mixy hc/oo, kn/oo i inne

Wyszukałam na szybko, ale masz co do tego ogłoszenia rację.
To ja również przedstawię mojego dzierżawionego kn - Foresta 🙂

saganek   shit happens
19 maja 2014 06:10
Dzięki dziewczyny za linki. No nic widzę, że szukanie na nowo mi się zaczyna, a już byłam tam nastawiona... Wczoraj byłam pod Poznaniem oglądać jednak... no jednak nienawidzę takich pseudo - hodowli... Multum kobył krytych jednym ogierem bez totalnego pomyślunku i wszystko nawet na kantarze nie umie chodzić... i takie tam kwiatki...
Nic nie piszecie to wyszło post pod postem - także przedstawiam Wam drogie Panie mój mixowy nabytek - hucuł/walijczyk klacz surowa 3lata, ale charakter i predyspozycje no całkiem całkiem, na zdjęciu po wstępnym ogarnięciu pielęgnacyjnym, ma ok. 132cm ale to muszę zmierzyć
FAJNA !  😉
Fajna kobyła, a jaką ma grzywę gęstą  😀
My się tak przypominamy (patrzcie na konia  😉 )

wera5510 ale świeci się Twój koń... grzywa mojej no gęsta jest strasznie, na zdjęciu nie widać ale w jednym miejscu jest wytarta... no i mam problem bo jak  z goleniem i kąpaniem spoko to przerywanie grzywy zdecydowanie NIE i co mam zrobić? Naprawdę chciałabym ją ogarnąć...
saganek, zrób irokeza, ja wszystkie kucowate u siebie obcięłam na krótko jak się zaczęły upały, bo widać było że im mało komfortowo a jedn nawet zaczęła się pod grzywą odparzać 🤔

Przy okazji mogę pokazać jak rosną moje mixy, na fotkach 10 miesięcy:

Crazy Baby (feliniakoszetland x 2)



Sherry Lady (hucułomałopolak)




i razem 🙂



wera5510 ale świeci się Twój koń... grzywa mojej no gęsta jest strasznie, na zdjęciu nie widać ale w jednym miejscu jest wytarta... no i mam problem bo jak  z goleniem i kąpaniem spoko to przerywanie grzywy zdecydowanie NIE i co mam zrobić? Naprawdę chciałabym ją ogarnąć...

Każdy to mówi, niektórzy uważają, że ją czymś smaruję  😁
Co do grzywy, to z gęstymi ciężko jest, moja nie ma aż tak gęstej, a i tak nie mam pomysłu na nią, też była w jednym miejscu wytarta, ale już powoli odrasta.... Irokeza się boję zrobić, a w przerywanie też tak średnio.... Ostatecznie tylko podcięłam ją na średnio-długą i wyczesuję regularnie z różnymi odżywkami, by ją "wygładzić" trochę... Jak znajdziesz jakiś fajny sposób na takie grzywy, to się możesz podzielić - chętnie skorzystam  😉
Tu widać, jak grzywa wygląda na chwilę obecną:

A jak przyjechała do mnie 0,5 roku temu, to wyglądała tak:

Także chyba trochę lepiej jest, aczkolwiek nie wiem, czy coś jeszcze z nią robić, czy zostawić tak jak jest  🙄
Ja tam jestem zwolennikiem krótkich, przerwanych grzyw ale mój koń nie zgadza się z moim światopoglądem, także wera Twojego też bym dorwała i tak z połowę skróciła, żeby tej szyi było więcej...
przerywanie prymitywa?

koń by się uśmiał!



na taki zabieg trzeba chyba całą dniówkę zarezerwować 😉

i jeszcze jedna Kaja, bo nas dawno nie było, a ostatnio mamy wenę na pracę:

Met pokaż więcej zdjęć! Bardzo fajnie pracujecie, zazdroszczę! 🙂
wera5510 Na 1 zdjęciu wygląda o wiele bardziej korzystnie, bardzo ładnie ogarnięta🙂

Wczorajsze zdjęcia




Ulalala Ale ten Twój koń ma śliczną chrapkę  💘
Met   moje spore
05 lipca 2014 07:59
Ulalala, Kaja generalnie swój urok ma, ale jest z niej taki jamnik, że grzbietu wystarczyłoby na 2 konie 😉 Przedwczoraj odwiedziła nas Ciocia Edi, więc zrobiłam dziewczynom świeże foty. Niestety dzień wcześniej pogoda nie dopisała i konie miały wolne, co zaowocowało sporym zapasem energii w pracy... Jednak nie było najgorzej!

