po ile owies i siano ?

Mazowieckie okolice Grójca

siano     4-5zł za kostkę
słoma    3-4zł za kostkę
owies    60zł za 100kg



u nas w okolicy Otwocka owies ok 800 zl tona i to wcale nie jakis piekny...
Przepraszam za  🚫
Po rounapie słomy zwierzakom bym nie dała - niedawno okazało się ,że nie jest biodegradowalny i utrzymuje się w plonach i ziemi około roku. Sąsiad sam mi odradził branie słomy od niego, bo pryskał - dla siebie jej tez nie zebrał tylko przeorał.
W okolicach Grójca owies tak tanio? Bo w mojej okolicy (bliżej Wawy) to i do 100zł dochodzi. w sumie nic dziwnego w okolicy mało kto zebrał owies jak takie błoto na polach było....
W okolicach Grójca owies tak tanio? Bo w mojej okolicy (bliżej Wawy) to i do 100zł dochodzi. w sumie nic dziwnego w okolicy mało kto zebrał owies jak takie błoto na polach było....


Zdarza się ze możesz kupić i po 50zł jak dobrze poszukasz... Niestety u nas w tym roku też nie najlepsze zbiory, chociaż i tak jest więcej niż się spodziewaliśmy po tym nawałnicach i burzach które przeszły
sianko 4,5 kostka ok 20 kg
słoma 3,0 kostka ok 15 kg
świętokrzyskie
ostatnio sprzedałem
owies około 600zł
Orientuje się ktoś po ile aktualnie owies chodzi?  👀
Na śląsku w sklepie z paszami kosztuje 35 zł za worek 40kg.
mam możliwość kupienia w okolicach szczecina owies po 500 zl za tone.
to dobra cena? (podobno ceny spadly, bo nie dawno ci sami chcieli 650)
horse_art Myślę, że to dobra cena. Ja ostatnio kupowałam za 70 zł/100 kg. Mogłabyś przesłać mi na PW kontakt na ten owies? Z góry dziękuję 😉.
A może ktoś wie gdzie można kupić siano w okolicach Grójca, Białej Rawskiej, Rawy Mazowieckiej albo pobliskie tereny? Mieszkamy w Wilkowie i mamy problemy ze znalezieniem sianka w tych okolicach
Na południu mazowsza
- słoma 1-2zł, kostka
- siano 3-3,5zł kostka
- owies - od 500zł tona
pomorskie:
siano - kostka 8-10 kg - 4zł
słoma kostka 12-15 kg - 2,5zł
owies- tona 600-700zł
+do tego transport.
Ceny poszły w górę od ostatniego roku, kiedy kupowałam za odpowiednio: 3zł, 2zł, 500zł.
to ciekawe, że ceny poszły do góry najwyżej o 30% a u nas konie mają obcięty owies o połowę 🤔
kraniec mazowieckiego i lubelskiego - owies tańszy niż w zeszłym roku 550-650, w zeszłym roku nawet do 800 dochodził i było go mało rolnicy trzymali do wiosny.
U nas 300 siano, 310 słoma, owies 630
Pilnie kupię słomę! (MAZOWIECKIE) Wszelkie oferty proszę kierować na PW.
owies ktory kupilam (pisalam o cenie powyzej) jest koszmarnie dziadowski. sama luska ;/ dobrze ze wzielismy tylko troche. teraz szukamy innego. ale jest problem - albo juz nie ma bo niemcy wykupili (wiekszosc) albo nie sprzedają, a jak juz to mało. ew. mozna ladny ale jakies kosmiczne ceny 🙁
moze ktos kojarzy jakis pozadny nie po 800 zl. w zach-pom.? ;]
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
05 grudnia 2011 12:05
horse_art w Trzeszczynie pytałaś? Ostatnio wyjeżdżał od nas transport w świat - może jeszcze jest - jakość ok - jakby co kontakt na pw
o wlasnie wszyscy sprzedaja do niemcowa;/ i to jeszcze duzo drozej niz nam.
ale si enei dziwie, w hurtowni pasz ze 30 km od szcz. worek 40 kg kosztuje 17 euro ;]
zapytam u pana Janka🙂 zawsze mial fajny (przynajmniej jak tam stalam 😉 ) tylko ciekawe jaka cena eh... chociaz jakby tanio to pewnie juz bysmy go mieli :P
dzieki kika!


