Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

madmaddie,
Mowisz o tym?
Screenshot_20221023-185826_Chrome.jpg Screenshot_20221023-185826_Chrome.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 października 2022 19:04
si
Karcher WD ciągnie wszystko. Najlepiej WD 6, bo ten żółty plastik jest wkurzający. I trzeba sobie odpuścić worki papierowe. Trochę wody do pojemnika, dokupić ze dwa, zmywalne, filtry, dokupić przejściówkę na posiadane szczotki z mniejszych odkurzaczy. Bez problemu wciąga niskopieniące płyny. Nie poradzi sobie z grubą pianą. Ostatnio w dziwny sposób umyłam łazienkę (stare kafle, stare fugi(!)) - myjką ciśnieniową, i wciąganie karcherem. Szło jak burza. Głośny, trudny do schowania, ale bardzo skuteczny. Koniecznym dodatkiem jest miękka szczotka do kurzu (z innych odkurzaczy?) bo oryginalna jest zbyt sztywna. Powstały w kuble szlam po prostu się wylewa.
KaNie, polecam Numatici z racji doświadczeń przemysłowo-zawodowych z nimi, serio to są ekstremalne odkurzacze !
Czy istnieje odkurzacz pionowy z funkcją mopa?
efeemeryda   no fate but what we make.
04 grudnia 2022 20:39
Perlica, przeszukaj wątek bo ja bardzo intensywnie takiego szukałam 🙂
Karcher wchodzi w grę
efeemeryda, ale kupiłaś?
Znalazlam jedną opinie o
Phillips SpeedPro max Aqua

I resztę negatywne,że jak coś do wszystkiego to do niczego.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 grudnia 2022 20:56
Perlica, mam philipsa z opcją mopa - jestem zadowolona, ale opinie chyba zależą od oczekiwań.
efeemeryda   no fate but what we make.
04 grudnia 2022 21:05
Perlica, nie kupiłam, bo czegoś idealnego nie ma, No może kobolt 😀 za 4tys.
Philipsa testowałam i to nie to.
Wymienimy sobie dysona na nowy model i to tyle 🙂
safie, potrzebuje żeby sobie umyć podłogę po psich łapach. Raz w tygodniu myję mopem i odkurzam na kablu, ale potrzebuje tak pomiędzy weekendami coś.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 grudnia 2022 23:07
Perlica, minusem może być wlewanie wody - pojemnik jest w szczotce i otwór jest dość mały. Starcza mi na kuchnię i przedpokój do takiego przetarcia na mokro.

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 grudnia 2022 07:53
Ja mam Tefala z funkcją mycia podłóg, konkretnie ten model:

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-pionowe/odkurzacz-bezprzewodowy-tefal-ty9639wo-x-force-8-60.

Końcówka do mycia podłóg z tego co widzę jest taka sama w obu modelach.

I tak jak kocham go miłością wielką jako odkurzacz, tak z funkcji mycia zupełnie nie korzystam. Próbowałam, testowałam, ale jakoś mi zupełnie nie podeszła.

W sumie mogę dziś/jutro znowu spróbować, może tym razem coś zaskoczy i odmieni moje zdanie o tej funkcji 😉
safie, to sobie doleje jak coś, to nie problem akurat.
Bardziej mi chodzi o efekt.
A co sie dzieje z brudną wodą? Ona idzie do innego pojemniczka ?czy jak to działa?
martva, A czy dywan też odkurzałaś?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 grudnia 2022 08:53
Nie za wielkie, ale tak. Nie traktowałabym tego sprzętu jako hm... mocnego kombajnu do odkurzania, ale do codziennego przelecenia chaty i ogarnięcia jest naprawdę spoko.
martva, jak napisałam w weekend sprzątam normalnie. To jest do pomiędzy.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 grudnia 2022 10:37
Tak jak pisałam, jechałam nim dywany (typu shaggy), wykładziny z krótkim, zbitym włosiem, panele & parkiety oraz ciemne kanapy (jakby welurowe) oraz obicia puf przy łóżku, na które poprzedni właściciele dobrali absurdalnie zły materiał (jestem więcej jak pewna, że to zwykły materiał a nie dedykowany do tapicerek). Dodam, że mam złamanego jrt, który gubi białą sierść. Zatem na ciemnych meblach naprawdę widać to dość mocno 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 grudnia 2022 10:37
Perlica, to działa, jak mop. Czysta woda przesącza się przez dziurki na „szmatkę”. Przed tą nakładką jest cześć odkurzająca.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 grudnia 2022 14:19
safie, ale tej szmatki już nic nie płuka ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 grudnia 2022 15:59
Rączki 😉
Może w innych modelach to inaczej działa? W tym moim się woda przesącza na tą szmatkę i ją zwilża, nijak nic nie płucze.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 grudnia 2022 17:46
safie, Ano rączki 😁 to już mniej zachodu ze zwykly mopem, którego się co chwila przepłukuje.
Karcher do mnie chyba najbardziej przemawia przez te czyszczące się rolki, ale to dalej nie to 🙃
Hmm, to myślałam że to działa jakoś super kosmicznie 🤣
Że tam jakaś para czy coś 😅

No a wlewa się gdzieś płyn ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 grudnia 2022 18:45
Płyn daje razem z wodą.

