Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 sierpnia 2016 12:54
Balbina, dzięki, oglądaliśmy wczoraj, trochę za mały, Sharan jest większy, ale niestety te fotele w 3 rzędzie trzeba demontować, a to trochę upierdliwe jest.
Czemu te wszystkie vany takie brzydkie? 🙄 Jedynie Espace "daje radę".
Zafira jest mniejsza od sharana i  espace?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 sierpnia 2016 13:13
RaDag, tak, trochę mniejsza.
Balbina, ale autobus!! Ale nawet ładny jak na autobus🙂
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
18 sierpnia 2016 13:36
W kwestii instalacji: Stag jest ogólnie polecany do VW/Audi/Seata - dobrze się zgrywa, fajnie pracuje. Do tego fajna sieć serwisów. BRC starego typu było w starym Audi, ale to nie jest przykład reprezentatywny.

Co do Q7... to jest zupełnie inna klasa wydatków, niż Escape/Galaxy itp. Jaki silnik Was interesuje? Tu: http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=33&t=138925 znajdziesz relację z początków użytkowania takiego wozu w wersji 3.0 TDi. Wymiana oleju tak koło 1000 PLN, "ogarnięcie" DPFa pod 2k...
Jeśli chodzi o funkcjonalność wnętrza to chyba renault bije wszystko na głowę, a zwłaszcza szkopskie auta ciosane od siekiery 🙂 .
Masz jeszcze Grand Espace.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 sierpnia 2016 14:07
Lady Lawenda, no właśnie wiem, że Q 7 to ponad 2 razy tyle :/ Interesuje nas napęd 4x4, dość mocny silnik, ale nie musi to być sportowy silnik, nie ma znaczenia czy diesel czy benzyna, ciekawostka - w Audi benzyniaki są droższe.
Za linka dzięki , poczytam, wiem, ze użytkowanie Q7 masakrycznie drogie, ale my chcemy wziąć samochód w leasing na 2 lata..

przemar Grand Espace nie braliśmy dotąd pod uwagę, dzięki poczytam
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 sierpnia 2016 14:09

Czemu te wszystkie vany takie brzydkie? 🙄


Bo to vany, mają być obłe i pakowne 😉 Nam akurat nowy Espace się baaaardzo podoba, no ale na takie auto to nas raczej nigdy nie będzie stać...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 sierpnia 2016 14:11
Diakonka, zobacz sobie mazde 5. Jeździłam i byłam bardzo zadowolona.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 sierpnia 2016 14:15
Kurczak, za mała, poza tym - Mazda never! strasznie kradną:/
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 sierpnia 2016 14:21
Hihi to chyba faktycznie autobus Wam zostaje bo 5, to naprawdę spory, 7 osobowy samochód 😉 I nie strasz kradziezami, bo mój tata jezdzi outlanderem,  mama Mazda 5 😀
Mój mąż mówi, że nigdy nie będziemy mieć żadnych aut na F:
* fordów
* fiatów
i francuzów  😜 Tak apropos renault
Mój mąż mówi, że nigdy nie będziemy mieć żadnych aut na F:
* fordów
* fiatów
i francuzów  😜 Tak apropos renault


👍
My też tak mówimy 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
18 sierpnia 2016 15:35
ee tam, przy nowym, na gwarancji nie ma takiego znaczenia co to za auto :P
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
18 sierpnia 2016 16:05
A ja znowu uwielbiam Fordy i francuzy 😀 Ale przyznaje, że mam typowo babskie podejście do tematu.  Ma być wygodny i ładny 😉
[quote author=anyann link=topic=5139.msg2585441#msg2585441 date=1471529691]
Mój mąż mówi, że nigdy nie będziemy mieć żadnych aut na F:
* fordów
* fiatów
i francuzów  😜 Tak apropos renault


👍
My też tak mówimy 😉
[/quote]

I całe szczęście, oby takich więcej, dzięki temu można w Polsce kupić fajnego francuza za bardzoo, bardzoo przyzwoite pieniążki 🙂 .
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
18 sierpnia 2016 19:37
@Diakonka - najlepiej zacznij od telefonu do ASO Audi, ile biorą za przegląd. Nie pamiętam, co ile idą serwisy, ale chyba pierwszy po 10k + standardowe po 30k. Plus ew. dodatkowe "checki". To były spore koszta jak na polską kieszeń, rzędu dużych kilkuset euro - a są konieczne do trzymania gwarancji.

