Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Czy posiada ktos z was żelazko ze stacja pary ? Jak sie sprawdza? Czy rzeczywiscie warto?  Moze mozecie polecic jakies konkretne modele ?


Ja mam Karchera ze stacją pary i z deską. Nie mam się do czego przyczepić. Mam kilka lat. Samo żelazko jest lekkie i poręczne. Jedynym mankamentem jest cena (ok. 1800 zł). Niemniej jednak biorąc pod uwagę, że co dwa lata psuły mi się zwykłe żelazka niezależnie od tego ile kosztowały - śmiem twierdzić, że się opłaca.

Samą stację pary można odczepić i używać w domu do czyszczenia parą (akcesoria są w komplecie).
Co prawda nie wiem czy pasuje do wątku, ale zbieram informacje nt. Roomby i tego typu odkurzaczy (Xiaomi chyba też jest). Ktoś ma, używa?
Myślałam o czymś co wesprze mnie w tygodniu i zbierze np. kłaki po zwierzaku. Ale cena mnie odstrasza 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
23 października 2017 09:27
amnestia - mam iLife. Kocham go miłością wielką. Jeżdzi sobie codziennie. Zbiera wielkie ilości kurzu, którego w ogole nie widać. Kiedyś dla eksperymentu puściłam jeszcze po odkurzaniu normalnym odkurzaczem - znalazł jeszcze mega dużo kurzu. Ja bardzo polecam. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz śmiało. Aha, kosztował mnie jakieś 170 dolarów.
A jak sobie radzi z piaskiem np.? Czy Twój iLife da się odpalać ze smartfona?
amnestria, my mamy Roombę i kocham ją miłością wielką. Zbiera praktycznie wszystko - kurz, piasek, psie kłaki. Zbiera dużo więcej niż zwykły odkurzacz (robiliśmy test - na początku odkurzyliśmy dokładnie pokój zwykłym odkurzaczem, a później puściliśmy roombę - byliśmy w szoku ile jeszcze zebrała). U nas przy 2 psach już sobie nie wyobrażam życia bez niej.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
23 października 2017 10:00
Zbiera piasek, kocią sierść, odkurza dywany. Zero problemu. Nie, nie można odpalić ze smartfona, bo to jakaś starsza wersja jest. Jedyne co teraz bym zmieniła, to jakbym miała kupować raz jeszcze to wzięłabym wersję z wirtualną ścianę. Bo mogłabym ją wtedy zamknąc np tylko w kuchni, a tak to jeżdzi po całym dole bez ładu i składu ;P
Girls, dzięki!

Ewuś, którą masz wersję?
amnestria, 966.
Przydałoby się jakieś promo 😂
Oooo... moje chcenie odżyło 😁

A może ktoś ma mop parowy? Wiem, ze na panelach słabo, ale jak z kafelkami? Warto? Szlag mnie trafia, że po umyciu podłog zwykłym mopem one zaraz znowu wyglądają słaaaaboooo... >:[
Hehe, laski, ja chętnie sprzedam mojego żuczka bo nie uzywam. Kupiony tu na volcie, ma nadal gwarancje zdaje sie. 🙂
Sienka, opowiadaj! 😉
Nie bo mnie moderacja pogoni 😉 jak coś to na priv 🙂
Ale sprawdziłam ze gwarancja do 2020 roku, ta taka ze jak coś nie nadaje sie do naprawy to wymieniają na nowy.
Fajny jest ale ja do niego nie mam cierpliwości - ze ja go puszczę a on sobie powoli jeździ i zbiera te klaki.
Faktycznie jeździ i zbiera dokładnie! Tylko ja odkurzaczem zbiorę 2 razy szybciej. A tak to sie gapiłem jak on jeździ i wkurzyłam.
Juz mi przyjaciółka powiedziała ze głupia jestem, bo ona po prostu załącza go i wychodzi z domu a ja sie gapie 😀
u mnie fajnie bo takie przestrzenie ze nie miał gdzie sie zawiesić - musiałam tylko pamiętać żeby zamykać prysznic, bo mam odpływ liniowy i szyby na takich szynach, to właził tam i krzyczał na pomoc.
sienka, dokładnie, roombę puszcza się jak się wychodzi z domu albo na akurat nieużywaną część mieszkania 😉 Jak ją kiedyś puściliśmy w pokoju, w którym siedzieliśmy, to też mnie wkurzała, bo strasznie chaotycznie jeździ. Tylko w tym chaosie jest metoda, bo efekt końcowy jest bardzo dobry i sprzątnięte jest dokładnie 😉
Dokładnie tak jak mówisz 🙂 tylko mnie korci cały czas żeby mu pomagać 😀 jestem niereformowalna, na własne życzenie będę tańczyć z odkurzaczem na wieki wieków...
Czy ma ktoś może lodówkę Samsunga z serii chef collection?
sienka, szkoda, że teraz... Wypatrywałam się właśnie, bo mi wymieniać wannę zachciało...
Potrzebuję porady w wyborze pralki, waham się nad tymi dwiema, ale każdą wskazówkę rozważę  :kwiatek:
https://www.euro.com.pl/pralki/whirlpool-fwsf61253w.bhtml
https://www.euro.com.pl/pralki/amica-daw-6103-lsb.bhtml
Te 6 kg ładowności w zupełności mi wystarcza, większej nie potrzebuję.
Ja sie czaje na Candy CS1282D3-S, jej opcje wygladaja po prostu kosmicznie  😜 Jedyne co mnie martwi to to, ze maja duzy wybor pralek, ale suszarek juz nie...
nerechta, z ciekawości, jakie opcje ma takie kosmiczne? 😀
tylko sie nie smiej ze mnie to kreci...  😡 np dotykowy wyswietlacz, sterowanie glosem albo aplikacja w telefonie, mozliwosc sciagniecia 40 dodatkowych programow prania = mozna sobie wszystko dopasowac do preferencji...  😁 A z takich potrzebnych to duza pojemnosc i kontrola kg, czyli jak wrzuce 5 kg to bedzie dobieralo parametry (woda itd) do tego ile faktycznie jest zaladunku a nie do pojemnosci pralki (8kg).
Naprawde swietne opcje, musze tylko porzadnie je sobie porownac bo jest kilka z niemal identycznymi mozliwosciami ale kazdej brakuje jakiejs funkcji ktora bym chciala.
asds   Life goes on...
11 listopada 2017 14:07
Potrzebuję porady w wyborze pralki, waham się nad tymi dwiema, ale każdą wskazówkę rozważę  :kwiatek:
https://www.euro.com.pl/pralki/whirlpool-fwsf61253w.bhtml
https://www.euro.com.pl/pralki/amica-daw-6103-lsb.bhtml
Te 6 kg ładowności w zupełności mi wystarcza, większej nie potrzebuję.


