i część sprzętu - tylko w zimie doszło mi kilka koni i żarełka nie starczyło. W tym roku nakoszę więcej swojego i nie będę się martwić 😉.
Mazowieckie, okolice Kampinosu:
Owies ok 60zl/dt
Siano - ok 4zl za mala belke ok 10-12kg.
Słoma - ok 2,5, ale jest malo, wiec pewnie zdrozeje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się