Ogier Vector (SO Łąck)-info

Bellen24   DENI..DENI..DENISE
09 kwietnia 2009 20:50
Witam serdecznie 🙂
Jest takie powiedzenie,że jak w Google czegoś nie ma,to to nie istnieje  😉 ,ale liczę  (po wcześniejszym  skorzystaniu z forumowej wyszukiwarki,oczywiście) na szeroki zakres wiedzy Re-Voltowiczów..Jak w temacie, poszukuję informacji dotyczących łąckowego ogiera Vector sp ( Corde hol x Genius hann  x Isador trak),osiągnięcia,jeśli takowe posiada,potomstwo. 2  dni temu, stado powiększyło mi się o 5-letniego wałacha, właśnie po Vectorze ( rodowód tu: http://www.allbreedpedigree.com/index.php?query_type=horse&horse=GOLIAT24&g=5&cellpadding=0&small_font=1&l=  ).Samego Vectora miałam przjemność oglądać ok 2 lat temu w Stadzie,niestety tylko w boksie,o nim samym mam tylko pobieżne informacje od P.Koniuszego i hodowcy Goliata,a mnie interesują większe szczegóły.
Będę ogromnie wdzięczna,
Pozdrawiam  :kwiatek:
A spróbuj Wektor! 😁
Uczestnik MŚMK. Bardzo piękny koń. Jak nie czempion ZT to bardzo blisko tego. Młody - skakał super! Potem w Łącku zabrakło trenera.  Wektor podobno upodobania do skoków nie miał zbyt wielkiego, i jezdny - średnio. Raczej ciężki koń. Ale rozwinąć się nie miał za bardzo okazji m.in. dlatego, że Stado pieniędzy na starty to nie miało za dużo  🙁
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
09 kwietnia 2009 21:42
O patrz!A na to nie wpadłam,żeby napisać po "normalnemu"  😂
A o jezdności właśnie wiem,no i Goliat do łatwych swego czasu też nie należał,co wiem z autopsji-mieliśmy inne poglądy na temat siodła,swego czasu.Ale po , hmmm, klejnotach królewskich,to i poglądy mu się zmieniły,trafił też,na nieco stanowczego Pana,który odwalił kawał świetniej roboty z nim. Jeśli można wstawię foto,chwilowo mam jako  prawie 3 latka,kiedy po raz pierwszy się spotkaliśmy.Bardzo podobny do tatuśka.
No i oczywiście spojrzę pod "Wektor",a nie Vector,hihi
Dziękować :kwiatek:



Czy ktoś wie gdzie były robione te zdjęcia
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
10 kwietnia 2009 20:20
Po elewacji raczej tyły stajni w Stadzie Ogierów w Ketrzynie. Ale to tylko na 60%
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 kwietnia 2009 20:36
A spróbuj Wektor! 😁
bywa tak że trzeba ustalić zeznania. w Łącku stały nawet obok siebie w stanowiskach i ten przez "W" i ten na "V"
http://stadolack.home.pl/hodowlam.php?id=251&ret=hodowla.php?nxt=290
Po elewacji raczej tyły stajni w Stadzie Ogierów w Ketrzynie. Ale to tylko na 60%

Też mi sie tak wydaje ale ja nie pamiętam tego ogiera a takiego to bym pamiętała jak dla mnie cudeńko chętnie pokryła bym nim moją klaczuche.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
10 kwietnia 2009 20:41
Wektora przez W, miałam okazje widzieć w Klubie jeździeckim "Lange" w Pieczonkach, koło Giżycka. Po nim jet Paradoks Karoliny Ferenstein jak wieść głosi.

