Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

vissenna   Turecki niewolnik
21 września 2020 07:39
Dziewczyny szukam ogiera -siwy skoczek bardzo dobrze ruszający się . Ktoś pisał że pokrył klacz uj. tym skoczkiem bo może być i skoczek i uj.
Nie mogę tego znaleźć   🙇


Zapewne chodzi o Islandera: http://www.mareklewicki.pl/ogiery/islander/
Faktycznie, jak na skoczka rusza się świetnie, choć uważałabym na jego zad i kryła klacze z dobrą linią górną i świetnym zadem.


A który ogier jest rozchwytywany w De? Co teraz jest na topie na zachodzie?


Popularny jest Vitalis i jego linia, sporo ludzi dało klacze pod Fraziskusa, widać źrebaki po Revolution i jego synach, synowie Florestana, For Romance, Zack, De Niro, Sandro Hit, Sir Donnerhall, Jazz.
Ogólnie kojarzenia z matek po Weltmeyer, Donnerhall z lżejszymi ogierami się sprawdza.
Warto przejrzeć aukcje źrebiąt niemieckich związków. To chyba daje najlepsze pojęcie:
https://tiny.pl/7lm85

Popularny jest Vitalis i jego linia, sporo ludzi dało klacze pod Fraziskusa, widać źrebaki po Revolution i jego synach, synowie Florestana, For Romance, Zack, De Niro, Sandro Hit, Sir Donnerhall, Jazz.
Ogólnie kojarzenia z matek po Weltmeyer, Donnerhall z lżejszymi ogierami się sprawdza.


Czyli nie taki Franziskus zły jak powiadają  😀
Tak to Islander . Dzięki 🙂
[quote author=anetakajper link=topic=5087.msg2945590#msg2945590 date=1600666870]
Dziewczyny szukam ogiera -siwy skoczek bardzo dobrze ruszający się . Ktoś pisał że pokrył klacz uj. tym skoczkiem bo może być i skoczek i uj.
Nie mogę tego znaleźć   🙇

A który ogier jest rozchwytywany w De? Co teraz jest na topie na zachodzie?


Popularny jest Vitalis i jego linia, sporo ludzi dało klacze pod Fraziskusa, widać źrebaki po Revolution i jego synach, synowie Florestana, For Romance, Zack, De Niro, Sandro Hit, Sir Donnerhall, Jazz.
Ogólnie kojarzenia z matek po Weltmeyer, Donnerhall z lżejszymi ogierami się sprawdza.
Warto przejrzeć aukcje źrebiąt niemieckich związków. To chyba daje najlepsze pojęcie:
https://tiny.pl/7lm85
[/quote]

Vitalis i jego synowie zgadzam sie, ale synowie Florestana? Warendorf ma paru ale nic szałowego, Florencio tylko mrozonka z Nijhof, coś mi umknęło? Na pewno na topie są matki po Sir Donnerhall, ciężko kupić w normalnych kwotach a zanim sobie człowiek wyhoduje to się moda zmieni 3 razy. Ale nie ma zbytnio co rozstrzasac mody za granicą, bo średni nabywca w Polsce nie śledzi hodowli więc zna to co podtyka mu Facebook po polsku, czyli to co ma najsprawniejsze przedstawicielstwo w Polsce. Myślałam o użyciu Le Formidable ale szybko się wyleczyłam po badaniach rynkowych  🤣 wszyscy znają Zanziera ale o ogierze który bezapelacyjnie wygrał uznanie KWPN i przy tym nie ma Jazza w rodowodzie nie słyszeli.

Ps. Miałabym wnuka/wnuczkę Vitalisa w przyszłym roku ale mi się zachciało eksperymentować z lokalnym wetem zamiast wieźć do kliniki :/
Zanziera i Goldfingera będzie takie zatrzęsienie że to tez bez sensu.
Już w ogłoszeniach co chwila Zanzierki.
karolina_, ale co jest nie tak z Le Formidable? Czy zle cos rozumiem, u nas to obecnie dosc popularny ogier 👀

Z mlodych jeszcze For Ferrero i Toto Design US sa w modzie.
W ogole w modzie jest byle co, byle kare 🤣 oczywiscie hiperbolizuje 😉 ale na rynku amatorow jest to mega wyrazny trend.
Iskra de Baleron, myślałam o Valverde jeśli się pokaże na MSMK, bo mam pod niego klacz fajna, a te od Helgstranda trzeba łapać puki są w młodych koniach - jako 8 latek to on się pewnie głośno sprzeda i zniknie jak D'Avie. Ewentualnie może wspomniany wcześniej tutaj Sezuan's Donnerhall albo Furst Toto, ten drugi modniejszy ale nie do końca mi leży na tą kobyle, chce czegoś co doda pajacujacego przodu bo to jest teraz w modzie.

