suknie, sukienki do jazdy konnej, do sesji zdjęciowych - gdzie kupić?

Strasznie podobają mi się te sesje w sukniach i spódnicach. 🙂
Nie wiecie może gdzie taką kupić?
Coś np. w takim stylu:
Ale raczej coś w tym stylu, jak ma ta dziewczyna na sobie od 0:35 do 0:40 🙂

Proszę serdecznie o pomoc.
Pozdrawiam.




poprawiłam tytuł zanim cie voltopiry zjedzą...
myślę, że najlepiej znaleźc jakąś krawcową i odpowiednie materiały, żeby stworzyc taką suknię 🙂
Ja poszukuję ciuchów do sesji na Allegro, Ebayu, second handach, w szafach znajomych, w wypożyczalni strojów... Dla chcącego nic trudnego! Trzeba tylko wiedzieć czego się szuka i poświęcić temu trochę czasu.
Jedna uwaga tylko- jeśli szukasz spódnicy lub sukni rozkładającej się pięknie na koniu, to musi być ona "z koła",  czyli jak rozłożysz na ziemi, muszą tworzyć okrąg, wszystkie inne będą się podciągać do góry.
Polecam szperanie w ciucholandach i przeróbki według własnej inicjatywy 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 marca 2011 20:32
albo jak w tej sukni - z rozcięciem z przodu 😉



poszukaj zdjęć z pokazów w Gałkowie - zawsze są tam panie w sukniach 😉
A może mi tak ktoś pomoże linkami...? :P
trzynastka   In love with the ordinary
21 marca 2011 21:13
www.allegro.pl różne cichy
www.google.pl sklepy ciuchowe
www.zumi.pl szmaciarnie.

😎
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 marca 2011 22:03
caroline, Dzięki za koncepcję. Ostatnio próbowałyśmy i szału można dostać z podwijającą się kiecą. Ale mam już kilka sprawdzonych ciuchlandów i będę na pewno szukać 😁

Czy teatry wypożyczają stroje? Zazwyczaj typowe wypożyczalnie mają sam kicz...
trzynastka   In love with the ordinary
21 marca 2011 22:05
Notarialna - w Gliwicach można normalnie z Operetki wypożyczyć ale wypożyczenie jest droższe niż z normalnej wypożyczalni, a stroje dosyć zużyte, bo wiadomo, że wypożyczą Ci tylko z tych starych sztuk. Dodatkowo chyba po kontakcie z koniem musiałybyście to uprać jakoś by nie śmierdziało.
caroline   siwek złotogrzywek :)
21 marca 2011 22:08
Notarialna, na jednym ze zdjęć p. Rusin, któego teraz nie mogę znaleźć, było widać, że ona ma na sobie gorset i zwykle jeździeckie bryczesy. a na to zakladała tę spódnicę - to coś jak idea długich westernowych czapsów tylko tyłem na przód 😉
chyba były też jakieś troczki do zawiązania dookołą nóg, żeby spódnica została ładnie na kolanach, nawet w galopie 😉

...w każdym razie - tak to widziałam lub sobie wyobrażam, a w każdym razie - ja sama bym to pewnie w ten sposób rozwiązała 😉

edit
a jednak! mam 🤣

tutaj widać, ze pod spódnicą miała białe bryczesy
http://www.fakt.pl/Rusin-z-naszym-mikrofonem,artykuly,47757,1.html

[img]http://e.lansik.pl/la396/263457df0010a30b4a5aef73[/img]
i tutaj też to widać, plus to, ze spódnica jest zapinana na pasek 🙂



i niestety, ale bez względu na to jak bardzo nie lubie p. Rusin, to jednak to jak jej kiecka się układa podoba mi się o wiele bardziej niż te kiecki z "pełnym" przodem, leżące w wałkach koniowi na szyi :P

ja mam też rozciętą z przodu,zapinana na guziki ale zakładana na zakładkę żeby sie tak brzydko nie rozdziawiała na przodku



Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 marca 2011 07:41
caroline, Dzięki! Już mam koncepcję jak przerobić moje kiece do sesji. 🙂
swego czasu mialam uszyta spodnice - z tylu byla znacznie dluzsza, stojac na ziemi ciagnela sie sporo za mna, natomiast z przodu byla krociutka. jedynym problemem bylo jej podwiewanie, bo nie byla ciezka ani obciazona w zaden sposob. rozwiazalam to tak, ze doczepilam cimna, malo widoczna gumke pod brzuchem konia i pod ogonem. fakt, ze niezbyt bezpieczne w razie upadku...
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
22 marca 2011 10:00
Na początku roku warto przejść się po wyprzedażach sukien wieczorowych. W ten sposób zdobywałam zawsze "bazy" do startów w klasach strojów historycznych, elementy "w stylu epoki" dorabiałam sama lub dokupywałam w ciuchlandach lub na allegro, a przeróbek do figury dokonuje zaprzyjaźniona krawcowa.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 marca 2011 10:18
ja kiedyś kupiłam taką suknię ślubną nie taką przylegającą tylko taką jak u kopciuszka  😁 za 10 zł w lumpeksie  😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 marca 2011 10:20
arabiansaneta,  materiał musi być jakiś określony? Welur? Satyna? Wełna i bawelna to wiem że do sukien roboczych, ale jest masakrycznie droga. Patrzyłam po serwisach które się specjalizują w szyciu strojów historycznych i ceny z lekka mnie przeraziły
Uszyć!  😅
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
22 marca 2011 11:21
Spódnica uszyta z pełnego koła z rozcięciem z przodu. Sorry za jakość, ale zdjęcie robione telefonem i w deszczu.
za duze zdjecie! 🤬
a może by troche rozbudować ten wątek, z informacją nie tylko gdzie kupić ale czy ma ktoś do wypożyczenia? 🙂

np ja jakoś nie mam ostatnio szczęscia zeby na ciuchlandach cos znaleźć, talentu zeby coś uszyć a już tym bardziej kasy zeby na jednorazowe zdjęcia kupić 🙂 poza tym moze zawsze bedzie taniej wypożyczyć od kogoś niż z wypożyczalni-no chyba ze komuś nie zależy to w ogóle po prostu bedzie miał serce pożyczyć 🙂

jest ktoś kto mógłby wypożyczyć takią fikuśną kiecke do zdjęć, z okolic Wawy, rozmiar: 36/S/XS, w pasie w sumie 60, jakieś 47 kilo

może być info na prv

pozdrawiam
O! To ja też się dołączę do apelu o pożyczenie 😎

Za wypożyczeie sukienki na tydzień zapłaciłam 43zł, gdybym chciała się bawić w przebieranki często, to trochę kosztowne. Na szczęście wpadłam na pomysł, następnym moim przedsięwzięciem będzie uszycie - sobie samej napoleonki. Poniżej zdj sukni z opery - dała radę nawet w galopie😉

Livia   ...z innego świata
10 maja 2011 13:19
Super sprawa z takimi sukniami 🙂 Mam nadzieję, że mnie również uda się niedługo taka sesja - mam parę sukien szytych na zlot tolkienowski, może będą jak raz na konia 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 maja 2011 20:57
Ja teraz tylko szukam spódnic z koła i udaje sie choc trudno znaleść jak narazie mam dwie naprawde fajne do tego suknie wieczorową z mojej 18 z gorsetem (ciut za ciasty ale troche inwenscji i przerobie na sznureczek z tyłu .

Zdjecia wstawie jutro póki co polecam ciuchland koło dworca centralnego aleja jerozolimska sklep koło Szpitala w każdym razie po tej stronie .
mają suknie ślubne napewno z 10 moze nawet więcej sa nowe z metkami jak i uzywane tą jedną noc Cena 74 zł kg ale jest w czym wybrać nma dłuższą mete może się przyda do zdjęc albo nawet do slubu maja też duzo spódnic idealnych do zdjęc przynajmniej dzis mieli .
nawet nie wiecie, jakie skarby są w ciuchlandach (((-:

przedemną chyba się głębiej w koszach chowają😉 w życiu nie widziałam jeszcze w lumpeksie takiej kiecki. Biedny Poznań 😁
Dworcika   Fantasmagoria
21 maja 2011 09:31
MsCarmen, masz zdjęcie całości? 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
21 maja 2011 10:23
Ja wstawiam siebie w 2 wersjach na Liderze jak go jeszcze mialam , zielona to sukienka od Karoliny Wajdy a czarne to gorset i spodnica Gosi Makosy , w kazdej z tych wersji mialam na sobie spodnie zeby mi bylo wygodnie. W takich sesyjnych stylizacjach wazna jest tez reszta ,wlosy i makijaz bo sama sukienka wyglada kiepsko. Na ostatnim jestem w spodniach ale gdyby nie fryzura i makijaz oraz pomysl na sesje ktorych jak zawsze Gosia Makosa ma 1000000 to nic by z tego nie wyszlo ciekawego 🙂
KarolaHeliowa, widziałam Cię wtedy w Gałkowie, specjalnie czekałam na pokaz, bo choruję na fryzy od dziecka, moi koledzy nie mogli od Ciebie oderwac oczu 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
21 maja 2011 10:35
taki maly  🚫 no to trzeba bylo podejsc ja nie gryze i zawsze z przyjemnoscia poznaje nowych ludzi 🙂
Dworcika pod ręką mam tylko takie 🙂

Zdecydowanie polecam ,grzebanie ' w second - handach 🙂
Sukienkę zawsze się jakaś znajdzie , a potem ręczna przeróbka i gotowe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się