Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2018 06:56
Klami, a od znajomka mojego P.  😜 I jak przeglądałam ogłoszenia różne, to jest trochę tych Toyek w granacie, ale fakt, najczęściej się widzi srebrne 😉

Alfa Romeo, pogromczyni warsztatów :P
Golf GTI  😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 października 2018 08:13
Focus RS!
Bez przesady z tymi wydatkami... kilkadziesiąt tysi po 1,5 roku od zakupu to żadne wydatki  😀 😀 żartuję oczywiście.

Mój jeździ nią do pracy codziennie 130 km w obie strony (to jest odległość tylko do samej pracy, a potem jeszcze po mieście, do teściów - w sumie z 50km itd., czyli do 200km dziennie wpada spokojowo).
Ale zapierd**la w robocie po to, żeby potem mógł se poza.... pojeździć swoim bmw i nie żyłować się na paliwo. Tak jak nasz kolega, który kupił sobie mustanga i jeździ nim... 90 po autobahnie, no bo przecież kogo stać na takie spalanie  😁

Ja myślę, że trzeba mierzyć siły na zamiary, koszt auta to pikuś w porównaniu do późniejszych opłat/ubezpieczenia/benzyny i nie daj boże awarii, która w końcu spotka każdego.

Znam przypadek (z pierwszej ręki, bo niejako proszono mnie o pożyczkę w tym względzie), że zakupiono drogą furę na kredyt i brakło na... ubezpieczenie. I auto sobie stało i pięknie się prezentowało, ale nie jeździło.
Jest bardzo dużo form zakupu auta nie płacąc całości. Od długotrwałego wynajmu poprzez wszelkie formy leasingu  🙄
Awarii też można starać się uniknąć mając samochod w leasingu czy wynajmie i co 3 czy 5 lat zmieniac na nowy.
Smok10, 147  to mi sie marzyla i to jak 😀 na autostradzie prowadzi sie miodzio, tylko awaryjnosc i dostepnosc czesci pozostawiaja sporo do zyczenia wiec jednak dziekuje, postoje :P

No i na holenderskie warunki to juz jest duze auto 😁 w miesiecznych podatkach wychodzi tyle, co moj Zlomus. Golf GTI tak samo, wiec oszczednosc srednia.

Tani to tutaj jest segment A i tam juz naprawde nie ma spoko aut na autobahne 😉 A ze robie ostatnio po te 300km dziennie to troche wygody mi sie nalezy :P

Cricetidae, my niby mamy auto miejskie i drugie na trase i staramy sie tak nimi dzielic tylko ze nam sie grafiki i miejsca pracy nie zgrywaja 😉
A R 147 w benzynie to totalna padaka za to w dieslu to jedno z najmniej awaryjnych aut . Silnik 1, 9 diesela w Alfie to legenda Fiata , Latały w tym Fiaty , Lancie , Alfy a nawet Saab . Fiat w ogóle  w 2002 r wymyślił Common Rail i zastosował go w swoich samochodach wyprzedzając  technologią konkurencję a przede wszystkim  Volkswagena o dekadę  😁 Nie jestem zwolennikiem wyrobów Fiata ,wogóle silników Diesela  , ale to jedno co im się udało to właśnie silniki Diesela i rewolucja w ich zasilaniu . Reszta świata to już tylko kopie  🤣

Silnik Fiata 1,9 JTD to taka legenda trwałości jak kiedyś 1, 9 VW no i te osiągi , super   😀
Otoż!!! W kontraście do powyższych!
Mam zdjęcie Budynia, szybka i wściekła - pozdrawia  😎 😎 😎
kokosnuss, jak nowe wchodzi w grę, to może UP GTI. Małe, zwinne i dość dziarskie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2018 19:01
faith, niech się bezawaryjnie prowadza!  😀

Toyka stała się dziś Sopocianką, mogłam w końcu zdjąć paskudną ramkę z napisem "Jestem z Gdańska"  🤣 😁
Nie dziekuje i wzajemnie Sopociance!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 października 2018 19:30
faith, juz wiem czemu budyń!
No przeciez 😀 Ew. kogel-mogel, ale Budyń jakoś ładniej :P
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 października 2018 20:08
faith, zacny Budyń, kiedyś mocno rozważałam Pandę, my mamy same dobre doświadczenia z Fiatami.

