sznurkersi - czyli natural w roznych odcieniach

Hej dziewczęta🙂 z góry przepraszam, jeżeli już bylo to poruszane, ale chciałabym, aby któraś z Was pomogła i wytłumaczyła jak krowie na rowie co mogę zrobić z pewnym nicponiem 🙂 Wałach, lat 13, jezdzony raczej rekreacyjnie. Charakter chłopak lekko nadpobudliwy, strachliwy, czesto sam sie zafiksowuje niewiadomo na co. Chciałabym z nim popracować, jakoś wyciszyc mu ta głowę. Dodam że ostatnio działamy cos z ziemi i zauważam różnicę. Robi się bardziej stabilny 🙂 może podpowiecie co i jak sie bawic, zeby chlopu pomóc  :kwiatek: :kwiatek:
Nic nie działa tak dobroczynnie na koński łeb jak zajęcie się normalną, regularną i konkretną robotą.
Czerpakowa a może problemem są warunki utrzymania (koń dużo stoi w boksie)m  nie odpowednia dieta (pożera duże ilości owsa) ?
Pomocy !! Gdzie kupie sticka? Dobrego zaznaczam. Podkowa od pół roku nie sprzedaje a ja od pół roku potrzebuje  😵 😵
Help  🙇 🙇 :kwiatek:
gacek 🙂 ja mam sticka od podkowy - mogę sprzedać.
Wyszukiwarka nie za bardzo współpracuje (albo ja nie umiem z niej korzystać  :icon_redface🙂 więc chyba w końcu zapytam tutaj.

Jaka lina do pracy z ziemi? Czym się kierować kupując? Z jakiego powinna być materiału? I co zrobić, żeby halter był dobrze dopasowany - może znaleźć kogoś, kto robi na wymiar? Tylko na co zwracać uwagę szukając kogoś takiego?
Podobne pytania mam odnośnie sticka, ale tutaj już mi łatwiej, bo miałam okazję korzystać. Jednak gdyby ktoś miał jakieś wskazówki to będę wdzięczna🙂
Gdzie znajdę jakiś dobry schemacik z wymiarami do zrobienia haltera?  :kwiatek:
W jakich sklepach internetowych z wyjątkiem podkowy i sklepu jnbt kupię porządny kantar sznurkowy?
Czy ta lina https://amigo-konie.pl/equi-theme-lina-treningowa-3-7-m.html różni się od "żywej" kilkukrotnie droższej?
Equigrav Bober - Ochaby 😀 Kupiłam tam halterek skuszona jego kolorem i jest naprawdę dobrej jakości - linka jak w tych od podkowy. Lin co prawda nie "macałam" ale podejrzewam, że też będą fajniej jakości.
Cześć! Czy możecie polecić kogoś z okolic Katowic, z kim można fajnie popracować naturalnie? Może ktoś, kto łączy natural z klasyką i popracujemy i z ziemi i z siodła?  :kwiatek:
Nadszedł ten straszny moment w którym zepsuł mi sie stick 🙁 u podkowy nadal cisza z produkcją, czy ktos wie skąd można ściągnąć porządnego carrot sticka?
rox   ogony trzy
11 marca 2019 14:16
gacek 🙂,miałam kilka razy w ręce sticka z jnbt i był bardzo fajny, lekki i poręczny ( polecam z wielkim bólem i niechęcią do owej "szkoły" 😁 )
Czeeeść!

My jesteśmy klasykami, ale nowe dziecko jeszcze rok będzie stało, bo ma dwa lata  🤔 🤔  więc chcielibyśmy zająć ten czas i się zsocializować. Młoda ma straszne problemy z wierceniem się przy czyszczeniu, szybko się denerwuje, potrafi uciekać przed człowiekiem.
Polecacie dobrą lekturę o pracy z ziemi? Taką w miarę sensowną. Słyszałam o Nowoczesnym Treningu Koni czy jakoś tak, ale ta książka nigdzie nie jest dostępna  😕 Może ktoś ma?

Jestem totalnie nie w wątku pracy z ziemi innej niż lonża, a warto poszerzać horyzonty!
"101 ćwiczeń na pracę z ziemi", Cherry Hill😉
Na wypadek, gdyby ktoś tu jeszcze zaglądał 😉
Nasza stajnia zaprasza na szkolenie z Kasią Jasińską - https://www.facebook.com/events/495989564657687/
To i ja przy okazji zapytam- czy sznurek zwany paracordem nadaje się na halter ?