edit....
jakb ktoś potrzebował siano, raczej do scielenia (czesc lykowate jak sloma bardziej:p), jako dodatek na pastwisko..., czy dla prymitywów, bo raczej dziadoskie, z podmokłych lak - czyli takie trzcinowate, część ladniejsze, część gorsze, wilgotnosc  60% (tak mi powiedziano-nie dopytywalam dokladnie jak i ktore badali bo czesc napewno lepsze). w dużych rolkach.
to jest do wzięcia w nieograniczonych praktycznie ilościach ZA DARMO na Wolinie, dokładniej Karsibórz.
albo dla zwierząt albo do spalarni np.(piece na biomase)
ja płacę 600zł/tona
Złota  w okolicach Mińska Mazowieckiego, u nas za 700zl można naprawde ładny owies kupic, a w sumie nie duża odległośc od Otwocka. Gorzej ze słomą (5 zł kostka) ale jej chyba wszedzie brak...
a co potem ze zużytą ściółką? chyba alternatywą dla słomy nie jest mimo jej wysokiej ceny, ew. jakby to odzyskiwać do produkcji brykietu opałowego to może i tak
siano to ja mam pachnące, zilonkawe ale .....gdzieniegdzie badylowate. Słomę na szczescie mam. Owies kupuje tylko do meszu (na codzien karmię paszą) i o ładny owies raczej łatwo nie jest.
To wszystko wynik "cuuudownego" lata jakie mielismy w tym roku.
W naszej okolicy:
owies 600-700/t - ale rolnicy powinni zacząć "pękać", bo wytwórnia pasz nie skupuje a na denaturat placą po 400 😉
siano 2,5/kostkę - maks 10 kg, duża bela ok 300 kg - 50 zł
słoma - nikt nie sprzedaje ani nie kupuje - zbiera się z pól za darmo albo przysłowiową flaszkę, ale wątpię czy powyżej złotówki za kostkę ktoś by kupił.
Zielona - czyli opłaca siepoczekać jeszcze z zakupem owsa?
Kupiłam ostatnio plewę nie owies :-( durna pała nie sprawdziłam co jest w workach i bezwzględnie musze kupić nowy...
znaczy czekać na lepsze ceny??
Przy tak dalekiej odległości nie powiem Ci na 100% - u nas ceny kształtuje wytwórnia pasz położona 10 km od nas - jak rolnik wali cenę z kosmosu, to dzwonimy do wytwórni oni mówią, że skupują po tyle i tyle (albo wcale nie skupują 😉), no i jeszcze dowieźć trzeba i od razu chłop gada inaczej 😉. Do tego gorzelnia, fakt skupują syf również, ale płacą średnio 30% mniej. Czasem warto obejrzeć "Agrobiznes" - z tego co wiem nadal cła importowe z poza UE są zniesione i jak narazie na rynkach hurtowych cena leci w dół.
Edit: Ja owsa zużywam mało - 1,5 tony/15 koni, a zaopatrzyłam się przed żniwami po 400 zł/t.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
06 grudnia 2011 12:44
zielona_stajnia, u nas problem z fajnym sianem, ze slomą. Ostatnio musiałam jechać 50 km po siano, bo w okolicy samo badziewie i to w cenie 4 zl za kostke. Siano w belach 50-70 zł.  Takie róznice w cenach a to tylko 80 km dalej.
Szkoda, że nie mieszkam bliżej jakiegoś większego miasta  😀iabeł: - wychodzi na to, że na sianie można zarobić sporo siana  😎
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
06 grudnia 2011 12:50
i na słomie też - 3-3,5 zł za kostkę, 40-50 za duzy balot
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się