Second hand, ciuchland, szmateks...

A ja się dzisiaj na "moim" lumpie trochę zawiodłam. Zawsze było pełno par bryczesów, dzisiaj się dowiedziałam że już nie będzie ani jednej pary. I to właśnie wtedy kiedy przecierają mi się 2 pary.. Ale za to mam takie łupy za szalone 28 zł (nieco ponad 2 kg) wszystkie rzeczy były z metkami 🙂
kto ma do polecenia ciucholandy na terenie Katowic, Chorzowa, Rudy Śląskiej gdzie znajdę bryczesy? Ja mam jakiegoś pecha i za nic w świecie nie ma jak idę szukać..
podłączam się do pytania  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2014 10:13
Dorwałam wczoraj kurtkę puchową firmy Equipage za szalone 12zł  😜
smarcik, poka 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2014 19:44
Jak wyschnie to pokażę  😉 (troszkę za duża, ale ja zmarzluch jestem, więc akurat założę 2 bluzy pod spód)
smarcik, w Lublinie czy w Wawie znalazłaś  👀?
A gdzie najlepiej uderzy w Poznaniu?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2014 20:54
Sisisa w Świdniku  🙂
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
20 maja 2014 14:42
No właśnie, co z tym Poznaniem? Przejrzałam cały wątek-czy nadal aktualne jest, że w SH nad sfinxem można znaleźć coś końskiego? Gdzie jeszcze dorwę bryczesy, ewentualnie kurtki, kamizelki itd?
Tęczusia, "coś końskiego" to można w każdym znaleźć, tylko po pierwsze trzeba pytać, bo czasami panie się znają, potrafią rozpoznać, pokazać gdzie wisi, czasami mają odłożone na zapleczu. A po drugie należy mieć dużo czasu i przeszukiwać samemu, bo czasami panie się nie znają 😀, rozpoznają opacznie (jako legginsy rowerowe etc.), kompletnie nie wiedzą, do czego co służy (nie wiedzą że coś co mają przed sobą to np. ochraniacze, czy kamizelka ochronna), rzeczy mogą być "na wieszakach", jak i w zbiorczych pojemnikach, gdzie kupuje się towar na wagę, mogą też, poza marką jeździecką, kompletnie nie różnić się od rzeczy zwykłych, więc sprzedawcy mają prawo nie wiedzieć że to "coś końskiego". Ja zawsze pytam, czy są bryczesy, a jeśli nawet panie twierdzą, że nie ma, to przeglądam towar i często udaje mi się jednak coś poszukać 😉
Pomijając rzeczy "ludzkie", to dzisiaj zakupiłam polar Kingslanda za 6 zł  🏇.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
27 maja 2014 18:27
Jakoś dziwnie wygląda taka cena bez dwóch zer przy nazwie Kingsland 😀 co za łup 🙂
Tęczusia, hehe, dla mnie to w sumie norma. Szczerze to nie mam praktycznie ubrań z normalnych sklepów, praktycznie wszystko z SH, a firmowe, ładne... 😀.
Ja też ostatnio dorwałam fajny polar, tyle, że z Pfiff'a 😉 I to za całe 5 zł! I namiętnie kupuję sobie polówki za 1,5 zł, np. Ralph Lauren. Ostatnio też udało mi się upolować dwie sukienki na lato i zapłaciłam za każdą po 2 zł. Uwielbiam poniedziałki 😀
a ja kurtkę bomberkę joules mary king  😍
przejrzałam trochę postów wstecz, dokąd data była jeszcze logiczna i nie doszukałam się adresów jakiś ciekawych SH w Łodzi. ktoś coś? bo jak łaziłam po osiedlowych to jednak szybko wychodziłam. 🙁

a trzeba mieć dar i talent do wyszukiwania rzeczy w takich miejscach. 🙂
Gdzie w Poznaniu znajdę SH  z jeździeckim rzeczami?
Może zrobimy jakąś listę ciuchlandow w Poznaniu? Na ogół nie chodzę ale fajnie by było upolować tanie bryczesy. 😉
Ja wczoraj w pobliskim lumpiku kupiłam parę fajnych książek 😉
W ostatniej dostawie widziałam m.in. duży wybór A. Christie (po angielsku), jakby jakiś fan był zainteresowany to mogę dać namiar. Lumpik jest na Ursynowie, książki są po 5zł.
Ogryzek ja bardzo poproszę o namiar 🙂 I jeśli kojarzysz, to godziny otwarcia :kwiatek:
Gdzie w Poznaniu znajdę SH  z jeździeckim rzeczami?
Może zrobimy jakąś listę ciuchlandow w Poznaniu? Na ogół nie chodzę ale fajnie by było upolować tanie bryczesy. 😉


julka, ja nigdzie nic końskiego nie spotkałam
a może mam pecha po prostu
Kiedyś udało mi się upolować taką koszulke, tylko na zdjęciu wyszła pomarańczowa, a na żywo jest czerwona.


kamizelke PB troche podobną do tej kurtki. Moja jest ładniejsza i ma różowe wstawki 😉


do tego jeszcze upolowałam koszule konkursową za około 4 zł, gumowe oficerki na 3 i kamizelke ochronną również za 3zł.
Wieki już nie byłam na lumpach ...
Gdzie w Poznaniu znajdę SH  z jeździeckim rzeczami?
Może zrobimy jakąś listę ciuchlandow w Poznaniu? Na ogół nie chodzę ale fajnie by było upolować tanie bryczesy. 😉

Mi udało się raz upolować bryczesy na św. Marcina w tym wielkim Second Hand from London 🙂
Ja ostatnio kupiłam kamizelkę hv polo🙂 a troche wcześniej taka spooksa:
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
06 października 2014 23:37
przejrzałam trochę postów wstecz, dokąd data była jeszcze logiczna i nie doszukałam się adresów jakiś ciekawych SH w Łodzi. ktoś coś? bo jak łaziłam po osiedlowych to jednak szybko wychodziłam. 🙁

a trzeba mieć dar i talent do wyszukiwania rzeczy w takich miejscach. 🙂


Podłączam się do pytania!  🏇
Czeeeść, jakiś fajny ''koński'' lumpex w Łodzi? ;D Zna ktoś coś? Poleca? ;D
Potrzebuję jakiś bryczesów do ciorania i hm.. kurtkę. ;D
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 października 2014 17:28
autodestrukcja, Lumpeksy to nie ciuchowe sklepy, do których się idzie i wybiera z półek. Trzeba polować. Czasem są, czasem nie ma. I pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Ja na swoje bryczesy i inne ciuchy typowo końskie trafiłam zupełnie przypadkiem.

W Łodzi jako takiego nie ma, z rzadka pojawiają się pojedyncze ciuchy.
Właśnie o to mi chodziło. Nie wiedziałam czy jest sens jeździć i szukać, jeżeli od święta są końskie rzeczy.. 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 października 2014 17:47
Ja idę na ciuchy bez większego nastawienia na konkretny typ. Zazwyczaj mi się trafia to przypadkiem. Idziesz, grzebiesz w łachach, a nuż widelec trafi się 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
02 listopada 2014 20:30
moja madre ostatnio upolowała bryczki z Fouganzy 😉 nówki nie smigane :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się