mixy hc/oo, kn/oo i inne

Nie wiem czy się możemy tu pokazać, bo dziewczyna jest mixem "czegoś" z hucułem, czyli klasic NN  😎
ps.Nie - nie jest zrebna. Tak, jest za gruba  😀



W stajni mamy mieszankę  klaczy wielkopolskiej z koniem czystej krwi arabskiej. Odkąd poznałam tego konia, stwierdzam z całą stanowczością, że mieszanki arabów z innymi rasami potrafią dać cudowne efekty. 😀 Każdy kto do nas trafia od razu się w młodym zakochuje. Z wyglądu bardziej wdał się w matkę, ale charakterek całkowicie tatusiowaty - koń jest szalenie inteligentny (zaczęłam się zastanawiać, czy to czasem nie wada, kiedy razem z tatusiem uciekli jakimś cudem z pastwiska i poszli zajadać się owsem... :hihi🙂, spokojny i opanowany w niemalże każdej sytuacji, cudownie się rusza, fantastyczny po prostu jest. 🙂


Kastorkowa   Szałas na hałas
17 stycznia 2014 21:30
Tylko to ogłowie...
asia540 i dużo więcej takich rocznic.
W marcu moja Siwa skończy 5 lat. W czerwcu minie nam razem 3.

zoyabea jasne, że pokazać się możesz z kobyłą. Swoją drogą, piękna kula.
Tylko to ogłowie...


A  co jest nie tak? Bo rozumiem że mówisz o ogłowiu konia , o którym wspomniała Alladynka ?
Pytam z czystej ciekawości żeby nie było. Za luźno wędzidło, coś z nachrapnikiem?
[quote author=Kastorkowa link=topic=504.msg1983014#msg1983014 date=1389994256]
Tylko to ogłowie...


A  co jest nie tak? Bo rozumiem że mówisz o ogłowiu konia , o którym wspomniała Alladynka ?
Pytam z czystej ciekawości żeby nie było. Za luźno wędzidło, coś z nachrapnikiem?
[/quote]

Też próbuję się zorientować, co jest nie tak. Ekspertem od ogłowi może nie jestem, ale ani na żywo, ani na zdjęciu nie widzę nic niepokojącego.  🤔wirek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 stycznia 2014 15:57
Nachrapnik mógłby być niżej, ale poza tym dla mnie też to ogłowie wygląda jak.. ogłowie  😁 Może Kastorkowej chodziło o któregoś z poprzednich koni?
Na moje nachrapnik niżej i paski policzkowe bym skróciła, bo wędzidło robi wrażenie na wiszące.
Po za tym ogłowie jak ogłowie jak to smarcik napisała 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
18 stycznia 2014 18:30
Chodziło mi o dopasowanie.  Paski policzkowe zdecydowanie do skrócenia i z nachrapnikiem też coś nie gra.
Kobyła coś nie chce wysiwieć, a i gubić włosa nie zamierza.

Hej, ma ktoś z Was mieszanke hc z kucem felińskim ? jesli tak, to jak z wyglądem i charakterem ?
Zastanawia mnie tylko, jak wpisany byłby maluch po takiej mieszance ?
Czy to, że np kobyła hc nie ma wpisu do ksiegi stadnej dałby wpis małego " NN " ? dodam, że klaczka hc to hucuł z potwierdzonym pochodzeniem, tylko tego wpisu brak, felin natomiast z licencją na krycie 🙂
Ja mam mieszankę ojca hucuła (Lansjer) i matki zimnokrwistej (Liza) - Librę. Ogółem wygląd ma raczej hucułowaty, po matce zyskała trochę wzrostu (ojciec 138cm, a Libra ma 145cm 😉 ), no i potężniejsza jest trochę. Jeszcze jedna sprawa jest taka, że na zimę wcale nie robi się taka włochata jak hucuł :p , tu macie zdjęcie sprzed 2 tygodni:
Przypominamy się. Wrzucam zdjęcia z kolejnego wiosennego terenu z bratem i portret śpiącej Lady.
Z kucykiem w terenie  😀
Hej, za kilka dni dojedzie do mnie arabokonik i tak wstępnie chciałam Was zapytać jakie rozmiarowo macie wędzidła? Głowę ma typowo arabską, a mam  w domu wędzidła od 12,5cal w górę...
Hej, za kilka dni dojedzie do mnie arabokonik i tak wstępnie chciałam Was zapytać jakie rozmiarowo macie wędzidła? Głowę ma typowo arabską, a mam  w domu wędzidła od 12,5cal w górę...


To ja nie pomogę, bo moja ma łeb jak sklep 😀
10,5 - 11.5
Ulalala tak właśnie myślałam, że pewnie muszę zakupy zrobić, niech przyjedzie zobaczymy co potrzebuje i kupię. Dzięki
Pamietaj tez ze takie konie maja tez mnie miejsca w pysku zwykle, wiec raczej nie wybieraj wedzidel o grubosci 20mm czy 22 mm. 18 mm tez moze byc za grube. Ale to tez indywidualnie trzeba dobrac🙂
Słuszna uwaga. Moja mieszanka oo/wlkp ma właśnie mało miejsca w pysku.
O... a o tym to by nie pomyślała... słuszna uwaga, dziękuje. Jak tylko przywiozę panienkę wstawię jakieś zdjęcie... fajnie że w środę po nią jadę więc będę miała długi weekend na ogarnięcie jej na razie pod względem wyglądu... bo dredy i takie tam atrakcje na mnie czekają... 🙄
To ja przedstawię mojego dzierżawionego mixa - Nexusa 😉
Takie z nas początkujące rekreanty🙂
Ulalala fajny zwierz z niego... Chyba nawet wzrost ma słuszny? Na tym drugim zdjęciu fajnie się nosi...
Dzieki😉
Co to znaczy słuszny wzrost?
Podoba mi się w nim to, że bardziej odziedziczył te "szlachetne" geny niż prymitywne, dzięki czemu jest smukły 😀
Słuszny tak mi się napisało, chodziło mi o to że nie taki niski i proporcjonalnie na nim wyglądasz, ta co ma do mnie przyjechać ma 140cm ale to w domu jeszcze z laską sprawdzę...
Wstawiaj fotki jak już przyjedzie!🙂
saganek   shit happens
17 maja 2014 23:29
No nic koninka nie przyjechała i nie przyjedzie 😕 Facet "zrobił" mnie w konia i konia się pozbył zanim do niego dojechałam... Nie dotrzymał umowy, a sytuację skwitował stwierdzeniem "no cóź życie..." 🙇 Szukam dalej. A może ktoś wie o jakiś miksach na sprzedaż? kn/oo, hc/oo, mogą być surowe...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 maja 2014 11:42
saganek- Gdzieś mi się przewinął hucuło-arab na sprzedaż (może nawet na forum- województwo podlaskie).
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 maja 2014 13:31
asia540- Zdjęcia z OLX zachęcają do kupna  🙄
A ja miałam na myśli tą Tinę z ogłoszenia, które wstawiłaś- spodobała mi się.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się