Kokosnuss, Le Formidable jest super, tylko w Polsce to jest no name, wątpię zebym dała radę po nim dobrze sprzedać źrebię. Już wolę Jameson RS2 bo o tym parę osób słyszało

Karolina_
mam wielką słabość do Valverde  😍
Zazdroszczę kobyły pod niego, jeśli się zdecydujesz będę "psychofanem" źrebaczka  😜

Też czekam na Verden.

Mam dwa ogiery na oku - pomijając Valverde i Franziskusa na które uwielbiam patrzeć  💘

W przyszłym sezonie będę kryła tylko jedną kobyłę - druga nie przedstawia wartości hodowlanej a jedynie sentymentalną.
Luźno rozglądam się za drugą ale musi mieć w rodowodzie ogiera którego na rodzimym podwórku wszyscy znają 😉

Iskra de Baleron, ja będę sprzedawać tą pod Valverde 🙂 Mam jej córke i czas iść do przodu. Myślę że z Valverde to byloby nieźle połączenie ale kurcze do czasu jak wystawie źrebaka to ojciec może już zniknąć z horyzontu - on ma już 6 lat, źrebak się urodzi to będzie miał 8, do tego czasu wypromuja tam 10 innych gwiazd korungow a stare sprzedadzą i słuch o nich zaginie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 września 2020 17:41
Franziskus musi mieć bardzo dobrą matkę żeby źrebię było dobre. Ze średnich matek te źrebięta są owszem ładnie zbudowanie ale szału nie ma.
Jakie ogiery ujeżdżeniowe z dobrą głową możecie polecić?  👀 Szukam ogiera, który może się pochwalić jezdnymi i stabilnymi potomkami. nadającymi się do jazdy dla amatora. Pierwsze co mi wpada do głowy to Vitalis.  :kwiatek:
Aszantka, celuj w linie F i R, to sa przyjazne konie, część linii D też (Diamond Hit np). Wybór jest duży. Vitalis nie byłby moim wyborem na konia dla amatora  🤣 Chociaz jak wiesz że matka daje jezdne potomstwo to można eksperymentować.
vissenna   Turecki niewolnik
30 września 2020 21:15
Linie Donnerhalla, Florestana. Tylko bierz pod uwagę, że Donki są masywne i mają dużo siły (choć nie są zrywne).
Vitalis daje konie zrównoważone i chętne do pracy, ale one mają na pewno dużo więcej impulsu i mogą amatora przestraszyć chęcią do ruchu na przód.
Dla amatora z ambicjami Vitalis na matkach z Donnerhalla powinien być idealny.

Odradzałabym Jazza, Sandro Hita, Krack C i linie czysto holenderskie.
Z końmi po Furst bywa z kolei różnie. Choć te po matkach z linii Weltmeyer i Donnerhall były super miłe do pracy.

BTW. ZNacie kogoś, kto krył w tym roku Radiusem od Cichoniów? Jestem ciekawa kto go wybrał i na jakich matach.  👀



donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 września 2020 22:12
Większość już wymienione, ja bym dodała z holenderskich Rousseau - wręcz słynie z produkowania misiów chętnych do pracy. United (pomimo ojca Krack C), Bourdeaux (syn United)) i Zack to tez legendy jezdnosci a przynajmniej ja mam takie odczucia.

Z niemieckich jeszcze bym dorzuciła Rubinsteina?

Z ta dobra glowa i jezdnoscia dla amatora to dość szerokie pojęcie, dla jednego to będzie tuptuś misio do pchania i pokazywania rzeczy dla kogoś innego to będzie koń „reaktywny” ale taki który w razie nieporozumienia/nowej sytuacji nie będzie się rzucał jak dziecko w sklepie z zabawkami.
Odradzałabym Jazza, Sandro Hita, Krack C i linie czysto holenderskie..

BTW. ZNacie kogoś, kto krył w tym roku Radiusem od Cichoniów? Jestem ciekawa kto go wybrał i na jakich matach.  👀


Ja bym jeszcze odradziła Zonika i to mocno.

Znam jedną klacz pokryta Radiusem, ogromna hanowerka w starym typie z linii D. Myślę że to będzie ciekawe połączenie.
karolina_, dlaczego odradzasz Zonika?
Perlica
Bo daje przepiekne ale bardzo temperamentne potomstwo. Nie dla amatora.


Swoja drogą tak jak Donkeyboy polecam Bourdeaux. Znam kilka koni po nim. W pracy mam 2. Jedna klacz jezdze od poczatku i te konie sa bardzo fajne. Super charakter.
Perlica, tak jak KaNie piszę to są trudne konie.
Po Rousseau sa fajne misie. Chociaz Ferro niby.

