Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Szukam ogiera dla mojej klaczy jej rodowód i  prawie zootechniczne zdjęcie  (niestety w ochraniaczach i słabej jakości) klik lub jako 5 latka klik
Aktualnie klacz stoi w Rzecznej więc więc się zastanawiam nad Tjungske który obecnie tam kryje. Wpadł mi też w oko Durano W i Zucca. Jest już w Polsce jakieś potomstwo po tych dwóch ostatnich? Jakieś rady lub inne propozycje?
[quote author=zielonaroza link=topic=5087.msg2297891#msg2297891 date=1424505233]
A mogę spytać o jakiego ogiera chodzi? Domyślam się, że coś rozjaśnionego  😉



Dobrze się domyślasz  😉

Chodzi o izabelowatego ogiera Win the Gold: http://www.sporthorse-data.com/d?z=jqzrCl&d=win+the+gold&x=17&y=9
[/quote]


mmm, piękne konisko!
niestety w przypadku ZfDP nie poradzę 🙁


edit. znalazłam więcej info (http://www.gestuet-falkenhorst.com/wingold.html)

ogier jest uznany również w old, mogę Ci polecić stajnię, która być może podpowie jak załatwić formalności, bo od lat opisuje konie w old - przyjeżdżają do nich na opis oraz w PL odbywa się premiowanie źrebiat przez niemiecką komisję.
Poznałam ich osobiście, rozmawiałam - uczynni i pomocni. Trzeba by tylko pojechać z klaczą i maluchem na opis (250km od Poznania, na pólnocny zachód) 🙂

[/quote]

Dobrze się domyślasz  😉

Chodzi o izabelowatego ogiera Win the Gold: http://www.sporthorse-data.com/d?z=jqzrCl&d=win+the+gold&x=17&y=9
[/quote]
To cała polityka Pzhk. Ogier jest uznany w księdze niemieckich koni wierzchowych, źrebieta po nim mogą mieć  prawo wpisu do ksiegi oldenburskiej ale nie w sp.
Probowalam edytować mój poprzedni post.  Nie udalo mi się.
Prawdopodobnie chodzi o wytyczne PZHK,  ktore wymagają od niemieckich ogierów jednego z indeksów powyżej 120 na zakonczenie testu 70 dniowego.
Inne pytanie ile z naszych ogierów po ZT otrzymałoby indeks powyżej 120? Pewnie tylko kilka,  a duża część by sie nawet nie dostała na ZT.
Zangersheide uzna Ci źrebaka po każdym ogierze z księgi członkowskiej WBFSH. My od tego sezonu przechodzimy. A padlo na Z bo mamy swobodę w używaniu ogierów co w przypadku OS nie zawsze ma miejsce. A z kolejnych typów tatusiów Kannan
Szukam informacji o ogierze Absurd, ur. 1997, matka Abrakadabra, ojciec Ogar. Chodzi mi głównie o jego potomstwo, ale jeśli ktoś miał kiedyś styczność z tym ogierem to byłabym wdzięczna za jakieś informacje na jego temat :kwiatek:
Może ktoś podrzucić jakiś kontakt, informacje na temat synów Corneta Oboleskiego znajdujących się w Polsce... Stanówka, wysyłka nasienia i takie tam  😀 będę bardzo wdzieczna  :kwiatek:
princess.malpka   Nur Frauen mit Tattoos sind sexy
24 lutego 2015 11:44
Może ktoś podrzucić jakiś kontakt, informacje na temat synów Corneta Oboleskiego znajdujących się w Polsce... Stanówka, wysyłka nasienia i takie tam  😀 będę bardzo wdzieczna  :kwiatek:


Ja znalazlam takiego : "Black Jack westf (Cornet Obolensky bwp – Helanka westf po Heraldik xx) Ogier ze stacji Ludgera Beerbauma. Średniego kalibru, bardzo szlachetny o wyjątkowo pięknej głowie. Ród męski – Cor de la Bryere sf. Więcej informacji na stronie właściciela www.hengststation-gut-neuenhof.de "

