Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

konik zaczynasz personalnie i mi się to nie podoba-porozmawiam z ową hodowczynią dlaczego pokryła fryzkę takim a nie innym ogierem i czy klacz zaźrebiała się kryta innym ogierem, tak samo radzę żebyś  przestała powtarzać  nieprawdziwe plotki o ogierze tej hodowczyni, bo to co robisz jest niesmaczne. Sama na swoich filmach średniej jakości promujesz m.in. ogiery średniej i mizernej jakości, więcej wyczucia życzę i mniej stronniczości
Karla🙂 - nie przytoczyłam nazwisk, imion koni itd. Więc nic nie jest niesmaczne. Dla ścisłości miałam na myśli inne osoby i konie.

jasne... 😉 a skąd wiesz o kim ja piszę skoro nazwisko także nie padło... no właśnie
Karla🙂 ta sytuacja nie ma znaczenia, to jest w sumie mały pikuś.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
02 grudnia 2014 16:42
Koniku każdy kto ma klacz ma prawo ja kryć czym uważa. Czasem jest tak, że mimo najszczerszych chęci i dużych kosztów krycie wybranym ogierem kończy się niepowodzeniem. Wtedy zostaje ostatnia nadzieja, pokryć czymś naturalnie, sprawdzonym płodnym ogierem i zobaczyć o co chodzi. Bardzo często kończy się happy endem czyli upragnioną ciążą i wtedy można zacząć się zastanawiać co nie zadziałało przy inseminacji, skoro klacz zdrowo donosiła ciążę z krycia naturalnego. Kto wyłożył pieniądze z kieszeni na zakup choć jednej klaczy i doprowadził do ciąży drogą sztucznej inseminacji, szczególnie jeśli sprawa szła po grudach wie jakie są w to zaangażowane środki.
Ogier o którym mowa przekazuje ponadprzeciętny ruch, dał mnóstwo sprawdzonego potomstwa, w tym również ujeżdżeniowego. Miałam wgląd w oficjalne statystyki i te są imponujące. Klacz, która została nim pokryta została zakupiona w jednej z najlepszych stadnin fryzyjskich, miałam okazję odwiedzić to miejsce. Na Twoim miejscu nie martwiłabym się o przyszłość źrebaka zrodzonego z takiego połączenia. W Niemczech jest duża grupa miłośników barokowej jazdy konnej. Krzyżuje się tam różne rasy celem uzyskania koni o wyglądzie tych średniowiecznych. Choćby Spanisch Normany. tez połączenie dwóch całkiem odmiennych ras.
Na facebooku jest dużo "hodowczyń" które kryją SP ogierem Fryzyjskim.


Czytanie ze zrozumieniem? Wyraźnie napisałam że chodzi o ogiera fryzyjskiego.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
02 grudnia 2014 17:10
Podarujmy sobie tę farsę.
Ogier King Size

Wie ktoś coś na jego temat ? Może ktoś ma po nim źrebaka ?
vissenna   Turecki niewolnik
11 grudnia 2014 15:01
Dzięki mojemu szefowi do Polski w przyszłym tygodniu przyjedzie ten przystojniak:  😍
http://212.114.39.29/app/_view/detail.htm?country=de&auktion=672&tab=HANNOVERANER_hengstkoe_2510014&id=15

Co sądzicie?

😎
No no, super - masz PW 😉
Papier super, ale film się nie otwiera :/  armara ,kryjemy 😉  ???
titina w górnej części filmiku masz link do you tube, wejdź w niego, mi się odtworzył bez problemu.
Dokąd przyjedzie jeśli wolno spytać i czy będzie dostępne nasienie?
barnabik, dziękuję, obejrzałam  :kwiatek:

Chciała bym go jeszcze obejrzeć w galopie, jeżeli się rusza w tym chodzie jak dziadek SH, to było by rewelacyjnie  😎
Jest gdzieś może film z uznawania ogierów ?
Ogier King Size

Wie ktoś coś na jego temat ? Może ktoś ma po nim źrebaka ?


Nie widziałam źrebaków, ale znam konia, .... nie wiem jak teraz ,ale kiedyś zapowiadał się na fajnego skoczka. Moim zdaniem źle trafił :/    Mówimy o tym ?   http://www.bazakoni.pl/kingsize-rubin-kinetyka
vissenna   Turecki niewolnik
15 grudnia 2014 05:50
Chłopak będzie pod Bydgoszczą mieszkał, nie wiem czy w tym sezonie będzie udostępniony do hodowli, bo ma dopiero 2 lata i jest świeżo po korungu.
W planach jest raczej wysyłanie nasienia, naturalnie kryć nie będzie.
Jak będę coś wiedziała to dam zainteresowanym info na PW 🙂
Pod  Bydgoszczą ,to konkretnie gdzie?
Chłopak będzie pod Bydgoszczą mieszkał, nie wiem czy w tym sezonie będzie udostępniony do hodowli, bo ma dopiero 2 lata i jest świeżo po korungu.
W planach jest raczej wysyłanie nasienia, naturalnie kryć nie będzie.
Jak będę coś wiedziała to dam zainteresowanym info na PW 🙂