Ja mogę ten model Electroluxa polecić:

https://www.euro.com.pl/pralki/electrolux-ewfb1674br.bhtml

Mam od końca maja. Chodzi bardzo cicho, pojemna i łatwa w obsłudze.
Moja stara pralka chyba właśnie skończyła żywot i pierwszy raz w życiu stoję przed wyborem nowej. Na co się zwraca uwagę przy pralce? Są jakieś super nowoczesne funkcje, o których nie wiem, a są przydatne? 😉
Bo jak przeglądam strony sklepów AGD to jestem w stanie odróżnić tylko klasę energetyczną i cenę 😉
Jak kupowałam pralkę ostatnio to były dla mnie ważne dwie rzeczy:

1. Pojemność (derki)
2. Żeby pani która przychodzi do mnie sprzątać nie musiała do niej nic wlewać, gdyż mi myliła płyn do płukania z płynem do prania.

Znalazłam Siemensa, który ma 2-litrową szufladę na płyny więc sama uzupełniam go jakiś czas. i ładowność 9 kg. To co ważne, to informuje mnie, kiedy trzeba włączyć program czyszczenia pralki. Dodatkowo mogę newralgiczne rzeczy czyli bryczesy nastawiać sama wieczorem, żeby się wyprały jak pani przychodzi sprzątać.

Z tym, że ja mam pralkę w piwnicy i nie przeszkadza mi że jest duża i ładowana z przodu.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
21 lutego 2018 10:07
Libella - dla mnie ważna była pojemność, bo bardzo dużo piorę. Dodatkowo musowo musiał być program krótki. Mam jeden chyba 14 minut a drugi 28, na którym piorę bardzo często. No i niezabijająca cena. Zdecydowałam się na BEKO. Mam ok pół roku, jestem zadowolona jak narazie. Wcześniej miałam indesit, który padł zaraz po gwarancji. I to tak, że nie opłacało się go w ogóle naprawiać.

Dance Girl - podlinkujesz tę pralkę? Ciekawa opcja z tymi dużymi pojemnikami na płyny- nie słyszałam o tym wcześniej.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2018 14:00
Libella, pojemność i programy. Nie wszystkie pralki np posiadają super szybki program taki 15-30 min 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2018 14:05
Libella i żeby nie była robiona w Chinach  😉 a poza tym bierz najtańszą bo i tak wszystkie są podobne i jak się zepsują to nie ma sensu naprawiać, więc po co przepłacać? Ja kupiłam TAKĄ i jest super, można nacisnąć guzik skracający pranie a pojemność 6kg spokojnie wystarcza mi na 2 osoby. Koleżanka kupiła 7kg i już marudzi, że nie może załadować całej, mimo że ma czteroosobową rodzinę  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2018 14:08
Ja ostatnio naprawiałam pralkę, sama za 120zł. Tyle zapłaciłam za części, a 10 minut zajęło ich wymienienie 😉
A najtańsza, najbiedniejsza pralka to obecnie ok 700zł 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2018 14:12
JARA no przecież nie mówię o tym, że komuś wężyk odpadnie i ma pralkę wymieniać..
Dzięki za porady. Zdecydowanie nie będę szukać nic super drogiego, chciałabym się zamknąć w okolicach 1500zł.
Pojemność nie musi być duża, na dwie osoby. Z większych gabarytów to jedynie czaprak musi mi czasem wejść 😉 Ale z tym szybkim programem to jest myśl. Jeszcze mi się przypomniało, ze w poprzednim mieszkaniu miałam pralkę z możliwością opóźnienia startu i to było super. Teraz tego nie miałam i mi brakowało.

Smarcik a są takie nierobione w Chinach?  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się