@RaDag - o ile Fiaty mnie nie kręcą, to już francuskie wozy potrafią być naprawdę fajne. Szczególnie, jak się popatrzy na niektóre silniki od VW chociażby... Z Fordów tylko Crown Victoria, najlepiej P71 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 sierpnia 2016 21:40
Dla mnie jedyny van którym mogłabym jeździć to BMW gran tourer 🙂
Ale tylko z napędem na 4, bo na przód strasznie buksuje.
Mój mąż mówi, że nigdy nie będziemy mieć żadnych aut na F:
* fordów
* fiatów
i francuzów  😜 Tak apropos renault


U mnie w domu też się tak mówi 🙂 ale citroeny akurat z tych francuskich mi się podobają 🙂
A mitsubishi i Mazdy strasznie kradną 🙁
Z tymi francuzami to jakieś mity. Moje najlepsze auto to był XM. Żadne salonowe toyoty czy hyundaie do pięt mu nie dorastały. Za to koleżanka zawsze ma fordy około 6-10 lat i non stop upierdliwe usterki. W Discovery upierdliwa jest elektryka, albo kiepscy elektrycy co nie ogarniają😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 sierpnia 2016 08:01
Kiedy byłam dzieckiem rodzice kupili 3 letnią Sierre. Samochód w rodzinie prawie 15 lat. Kilkukrotnie wozil nas do Niemiec,  zaliczylismy też nim wakacje we Francji. Nie pamiętam,  żeby cokolwiek się z nim działo.  W dodatku stary diesel miał cudowny klekot silnika 😉 Później został sprzedany i wiem,  że nowy właściciel jeszcze kilka lat nim jeździł.  Teraz mamy Explorera. Samochód z tego co czytam dość wymagający.  Trzeba o niego dbać,  nie można zalać skrzyni, silnika itd. byle czym. Jeśli zwraca się na to uwagę,  wszystko jest ok.  Gorzej jeśli ktoś nie zaglebi się w temat. Wtedy robi się awaryjny jak cholera. Nie do końca rozumiem fenomen tego samochodu, bo pomimo awaryjności posiadacze tych samochodów są w nich zakochani. Ja też wpadłam i wolę go od naszego Jeepa, chociaż Jeep jest autem o wiele lepszym.
Diakonka, mój szef ma 4kę dzieci i jeździ Citroenem C4 Picasso. Całkiem ładny samochód i z tego co wiem, to bez problemu dają radę pojechać na wakacje całą rodziną.
Mt też się przymierzamy do kupna samochodu, bo mój colt zrobił się naprawdę za mały. Ma być używany, ze sporym bagażnikiem, sedan i koło 20 tys. Na razie myślimy czy młodsza mazda 3 czy starsza mazda 6, w grę wchodzi też hyundai i30 albo peugeot 406. Coś macie, polecacie? Ma mieścić w bagażniku duży wózek dziecięcy i mieć  jeszcze miejsce na walizkę czy cuś. No i wiadomo, jak najmniej usterkowy.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
19 sierpnia 2016 08:54
Dzionka, Mazdy masakrycznie kradną🙁
Diakonka, niby tak, ale moja teściowa ma od kilku lat mazdę 6 kupioną jako nówkę w salonie, moi rodzice nowego outlandera też z salonu i chwalą sobie bardzo. Ubezpieczymy i tak...
Ja nie wiem skąd te informacje o kradzieży Mazd. Pierwsze słyszę.


Dzionka, Jak masz wybierać między Mazdą 3 a 6, to polecam 6. Mazd 3 w sedanie jest mało (a jak są, to za niebotyczne kwoty) i ogółem nie są jakieś wielkie, a ponoć 6 są bardziej udane. Bezawaryjne i bardzo przestronne.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 sierpnia 2016 09:02
Dzionka, i30 jest super!  Spokojnie się pomiescicie, świetnie się prowadzi i ma całkiem miłe spalanie.
Dzionka, nie wiem jak ten starszy model, ale w tej najnowszej Mazdzie 6 III był problem ze zmieszczeniem wózka w bagażniku, i to w kombi... Pewnie zależy jaki wózek, jak się składa, bo bagażnik niby spory, ale mocno ścięty. Brat w końcu jakoś spacerówkę upchnął i na jedno przejechanie się dało radę, ale jednak na codzienne jeżdżenie z wózkiem w bagażniku-nie polecam. A w sedanie to już w ogóle musiałabyś mieć ten wózek składany jakoś totalnie na płasko. W trójce pewnie tak samo... Jak macie możliwość to przymierz najpierw, czy w ogóle swobodnie włożysz wózek i weź pod uwagę, że za jakiś czas możecie zmienić wózek na inny, większy 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 sierpnia 2016 09:09
Moja znajoma jeździ i30 od jakichś trzech lat i też bardzo chwali.

Co do aut na f... My akurat mamy jakiegoś pecha do Fordów, za to Fiaty mieliśmy rewelacyjne. Co kto trafi. I jak było dbane przez poprzednich użytkowników.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się