Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

dzięki za opinie!

wydawało mi się, że Alfa to typowo włoskie auto 🙂
Celujemy w rocznik po liftingu,  Diesel 1,9 140km (140 najczęsciej dostępny, wcale nie uważam, że aż taka moc jest nam potrzebna).
A do yariski nie wsiądzie bo to duży chłopak, więc gdyby ktoś chciał z tylu jechać to z nogami pod brodą już.

Coś jeszcze wartego uwagi?
ash   Sukces jest koloru blond....
04 marca 2016 14:40
ash bo jeździsz nowymi i dużymi 🙂 W tym budżecie auto ma ok 10 lat, do tego jest małe.
.

Moje pierwsze auto to był peugeot 206, 6 letni benzyniak. Niezawodne małe pierdzidelko.
Pózniej zdrada dla nissana w dieslu, alfy 156 kombi 2,4 diesel ( boski silnik) i znowu Francuzik c4 coupe w benzynie aż do c5 w 2.0 dieslu.
Jedynie alfą miała problemy z elektryką, wiecznie coś ale bede wspominać z sentymentem te czerwone skory w środku i fantastyczny silnik.
Tu o Alfach  , tylko nie dla dzieci  🤣
Czy ktoś jeździ Suzuki Ignis? Roczniki między 2001-2007.  Szukam opini jak się sprawuje, ile pali.(na trasie, w mieście) Czy nadaje się do jazdy ok 100 km dziennie po niekoniecznie dobrych drogach. Czy jest w miarę bezpiecznym samochodem?
Moje pierwsze auto to był peugeot 206, 6 letni benzyniak. Niezawodne małe pierdzidelko.
Miałam dwa peugeoty w pełni się zgadzam, na wyjazd do Niemiec sprzedałam i kupiliśmy Passata Combi  😵
Żałuje ale potrzebowalismy miejsca, ale kombi do dużego miasta to jakaś tragedia, wszystko mi zajmuje dwa razy tyle czasu co peugeotem.
Chyba skończy się na ponownym zakupie. A jakie małe kompaktowe auto polecacie do 10tys zł do dużego miasta.?
W Peugeot'ach jestem zakochana. Ostatnio wożę się  Peugeotem 806. Jest zwinny i skrętny, pomimo, że 7-osobowy. Naprawdę nie odczuwa się jego ogromu, a zmieści się w nim wszystko 🙂 Wszędzie wyjedzie ta poczciwa krówka  😍
Nikt nie jeździ Suzuki Ignis?  🙂
Horsiaa w tych rocznikach, które podałaś Suzuki produkowało dwie wersje tego modelu (pierwsza do 2003 roku). Tu jest fajna stronka, na której możesz sprawdzić spalanie i poczytać opinie użytkowników: http://www.autocentrum.pl/testy-opinie/
Never-ending story.... Orientuje się ktoś ile realnie spala BMW 3 e46 w benzynie, 1.8 silnik? (115 km). Czego oczekiwać, zakładając, że jeździ się w cyklu mieszanym (ale defacto po wiochach, bez stania w dużych korkach) i bez skrupulatnego "eco-drivingu"? 8-9l da radę czy liczyć na 12-14l/100? Jak czytam opinie na autocentrum, to aż mi się nie chce wierzyć. 6-8l/100?? 🤔
Mój brat takie ma i jest średnio zadowolony. Raz, że spalanie, dwa częściej stoi niż jeździ ten samochód..
Sankaritarina, znajomy w mieście robi na benzynie 9-10l (Wrocław), na gazie ok.12. Stawiałabym na takie właśnie spalanie.
Ja mam BMW 3 e 46  1,8  benzyna+ gaz.
Na baku gazu ( 40 litrów)  robie ok 400-430 km.
Na benzynie zdarza mi sie jezdzic i tak 9-11 litrów.
Dziękuję za odpowiedzi! ciska, epk, I jak koszty eksploatacyjne? Faktycznie jest coś w tym, co mówi anil22? Pewnie i tak zależy od egzemplarza.
Chyba zbliżam się ku jakiemuś rozwiązaniu, bo mam serdecznie dosyć tematu "samochód".
Ja swój samochód kocham i zrobiłam w nim duuuuużo bo chciałam mieć lalke 😉  więc oprócz zakupu włożyłam w nią już ponad 6 tyś ale to wiadomo cześc z tego na wlasne życzenie. Z tym ze ja to maniaczka BMW i kupiłam je z zamiłowania a nie szukania samochodu jako takiego.
Ogólnie jestem mile zaskoczona , tankuje sobie raz w tygodniu jak na moje potrzeby i jesli ją kiedys sprzedam to po to aby kupić piękną 7 e39 w wersji rządowej  😍
Cześci nie są aż tak drogie jak mnie straszyli .
Więc ogólnie polecam 😉

