Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

Kupiliśmy Dysona V15 i muszę powiedzieć, że jestem niewyobrażalnie rozczarowana.... ciężkie to, mało skrętne, milion szczotek... Po chwili odkurzania rwie mnie w ręce od ciężaru. Czy to tylko ja nie pieje z zachwytu nad tym cudem techniki? Czy muszę się przyzwyczaić?

Załamka. Chłop już wkur***, mówi, że wymyślam, ale jak tak, to on odsyła odkurzacz.
Meise, nie pamiętam czy pisałam w tym wątku, ale mój mąż też kupił Dysona i ja tego nie używam. Wogóle nie wciąga mi włosów z dywanu psich, a po to miał być, drogie cholerstwo a nie skuteczne.
Kazałam kupić drugi odkurzacz zwykły, za tylko 600 pln i fantastycznie wciąga włosy elektroszczotka z każdej powierzchni,.

No kurczę, to cacko kosztowało ponad 4000.... rano kazałam mu zapakować i odesłać i zgłosił go do zwrotu, ale wieczorem wróciłam ze stajni, a on, że jednak odkurzacz zostaje, bo szkoda odsyłać. I wściekła jestem, bo ja nie będę tego używać.

Cieszę się, że nie jestem sama w swojej opinii, bo już myślałam, że jestem jedyna...

Natomiast faktem jest, że futro królicze z dywanu powyciągał niesamowicie, dywan wygląda jak nowy. Tylko, że to on odkurzał.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 września 2021 08:16
Meise, ja się zdecydowałam na philipsa. Może gorzej odkurza niż dyson, ale jest lżejszy, tańszy i ma opcje odkurzania na mokro.
Z kłakami kota brytyjskiego daje sobie radę
Ja mam Boscha proanimal
https://www.bosch-home.pl/lista-produktow/odkurzanie/odkurzacze-workowe/BGLS4PET2

Ta elektroszczotka wciąga każdy włosek z każdej powierzchni jak przejedziesz raz.
Dysonem trzeba przejechać 4-5 razy na dywanie pod różnym kątem żeby pojedynczy włos Borzoja się odkurzył.
No i Dyson chyba zostaje, mimo, że już był zapakowany do zwrotu. Dałam mu jeszcze szansę, odkurzyłam schody i górę oraz część dołu. Ręka mi trochę drży, trudno, najwyżej będę mieć bicka jak Papaj.

My mamy zwykły odkurzacz workowy i robota Xiaomi. Mimo ciągłego odkurzania futro jest wszędzie, bo moje króle lenią się przez 11 mcy w roku. Mam hodowlańce, więc ilość zrzucanego futra poraża i co rano podłogę mam przykrytą puchem, który przy najmniejszym ruchu unosi się w powietrze...

