Pensjonaty dla koni woj. warmińsko- mazurskie

Ponieważ sama niedługo otwieram pensjonat dla koni w województwie warmińsko-mazurskim, chciała bym zaprosić was do dyskusji oraz wymiany poglądów, spostrzeżeń na temat pensjonatów w tym województwie. Jakie warunki, co wam się podobało lub podoba a co nie w danym pensjonacie.
Nie znalazłam podobnego tematu na tym forum a myślę że taki sie przyda chodź by dla ludzi którzy w tym województwie szukają miejsca dla swojego pupila.
Nie ma żadnych pensjonatów w warmińsko-mazurskim. Może to i lepiej nie będę miała konkurencji 😉
Jest wątek na towarzyskim o olsztyńskich voltowiczach. I to na 1 stronie 😉
Było tam dużo o pensjonatach.
Ale warmińsko-mazurskie to nie tylko Olsztyn. 🤣
Ircia   Olsztyn Różnowo
11 marca 2011 18:38
Racja warmńsko-mazurskie to nie tylko Olsztyn.
Nie ma żadnych pensjonatów w warmińsko-mazurskim. Może to i lepiej nie będę miała konkurencji 😉

Jak już otworzysz swój pensjonat to już drugiego z takimi warunkami i taką profesjonalną obsługą nie będzie 🙇 👍
Podejrzewam że parę jednak sie znajdzie. 😉
Ale cos z tymi pensjonatami w warmińsko- mazurskim chyba cienko albo nie ma się czym chwalić bo jakoś sie nikt na temat nie wypowiada. Najwyższy czas by to zmienić  🏇  😀
Hmmm, chyba cienko i nie ma się czym chwalić.....
Wiedziałam że u nas cienko z pensjonatami ale nie myślałam że aż tak. 😵
kaloe a gdzie dokładnie znajduje się Twój pensjonat?
Nie znajduje się tylko bedzie sie znajdował bo konie dopiero będe przyjmować czerwiec -lipiec.
A będzie sie znajdował 15 km od Giżycka, dokładnie na trasie Kętrzyn-Giżycko.
To ja sie trochę pochwale majowymi padokami może w końcu wątek drgnie.
15 km od Giżycka? O to może kiedyś wpadnę 😀, bo mieszkam niedaleko-> w Węgorzewie 😉
kujka   new better life mode: on
13 maja 2011 09:58
www.trzejmy.pl tu jest pensjonat.

do Robsonow tez mozna wstawic konia, prawda?
i do Galkowa? i do Galin? czy cos krece teraz?
Witam,Gałkowo ma pensjonat,a co do reszty to pewnie u właścicieli trzeba się dowiadywać.
15 km od Giżycka? O to może kiedyś wpadnę 😀, bo mieszkam niedaleko-> w Węgorzewie 😉

Zapraszam serdecznie na kawę i na ploteczki oczywiście o koniach 😉
Tulisówka chyba także ma pensjonat-koło Fromborka
pewnie z stajni w Żabieńcu koło Mrągowa są miejsca pensjonatowe, jest też stajnia z halą w Jakubowie (Probark? ) - dość spora stajnia, nie wiem, czy teraz stoją tam tylko prywatne konie, czy może w pensjonat przyjmują. (kiedyś stało tam kilka koni pensjonatowych, ale za czasów poprzedniego własciciela)
Poza tym znam w tamtej okolicy kilka miejsc, gdzie są prywatne stajenki na kilka koni, ale czasem też przyjmują konie w pensjonat.
W Kosewie chyba jest jeszcze stajnia, koło Piecek znam ze dwie... szczerze, to w okolicy samego Mrągowa jest kilkanaście miejsc, gdzie można wstawić konie 😉
Oczywiście są lepsze stajnie i gorsze, zależy kto, czego potrzebuje ... na pewno są tam piękne ścieżki do turystyki konnej 🙂 Puszcza Piska jest przepiekna o każdej porze roku.
Mazury są wogóle piękne pod względem pięknych terenów do jazdy konnej. I nawet leśniczy sie nie czepia 😉
www.trzejmy.pl tu jest pensjonat.

do Robsonow tez mozna wstawic konia, prawda?
i do Galkowa? i do Galin? czy cos krece teraz?


do Robsona generalnie mozna, o ile sa wolne boksy :P
kaloe, masz rację 🙂
ale Mazury nie tylko są piękne z końskiego grzbietu, z łajby też 🙂
moim marzeniem jest się kiedyś tam przeprowadzić ... echhh...

ooo... w Stadzie w Kętrzynie też są chyba miejsca pensjonatowe (kolega trzymał tam kiedyś konia), Lipowa koło Reszla 😉
Kierzbuń, Pozezdrze, Wichrowe Wzgórze w Zyndakach, Stajnia u Romanowskich (w Lutrach chyba) ale nie wiem, czy tam przyjmują konie w pensjonat, koło Rynu kiedyś pracowala moja znajoma w stajni, gdzie byl też pensjonat dla koni... o rany, jest tego tam sporo ... ciężko sobie przypomniec miejscowości...
a tak OT -  wie może ktoś coś o stajni w Lipowej Górze? Co tam się teraz dzieje? Dużo mają koni? Mają jakieś ciekawe ogiery kryjące?
kaloe, masz rację 🙂
ale Mazury nie tylko są piękne z końskiego grzbietu, z łajby też 🙂
moim marzeniem jest się kiedyś tam przeprowadzić ... echhh...

ooo... w Stadzie w Kętrzynie też są chyba miejsca pensjonatowe (kolega trzymał tam kiedyś konia), Lipowa koło Reszla 😉
a tak OT -  wie może ktoś coś o stajni w Lipowej Górze? Co tam się teraz dzieje? Dużo mają koni? Mają jakieś ciekawe ogiery kryjące?

