KOCHAM KINO :)

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 grudnia 2021 15:54
Tez obejrzałam i jest trafiony w sam punkt. Nie lubię takiego przerysowanego, kiczowatego stylu, ale tematyka i zakończenie wow.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2022 21:59
Czy można gdzieś obejrzeć Hobbita z lektorem? Na HBO Go jest tylko ten parszywy dubbing :/
matrix zmartwychwstanie nie wiem co tu się wydarzyło szczerze mówiąc... Początek jeszcze jeszcze, ale potem jakby twórcom wjechało LSD od Disneya...
King richard mega spoko, uwielbiam filmy o sporcie, uwielbiam willa Smitha, wszystko mi grało 🙂
The Power of the Dog - czy jest to film wybitny? Nie. Czy zasłużył na 12 nominacji do Oscara? Być może w dobie pandemii nie było z czego wybierać. Nie mówię, że to nie jest dobry film. Piękne zdjęcia, świetna rola Jesse`go Plemonsa, trochę dziur w scenariuszu, zbyt powierzchownie potraktowane wątki, wiele niedopowiedzeń no i czas, który Campion inaczej płynie. Niemniej wart obejrzenia. 7/10
C’mon C’mon prosty, czarnobiały obraz bez zbędnych rozpraszaczy, chwilami przez to nudny, ckliwy i infantylny, ale z przekazem. Niekoniecznie do zobaczenia w kinie. Dla kogoś, kto lubi się zatrzymać, pokontemplować. 6/10
W planach Śmierć na Nilu, Belfast i Batman.
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 lutego 2022 11:14
U mnie C'mon C'mon jednak wyżej niż The Power of the Dog 😀
teraz byliśmy na Uncharted, jak na tego pokroju film to nawet nie ma aż tak wielu dziur logicznych :P chyba najlepszy film w oparciu o grę jaki widziałam, zwykle wychodzi absolutna padaka. W samą grę nie grałam więc porównania nie mam. Co ciekawe niektóre sceny mają totalny vibe 'oooo, to musiało być trudne w grze' xD i to na +, jest tam gdzieś dusza zręcznościówki w niektórych scenach.

Zaułek koszmarów - trochę więcej oczekiwałam, ciekawy pomysł, kostiumy, bohaterowie ale trochę za prosto wyszło w ostatecznym rozrachunku.

W najbliższych planach prócz Śmierci na Nilu, Belfasta i Batmana jeszcze Matki równoległe, Mój syn (McAvoy jako jedyny nie dostał w ogóle scenariusza, improwizował wszystkie sceny, bardzo ciekawi mnie efekt końcowy), Cyrano i Drive My Car
smartini, o tak, Mojego syna też chcę zobaczyć. Dzięki za przypomnienie.
Śmierć na Nilu - kiepskawy niestety... Aktorsko lekko drewniane, green screen kłuł w oczy - miałam wrażenie, że ekipa nakręciła kilka ujęć w Egipcie i na tym koniec :/ Nie rozumiem też za bardzo robienia wąsom osobnej historii - czy nie mogą po prostu istnieć? Film jakby nie do końca wiedział czy chce być kryminałem, melodramatem czy w konwencji teatralnej.
Achaja, popieram. Słabiutki. O ile Morderstwo w Orient Expressie jeszcze się wybroniło, tak tutaj już w połowie filmu wiedziałam, kto zabił, a nie jestem fanką kryminałów Agathy Christie. Poirot trąci myszką, teatralne melodramatyczne sceny nie do zniesienia. Liczę, że Branagh zrehabilituje się Belfastem.
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 marca 2022 21:27
Nowy Batman jest wspaniały! Gotham mroczne, Bruce wycofany a Batman brutalny 😍
Klimat jest bardzo komiksowy ale nie bezpośrednio. Czuje się go w narracji, w kadrach, ujęciach, bohaterach. Ah. Bardzo liczyłam na ten film i się nie zawiodłam <3