Horsiaa
Ja jeździłam 5 lat ! Sprzedałam w listopadzie. Bardzo polecam,  ja miałam 1,3 diesel.
Przy mojej jezdzie palił 5 litrów.
Dziękuję za odpowiedzi! ciska, epk, I jak koszty eksploatacyjne? Faktycznie jest coś w tym, co mówi anil22? Pewnie i tak zależy od egzemplarza.
Chyba zbliżam się ku jakiemuś rozwiązaniu, bo mam serdecznie dosyć tematu "samochód".
jesteś pewna że chcesz jeździć BMW czyli tylny napęd? Co do spalania mieszanego to benzyna w okolicach 9-10 litrów. Na trasie może 7,5-8 litrów.
Tylko jednej rzeczy jestem pewna: że muszę zmienić samochód. Niczego innego pewna nie jestem. 🙂

ciska, no tak, z miłością się nie wygra 😀
Sankaritarina kocham BMW miłością wielką ale rozważ: e46 rdzewieją już na potęgę,  😕 ciężko Ci będzie znaleźć egzemplarz który po zimie będzie jako tako wyglądał. Dużo Bemek na rynku jest złożona z 3 albo więcej samochodów i to bardzo kiepsko złożona.
Dodatkowo tylny napęd - ja w tym roku przeżyłam pierwszą zimę z Audi i pierwszy raz jeździłam bez kupy w majtach w śnieżyce  😉 więc koniecznie samochód z ESP i ASR. Jeśli chodzi o niezawodność to są naprawdę samochody nie do zajechania  😉
Co do spalania się nie wypowiadam bo ja miałam 1.6 i 2.0 na pewno nie 6 ale i nie 14.
asds   Life goes on...
14 marca 2016 16:16
Hej,


Pytanie do doświadczonych w temacie. Planuje zakupić samochód na LPG. Na co zwrócić szczególnie uwagę przy zakupie samochodu na LPGi?  🙇
desire   Druhu nieoceniony...
14 marca 2016 18:09
asds, na pewno na to czy są papiery z homologacji, inaczej o przeglądzie można zapomnieć. 😉 
Chyba że auto naprawdę super, to po numerze butli można wysłać wniosek do tdt,  nie kosztuje dużo ale to  trwa i nie masz pewności czy homologacja jest ważna.  
Po kupnie od razu do dobrego gazownika na regulacje i ewentualną wymiane/czyszczenie wtrysków. Do żadnego taniego paproka, bo więcej z tego szkody niż pożytku - jeśli mechanik proponuje wyregulowanie za 50-70zł to bym się głęboko zastanowiła.  😁
Zwrócić uwagę przy sprzedającym, co robi gdy odpala auto - teraz głównie gazownie są w sekwencji więc auto jednak musi coś na benzynie pojeździć nim się przełączy, jak sprzedający taki oszczędny, że od razu na gaz przełącza to coś tam z paliwem(jakaś pompa) może się zatrzeć/być zatarta, co powoduje nieraz problemy z 'chwyceniem' od strzała przy odpalaniu. 
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 marca 2016 13:00
Czy jest tu posiadacz VW Caravelle?  👀
bawarka, Tym rdzewieniem i składaniem, to mnie chyba przekonałaś... Z tym ESP i ASR - chodzi Ci o to, że - jeśli już tylny napęd, to koniecznie z takim wyposażeniem - czy - koniecznie przedni + ESP i ASR?
Już myślałam, że znalazłam - idealna Mazda 3 w sedanie. Tylko jak przez telefon facet powiedział "no, 5 właścicieli, troszkę stuknięta", to się odechciało jechać na drugi koniec Polski. Szczególnie, że cena była za wysoka jak na ten samochód - no ale za "odpicowany" wygląd i czerwone fotele też się płaci....
smarcik posiadam VW Multivana,bardzo podobne.
delta   Truth begins in lies.
16 marca 2016 07:34
Sankaritarina, chyba szukamy takich samych samochodów 😀 z BMW jest tak, że jak trafisz dobry egzemplarz to będziesz hiper zadowolona, gorzej jak trafi ci się ten pechowy, znajomy ma u nas, już leciwą, pewnie z 15 lat będzie miała, kupił ściąganą z Niemiec, zagazowaną. Mówi, że nie ma znaczenia że już stara ale tak dobrego samochodu i taniego w eksploatacji to nie miał i chyba wymieni ją dopiero jak się sama rozleci - model to E36. Chociaż fakt, że kiedy tylko może to robi z nią nad programowo.
My mieliśmy też z 97 roku i w sumie gdyby nie wypadek to byśmy nią do tej pory jeździli, też ściągana z Niemiec, przez 5 lat robiliśmy z nią tylko standardowe rzeczy - klocki, olej i filtry.