Ma ktoś z was mixa hc z oo 😉 ?
U mnie kn/oo z oo, oraz co moze kiedyś stało obok szetlanda.
ale z osobistych doświadczeń polecam fiordy z po, mieszanki cudowne  💘
Kinia16322 Proszę bardzo mieszanka hc z oo 🙂 i ma tą pręge wzdłuż kręgosłupa tylko na zdjeciach nie widać za bardzo.

Zajmowałam się nim w tamte wakacje. Bardzo zdolny konik.
Zdjęcia Marcelina W.
A ile ma wzrostu 🙂 ?
Ja wlasnie bardzo powaznie zastanawiam sie nad pokryciem swojej klaczy hc z oo, jak u nich z charakterem? bardziej hc czy oo 🙂 ?
Szczerze nawet nie wiem ile wzrostu.. ale do małych nie należał.
Jego matka to oo, ojciec hc i charakter bardzo potulny, przyjazny konik. Bardzo mądry (!), szybko potrafił załapać nowe rzeczy. Troszke plochliwy ale to chyba z racji wieku bo 4,5 latek miał dopiero. Oprócz tiku którego miał nie mam zarzutów. Zwinny, szybki konik. Wygimnastykowany. Coś małego poskacze bardziej do mini ujezdzenia miał serce. Jak dla mnie praca z Wikingiem to czysta przyjemność była.
A u mnie się dzisiaj kucor starał  💘
Super! Jak ładnie przody podciągnął do góry🙂 Mieszanki są dla świetne!
gdzie wy to kupujecie???
Mam jedną kn/oo, kocham ją  😍 i chcę jeszcze jedną (może być też inny mix). Szukam i szukam i NI MA.
Już nawet sobie myslę żeby pokryć tą swoją (chociaż nie chciałabym się bawić w źrebaki ale jak nie ma to nie ma..). Tylko się zastanawiam czym aby mi wyszła kopia 🙂 Chyba nie ma ogierów z licencją kn/oo? Albo innych mixowatych ogierów?
esef a koniecznie klacz ?  :kwiatek:
niekoniecznie ale wolałabym 😀
Esef, kiedyś na photoblogu znalazlam dziewczyne co opiekowala sie ogierkiem oo/kn siwy super ! Byly inne tez licencjonowane, za pewne jako Kon maly, tak jak mój ma w paszporcie. Ale ni cholere juz pozniej nie znalazlam tego bloga.
mam w dzierżawie coś podobnego jak wstawiła Met.
kobyłka po matce śląskiej i ojcu bliżej nieokreślonym - kuc z dużą domieszką fiorda.
Konik eksterierowo szalenie mi się podoba ale charakter ma PASKUDNY 🙂
Ja jestem za stworzeniem nowej rasy ARABOKONIK 😀  Gdybym miała mieć swojego konia, chciałabym właśnie takiego,  wszystko mi się w nim podoba.
tak wygląda wyżej wspomniany mix (nie widać ale ma pręgę i paski na nogach)
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10414928_819942251372965_6613076929270198224_n.jpg?oh=bdb7777f1b386142a7a2e93a6a8f14ed&oe=54396276&__gda__=1414134734_246a1a250e702e0c7b78976e9b3c3c89[/img]

a to moja ulubienica (prawdopodobnie kn/oo ale to tylko z zeznań hodowcy... myślę że jest tam bardziej namieszane).


Kobyły są do siebie dość podobne, ta pierwsza jest bardziej "ciężka", czuć ślązakiem. No i główna różnica to że ta pierwsza to len i kombinator a ta druga ma cudowny charakter. Ale to już chyba loteria..
Ulalala podpisuje się pod tym ! Niezwykle urodziwe, wytrzymałe mixy. Ruszające sie tez fajnie, o wielkim sercu i z pewnością nawet do malego sportu patrzac na mieszanki które poznalam dotychczas oraz na mojego paskuda. A przede wszystkim wszechstronne, od zaprzęgu nawet po rajdy. Fakt faktem niektóre charakterki potrzebują dyscypliny i pewnej poprawki, bo czesto złośliwe  😁
Ja trafiłam na takiego , co to bardzo szybko pojmuje i uczy się, co się od niego wymaga🙂 I ta budowa.... 💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się