Taka kosmiczna technologia to chyba hizero 🤔
Dobra, przecież tam gdzie woda.
Przy philips pisze,że odkurza i myje za jednym zamachem i widzę to na fotkach.
A tefal ma tak samo ?
Też widzę,że tak.

martva, a jako ,że. Tefalu jest stop and go to znaczy może on stać bez staxji dokującej w rogu pokoju ? W sensie podłączony klasycznie do prądu?
efeemeryda   no fate but what we make.
05 grudnia 2022 21:04
safie, Hizero ma takie opinie jeśli chodzi o serwis itp ze mi się odechciało … 🙁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 grudnia 2022 07:55
Perlica jeśli chodzi o stop&go, to z tego co wiem, nie ma opcji by sam stał bez stacji dokującej. Sama może stać rura + główna szczotka, ale odkurzacz musi być odłączony.

Poznaj komfort odkurzania dzięki unikalnej pozycji Stop & Go, która umożliwia pozostawienie rury odkurzacza wraz ze szczotką w pozycji pionowej w dowolnym miejscu, by kontynuować sprzątanie odkurzaczem ręcznym. Gdy skończysz, możesz wygodnie połączyć odkurzacz ręczny z podstawą, bez schylania się!

Genialnym elementem jest też funkcja STOP&GO. Szczotka ma bowiem blokadę pozycji, która sprawia, że nie musimy kłaść rury na podłodze po wyjęciu odkurzacza. Szczotka z rurą mogą zostać w pozycji pionowej, co ułatwia wczepianie odkurzacza. Myślę, że docenią to szczególnie osoby z problemami w schylaniu się. Tefal X-Force Flex 8.60 pozwala tego uniknąć na dwa sposoby: oferując zginaną rurkę i opcję postawienia jej ze szczotką w pozycji pionowej.

Krótko mówiąc, nie musisz odłączać rury od głównej szczotki, ale sam odkurzacz już tak.


Jeśli chodzi o to, czy jednocześnie odkurza i myje podłogę to tak, robi to.

W szczotce mamy wbudowane także dwie ssawki – na przodzie i na tyle. Dzięki temu przeciągając zarówno do przodu, jak i do tyłu, podłoga najpierw jest odkurzana. Dopiero wtedy już po odkurzonej podłodze przejeżdża mokra ściereczka pozwalając na umycie podłogi.
martva, dziękuję, nie umiem się wysłowić🙈
A stacja dokujaca jest montowana do ściany czy zwykla na ziemi , w sensie że nie trzeba nic wiercić w ścianie?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
06 grudnia 2022 08:04
Generalnie jak dostałam swój pierwszy egzemplarz nie miał w ogóle takiej opcji. Później, po zareklamowaniu (i wymianie na nowy bo jeszcze nie było części do naprawy w ogóle dostępnych) w zestawie był taki plastikowy uchwyt, który montuje się do ściany, najlepiej w pobliżu kontaktu, bo można od razu do tego dołożyć ładowarkę i mieć cały czas sprzęt gotowy do pracy.

Jeśli chodzi o te "wyższe" modele od mojego, one miały ten uchwyt od razu z tego co pamiętam.

Niemniej jednak, ja tego ostatecznie w ogóle nie wieszałam, bo szczerze mówiąc średnio mam gdzie tak by od razu podłączyć ładowarkę. Odkurzacz spokojnie leży sobie w "szafie gospodarczej" i jak jest potrzebny to go wyciągam, a jak muszę go naładować to po prostu podpinam ładowarkę do gniazdka. Mogę do tego wyjąć baterię (wtedy ładowanie zajmuje naprawdę mało miejsca) albo podłączyć cały zestaw.
martva, kurcze to qupa, bo ja nie mogę nic przywiercać do ścian, potrzebuje żeby mi ten odkurzacz po prostu stał sam na podłodze.
Poprzedni electrolux miał właśnie taką opcję.

A ma ktoś mop parowy?
Może lepiej kupić osobno mop parowy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się