Kaloe, ten przez W jest potężny. Miałam okazję dosiąść jego córkę, Wektę. Serce do skoków ogromne. Ale cały czas nurtuje mnie pytanie czy o tych samych Wektorach mówimy, bo ten, o którym ja piszę to jest z Łącka. Tak to już jest, jak nazywa się tym samym imieniem wiele koni.
Ten wektor z Pieczonek podobno padł w tamtym roku on był po Aspirancie a ten na zdjęciu jaki ma rodowód?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
10 kwietnia 2009 20:57
O kurcze, nie wiedziałam. Ale info do ustalenia. Jutro zadzwonię do koleżanki, która jeździła Wektę i zapytam.
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
10 kwietnia 2009 22:11
Oczywiście,że w Kętrzynie,tam go trzymałam ok miesiąc,i od 2 dni znów tu stoi. To wałach Goliat,syn Vectora,z małopolskiej matki.A chodzi z pewnością o Vectora przez V,bo Wektor,to ojciec Paradoksa,i traken po za tym.Zdjęcia dodałam,bo podobny do ojca bardzo,zresztą matka dawała źrebaki w 90 % po ogierach.W tamtym czasie,kiedy robiłam te fotki,miałam w rocznym treningu półsiostrę Goliata,gniadą Grację,po Bumerang sp,więc może kaloe skojarzysz.
Nadal szukam jakichkolwiek informacji o VECTORZE,tym o którym mówiła halo,a pisanie przez W to był żart,zwłaszcza zależałoby mi na zdjęciach.Może ktoś kojarzy konia Equercus,to jego następny syn,jeździ (?) na nim Jacek Stasiak z Bractwa Konnego im.Św.Marcina ,woj.łódzkie? Jakieś foto?
Pozdrawiam :kwiatek:
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
10 kwietnia 2009 22:30
Jak juz wszystko jasne, to po świętach troche powinam Ci poopowiadać. Zgadałam się z kumpelą, pamieta Vectora (na GG wpisałam pochodzenie dla jasności, bo też pierwszą myślą był Wektor po Aspirancie). Obiecała pogrzebac w pamięci i umówiłysmy się na wtorek.
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
10 kwietnia 2009 22:39
dragonnia
Będę przeogromnie wdzięczna za informacje!  🙇!Normalnie,stawiam, hmm,napój np.chmielowy,przy jakejkolwiek okazji-może kiedyś się nadarzy? 🏇
BTW Goliat do małych też nie należy,pomierzę dokładnie,ale wtedy miał ok 172 (niecałe 3 lata),teraz chyba dobije do 176 cm 🤔,co sprawia,że wyglądam i czuję się przy nim jak kurdupel  😂

kaloe
Rodowód konia z fotki podałam w linku

Pozdrawiam serdecznie! :kwiatek:
Spojrzałam byłam na rodowód - nie chodziło mi o Aspiranta! Chyba winne są... tabliczki w Łącku  😁 A skoro różnie było zapisywane, to tym bardziej różnie mogło na zawodach występować. Mnie się wydaje, że uparcie pisali go Wector! - jeszcze zabawniej  🤣 Teraz pewnie już tabliczka poprawna, ja Vectora mogłam obserwować do 2001.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 kwietnia 2009 07:09
halo - ale czemu ty brniesz w zaparte?już dawno wszystko wyjaśnione.po raz kolejny musisz mieć ostatnie słowo mimo wszystko?
były i są dwa konie o tym imieniu,jeden przez V, drugi przez W,  stały obok siebie,pewnie dla żartu.a obok stał Biszkopt po Herbatniku od Bagietki. i zapewniam,że nikt się nie mylił - Andraszek by na to nie pozwolił.
Pamietam Vectora,bo kończył ostatni zakład treningowy 9-miesięczny w Kwidzynie - razem z riderowym Nepalem i z Pink Floydem m.innymi...i nie mów mi,ze nie mogę tego pamiętać,bo byłam małą dziewczynką  😁


p.s. a Wektory na W takie dość znane były dwa...w podobnym wieku...ten drugi był po Dalipanie.
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
11 kwietnia 2009 11:18
Oj oj oj,bez kłótni mi tu 🤬  😉
Powiedzcie mi jeszcze,Dziewczyny,jak Vector wyglądał/da ruchowo? Jaka jakość kłusa  i galopu?
Pozdrawiam 🙂
Oczywiście,że w Kętrzynie ,tam go trzymałam ok miesiąc,i od 2 dni znów tu stoi. To wałach Goliat,syn Vectora,z małopolskiej matki.A chodzi z pewnością o Vectora przez V,bo Wektor,to ojciec Paradoksa,i traken po za tym.Zdjęcia dodałam,bo podobny do ojca bardzo,zresztą matka dawała źrebaki w 90 % po ogierach.W tamtym czasie,kiedy robiłam te fotki,miałam w rocznym treningu półsiostrę Goliata,gniadą Grację,po Bumerang sp,więc może kaloe skojarzysz.
Nadal szukam jakichkolwiek informacji o VECTORZE,tym o którym mówiła halo,a pisanie przez W to był żart,zwłaszcza zależałoby mi na zdjęciach.Może ktoś kojarzy konia Equercus,to jego następny syn,jeździ (?) na nim Jacek Stasiak z Bractwa Konnego im.Św.Marcina ,woj.łódzkie? Jakieś foto?
Pozdrawiam :kwiatek:

Będę po świętach w Kętrzynie obejrzeć ogiery to zobacze to twoje cudeńko 🤣
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
11 kwietnia 2009 19:11
A zapraszam,tylko proszę się nie wystraszyć rozbieżnością w wyglądzie obecnym a tym ze zdjęcia,Gruby jest teraz rekonwalescentem,niedawno ściął się z ogierem arabskim,co nie obyło się bez konsekwencji dla obydwu panów,niestety.A i też nie był długo trenowany,także mięśni na nim nie uświadczysz.Ale wszystko przed nami,spokojnie i powoli dojdziemy do formy,nam się nie śpieszy,mamy czas.
Pozdrawiam :kwiatek:
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
11 kwietnia 2009 19:49
Ja obiecuje być 26 w Stadzie. Obok jest moja uczelnia więc chciał nie chciał, co 2 tygodnie tam bywam 🙂

Chmielowego wypiję z przyjemnścią. Nie dla stawiania ale dla poznania się i pogadania. Okazji myślę, będzie wiele, bo ja z Giżycka jestem. Czasem jeżdżę na regionalne do "Kentaki" (tak nazywamy Kętrzyn) lub urywam się z wykładów. To jest obok, a serce ściska jak siedzisz w szkole, a przez okno słychać "A teraz wjeżdża X na koniu Y". Takie wagary to każdy musi wybaczyc 😀
mam gdzieś zdjęcie Vectora z Łącka z młodych lat. Może uda mi się je znaleźć i tu wrzucić.
Ja obiecuje być 26 w Stadzie. Obok jest moja uczelnia więc chciał nie chciał, co 2 tygodnie tam bywam 🙂

Chmielowego wypiję z przyjemnścią. Nie dla stawiania ale dla poznania się i pogadania. Okazji myślę, będzie wiele, bo ja z Giżycka jestem. Czasem jeżdżę na regionalne do "Kentaki" (tak nazywamy Kętrzyn) lub urywam się z wykładów. To jest obok, a serce ściska jak siedzisz w szkole, a przez okno słychać "A teraz wjeżdża X na koniu Y". Takie wagary to każdy musi wybaczyc 😀

A ja mieszkam pod Giżyckiem a gdzie jeździsz konno ?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
11 kwietnia 2009 20:45
dawaj na PW 😀
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
11 kwietnia 2009 21:20
Ha!Czyżby małe Re-Voltowe spotkanko?? 😅
To w takim razie kto przyjeżdża na majowe zawody do "Kentaki"??

A żeby nie było offa,to Dada czekam z prawdziwą niecierpliwością!
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
11 kwietnia 2009 21:26
Bellen dawaj date i jestem 🙂 Zazwyczaj z Moją trenerką.  😅
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
11 kwietnia 2009 21:33
Teoretycznie zawody mają być w pierwszy majowy weekend (mam nadzieję poobserwować szczęśliwych zawodowców),jeśli się nic nie zmieniło,a tego będę pewna w poniedziałek,bo będę w Stadzie puścić Grubego i pewną Siwą panienkę 😉 26 zaś to niedziela za 2 tygodnie,i pewnie też będę. 😎

Przy okazji dzięki raz jeszcze wszystkim za info dot.Vectora,i czekamy na jeszcze 🙂
Ja na majowych zawodach w Kętrzynie jestem co roku to sie pewnie spotkamy 🤣
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
11 kwietnia 2009 21:40
26 mam zjazd i exam. Około 14.00 mogłabym wpaśc do stada. Będziesz?

off: Kaloe, limit wiadomości mi się wyczerpał. Za godzine moge wysłać kolejne PW EOT
WysyŁam Ci na pw adres e mail
To moze ja też 26 wpadne do stada.
Bellen24   DENI..DENI..DENISE
11 kwietnia 2009 21:50
Dawaj na PW,bo mnie zaraz Modki zjedzą za Offa
😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się