Z Mazdą 3 uważaj, bo z tego co obserwuje tutejsze modele (a Niemcy dbają o samochody pod względem blachy) to lubi ją rdza łapać i to dość szybko.

Nie wiem czy też masz też już dość oglądania ogłoszeń i samochodów, ale ja już nie mogę wchodzić na portale ogłoszeniowe, bo palpitacji serca dostaje. 2 miesiące oglądania i póki co najpierw szlag trafił Mondeo - sąsiad walnął mi go na parkingu i po zderzaku, koszt szkody większy niż wartość samochodu, a teraz Megane zaczęła świrować i odstawiłam do mechanika, odpala pięknie, cichutko itp. ot taki mały szczegół, że nie działają mi kierunkowskazy 😀 jeden moduł padł. A najgorsze, że ja nie wiem co chce, jedyne że ma być nie duże, diesel i tak skacze od forda focusa do mazdy 3, choć sama najczęściej patrzę na BMW.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 marca 2016 07:39
iga07 która generacja? I jaki masz silnik? Właśnie silników dotyczy moje pytanie, nie wiem w jaki celować żeby był żywotny, bezawaryjny, a tak przy okazji miło by było gdyby nie palił jak smok  🙂
smarcik mamy t4 ostatnie wyjście 2003rok, 2,5 diesel.,160km.Mam również trochę najechane(taki już kupiliśmy),w silnik tez trochę wsadziliśmy,ale ogólnie nie narzekamy.Ze spalaniem też jest ok,Bym musiała się zapytać mojego męża bo to on nim więcej jeździ.Jak będę wiedziała napisze Pw.Chcesz jeszcze coś konkretnego wiedzieć?Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni,bardzo długo szukaliśmy t4 bo zależało nam na bogatszym wyposażeniu.Ogólnie auta mają bardzo dobrą opinie.Jedynie silnik2,4 w dieslu nie cieszy się dobrą renomą przynajmniej t w De gdzie jeździmy.
Sankaritarina jeśli zdecydujesz się na tylny napęd to z ESP i ASR  😉 nie myślałaś o Audi? Patrząc na swoją mają lepsze blachy niż BMW i jak na razie jest równie bezawaryjna (odpukać).
delta, Ktoś mnie rozumie! 😀 Mam dokładnie to samo! Dosyć oglądania ogłoszeń i samochodów. Niby sporo mi się podoba, ale jak zaczynam robić "research", dzwonić, pytać, oglądać, sprawdzać - to nagle jakoś nic. Też nie jestem do końca zdecydowana na coś konkretnego. Tzn, bardzo chciałam Mazdę 3 w wersji sedan (srebrną albo czarną....  👀 ), ale ich jest w ogóle mało. A nie - znalazłam jeszcze jedną idealną, ale nie dość, że na drugim końcu Polski, to jeszcze po gradobiciu.
A szukam pół roku  😂 nawet i dłużej. Jeszcze wcześniej miałam fazę na auto pod bukmanę, ale potem doszłam do wniosku, że defacto ja wcale tą bukmaną jakoś często nie jeżdżę, żeby specjalnie auto do tego kupować, więc skierowałam swoją klawiaturę w stronę samochodu "na co dzień, ale nie do miasta".