oraz

"Cristallo I westf (Cornet Obolensky bwp – Cassie westf po Cassini I holst) Ogier ze stacji Ludgera Beerbauma. Bardzo poprawny, dużego kalibru, uczestnik konkursów skoków do poziomu międzynarodowego. Ceniony ogier hodowlany. Ojciec 7 uznanych synów i kilku koni zakwalifikowanych do Bundeschampionatu w skokach. Ród męski – Cor de la Bryere sf. Więcej informacji na stronie właściciela Cristallo I westf (Cornet Obolensky bwp – Cassie westf po Cassini I holst) Ogier ze stacji Ludgera Beerbauma. Bardzo poprawny, dużego kalibru, uczestnik konkursów skoków do poziomu międzynarodowego. Ceniony ogier hodowlany. Ojciec 7 uznanych synów i kilku koni zakwalifikowanych do Bundeschampionatu w skokach. Ród męski – Cor de la Bryere sf. Więcej informacji na stronie właściciela www.hengststation-gut-neuenhof.de " Niestety strona w opisach nie dziala 🙁

jeszcze znalazlam to http://www.gestuetligges.com/cms/front_content.php?client=1&idart=21&idcat=6&lang=1  jesli jest problem z niemieckim prosze o priv  🙂

a i jeszcze to http://holsteiner-verband.de/front_content.php?idart=6620

pozdrawiam  :kwiatek:
Dziękuję  :kwiatek: ale nadal szukam koników stanowiących w Polsce
princess.malpka   Nur Frauen mit Tattoos sind sexy
24 lutego 2015 11:57
Nie ma sprawy jak cos to polecam sie  😅 😅
SKtarka
W Polsce nie stacjonuje chyba żaden syn Corneta (tzn są po nim ogiery, ale wykorzystywane tylko w sporcie). Natomiast w Doruchowie można skorzystać z nasienia mrożonego ogiera Cristallo I, wpsomnianego wyżej oraz Cornet's Prinz.
http://anawet.pl/index.php?direction=3.13
http://anawet.pl/index.php?direction=3.4

:kwiatek: dzięki wielkie o to mi chodziło  :kwiatek:
u Schokemoehlego stoi Caligula
http://schockemoehle.com/ger/deckstation/deckhengste/caligula-pkz.html
można pytać samemu lub przez klinike w Buku
Wiecie może coś ciekawego na temat ogierów Biskwit (sp, ur.1991, po colorado, od brenda) i Polder (wlkp, ur.1994, po libellus, od pomona)?
Będę wdzięczna :kwiatek:
Wiem tylko tyle, co jest w bazie koni, ale może ktoś miał bliższą styczność z tymi końmi i jest w stanie powiedzieć mi coś więcej o ich charakterze, a może też coś o wynikach sportowych 🙂
Biskwit - znam kilka koni ( klaczy ) po nim , przekazywał bardzo miły charakter ale żadna z nich nie miała predyspozycji i serca do większego sportu , za to pierwsze do łapania kontuzji , typu gdzieś się obedrzeć , rozciąć nogę itp ,,pechowce,,
Polder - przez kilka lat stał u mnie na pensjonacie jego syn/wałach,  wielki , ramowy, piękny  ( i podobno takie dawał potomstwo Polder ) z dużymi predyspozycjami i sercem do skoków ,  ale strasznie ,,chamski,, w stosunku do człowieka ( i to też podobno cecha przekazywana )
PS
córka Biskwita stoi w Ramiszowie ( mojej hodowli 🙂 ) można wypytać właścicielkę o charakter .
Właśnie najbardziej chodzi mi bezpośrednio o te ogiery, a nie ich potomstwo, bo mam dwie swoje kobyły właśnie po tych ogierach 😉
Ta po Biskwicie rzeczywiście ma wspaniały charakter, ale jak nie chodzi na zawody to wariacji dostaje, własnego cienia się boi hehehe a jak zaczyna startować, nawet wystarczy kilka wyjazdów na L/P i odwaga jej wraca 😀
Natomiast ta po Polderze ma 158cm w kłębie, jest drobna, ma świetne predyspozycje skokowe i jak dla mnie bardzo fajny charakter - jest zadziorna, ale nie chamska 🙂
Dlatego też chciałabym się dowiedzieć jacy byli ich tatusiowie 😉
Biskwit jest takim typowym angielskim dżentelmenem 🙂 miły , grzeczny i poukładany - bynajmniej takie zdanie mieli wszyscy którzy mieli z nim do czynienia jak stał w Drzonkowie . a osiągnięcia to np tutaj ktoś wypisał http://forum.swiatkoni.pl/topic/1093-biskwit/
158 cm po Polderze to dziwnie niska , może dlatego ze klacz , ten wałach to był kawał smoka 178 cm
Dziękuuuuję :kwiatek:
Cyśka   Załoga G :D
25 lutego 2015 13:07
Szafirka, ja miałam z Polderem styczność i on sam jest baaaardzo grzeczny, nawet przy kryciu wystarczyło powiedzieć, że ma się uspokoić to od razu reagował 🙂. Rusza się bosko, podobno ciekawie skacze, ale nie widziałam nigdy 😉. Dzieciaki po nim widziałam, często do niego podobne. Charakterowo świetne, takie ciekawskie, z wyjątków jeden był totalny misiek (ale nadal ciekawski i taki wesoły), a jeden ogromnie zadziorny i potrafił nieco przekraczać granice, ale to chyba była cecha matki. Wszystkie jakie widziałam były kare albo siwe (matki też tylko w tych maściach), nie jakieś ogromne, ale rzadko tak niskie jak twoja. Do tego dobrze zbudowane i naprawdę silne i zdrowe 🙂.
Cyśka Miło się to czyta, zwłaszcza, że w bazie koni są Poldera zdjęcia tylko w zaprzęgu i zawsze miałam bekę z tego, że moja Szafirka jest po zaprzęgowym ogierze 😀 Kurcze no, czyli w sumie wdała się w tatusia dosyć dobrze, bo i silna, i dobrego zdrowia, grzeczna, choć trochę zadziorna, czarna jak smoła (choć na lato trochę brązowieje) i dobrze zbudowana 😀
A kojarzy ktoś może ogiera Szafir wlkp? Kary malowany, urodzony 1986. W bazie koni są tylko dwie klacze po nim, w tym matka mojej Szafirki. Może akurat ktoś miał z nim styczność 👀
Witam a krył ktoś z Was klaczki małopolskim ogierem Joker - W , jakiś wgląd foto potomstwa pozdrawiam 🙂 :kwiatek:
Zna ktoś konie po ogierze Palermo? Jak u nich z głową?
Mieszkam w kujawsko-pomorskim więc z końmi - ogierami kryjącymi trochę kiepsko. Mam klacz wlkp po Czosie i zastanawiam się nad pokryciem jej ogierem Celebes po Kołbuku. Miał ktoś już do czynienia z potomstwem po tym ogierze? Czy warto kryć, chciałabym uzyskać konia do sportu jak również pozostać w rasie. Miałam już od tej klaczy, klaczkę po Landorze i wyszła bardzo fajna kobyłka. Zamieszczam zdjęcie klaczki po Landorze:
Celebes chyba nie jest już ogierem, czy się mylę?

