Wady budowy, ocena eksterieru

Naturalsi, ja tam kulawizny nie widze, ale widzę że nie jest w stanie kłusować mocno w zakręcie w równowadze i się gubi. Może to być kwestia tego, że jest młody i duży, może jest przebudowany, a może po prostu to nie jest koń hodowany do ujeżdżenia (bo nie jest) i równowaga w kłusie nie jest jego być lub nie być. Pytanie czy ma to znaczenie dla skoczka, nie wiem.
karolina_, dziękuję za opinię 🙂. Oglądając filmiki sprzedażowe koni często wydaje mi się, że nie są czyste. Pytanie czy to brak równowagi, prozaiczne rzeczy typu nierówności w podłożu, czy po prostu sobie wmawiam 😅...
Ja tez nie umiem dopatrzyć się kulawizny. :/
Prawy przód o ile mnie oko nie myli. Widać na początku filmu w stępie i kłusie.
Dla mnie ten koń jest czysty, raz w zakręcie traci równowagę.
Ogólnie sama szukam konia i się chwilę nawet nad nim zastanawiałam, no ale ja szukam klaczy.
Ja tam nic nie widzę, młody jest, bez równowagi to i lata byle jak 😉 ale imo regularny
Faktycznie w stępie na początku idzie nie równo. Brak zdjęcia na twardym ale z tego co widzę to on ma 2 bardzo różne kopyta z przodu, jedno lekko sztorcowe a drugie płaskie. Takie konie często chodzą nieregularnie bo to trochę tak jakby człowiek chodził w 1 bucie z obcasem a drugim na płasko. Dla mnie dobre i równe kopyta są bardzo ważne i ja bym takiego konia nie kupiła bo wg mnie jest większe prawdopodobieństwo kontuzji, ale może lepiej poprosić o zdjęcia na twardym z boku i z przodu żeby było widać lepiej jak to wygląda czy nogi proste itd
Ja tam widzę ewidentnie. Pozostaje opinia weterynarza 🙂
somebody, to prawda, że taka postawa predysponuje do "mechnicznej" nieregularności, co widać dopiero na kole.
Oczywiście można to wyprowadzić dobrym kowalem, bo raz miałam klacz którą zepsuł mi 3 kuciami słabiutki kowal, ale wtedy byłam całkiem nie doświadczona i nie miałam wiedzy.
Ja też nie kupiłabym konia z taką postawą, bo wiadomo czym to grozi, choć u młodziaka na pewno do wyprowadzenia przy sensownym kowalu.
Witam wszystkich, Proszę o ocenę budowy 5 letniego wałacha
129C4A8C-68A1-475F-BFBA-E44A2D0234F1.jpeg 129C4A8C-68A1-475F-BFBA-E44A2D0234F1.jpeg
https://kwpn.tv/stream?embed=13591
Fajny filmik o budowie nóg przednich i zadnich.
Iskra de Baleron, szkoda tylko, że u nich u "poprawnie stojącego konia" linia prowadzona przez środek kończyn (od łopatki w dół), "poprawnie" kończy się poza kopytem...🤣
I jakoś im się to "nie kłóci" z tym co mówią dosłownie sekundy wcześniej, że każdy staw musi mieć podparcie...
Iskra de Baleron, Książka prezentowana na końcu ukazała się w Polsce.
kotbury, yyy a twoim zdanie gdzie ma się kończyć ta linia?
Pani na filmie mówi: zaraz za kopytem.
FDD4C44C-FB0E-4B62-B665-1EE4BCC08F69.jpeg FDD4C44C-FB0E-4B62-B665-1EE4BCC08F69.jpeg
40A7AFF1-F119-4310-B6D4-A25E3B66E5F3.jpeg 40A7AFF1-F119-4310-B6D4-A25E3B66E5F3.jpeg
Jeśli ktoś nie zna holenderskiego 😅 polecam oglądać bez dźwięku 😉 Łatwiej wtedy skupić się na napisach. Dla mnie filmik interesujący i jak na tak krótka prezentacje poruszający dużo kwestii: co i dlaczego.
Iskra de Baleron, Też mam takie zdanie - dzięki za link.
melehowicz, ale w PL po Polsku ? Chętnie bym zakupiła. Jaki tytuł po polsku?

Ej mam:
https://www.pzhk.pl/2016/08/juz-nabycia-polska-wersja-ksiazki-kon-kwpn-selekcja-wyczynu/
Perlica, Oto to! brawo!
Perlica, chyba „Koń KWPN. Selekcja do wyczynu”
PZHK miało (ma?) licencję na tą książkę.
https://www.pzhk.pl/2016/08/juz-nabycia-polska-wersja-ksiazki-kon-kwpn-selekcja-wyczynu/
Będę jutro się dowiadywać czy jest dostępna.
Iskra de Baleron, - daj koniecznie znać, bo chyba mam dla siebie prezent na święta 😂 Filmik rewelacja.
Polecam książkę.
I kiedyś byłam na szkoleniu z Panem Jarosławem Lewandowskim, bardzo polecam.
<b>kotbury,</b> yyy a twoim zdanie gdzie ma się kończyć ta linia?<br>
Pani na filmie mówi: zaraz za kopytem.

Iskra de Baleron,

Idealnie w miejscu końca podparcia kopyta. Czyli w miejscu końca kąta wsporowego.
..dodatkowo koń na filmie stoi delikatnie podsiebnie...
Książka jest dostępna 🤠
Trzeba zrobić przelew na konto PZHK w kwocie 81zl oraz wysłać mail na adres: hodowla@pzhk.pl z potwierdzeniem wykonania przelewu i adresem do wysyłki 😎
Budowa mojej 13 letniej klaczy,jeżdżę z nią raz za czas w wakacje na zawody towarzyskie max 80 cm,wiem że zdjęcia nie są dokładne ale może da się coś ocenić.
received_298081695546108.jpeg received_298081695546108.jpeg
received_601609701167813.jpeg received_601609701167813.jpeg
Czy ktoś właśnie dodał do oceny budowy zdjęcie... leżącego konia? 👀
Dokładnie tak 😆😆😆
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Czy mogłabym poprosić o ocenę eksterieru tej klaczki? Rasa wielkopolska, 4 lata.
20211220_185328.jpg 20211220_185328.jpg
Membasta, jest na sprzedaż?
Chciałam ją kupić i mnie ktoś ubiegł.
Gdzie jest teraz i po ile?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się