bawarka, A, teraz rozumiem. 😀 Myślałam też o Audi. Tylko trochę problem w tym, że nikt ode mnie z rodziny nie zna Audi, nie miał Audi, nie miał w ogóle styczności z Audi, a też trochę pod tym kątem patrzę, bo już kompletnie nie wierzę mechanikom "z drogi". Też się trochę obawiam samochodów, których jest na rynku mnóstwo i są popularne. No i na razie omijam oferty z komisów - czyli odpada mi jakieś 90% ogłoszeń 😎
Ale też inna sprawa, że ludzie mają swoje preferencje i jedni mówią "tylko marka X", a inni "tylko nie bierz X!". Choć akurat o BMW słyszę na razie same opinie, które można byłoby podsumować: "Będziesz Miał Wydatki".... -.-'
wasia   Goniąc marzenia!
17 marca 2016 07:25
Sankaritarina
Bo niestety młodziutkie, łyse chłopaczki, którzy jedyne co potrafią to nacisnąć pedał gazu i wymienić tylne lampy na przydymione, zrobiły tej marce wielką krzywdę... My mamy już drugie BMW. Pierwsze było e36 coupe, teraz mamy e46 w kombi w M-pakiecie. Nigdy nie mogliśmy narzekać na te samochody, nie działo się nic poza standardowymi częściami eksploatacyjnymi. E36 sprzedaliśmy ze łzami w oczach. Ale 😉 Nie były to samochody użytkowane właśnie przez małolatów, nie były też kupione w Polsce, jedna i druga przyjechała z Niemiec. Teraz szukamy e46 dla mnie i gdy tylko widzimy na zdjęciach jakieś spojlery, "tjuningowane" lampy to nawet nie zaglądamy pod numer telefonu 😉 Do tego bez miernika i każdorazowego oglądania okolic podłużnic i samych podłużnic na prawdę nie ma się co wybierać na poszukiwania. Mąż jest lakiernikiem i blacharzem więc powiedzmy, że miernik ma w oczach. W potencjalnie kilku ładnych sztukach, ewidentnie rzucała się w oczy wymieniana ćwiartka. Nie mając tej wiedzy można się naciąć na naprawdę posklejany egzemplarz. Mi osobiście nie przeszkadzają lakierowane drzwi czy zderzak, pod warunkiem, że jest to zrobione dobrze. W końcu to nie nowy samochód, ale wstawiona ćwiartka to już dla mnie za dużo 😉
wasia, Prawda, prawda, to samo chyba stało się z golfami. A na rynku jest pełno beemek do 10 tysięcy z tego co widzę. No, ale nie wgłębiałam się w temat, choć strrrrasznie mi się podobają.
Jak już w końcu coś znajdę, to się pochwalę, bo to będzie święto lasu.  😁 Okropność. Samochody śnią mi się po nocach, a w ogłoszeniach jak nic nie ma, tak nic nie ma. Już patrząc po trochę większych autach, znalazłam ciekawe Mondeo, ale kurde - homologacja ciężarowa i dużo kilometrów na liczniku, a te dwie rzeczy w pakiecie mnie nieco martwią...
Moja to rocznik 2002 czyli nie młoda a rdzy nie ma nigdzie :P  więc bez przesady 😉
Ja szukając samochodu stwierdziłam ze zaryzykuje i mam świadomość ze 3/4 bmw w Polsce jest złożone z 3 płotów/2 przystanków itp 😉
No i nie bede nią jezdzić wiecznie więc spoko oby było to wszystko dobrze poskładane. Ale mój samochód był u 4 mechaników ( nigdy nie robie u jednego bo ufać to można tylko sobie :P ) i u lakiernika , każdy mówi ze bita nie była i ogólnie bude ma w bdb stanie.
A zresztą wszystko da sie wymienić więc ja jakoś na luzie do tego podeszłam.
Mój super pieseł teraz skakał mi po samochodzie i wyrwal przełącznik do szyb ale kupiłam juz nowy musze jechac tylko na montaż.

Aha i nie kieruj sie januszowym patrzeniem na licznik bo moze sie okazać ze samochód który ma mało i sie nim zainteresujesz ma skręcone drugie tyle a ten drugi co ma wiecej ma rzeczywisty przebieg 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się