suknie, sukienki do jazdy konnej, do sesji zdjęciowych - gdzie kupić?

Dworcika   Fantasmagoria
22 maja 2011 21:33
MsCarmen, fajna kiecka! 😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
22 maja 2011 21:41
arabiansaneta,  materiał musi być jakiś określony? Welur? Satyna? Wełna i bawelna to wiem że do sukien roboczych, ale jest masakrycznie droga. Patrzyłam po serwisach które się specjalizują w szyciu strojów historycznych i ceny z lekka mnie przeraziły

Zależy od tego, jaka epokę mają odtwarzać. Te wieczorowe suknie, które zdobyłam, to oczywiście tworzywo sztuczne, ale jedna do złudzenia imituje faktura taftę, a druga atłas.
Dworcika jest cudna! kosztowała aż 13zł. tylko niestety przymała na wszystkich, nie dopina się suwak z tyłu 😁

jeszcze taką nabyłam, za 10zł:



a najdroższa kosztowała 28zł (w której de facto sama chodzę 😉 trochę przyduża, ale jest cudowna)

stara suknia ślubna (chyba z lat 80tych) koleżanka dostała od cioci...popytajcie w rodzinie o dostępnośc sukienek🙂

bardzo uniwersalna w rozmiarze dzieki gorsteowi który miał b.dużą regulacje mysle że od 36 do 44 albo i więcej dawał by rade🙂
i dośc długa z tyłu że koński zadek zakrywała
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 maja 2011 19:57
Ja i moja sesja koń Klacz kuc po Nando
*sukienka ze 100dniówki (ciasna ale super wyglądająca ) maska kupiona za 2 zł w ciuchlandzie



spudnica za 5zł bluzka 2zł



MajaK   Tina 2000-2013
24 maja 2011 06:07
Kupiona na Allegro - od użytkowniczki zajmującej się szyciem takich cudeniek, wiem, że na stronie u niej jestem nawet w galerii ale nick...zabijcie nie pamiętam. Dwuczęsciowa, z gorsetem.

Czarna spódnica kupiona na Allegro - szyta z koła, obwód 400 cm. Do tego zwykły czekoladowy golf a na wierzch taka narzutka skórzana, kupiona w ciuchlandzie za całe 20 zł, na głowie czapka zimowa - taka z pomponami, które odcięłam, doczepiłam broszką piórko 🙂

Ta sama czarna pódnica, do tego biała bluzka z ciuchlandu, za 2 zł, i czerwona "kamizelka" też z ciuchlandu, za 15 zł. Ta sama czapka.

MajaK i Adam najlepsze to "coś" pod końskimi ganaszami hahaha 😁
MsCarmen o ile się nie mylę to coś à la buńczuk, strój też nawiązuje do XVII wiecznego, więc wszystko razem pasi 😉
MajaK   Tina 2000-2013
24 maja 2011 11:20
No do stroju coś jakby a'la włąśnie, bo kolory raczej nie bardzo tych ciuchów.....

Zeby uzupełnić całość - buńczuk do ogłowia - pęk włosów z grzywy plus praca własna. Ogłowie - kupione w Skaryszewie za 50 zł ale bardzo fotogeniczne, a na zdjeciu jest jego połowa wiec mozna je złożyć na kształt a' la kawalerysjkiego, a'la szlacheckiego lub west (częsci west nie mam na zdjeciu).

Ogłowie dzielnie trzymam w domu bo wielu amatorów się na nie łasi zawsze.
U mnie w mieście ciucholandy są baardzo biedne. 😕
A na allegro same drożyzny .

a co ew. mogę wpisać w allegro?
Gosia mejbi, nie znam się na starodawnych stylizacjach, wygląda śmiesznie 😁

Almerkowa jeszcze są internetowe ciuchlandy. a na allegro wielka loteria, czasem badziewie za wielkie pieniądze, rzadko perełki za małe.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
24 maja 2011 18:06
Moja 15-wieczna suknia, krój francuski. 8 klinów, więc zad konia zakrywa idealnie. Kosztowała mnie 450zł(150 uszycie + 300 materiały), ale warto było  😍 nie dość, że cudownie leży, to jeszcze jest idealna na moje wyjazdy na turnieje rycerskie 😉