Jazz, Krack C, Ferro i lwia czesc potomostwa tychze to przypadki specjalne, zdecydowanie nie dla amatora (o ile rzeczony amator chce miec z tej zabawy przyjemnosc 😉 ).
Pytałam, bo mieliśmy jednego niedawno w stajni ogiera do zajażdżki niedawno. Takiego konia na żywo to moje oczy chyba nie widziały nigdy w życiu  💘
visenna A tu mnie zdziwiłaś tym Donnerhallem, bo zawsze wydawało mi się, że konie z tej linii będą dość charakterne i nie łatwe do jazdy  (to że mają dużo siły to swoją drogą)  😉

visenna A tu mnie zdziwiłaś tym Donnerhallem, bo zawsze wydawało mi się, że konie z tej linii będą dość charakterne i nie łatwe do jazdy  (to że mają dużo siły to swoją drogą)  😉




Donki w rękach amatorów, "nie obudzone", są dość zrównoważonymi końmi. Dopiero przy wyższym treningu zaczynają pokazywać różki, bo sporo z nich ma leniuszka w duszy.
Możecie poznawczość te linki!
Nie da się tego czytać na niektórych telefonach.
Karolina_
Przyznam, że jak zobaczyłam Zonika w konkursie PŚ na żywo to myślałam, że padnę 🙂


A tak z innej beczki.Kwalifikacja PZHK dla 2,5 latków odwołana z powodu koronawirusa, ale fb donosi o nowościach. Wygląda na to, że w sezonie 2021 w Polsce pojawi się pierwszy , uznany syn Chacoon Blue - KLIK. Coś nowego, skokowego szykuje się też w Radzionkowie, tak ptaszki ćwierkają 🙂 Planujecie już stanówki na kolejny sezon?
Ja mam jedną zaplanowana na 100%, przeniesioną z tego roku i źrebię jest pod zamówienie, Fürst Romancier x Everdale x Jazz. Weterynarz mi kompletnie położył sezon i nie mam nic zrebnego, na szczęście udało się przenieść ustalenia.

Pozostałych stanowek jeszcze nie planuje, bo jeśli 2 latka ma dobre RTG to pójdzie teraz i za rok na embriotransfer a potem na handel. Jak RTG jest słabe to zostanie na matkę więc nie będę teraz pchać kasy w embrio a zazrebie tylko jej matkę (Spielberg x Florestan). Na shortliscie na nią są Valverde i Iron od Helgstranda. W tym roku poszla pod innego syna Vitalisa, ale jest niezrebna.

Armara, ja nie neguje talentu Zonika, ale trzeba też wziąć poprawkę na to kto siedzi za sterami - pod innym jeźdźcem mogłoby nie być kolorowo
BTW. ZNacie kogoś, kto krył w tym roku Radiusem od Cichoniów? Jestem ciekawa kto go wybrał i na jakich matach.  👀
ja miałam nim kryć ale zrezygnowałam bo już późno było. Mam zamiar kryć na wiosnę 2021. Zobaczymy czy uda się pomniejszyć potomka.
BTW. ZNacie kogoś, kto krył w tym roku Radiusem od Cichoniów? Jestem ciekawa kto go wybrał i na jakich matach.  👀



Ja kryłam, pełną siostrę Mozart P, co wyjdzie nie mam pojęcia . Boję się tylko tego, że jest mały ale może dawać duże potomstwo, zobaczymy co będzie .

To tegoroczny źrebak od tej matki
.

Ja kryłam, pełną siostrę Mozart P, co wyjdzie nie mam pojęcia . Boję się tylko tego, że jest mały ale może dawać duże potomstwo, zobaczymy co będzie .

To tegoroczny źrebak od tej matki
.

Mam podobne obawy, moja ma 180 cm wzrostu i jeśli geny przodków bedą silniejsze to cała koncepcja mniejszego potomka pójdzie się paść..
No właśnie tych małych ogierów dających małe potomstwo nie ma aż tak dużo... Diamond Hit, nieżyjący już Dancier, a z mlodszych Escamillo.
[quote author=vissenna link=topic=5087.msg2946789#msg2946789 date=1601496915]
BTW. ZNacie kogoś, kto krył w tym roku Radiusem od Cichoniów? Jestem ciekawa kto go wybrał i na jakich matach.  👀
ja miałam nim kryć ale zrezygnowałam bo już późno było. Mam zamiar kryć na wiosnę 2021. Zobaczymy czy uda się pomniejszyć potomka.
[/quote]

Tylko pamiętaj, że Revolution jest wielki  😵

Małe konie są też często po Totilasie, prawda? Może to też jakiś kierunek (synowie)?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się