To po co wstawiasz tego ogiera w tym temacie? Chcesz się pochwalić ???!!!
Jeżeli jest uznany w związku hanowerskim , to będzie już dostępny od tego roku, dla tego związku, oraz dla związku westfalskiego, bo oni uznają prawie wszystkie konie, po uznanych ogierach.
Jeżeli nie jest uznany dla Hanoweru, to pewnie ,właściciel będzie go próbował uznać w Polsce przez MPMK, bo nie sądzę, że przez ZT. Tak czy siak dostępny będzie za 2, lub 3 lata. Chętnie nim pokryję jak będzie dostępny, ale teraz... szkoda strzępić klawiatury :/ 
vissenna   Turecki niewolnik
15 grudnia 2014 10:31
Jest uznany dla Hanoweru, przeszedł korung.
titina Może zanim użyjesz roju wykrzykników, zastanowisz się chwilę co piszesz i co ja napisałam. Wyżej już pisałam, że koń korung zaliczył. 🙄
Rozumiem, że mam przepraszać, że odważyłam się zająć Twój czas moim postem? Ponieważ w tej chwili szef buduje dwie stajnie nie wiem gdzie konkretnie kasztan trafi. Nie wiem w czym określenie "pod Bydgoszczą" Cię tak oburzyło, każda myśląca istota zrozumie to jako obszar w granicach do 20 km wkoło miasta. A skoro pisałam (a pewnie znowu i tego nie doczytałaś), że kryć naturalnie nie będzie, to nie wiem w czym problem. Nasienie wysyła w końcu hodowca...  🤔
Wstawiam papiery i zdjęcie, bo jestem ciekawa, czy będzie nim zainteresowanie w Polsce w perspektywie reproduktora. Od tego też jest ten temat.
Zawsze przy ogierach jest dylemat - w trening czy zacząć kryć, bo nie zawsze jest możliwe pogodzić obie rzeczy. Odzew na forum w jakimś sensie może szefowi dużo podpowiedzieć.
Chwalić się nie mam czym, bo koń nie mój.  😵
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
15 grudnia 2014 10:40
vissenna,
jak już będziesz wiedziała, czy będzie dostępne nasienie w sezonie 2015, to daj znać.
No i filmik galopowy zdecydowanie by się przydał 🙂.
A nie ma możliwości załatwienia takiemu ogierowi licki czasowej?  Kiedyś przy wykazie ogierów zagranicznych widziałam coś takiego właśnie przy bardzo młodych ogierach. Chyba Carlo Grande z Galin też taką właśnie lickę miał po korungu?

A ogier faaajny  😍 

Oprócz pzhk są inne związki, jak komuś zależy na konkretnym ogierze poradzi sobie 😉
Ten kasztan, ma licencję hann po Korungu, a więc załatwienie mu licencji na 25 klaczy w PL w 2014 roku to jest czysta formalność 🙂 Pozostaje pytanie czy właściciel będzie miał czas i chęć tym się zająć. Często jest tak, że deklaracji jest dużo, a jak przyjdzie co do czego to są 2/3 klacze na styk...
vissenna ogier planowo ma być pokazywany w sporcie? jeśli tak to pod kim?
Polecanie jakieś dobre ogiery skokowe ? Szukam jakiegoś mocnej budowy i silnego, mam zwinną i szybką klacz, ale jej mocną stroną nie jest siła. Ojcem klaczy jest Europ po Agar, a matka jest po ogierze Embargo. 🙂
tu mnie jeszcze nie było 🙂 ja pokryłam swoją klaczke małopolską ogierem Pesal, ktoś coś słyszał o nim ? stoi w województwie lubelskim, jest małopolakiem w typie zaprzęgowym,

http://www.bazakoni.pl/pesal-berberys-polana
tak, to "bardzo znany" ogier, nie zakwalifikował się na ZT wierzchowy, dostał za niską bonitację. Jakoś zdał ZT zaprzęgowy, koń bez żadnej przeszłości użytkowej, tak jak jego ojciec. Co Cię skłoniło do krycia takim właśnie ogierem? 🤔
galopada_   małoPolskie ;)
17 grudnia 2014 13:12
Karla🙂, ogier z piękną głową i grubą długą szyją. 😀 wszystko jasne 😀
szczerze ?? bardzo blisko mnie, i widziałam źrebole po nim  😍 😍 😍
oprócz tego trudno było się dostać, bardzo dużo ludzi wozi do niego klacze, w momencie gdy my ją woziliśmy stały tam 2 klacze  z daleka (kraków czy jakoś tak) i jeszcze kilka jeździlo, no i kolejki :P jak do lekarza, haha
no i kryto nim także klaczke ze stajni gdzie uczyłam się jeździc, dobre opinie o nim słyszałam,
a mój ogierek nie dostaje ;p  (szeciowato-podobne)
galopada_   małoPolskie ;)
17 grudnia 2014 13:21
karla158, ahaaaa  😎 to fajnie.
dobre opinie? w kwestii czego? ten koń nie ma żadnej wartości poza dotacyjnością i tym o czym napisała galopada...rodowód od str matki jedynie na plus, ale nie ma przełożenia na walory użytkowe, strona ojca-porażka Berberys bajbardziej znany małopolak, znany... z tego, że był znany😉 jak Frytka 😂 😵
jak tak ma wyglądać hodowla w rasie młp to ja się cieszę, że potem te konie po 500zł-1000zł  na mięso kupują...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się