Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Z tylu raczej nie bardzo  🙂
Hej, potrzebuje Waszej pomocy.
Szukam samochodu do 10tys., jedyne moje wymogi to by był bardzo ekonomiczny (benzyna lub diesel). Możecie coś polecić?
Od tego roku jestem właścicielką volkswagen'a polo i muszę przyznać, że to bardzo ekonomiczne auto. Diesiel to piękne rozwiązanie i nieco tańsze od benzyny. Samochód bardzo dobry na dłuższe trasy, bo potrafi zejść do 2,5 l na 100 km. Jeden warunek - byle nie szaleć.
Ja mam polówkę benzynę i pali mi 5 litrów na 100, więc jest to godny polecenia samochód jeśli chodzi o ekonomiczność  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 maja 2017 13:41
Jak sobie weźmiesz takie Polo w gazie to będziesz jezdzic prawie za darmo 😀
Nigdy nic nie mieliśmy w gazie, więc nie jestem za bardzo przekonana do gazu. Aktualny samochód pali 15l na 100, drugi ok. 12l na 100, więc mam już powoli dość, już wchodząc na stacje nie mówię nawet NIPu na fakturę, bo jestem tam praktycznie codziennie (bardzo dużo jeżdżę).
Jak jeździsz dużo i często ale krótsze dystanse to lepsza będzie benzyna.
Czym teraz jeździsz? Palą jak smoki :O
Behemotowa, ja też polecam Polo. 🙂 Niedrogie i ekonomiczne (ja mam 1.4 w benzynie). A w budżecie do 10 tys. będziesz mieć całkiem młode autko.

Ale mojej polówce właśnie przykleiłam kartki sprzedażowe... 🙁 Nie wiem, czy bardziej chcę, żeby ktoś się szybko odezwał, czy jednak nie...
Podobno przy samochodzie człowiek cieszy się dwa razy - raz, jak kupuje, a drugi - jak sprzedaje 😉 😁
Ale spoko, mnie też pewnie będzie szkoda, a muszę się zabrać za zrobienie jakichś sensownych zdjęć.

Behemotowa, Ożesz, czym Ty jeździsz? :P że takie spalanie.
Sankaritarina, ja się właśnie nie mogę zabrać za robienie zdjęć, więc póki co przykleiłam kartki. 😁
Nie rozstawałabym się z polówką, gdyby nie fakt zmian życiowych i perspektywy większego auta. Po prostu lubię to autko. 😉
Jak jeździsz dużo i często ale krótsze dystanse to lepsza będzie benzyna.
Czym teraz jeździsz? Palą jak smoki :O

Jeżdże różnie, raz na miesiąc do Łodzi, a tak to ok. 100km dziennie. Tyle, że ostatnio jeżdżę powiedzmy, że na małe dystanse, bo co 20km mam postój na konie, prace, itd.

Te mniejsze spalanie to niewinna Kia Sophie I generacja, ale niestety tryski robią swoje.. Nikomu nie polecam tego samochodu, wciąż problemy z obrotami.
Drugi Chrysler Country V8
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 maja 2017 12:44
Gulf znowu na warsztacie, spaliła się kostka stacyjki. Lubię to auto, ale przez masę niedopilnowan poprzedniego właściciela co chwilę jest coś do zrobienia. Dobrze ze raz zrobione już się nie sypie.
Facella, z naszym Golfem mamy dokładnie to samo - niestety poprzedni właściciel, do wielu rzeczy podchodził zbyt lekko i teraz co i rusz coś wychodzi. Całe szczęście, że to Golf, więc jest na rynku masa części zamiennych i mechanicy nie mają z nim większych problemów. A część rzeczy mój T. sam naprawia. Ale i tak lubię tego małego potwora 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 maja 2017 22:53
Właśnie mi mechanik powiedział, że jakby to był najnowszy golf, to nic tylko laweta i do ASO. Fajne jest to auto, bo można je prowizorycznie naprawić śrubokrętem, trytkami, wódą40 i taśmą klejącą  😁 😁 😁
Zdarzyło się tak, że zajechałam na stację, zatankowałam, chcę odjeżdżać, a tu... chała. Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam i nic. Ani zapłon nie ruszał, ani kontrolki, no dramat. Dwóch gości mnie zepchnęło na bok, oczywiście kierownica się zablokowała, więc zholowanie go na warsztat też odpadało. No to przyjechał mechanik na miejsce, pogrzebał, pogrzebał i odpalił auto 😀 tydzień pojeździłam na jego patencie, bo nie miał czasu na wymianę kostki (niestety to jest demontaż całej kolumny kierownicy), wczoraj wieczorem go oddałam.
Co się psuje, to normalne rzeczy, które się zużywają. Poszły do wymiany już świece, wahacze, drążki, amortyzatory i chłodnica. Do zrobienia jest jeszcze elektronika, prawdopodobnie czujniki i... szczelność oraz spasy, bo mi się nie domykają drzwi kierowcy, a do bagażnika deszcz się leje, chyba przez lampę. Blacharkę też by się przydało zrobić, bo ktoś po łebkach lakierował i mi odpryskuje w paru miejscach lakier, na szczęście nie rdzewieje (jeszcze). Wszystko to wynika z zaniedbań poprzednich właścicieli.
Ja tez jezdzę sporo ale na krótkich dystansach więc tym razem mam benzynę (wcześniej był diesel). Ale szybciutko przerobione auto na gaz bo palił 14 litrów na 100.
Oczywiście jak ktoś pytał to mówiłam ze pali 7 litrów...na 50 km  😎
desire   Druhu nieoceniony...
13 maja 2017 21:27
Od tego roku jestem właścicielką volkswagen'a polo i muszę przyznać, że to bardzo ekonomiczne auto. Diesiel to piękne rozwiązanie i nieco tańsze od benzyny. Samochód bardzo dobry na dłuższe trasy, bo potrafi zejść do 2,5 l na 100 km. Jeden warunek - byle nie szaleć.


