Wady budowy, ocena eksterieru

No wlasnie , a pewnie fakt ze tacie  Otill po Luron taki zad został , pewnie zmniejsza szanse ?/link tasiemiec/
Czy mogę prosić o ocenę?  🙂
Klacz małopolska, 4 lata.





Przepraszam za post pod postem, ale może ktoś chciałbym powiedzieć kilka słów na temat kobyłki? Bądź chociaż uświadomić co złego jest w zdjęciu, że nie nadaje się do oceny?  😉
bazzylia, te zdjęcia są tak małe, że lupą się nic nie zobaczy. Jak ten koń stoi przodami na przykład? Koń zupełnie też nie stoi do oceny, na pierwszym foto ma zadartą głowę i odgięty grzbiet, na drugim uciekł łbem na zewnątrz. Ogólnie to jakiś powalający eksterierowo typ nie jest i na pewno nie wolny też od wad.
Dzięki za uświadomienie 😉 Niestety na chwilę obecną mogę wstawić tylko większe wersję tych samych zdjęć, ale z racji tego jak koń jest ustawiony, to chyba bezsensu.
Mogłabym poprosić o kilka słów na temat tego konia?  :kwiatek:


i filmik ze stępa

Zdjęcia nie moje, tylko z ogłoszenia.
Milla, do bryczki jak znalazł - koń nie ma budowy wierzchowej.
quanta, te nowe bryczkowce tez tak nie wygladaja😉 ale jak na ślązaka to całkiem całkiem
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Powiem wam, ze przez przypadek zobaczyłam ogłoszenie i tak mi nie dawał spokoju. Nawet przez chwile sprawdzałam konto bankowe 😁, choć bez większych planów o nim myślałam 😉
Milla, ale Ty go pod siodło czy właśnie do zaprzęgów myślałaś? weszłam na str tej stadniny i mają konie śl w tak różnych typach i z tak różnymi rodowodami,on jeden z bardziej urodziwych z galerii.
Karla🙂, szczerze, to nawet nie zastanawiałam się na dłuższą metę. Ambicji dużych nie mam co do jazdy, a bryczka nam w stajni też się marnuje. Ale nie nakręcam się, bo decyzji o kupnie konia nie podejmuje się w jeden wieczór 🙂
Mogę prosić o ocenę eksterieru tego Pana? Ogier 2 lata obecnie 164cm, rammstein x Liberta http://zmniejszacz.pl/galeria/56d2f8060a867/bez-nazwy
:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
BARDZO proszę może jednak ktoś zechciałby mi pomóc w ocenie?? Mam dwa ogiery do wyboru,półbraci, i skłaniam się ku temu, ale nie jestem pewna... pomocy ... 😵  przepraszam za post pod postem ale to pilne i ważne
Zdjecia kiepskie, kazde inne, ciezko ocenic. Na jednym poprawnie, na drugim zbyt masywny przód i krótki grzbiet. Ale skladajac wszystkie foty do kupy to wygląda dość fajnie. Jedz i go zobacz.  nie podobają mi się pęciny, (przydługawe) ale  zdjecia jakby na kiepskim podlozu robione, wiec mozliwe, ze to wina własnie podłoża.
Czy mógłby mi ktoś ocenić budowę tego konia? Klacz wielkopolska 11 lat
http://re-volta.pl/galeria/foto/151941
Zastanawiam się nad wycieczką do Czech po konia i jeden szczególny z hodowli którą mam na oku przykuł moją uwagę, mogę prosić o ocenę?
http://www.welshcob.cz/products/pretoria-encorde/
Wałach, niecałe 5 lat, 148cm w kłębie i rasa Welsh Cob  :kwiatek:  :kwiatek:
Comandore, ładne zwierzę, oprócz LP. Tam jest jakiś sztorc albo wykrzywienie. Zasadniczo linia kopyta powinna się zgadzać z linią pęciny. On ma niezłe Z.

arika00, bardzo wysoko osadzona szyja, coś jest pokręconego z zadnimi nogami - krowie ustawienie? Trzeba obejrzeć od przodu/tyłu. Bardzo wysoko osadzony łokieć nie wróży swobody ruchu.

dairoxroxi, wygląda spoko, ale zdjęcie reklamowe, nie do oceny sylwetki. Mam nadzieję, że nie potrzebujesz do sportu, bo to nie będzie kuc. Już ma 148,5, a jeszcze urośnie. Będzie mały koń, a na małego konia - niski.
halo Jeśli chodzi o sport i kuce to już za stara jestem. Koń ma być dla mnie do treningów i przyjemności z postępów. Dziękuję za opinię, niestety innych zdjęć google nie dało mi znaleźć.
arlyn, nie nadają się. Mają zniekształcone proporcje, i wszystko mogłoby być krzywdzące dla konia.
Halo , Megane - Ja go już widziałam,  ogromnie zrównoważony jak na ogiera, wychowany fajny koń, wybralam go,mimo że brat jego jest ładniejszy ,ale ma gorszy charakter i jest mniejszy trochę. Sztorca nie ma ,to podłoże chyba tak zniekształcilo,  ogromne błoto.  Ruch fajny choć bez rewelacji z akcją przednich nóg,  mimo że łopatka wskazuje że mógłby bardziej wyrzucać. Kwestia treningu?... co masz na myśli mówiąc że ma niezle Z? I czy te długie peciny to ogromny problem? Co do przebudowania przodu to ma on 2 latka dopiero więc to ciężki wiek do oceniania 🙂
Comandore, dlatego eksterierowe zdjęcia koni robi się na twardym równym - czyli na płycie, na betonie. Mam nadzieję, że obejrzałaś go na płycie.
Comandore, a ten ogierek to hodowla jakiegos rolnika?
:kwiatek:
Chodzi mi głównie o sposób utrzymania konia.
Tak, widziałam go w stajni, bardzo ciekawy konik.Przyjrze się jeszcze raz w sobotę. I Tak, można tak powiedzieć -"rolnicza" hodowla 🙂 🙂
Czy ktoś z Was posiada może zdjęcie prawidłowo skątowanego stawu skokowego i rozwartego/za mocno skątowanego? Do jakiej 'rozwartości' taki staw jest jeszcze akceptowalny?
episode: to jest temat nie tak jednoznaczny jak się potocznie wydaje. W niedawno jeszcze stosowanym w Polsce "standardzie" zbytnie skątowanie tylnego stawu skokowego uchodziło za wadę. Obecnie, wzorem zachodnich hodowli silniej skątowany staw skokowy, przy zachowaniu prostej postawy patrząc od tyłu, jaest mile widziany , wręcz poszukiwany. Więcej zwraca się uwagę na obszerność ruchu w poszczególnych stawach tylnej kończyny - im mocniej pracują poszczególne odcinki kończyny tylnej w poszczególnych stawach tym lepiej (i w efekcie bardziej do przodu)
A jak to wygląda jeśli chodzi o prosty staw skokowy? Do jakiej 'rozwartości' jest to akceptowalne?
A ja podbijam pytanie episode, i czy ktoś byłby w stanie jakiś obrazek poglądowy narysować? poprawnego skątowania , zbyt rozwartego kąta, zbyt wąskiego kąta oraz tego kąta który opisuje melehowicz (czyli tego wąskiego ale nie ZBYT 🙂😉 ?? Czy może są gdzieś takie obrazki do wglądu?
Poszukajcie w googlach!!!!
Megane no właśnie ciężko znaleźć dokładnie to czego np. szukam ja... Jak uda mi się coś takiego sklecić sama to postaram się wstawić. Na razie dokształcam się🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się