mam w szafie 2 super staromodne sukienki ale maluutkiee
i sięgające tylko za kolano. 🙁
Ale właśnie otworzyli porządny lumpeks pod moim domeczkiem więc jutro lub pojutrze zostanie nawiedzony w poszukiwaniu sukienek 😅
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 maja 2011 12:22
dobry jest też patent z sukienką krótszą z przodu. do chodzenia się to raczej nie nadaje, ale bryczesy zasłania i jeszcze jak ma "lejący" się materiał, to ładnie spływa wzdłuż łopatki. uduście mnie, nie mam zdjęcia i nie go mogę znaleźć... ale wygląda nieźle, na 1. stronie są zdjęcia p. Rusin z rozciętą spódnicą, na sesje się to nie nadaje bo bryczesy widać, a taka krótsza je zasłania, o ile się siedzi w siodle normalnie.
kiedyś były modne takie suknie ślubne, ale nie bardzo mi o takie coś chodzi. oj, muszę znaleźć zdjęcia...

polecam szperanie po lumpeksach, u mnie na osiedlu jest jeden, gdzie widziałam parę wspaniałych spódnic, gorsetów i sukni, muszę się tam wybrać wreszcie  😀iabeł:
jak macie mniejsze modelki, to proponuję ubrać je w sukienki z komunii :-D
trzeba pytać o niepotrzebne suknie, ślubne nie ślubne, wszystko jedno.
i ew. jak ktoś potrafi - samemu przerabiać, żeby dostosować do użytkowania na koniu. drobne przeróbki u krawcowej też nie są takie drogie. szycie jest najdroższe, ale to o materiały chodzi głównie. jak ma się tanie materiały, to czemu nie? no chyba, że kogoś stać q-;
Ja mam taką na konkursy historyczne
Wypożyczona
pianissima
sukienka piękna, ale ogólny wizerunek Twój i konia jest genialny! 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
25 maja 2011 20:07
gajara18 aż wierzyć się nie chce, że masz 22 lata  😲 wyglądasz strasznie młodo  😲
Donia Aleksandra, dzięki 🙂
tutaj jeszcze po arabsku ;p
napiersnik i oglowie oryginalne, reszta szyta u krawcowej, dobierane w lumpeksie
czy ktoś w mazowieckim ma taki strój arabski, araba i chęć na zdjęcia? 😉 już od dawna poluję na taką parę, nigdy jednak nie mogę trafić na odpowiednie tereny...
oczywiście najlepsza byłaby żwirownia
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
26 maja 2011 09:13
Ja znam i ma araby i stroje itd 🙂 i na pewno z dzika radoscia bedzie pozowac 🙂😉))
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 maja 2011 10:14
mam w szafie 2 super staromodne sukienki ale maluutkiee
i sięgające tylko za kolano. 🙁
Ale właśnie otworzyli porządny lumpeks pod moim domeczkiem więc jutro lub pojutrze zostanie nawiedzony w poszukiwaniu sukienek 😅


Almerkowa, jak modelka wytrzymała to i w krótkiej sukience da radę sesję zrobić 😉

KarolaHeliowa Marta W.? 😀iabeł:

najpierw się z Tobą w końcu umówię, miałaś mi wysłać fotkę kiecki! 😀
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
27 maja 2011 08:26
CzarownicaSa

no niestety lata lecą a wzrostu mi nie dodają i lat ,takie życie .Ale szczeże wolała bym się starzeć normalnie i prowadzić normalne życie ...przynajmniej moge sobie pojeżdzić na kucyku  🤣


ta by była BOSKA na konia!!
Dodofon mogłaby przykryć go całego 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 maja 2011 12:23
kupiłam kiedyś za 2 zł kiecę na dość obszerną babkę z dużym biustem. totalnie do przeróbki, ale że jest obszerna to po przeróbce będzie się fajnie układać na zadzie.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
27 maja 2011 12:24
Ja mam taką ze studniówki:



I dzieła mojej mamy:




jedna jeszcze nie miala premiery a zdjec jednej nie mogę znaleść...
trzynastka   In love with the ordinary
27 maja 2011 12:27
mógłby mi ktoś pokazać jak takie rozcięcie na przodzie sukni ma wyglądać ?
Mam sukienkę z własnej studniówki i chciałabym ją przerobić na "końską" bo obawiam się, że bez tego rozcięcia będzie się źle układać.
Brzask, czerwonaaaa...  😍
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 maja 2011 12:35
ninevet, Mam spódnicę rozpinaną na przodzie. Rozcięcie jest aż do paska, przez całą długość sukienki

Coś takiego:

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się