Nie ma też w ogóle co porównywać do nolanowskiego Batmana, to zupełnie różne kreacje
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 marca 2022 22:37
smartini, to jest ten z Pattinsonem?
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 marca 2022 22:51
no tak
Ten sam.
Miałam nadzieję że Pattinson w końcu się pokaże w czymś nie niszowym, a na miarę swoich możliwości 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 marca 2022 23:00
i jak dla mnie to to była bardzo dobra castingowa decyzja 👌
Ja też już po wczorajszym seansie. I chyba za wysoko postawiłam poprzeczkę swoim oczekiwaniom. Oczywiście film mi się podobał, fincherowski klimat super-noir, Pattinson bez porównania do snyderowego utytego drewnianego Afflecka, ale czy lepszy od Bale`a? Keatona? U mnie w pierwszej trójce, ale jeszcze nie wiem na którym stopniu podium. Najbardziej wkurzało mi to jego niezdarne chodzenie w slow motion jak niedźwiedź, który po zimowym śnie wynurzył się z gawry. Bardzo dobry Riddler i Falcone, komisarz Gordon - serio musiał być czarny? Pingwin czasami zbyt karykaturalnie przerysowany, ale scena pościgu na autostradzie to wg mnie najlepsza scena w tym filmie. Sceny pseudomiłosne między Batmanem a Kobietą Kot - nie, nie, nie. Zero chemii, zupełnie niepotrzebny wątek. Podsumowując - czuję pewien niedosyt.
Ja również po Batmanie - i jestem baaardzo zadowolona, totalnie go kupuję 🙂 Mroczny, ale nieprzesadzony, dla mnie idealnie wpasowuje się w coś pomiędzy kiczem Burtona a "realizmem" Nolana. Ciekawa detektywistyczna intryga, w której wszystkie postaci mają swoje role, nie czułam, zeby wciskano tam kogoś na siłę. Zoe jest genialną Seliną Kyle, a i Pattinson wypadł dobrze jako Batman (bo Bruce Wayne pojawia się tam niewiele, i to raczej w wersji angsty emo grzywka XD).
Muzyka Giacchino jest rewelacyjna i w najbliższym czasie soundtrack będzie u mnie na pewno leciał często <3
Seans mimo tych 3h nie dłużył się - chętnie pójdę do kina jeszcze raz 🙂
To ja nie jestem w grupie fanek nowego Batmana😉 Komiksy, Marvele (i inne DC) ok ale może by tak skupić się na czymś nowym, świeżym, bardziej na czasie… Kurczę no „groźny” facet w pelerynce i maseczce z uszkami czy latający przystojniak w kolorowych lajkrach…to już było wieki temu, nie te czasy.
A mi się podobał 🙂
Riddler fenomenalny! Fajnie skonstruowana fabuła, dobra muzyka.
Pingwin przygotowany na kolejną część 😉
Jedyna rzecz na plus to rzeczywiście muzyka. Reszta nie, nie i nie. Wynudzilam się w kinie i cały czas myślałam o tym co tam właściwie robię. No poszłam zachęcona dobrymi opiniami.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 marca 2022 23:12
Szukam filmu, małżeństwo mieszka w domu na wypizdowie, z początku wszystko ok, potem okazuje się że on ją jakoś truje (chyba zastrzykami, ale nie sugerujcie się), na końcu ona go zabija (albo „robi mu” wypadek samochodowy? Nie pamiętam). Kobieta na 90% była blondynką. Ktoś kojarzy? Wiem że to trudne zadanie, mało szczegółów, ale nie daje mi to spokoju.
Facella, Rezydent z Hilary Swank i Jeffreyem Deanem Morganem?
Widział ktoś nowe Top Gun? Planuje wybrać się do kina i zastanawiam się jak się nastawić 😉
aaga84, bardzo polecam 🙂 Jesli masz możliwość, to koniecznie IMAX. Film wciska w fotel - jest naprawdę świetnie nakręcony i zagrany. Fabuła nieskomplikowana, ale działa. Cały czas trzyma w napięciu, no i dostarcza sporą dozę nostalgii 😉 IMO lepszy niż pierwsza część.
Btw, nie trzeba oglądać pierwszego Top Gun - wszystko jest wyjaśnione 😉
Tez polecam Top Gun, bardzo dobrze się go ogląda.
Top gun zajebisty 🙂 bardzo ładne nawiązania do pierwszej części, piękna rola Vala Kilmera, no i muzyka 🙂 dla fanów i nie tylko - bardzo przyjemna pozycja 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2023 00:27
Szukam filmu - remake'u "Tożsamości" z 2003. Próbowałam znaleźć w google na różne sposoby, ale za nic nie mogę trafić ani przypomnieć sobie tytułu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 marca 2023 21:53
Jak wrażenia po Oscarach? Najbardziej ucieszyłam się chyba z Frasera 😍
Ja jestem ciut rozczarowana, że Duchy Inisherin nie dostały ostatecznie nic. Totalnie nie ogarniam też Oscara za kostiumy dla Wakandy...

Facella, - na nagraniu wyglądał, jakby się totalnie nie spodziewał 😅 ale tu też się cieszę 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2023 18:29
Słuchajcie, szukam filmu/serialu w formie antologii, który oglądałam jakiś czas temu. Panna młoda upiła się na weselu, zaczęło jej odbijać, zrujnowała tort, doszło do rozlewu krwi a pan młody chyba uciekł. Na końcu ona jadła ten tort. Nie mogę sobie przypomnieć tytułu 🤣🤣🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 lipca 2023 01:51
Jak coś to znalazłam, chodziło mi o Dzikie Historie.
Czy ktoś już widział Zielona Granicę i ma podobny niedosyt jak ja? Żywcem wyjęta formuła z Listy Schindlera, jest cierpiący tłum w którym jest parę wyraźnie zarysowanych postaci z którymi widz może się związać, "zli" wśród "dobrych" i jako jeden z głównych bohaterów "dobry" wśród "złych". Spodziewałam się więcej po Holland pod względem scenariusza, którego jest współautorka. Zdjęcia świetne, szary i taki gloomy las pokazany top. Dobre kreacje aktorskie, jedna niepotrzebna scena gdzie jest mocno polityczna rozmowa, gdzie pada nazwa konkretnej partii, która dla zagranicznego widza będzie niezrozumiała a widzów w kraju albo zniesmaczy albo odpali, chyba bardziej zależnie od wrażliwości niż poglądów. Ciekawe zestawienie na koniec z uchodźcami z Ukrainy, dające do myślenia pod kątem politycznym i nie tylko, bo z jednej strony mamy lepszych i gorszych uchodźców. Z drugiej, uchodźców z Ukrainy nie jestem pewna jak skrupulatnie weryfikowano (w takim tłumie nie trudno żeby się prześlizgnął choćby handlarz ludźmi z "niby żona" i "niby siostrami") - znam osobiście tylko ludzi którzy wyjechali z końmi, wiadomo że było ich na to stać i mieli i swoje i koni papiery zrobione lepiej albo gorzej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się