Włosy Borzoja to musi być hardcore, jak Dyson nie zbiera od razu 🤒
Meise, właśnie nie jest, bo zwykły stary zelmer workowy je zbierał jednak. Dlatego się zszokowałam Dysonem. Borzoj mało gubi, to są pojedyncze długie włosy białe widoczne na czarmym dywanie i on ich nie wciąga.
Używam go jako ręczny do schodów i np. Auto sobie odkurzam.
Rumbę też mamy i sobie jeździ codziennie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 września 2021 13:35
Ja mam dysona na kabel. Jest naprawdę super ale system wkładania pojemnika po czyszczeniu doprowadza mnie do szału, a dwa dni temu sie poryczalam z nerwow bo nie chciał sie zatrzasnąć i jak włączyłam to resztki tego najmniejszego kurzu poleciały mi na mieszkanie. O mały włos go nie wywaliłam przez balkon.
Ja mam pionowego Xiaomi i jest naprawdę idealni - skrętny, lekki, a ma dobrą moc. Wciąga wszystkie psie kłaki z dywanu, a w sumie nie sądziłam, że da radę; odkurzam nim kanapy, łóżko, psie legowisko - sprawdza się rewelacyjnie, a kosztował tysiaka 😁
Już w ogóle nie odkurzamy normalnym odkurzaczem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 września 2021 15:32
to ja zmienię temat: mikser planetarny, mi zależy głównie żeby wyrabiał ciasto, czy trzeba kupować KitchenAid, czy coś za 300zł też se poradzi?
madmaddie, - jakie ciasto? Co chcesz piec, ile używasz, zależy Ci na tym, żeby nie był głośny?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 września 2021 15:39
keirashara, drożdżowe/chlebowe. Piekę raczej sporo, głośny może być, na tym mi nie zależy. Przyglądam się MPM, ariete też mi się podoba
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 września 2021 15:42
madmaddie, ja mam Bosch mum. Są różne opcje wyposażenia, ja akurat mam taki, który ubija, wyrabia ciasto, miesza, ma blender kielichowy, maszynkę do mięsa i różne opcje krojenia, wyciskarkę do cytrusów . Teraz zdecydowanie krojenie i wyciskanie uważam za niepotrzebne
madmaddie, - jak dużo ciężkiego ciasta i częste pieczenie to szła bym jednak w coś porządniejszego, właśnie kitchenaida, albo właśnie bosh mum (bardzo często polecany na grupach tortowych). Drożdżowe i chlebowe to są jednak większe wyzwania dla miksera niż biszkopty i kremy.
Tańsze są często bardzo głośne, stąd pytanie 😅 Z niższej półki Garmin dobrze ogarnia w intensywnym użytku, choć przy cieście na kluski z makiem już miał problem. Za to biszkopty, marchewkowe, jogurtowe, kremy, tynki i bezy super.
Z ariete miksera nie znam, ale mam od nich sporo drobnego agd i jestem zadowolona.
Kitchenaida kupiła w zeszłym roku mama mojego P., no i mogę być nieobiektywna, bo mega mi się podoba, ale bawiłam się nim i to jest magia 😍 Nie ma wyzwania, któremu by nie podołał, cichutki, wygodny w użyciu, zbiera wszystko z miski, wszystko wychodziło top, no czad. Tylko cena bardzo brzydka.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 września 2021 19:18
keirashara, jak mam 2k płacić to chyba zostanę przy wyrabianiu bicka 🤣 blender wysokoobrotowy mam ETA i jest ekstra, przyjrzę się, może da radę. Bosch ma dużo funkcji których nie potrzebuje, więc nie chce za nie dopłacać
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 września 2021 19:22
madmaddie, bosch ma różne opcje funkcji:
Mieszanie, Miksowanie, Ubijanie piany, Zagniatanie ciasta
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
25 września 2021 20:55
90% ciast to o mnie drożdżowe. Mój MUM5 ledwo daje rade, powyżej 500-600 g maki to juz nie ma szans bo az zaczyna śmierdzieć. Na lekkie ciasta jest super, ale na ciężkie to jednak potrzeba inny kaliber.
Ja też właśnie szukam. Kucharka jestem żadna ale szukam czegoś co ogarnie ciasto na pizze
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 września 2021 22:13
90% ciast to o mnie drożdżowe. Mój MUM5 ledwo daje rade, powyżej 500-600 g maki to juz nie ma szans bo az zaczyna śmierdzieć. Na lekkie ciasta jest super, ale na ciężkie to jednak potrzeba inny kaliber.
dobra, to pożegnam się z tą wizją. Chleby robię na ok 900g mąki, więc spalę. Mocny silnik to masa kasy.
Nabyłam sobie "chińskiego" KERCHA za 500. Ma 2200 mocy, nie jest głośny i daje radę.
Misa trochę za duża, ale jak z początku zgarnie się szpatułką to ok. Z tym że zawsze byłam zwolenniczką sprzętu typu "ruski targ", interesuje mnie bardziej moc niż ekologia. Stara jestem to mi wolno 😉
Nabyłam sobie "chińskiego" KERCHA za 500. Ma 2200 mocy, nie jest głośny i daje radę.<br>
Misa trochę za duża, ale jak z początku zgarnie się szpatułką to ok. Z tym że zawsze byłam zwolenniczką sprzętu typu "ruski targ", interesuje mnie bardziej moc niż ekologia. Stara jestem to mi wolno 😉