edit. ale znam dwie kobyłki po nim - jedna bardzo fajna ruchowo, poprawna kobyła, druga krótka, kwadratowa, ale obie z bardzo dobrym charakterem, chętne do pracy chociaż dominujące lekko 😉
Jest ogierem  😀 Znalazłam jednego ogierka po nim i to w moich okolicach na sprzedaż ładny roczniak. Chyba się przejadę do niego  👀

Fokusowa a pamiętasz może jak się nazywały chociaż jedna oblukam wtedy czy jakieś zdjęcia są  👀

edit: Wykastrowany został również Celebes, ale inny z tego co wiem chyba po Kondorze nie po Kołbuku  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
27 lutego 2015 20:43
Witam a krył ktoś z Was klaczki

Klaczek się nie kryje. 😎
niskie są to łatwiej sięgnąć
jak już się czepiamy 😉
Ettma pamiętam, ale raczej nie ma fot w internecie. Jedna od kobyły bez pochodzenia - Bajka, a druga od wielkopolskiej matki - Bazuna. Bajka wyszła fajnie, Bazuna to ta króciutka. Jak wspominałam mają cudne charaktery, są odważne, lekko dominują (ot, nie dają sobie wejść na głowę początkującym), ale konie naprawdę fajne 😉
Dzięki  :kwiatek: chyba jednak pomyślę nad innym ogierem  😉 Chociaż trzeba przyznać, że cena stanówki zastanawiająca.
Zna ktoś może fajnego ogiera selle francais skokowego? Potrzebuję coś co poprawi wzrost.
Ciekawy Ii's Me Du Mesnil ale nie jest za wysoki. Fajnego mają też w Bogdanowie- ale też jest niewielki.
Cenowo najlepiej do 2000 zł ( więc Diamant odpada  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się