Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

amazonka* spróbuj może mojej metody z zeszłego roku - dzwoń 5 razy pod rząd aż odbierze.
W zeszłym roku to działało  😉
Wszyscy znajomi mają ten sam problem z panem Grzegorzem, moze juz u nich nie pracuje. Polecam kontakt bezpośrednio ze stacja Sprehe na nr ze strony, sa super, rozmawiam z nimi po angielsku bez większego problemu (czasem musze im cos wytłumaczyć albo powtórzyć ale kumaja). Moge na priv dac maila do bardzo ogarnietej dziewczyny ktora tam pracuje i mowi po angielsku.
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2871838#msg2871838 date=1560183638]
Nie wzięłyscie pod uwage jednej rzeczy - czasu transportu. Uccello to juz starszy ogier, nasienie moze nie znosic dlugiego transportu (zwlaszcza w obecnych temperaturach bo wklady wieczne nie sa) tak dobrze i warto poszukac czegos szybkiego albo odebrac osobiscie. Do mnie tez od ogiera 20+ dojechalo nasienie gdzie po ok. 24h sporo plemników bylo juz prawie nieruchomych a zamawialam z Celle ktore raczej byle czego nie wypusci
[/quote]

Niekiedy młode ogiery mają dużo gorsze nasienie od starszych. Nasienie ogiera Uccello jest bdb jakości, podaje nr Lekarzy Wetrynarii, którzy badali nasienie na 2 dzień po inseminacji niedawno, dla zainteresowanych, by uniknąć niedomówień
Dr Borowiński tel. 6012106198 Dr Złoto 601078820
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 czerwca 2019 22:25
O, i to jest konkret, a nie jedna pani drugiej pani.
No to temat Ucello rozwiną się. Ja osobiście mam problem ze swoją kobyłką, jest po pierwszej inseminacji w kwietniu. Nie udało się. Następna ruja były dwa pęcherzyki także odpuściłam, za bardzo bałam się bliźniaków. No i teraz kobył pomału zbiera się do rui, oczywiście wg wyliczeń krycie wypadnie mi w Boże Ciało... Zdecydowałam że tym razem sama pojadę po nasienia, właśnie by wyeliminować czynnik "przegrzania" nasienia. Co prawda 270km to fajna wycieczka. Naienie będę badać przed inseminacją tak zaleciła moja vetka. Przynajmniej będę miała osobiście pewność co do jego jakości.

Ale w sumie odbiegając od tematu skuteczności zaźrebień i jakości samego nasienia ogiera, w sumie nie dowiedziała się tego co mnie najbardziej interesuje. A mianowicie charakter jego dzieci. Moja kobyłka taka jest no dość energiczna trochę boję się że źrebol będzie elektryczny... 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 czerwca 2019 09:59
Malina_M- nie trzeba się bać podwójnych owulacji. Zawsze można zmiażdżyć mniejszy zarodek kilkanaście dni od inseminacji.
Dementek Teoretycznie masz rację, jednak jeśli są dwa zarodki blisko siebie zawsze istnieje ryzyko że ten drugi też się "popsuje". A znając moje "szczęście" pewnie tak by było 😉 Dobra trzymajcie jutro z rana kciuki oby tym razem się udało 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
18 czerwca 2019 18:54
Ryzyko jest zawsze, ale szkoda stracić nawet jedną ruję, gdy zależy nam na źrebaku.
Info dla tych, którzy mają/mieli jakieś wątpliwości co do jakości nasienia Ucello. Badane dziś wieczorem po ok 30h od pobrania moja vetka potwierdziła że jest DOBREJ jakości, mam tylko nadzieję że równie dobrze wyjdzie mam tym razem inseminacja i kobyła zechce zaakceptować fakt hodowlanej kariery 🙂
Szukam kuca skokowego dla klaczki, która ma około 135cm. Rok temu kryta kucem Domingo. Ktoś coś poleci?  🙂
W tym roku zrobiłam pierwszą filmową prezentację ogiera z licencją z której jestem zadowolona 🙂 zachęcam też do stanówki tym ogierem 🙂 fantastyczny charakter i źrebaki które dziedziczą po nim ruch 🙂
Odswiezam temat w ramach podsumowania sezonu 2019. Kto postawil na mlode ogiery? Jesli tak, to na czym bazowaly wasze wybory? Wyniki w korungach, zt, msmk? A jesli krylisicie starszymi ogierami to w jakim wieku? 10-12 lat czy mocne nascie? Te pierwsze miewaja zaporowe ceny, drugie... No super ale jest szansa ze maja juz wnuki lepsze od siebie.