halo, masz kerch rotary 2200?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
26 września 2021 08:20
<br>
dobra, to pożegnam się z tą wizją. Chleby robię na ok 900g mąki, więc spalę. Mocny silnik to masa kasy. <br>

madmaddie,

W takim przypadku to potrzebujesz Ankarsrum albo jeszcze lepiej griletta 🙂

https://www.ankarsrum.com/de/

https://www.waldispizza.de/Famag-Griletta-IM-5-S-Spiralkneter-mit-10-Geschwindigkeiten-und-kippbarem-Kopf-hohe-Hydration-HH

kitchenAid tez wymięka przy takich ciastach, chyba ze Heavy Duty. Ale wybrałabym jednak Ankarsrum, to maszyna ekstra na ciężka robotę ale ma tez inne dodatki. Griletta to robol typowy 🙂




madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2021 11:38
Gienia-Pigwa, no też tak myślę. To, albo sprzęcior stricte gastronomiczny (kiedyś się tam w pizzerii pracowało...). Ale na razie mnie nie stać niestety na 700-1000 euro. Będę się cieszyć glutenowymi wiązaniami tworzącymi się pod palcami 😅 mam ogromną tendencję do palenia sprzętów, więc tak bezpieczniej.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 września 2021 18:23
Dlatego ja tez dalej robie małe ciasta, a jak cos wiecej to na dwa razy. Szkoda mi specjalnie na drożdżowe czy chleb wywalać tyle kasy. Ale niestety nie ma tańszych alternatyw, juz sie swoje naszukałam.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 września 2021 10:51
Ja za to wpadnę z pytaniem o lodówkę.

Jesteśmy (no dobra, jak dobrze pójdzie) będziemy dość mocno ograniczeni wymiarami wnęki na lodówkę: 175 x 102 cm.

Czy możecie coś konkretnego polecić w tych wymiarach?

Na pewno zależy mi na dolnym zamrażalniku, możliwie jak największy litraż (zarówno części chłodniczej, jak i samej zamrażarki).

Przyznam, że nigdy w życiu nie kupowałam jeszcze samodzielnie lodówki i dostałam małego oczopląsu, gdy zaczęłam przeszukiwać "internety". Stąd prośba o pomoc i podpowiedzi 😉
martva, - samsung ma lodówki z cienkimi ściankami, które mają dzięki temu więcej miejsca w środku. Mój tata ma taką od jakiś 5 lat, też był ograniczony miejscem, dobrze się sprawuje 😉

madmaddie, - jak Cię to pocieszy, to ja ucieram masy kulką w makutrze, z podobnych powodów 😝
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 września 2021 11:22
keirashara, na samsunga to mi brakuje ok. 3-4 cm na wysokość z tego co się na szybko orientowałam 🙁 A szkoda, bo chętnie poszłabym właśnie w tym kierunku.
martva moja dwudrzwiowa LG ma 175x 90. Szukałabym właśnie wśród takich. Są niskie a szerokie, ergonomia wykorzystania przestrzeni jest świetna.
Gienia-Pigwa,
Też długo szukałam i znalazłam. Potrzebny był mi robot do chlebów żytnich na zakwasie głównie. Ma tylko trzy mieszadła, Używam do chleba oraz robienia bez. Może nie jest najcichszy ani najwspanialszy, ale ciastom chlebowym daje radę bez problemu 🙂
I cena spoko.
https://allegro.pl/oferta/robot-kuchenny-planetarny-mikser-2500-5-5l-wielofu-9837778472
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 października 2021 18:26
Ja kupiłam piorący odkurzacz polskiej firmy MPM za 600zl i robi z sierścią zajebista robotę!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się