typowe myślenie właścicieli dieslów... może i nieco tańsze od benzyny, ale wyrówna się jednak w cenach części (droższe) 🙂
Znalazłam fajne autko, ale wydaje się, że ten silnik nie jest zbyt ekonomiczny. Może ktoś z Was wypowiedzieć się na temat tego samochodu i jakie jest spalanie (mniej więcej)? Citroën C3 1.6 diesel, automat z 2005r. Jestem zielona w temacie samochód, a może ktoś miał? Cena fajna, bo autko zadbane i niecałe 10tys.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2017 22:51
Jakie polecacie krótkoterminowe (5 dni) assistance na terenie kraju? Full opcja, z autem zastępczym w razie w.
Jeździ/jeździł ktoś Mercedesem B 180 CDI?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 maja 2017 10:45
Jakie polecacie krótkoterminowe (5 dni) assistance na terenie kraju? Full opcja, z autem zastępczym w razie w.

a jest coś takiego? chętnie bym się dowiedziała  🙂

nie wiem na ile to aktualne, ale chyba łatwiej wypozyczyć auto z wypożyczalni z taką opcją ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2017 11:14
I zapłacić tysiaka za pięć dni? Nie dzięki.
Jest w Axie ale ja mam za stare auto na to. W Generali też jest, ale z kolei nie odpowiada mi ich oferta. Zastanawiam się nad rocznym w PZU, bo nie jest tak dramatycznie drogie w porównaniu do kosztów, jakie można ponieść w przypadku awarii i holowania.
Użytkował ktoś kiedyś Peugeota 406 Coupe Pininfarina 2.0 benzyniak? Rzeczywiście awaryjny i humorzasty samochód?
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2017 21:06
No i wzięłam roczne assistance w PZU. Mam auto zastępcze, holowanie/lawetę, nocleg i masę bajerów. Niecałe 300 zł, gdzie jak kiedyś chciałam zwieźć lawetą auto 60 km to mi laweciarze zaśpiewali 500+  😵
Przez dwa tygodnie jeździłam takim potworem. Dlaczego potworem? Bo wygląda jak karawan, a nie samochod dla żywych.  😉  I tu moje pytanie: czy projektanci samochodów dostosowują kolor do sylwetki (nie wiem, czy dobrym terminem się posłużyłam) czy samochody są lakierowane standardowymi kolorami bez względu na wygląd? Widziałam ten model w innych kolorach i wyglądały jak „normalne” samochody. Innego czarnego przez te dwa tygodnie nie zauważylam, może "nasz" to był wybryk natury  😉

Jak na parkingu znaleźliśmy „nasz” samochód, najpierw nas zamurowało, a potem przez dobrych parę minut ze śmiechu się pokładaliśmy.

[url=https://flic.kr/p/Uy3UiW]
jeepy sa paskudne, serio...  🙂

Dziewczyny jak to jest z podatkiem/vatem za samochod? Ostatnio dowiedzialam sie, ze od kupna uzywanego auta placi sie 2%, ja kupilam uzywane auto z salonu i placilam vat 23%. Jest jakas roznica z tym podatkiem 2% a vatem? O co chodzi, wiecie moze?
nerechta, 23% płacisz, jak kupujesz z salonu lub komisu albo od firmy. no ogólnie jak dostajesz fakturę. a jak kupisz od osoby prywatnej i spisujecie umowę, to płacisz 2% jako (chyba) podatek od czynności cywilno-prawnych
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 czerwca 2017 13:09
Jeździ/jeździł ktoś Mercedesem B 180 CDI?


Ja mam b klasę ale benzynę wiec nie wiem czy moge ci pomoc?
acha, dzieki Calore! 🙂

Gienia a co z jedyneczka?? 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
04 czerwca 2017 14:28
nerechta, jak masz FV z salonu to płacisz tylko im cenę samochodu netto plus 23% VAT.
Do US juz nic nie musisz.
Gdy kupujesz bez FV tylko na umowę to musisz opłacić podatek do US
My z moim M ( chociaż w sumie to on bardziej niż ja) kupiliśmy w piątek białego Golfa VII z 2014 roku. No jest piękny i jesteśmy oboje zakochani 😍 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się