Jestem tez ciekawa opinii zawodnikow, wolicie kupowac konie po sprawdzonych starszych reproduktorach czy stawiacie na intensywny postep hodowlany?
Nojec   dom na skraju niczego
29 sierpnia 2019 13:47
Farezzo B - ktoś jest w stanie wypowiedzieć się na temat ogiera? Z tego co widzę to ostatnie starty miał w zeszłym roku więc nie ma za bardzo jak go obejrzeć w "akcji" ale może kojarzycie potomstwo, kilka sztuk już ma a najstarsze to 3latki.
hej,

czy ktoś może się wypowiedzieć o ogierze Caroly? chodzi mi o charakter i kwestie tego co w głównej mierze przekazuje potomstu.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
29 sierpnia 2019 21:01
Poszukuje informacji o ogierze Alcado po Adlantus As. Ma ktoś jakieś info?
Mam kobyłę po Cavallo z matki xx. Kobyłka delikatna 164 w kłębie  mocno w typie xx.Skoczna, odważna, dobra głowa.Zastanawiam się czym pokryć co by wyrosło trochę wyższe mocniejszej  budowy i lepsze ruchowo. Co byście polecili?
Zależy jaki masz budżet.  😉 Ogiera możesz mieć każdego jakiego sobie wumarzysz w 24h
Generalnie bez szaleństwa Ale do 2-3 tyś by się wyskrobało.Laik jestem w tym temacie A chętnie poradzę się bardziej doświadczonych osób co do tego z jakim ogierem ją łączyć co by wyszło coś fajnego😉
Może lepiej zainwestować trochę więcej żeby próbować  uzyskać coś lepszeo i potem drożej sprzedać  ? . Np .
https://www.gestuet-sprehe.de/en/stallions/stallion/details/hickstead-white/
Jesli znasz angielski i/lub niemiecki to spokojnie ściągniesz co chcesz. Warto wczesniej sie rozejrzec za busami, chyba ze mieszkasz w takiej okolicy ze normalny cenowo kurier (dhl na przykład) dojezdza do ciebie na następny dzien. Ze skoczkow w Sprehe ruchowo fajny jest Lyjanero.
Są Polscy pośrednicy , poza tym  trzeba by sprawdzić , bo w większości firm mówią po Polsku.można też oddać do kliniki gdzie kompleksowo załatwią to za ciebie. Trzeba szukać ułatwień a nie zajmować się wyszukiwanoem sztucznych problemów.
Akurat z osoba polskojezyczna ktora byla w Sprehe wczesniej nie bylo w tym sezonie kontaktu, z moich doświadczen i znajomych. Klinika fakt, mozna, chociaz na swieze nasienie i bezproblemowa kobyle jest to kompletnie nieopacalne.

Edit, Smok, to nie sa sztuczne problemy, bo przy rozrodzie logistyka decyduje o powodzeniu - czy kurier dojedzie, czy wet dojedzie, czy w razie czego jest zapasowy wet.
Po to są firmy które się w tym specjalizują i za to im płacisz .  😉
Fajny ten Lyjanero .Pytanie skąd rozbieżność cenową za nasienie 300 A 900 e.i jak z jakością nasienia.ktos już nim krył? Jak potomstwo?
Fajny ten Lyjanero .


Bardzo fajny , tylko trochę duży na drobną i małą kobyłkę  😉
To potomstwo ktore widzialam bardzo fajnie po nim. Moge Ci podeslac filmy jednego na priv, nawet jest na sprzedaż. Sprehe ma tylko mrozonke i ta cena 300 euro jest z porcje. On stoi gdzies w Holandii chyba i jesli tam patrzylas to jest cena za świeże, wtedy zwykle za sezon do woli albo okreslona ilosc prób, zalezy od stacji


Bardzo fajny , tylko trochę duży na drobną i małą kobyłkę  😉
[/quote]

To do jakiego wzrostu proponujesz? Lyjanero ma 175 w kłębie moja 164-165 -za duża różnica? [quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2889619#msg2889619 date=1569526919]
To potomstwo ktore widzialam bardzo fajnie po nim. Moge Ci podeslac filmy jednego na priv, nawet jest na sprzedaż.
[/quote] chętnie obejrzę😉
Re - volta nie jest od proponowania tylko ewentualnie od sugerowania  , zapytaj się fachowca od rozrodu . Słyszałem tylko od weta od rozrodu  że takie dysproporcje nie są dobre i wpływają negatywnie na przebieg i rozwiązanie ciąży a już zwłaszcza na pierwszy raz . Lyanero jest zapisany jako 176 cm a ty napisałaś że kobyłka mała , drobna i ma ok 164 cm dlatego radziłem ci żebyś zapytała się weta czy  nie za duży 😉 Mnie też on się bardzo podoba , ale uważam też że jak na skoczka to trochę duży  😉
Zapraszam do obejrzenia filmowej prezentacji ogiera rasy wlkp/poch.trak 😉 ogiera Etosa ur. 2006 i stojacego w Stadzie Ogierów Starogard Gdański

Ogier od marca 2020 będzie dostępny przez wysyłkę nasienia świeżego 🙂
Hej. Jak oceniacie potomstwo ogiera Furst Sav ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się