Szukam liny odblaskowej lub z elementami odblaskowymi na kantar i nie myślałam że jest to takie trudne.
Jak już są liny to 4mm a ja potrzebuję 8mm  🙄
Ktoś wie gdzie to kupić ?
Sonika sznurek zwany paracordem zdecydowanie nie nadaje się na halter ponieważ jest stanowczo za cienki. Polecam sklep Siodlarenka - tam mają właściwe liny na halter (grubościowo chyba 6mm i ta grubość już jest okej). 8mm możesz poszukać na allegro pod hasłem lina pleciona polipropylenowa 8mm - sprawdź żeby był rdzeń. Te liny z allegro są czasami gorsze jakościowo od tych od siodlarenki. Tego niestety nie sprawdzisz kupując wysyłkowo...
Nique tak myślałam, że paracord to bardziej sznurówka.
Siodlarenka w ofercie na stronie nie ma odblaskowych lin  🙁
Allegro też za wiele nie proponuje jeśli chodzi o odblaski.
Poszukam jeszcze w sklepach dla żeglowców, oni jednak są specjalistami w tej dziedzinie.
Sonika, zdecydowanie. Wszystkie liny mam z żeglarskiego (akurat Centrum Jachtingu z Warszawy, bo tam mam blisko), ale warto z nimi porozmawiać nawet telefonicznie i powiedzieć czego potrzeba. Są przyzwyczajeni, że kupuje się liny dla koni, psów, a nawet wspinaczkowe. I nie tylko mają spory wybór, ale potrafią również potrafią doradzić. A to ważne, bo nie z każdej liny da radę zapleść kantarek.
Nie wiem czy mają całkowicie odblaskowe, ale na pewno mieli "awaryjnym" pomarańczu (taki jest obowiązek żeglarski, żeby mieć jaskrawe liny - tylko one są grubsze akurat), no i mają takie z przeplotem odblaskowym (czyli co któraś nitka jest odblaskowa - ja taką mam treningową).
Znacie może jakieś aktualne stronki, fora lub blogi odnośnie PNH? Chciałabym więcej poczytać, pooglądać, poobserwować czyjeś postępy itp. Po prostu czerpać więcej informacji, a jakoś trudno jest mi cokolwiek znaleźć ostatnio - wujek google nie chce współpracować i jedyne co wyszukuje to opisy 7 gier, które już znamy.
Przejrzałam wątek od początku, jednak większość z polecanych stron już nie istnieje, więc znowu jestem w kropce.  🙇
Jeśli szukasz w tym nurcie to poszukaj lepiej Silversand, a nie PNH.
Alfa Horse. Jest strona i grupa na FB. Polecam gorąco 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 stycznia 2021 17:18
Gdzie kupić porządny lekki stick i kolorowy? jnbt ma teraz tylko czarne:/
Na_biegunach ja mam ten
https://podkowa.eu/pl/p/Light-stick/520
I bardzo polecam. Leciutki, przyjemnie się z nim pracuje  🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 stycznia 2021 16:01
Czy sprowadza ktoś oryginalne stick-i Parellich ? Jakieś zbiorowe zamówienie czy coś w ten deseń ?
Mam od wielu lat ten light Podkowy i jest ok, ale jest on krótszy nieco niż Parellowski i tych centymetrów zaczęło mi brakować.
Hej mam nadzieję że pytam w odpowiednim wątku. Szukam osoby, szkoleniowca w woj. kujawsko-pomorskiego najlepiej, który podjął  by się pracy z odsadkiem mającym lekkie problemy z zachowaniem się w stosunku do człowieka.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 lutego 2021 16:14
Polecam Małgorzata Horecka [[a]]https://www.facebook.com/Behawiorystyka-koni-Ma%C5%82gorzata-Horecka-103076554836221/[[a]]
Ma niesamowity dar i podejście do koni.

Jak sprzedawałam swojego odsadka, który nigdy nie widział przyczepy, to pani Małgorzata w kilkanaście minut nauczyła go wchodzić i wychodzić jak do boksu.
Do nowej stajni pojechał wyluzowany i bez stresu związanego z załadunkiem.
uszatkowa   Insta: kingaielif
02 maja 2021 17:51
Ja też polecam Gosię Horecką!!! Wspaniała osoba i świetny fachowiec
A znacie może kogoś z mazowieckiego, szkoleniowca, trenera który by pomógł przy starszym ale mega wrażliwym wałachu?
Oboje się zablokowaliśmy i potrzebujemy wsparcia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się