Z łajby też tylko że brzegi są strasznie zaśmiecone. Pamiętam czasy jak każdy żeglarz zostawiał po sobie porządek oraz drzewo na ognisko dla innej załogi , a miałam w tedy z 7 lat . Jak sie dobijało do brzegu to było już gotowe drzewo tylko rozpalało się ognisko.
O Lipowej Górze nigdy nie słyszałam.
Co do SO w Kętrzynie to owszem jest tam pensjonat ale z tego co się orientuje konie stoją cały czas w boksach no i w teren nie ma gdzie pojechać.
Megane oj nie jestem na 100% pewna ale w Lipowej Górze to chyba już nic nie ma, a jeżeli chodzi o okolice Mrągowa to rzeczywiście Gałkowo no i trochę dalej SO Ketrzyn, w jednej i drugiej stajni moi znajomi trzymają swoje konie i baaardzo sobie chwalą, natomiast stajnię w Probarku (koło Jakubowa i Kosewa) ODRADZAM jeździłam tam kiedyś i było po prostu cudownie, piękna stajnia, hala no i oczywiście super zadbane konie, jak dla mnie rewelacja niestety po zmianie właściciela wszystko tam niszczeje, konie są zaniedbywane no i ich stan odżywienia pozostawia wiele do życzenia, także tego miejsca absolutnie nie polecam
Tercet a jak w SO w Kętrzynie wygląda sytuacja z padokowaniem koni?
Jeśli dobrze kojarze Lipową Góre to parę lat temu słyszałam że właściciele się rozwodzili i sytuacja tam była nie ciekawa , ale nie wiem czy dobrze kojarzę.
kaloe - Lipowa Góra to stajnia Martina Werthmann'a drugą mają w Widrynach... pierwsza stajnia jest/byla w Lipowej Górze, choć we wszystkich informacjach jest podawana Święta Lipka ... nie byłam tam ze 3 lata, dlatego dopytuje... wiem, ze sprzedawali dużo swoich koni, tak więc stąd moja ciekawość, czy to w ogóle isnieje jeszcze czy może już zamarło...
Wiem, ze w większości z tych stajni nie ma ląk i padoków, ale temat nie mówi nic o stajniach z łąkami 😉 więc wymieniam te, które znam, lub które kiedyś przypadkiem odwiedzilam 🙂
Tercet - do większości tych stajni bym swoich koni nie wstawiła 🙂
kaloe a musiałbym się znajomej dopytać 😉 pewnie średnio bo stado znajduje się w środku miasta, a co do Lipowej Góry to jak wcześniej powiedziałam nie jestem na 100% pewna, tylko, że parę lat temu uczyłam się w miasteczku, które jest rzut beretem 😉 od Lipowej i moi znajomi tam pracowali teraz nie wiem co tam się dzieje ale już kilkakrotnie obiło mi się o uszy, że już nie ma tam koni. A ktoś z Was może wie co dzieje się w SKJ Ułan w Reszlu, są tam jeszcze jakieś koniki?
Megane ale oczywiście, ja nic nie mówię  🙂 po prostu wypowiedziałam się na temat stajni w Probarku ponieważ na własne oczy widziałam co tam się odbywa i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nikomu nie radzę wstawiać tam koni.
A jeszcze co do Lipowej to właśnie nie jestem pewna czy te wszystkie konie nie zostały przeniesione do Widryn  🤔
Megane w Pozezdrzu już nie ma stadniny, przenieśli się do Wyłud ( niedaleko ) 😉 Ale pewna nie jestem czy u nich możną wstawić konia..
kaloe - Lipowa Góra to stajnia Martina Werthmann'a drugą mają w Widrynach... pierwsza stajnia jest/byla w Lipowej Górze, choć we wszystkich informacjach jest podawana Święta Lipka ... nie byłam tam ze 3 lata, dlatego dopytuje... wiem, ze sprzedawali dużo swoich koni, tak więc stąd moja ciekawość, czy to w ogóle isnieje jeszcze czy może już zamarło...
Wiem, ze w większości z tych stajni nie ma ląk i padoków, ale temat nie mówi nic o stajniach z łąkami 😉 więc wymieniam te, które znam, lub które kiedyś przypadkiem odwiedzilam 🙂
Tercet - do większości tych stajni bym swoich koni nie wstawiła 🙂

W większości może i nie ma ale u mnie są 🏇 i to nie małe.
Megane a czemu byś do większości tych stajni koni nie wstawiła?
kaloe u nas generalnie jest mało stajni gdzie możesz zostawić konia i spokojnie wracać do domu w przekonaniu, że Twojemu zwierzakowi nic się nie dzieje, że ma wodę pastwisku, czysto w boksie itp. przynajmniej w okolicach Mrągowa tak jest. Mało jest u nas porządnych ośrodków :/ niestety
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się