A mój z kolei jest Puciem. Jest z tej generacji Peugeotów z taką "bezzębną paszczą" i został Pucio.
JARA Totalnie nie warunkuj wyboru autem tym,czy na polskich blachach,czy nie. To naprawdę nic trudnego. Papierów jest trochę więcej i trochę to bardziej czasochłonne, ale to nic skomplikowanego. Mam trzecie auto i dwa ostatnie były na zagranicznych tablicach, jedno na niemieckich blachach, drugie na duńskich. Z czego te na niemieckich to był w ogóle pierwszy samochód,który w pełni sama rejestrowałam. Ogarnęłam, nie trafił mnie szlag, więc zdecydowanie nie jest z ty tak źle  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 października 2018 20:53
Obiś, chlopak, który mi sprzedal auto zrobił za mnie przeglad, oc, tłumaczenia dokumentow i zgłosił mnie do urzędu celnego. Ja tylko oplacilam przez internet akcyze i jutro ide do UM zobaczyc czy uda mi sie ja zarejestrować 🙂

Moon, to u mnie jutro moze bedzie juz wrocławianka 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2018 21:17
Fiat w ogóle  w 2002 r wymyślił Common Rail i zastosował go w swoich samochodach wyprzedzając  technologią konkurencję a przede wszystkim  Volkswagena o dekadę  😁 Nie jestem zwolennikiem wyrobów Fiata ,wogóle silników Diesela  , ale to jedno co im się udało to właśnie silniki Diesela i rewolucja w ich zasilaniu . Reszta świata to już tylko kopie  🤣


Taaaak, Fiat wymyślił... G prawda.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=5139.msg2818365#msg2818365 date=1540239465]
Taaaak, Fiat wymyślił... G prawda.
[/quote]

Tak , a kto  🤣
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2018 21:27
Na duza skale byl najpierw w alfie ale to nie znaczy, ze idea i zastosowanie wywodzi sie od Fiata. A po twoim poście wyszło tak.
Smok10, to zwracam honor poniekad, mi chodzilo o benzyniaka 2.0 😉  Za to 1.9 JTD to jedyne 120 ojro golego podatku miesiecznie, a ja serio mam co robic ze zbedna kasa :P i na diesla przy naszych podatkach mnie nie bedzie stac jeszcze dluuugo.
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=5139.msg2818371#msg2818371 date=1540240033]
Na duza skale byl najpierw w alfie ale to nie znaczy, ze idea i zastosowanie wywodzi sie od Fiata. A po twoim poście wyszło tak.
[/quote]

Dokładnie tak to znaczy bo Alfa to Fiat  🤣
Moon   #kulistyzajebisty
23 października 2018 06:54
JARA, rimember, że jak idziesz zarejestrować, to musisz stare blachy oddać, by dostać nowe.
Taaa, mi to wczoraj jakoś umknęło 🤣 #blondynka a że byłam sama, to już miałam wizję połamanych ramek, paznokci i w ogóle masakry 😁 Ale o dziwo poszło gładko, paznokcie i ramki całe  🤣
Kia Carnival - ktoś coś?
Kia Carnival - ktoś coś?


Według TUV i Dekry to jedno z najbardziej awaryjnych aut  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 października 2018 07:47
Moon, wiem 😁 jechałam z nimi dziś przez miasto, juz koczuje w kolejce na rejestracje i denerwuje sie, ze cos zle wypelnilam 😉
Od stycznia mamy mieć jedne tablice . Przy przerejestrowaniu nie będziemy wymieniać tablic. Likwidują także naklejki na szybę  😉
Smok10, a co się najczęściej psuje? )
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 października 2018 08:06
Od stycznia mamy mieć jedne tablice . Przy przerejestrowaniu nie będziemy wymieniać tablic. Likwidują także naklejki na szybę  😉


Rozszerzysz wypowiedź? Tzn auto zarejestrowane np na blachach FZ będzie miało już na zawsze blachy FZ, niezależnie od tego, czy kupi je ktoś z Radomia czy z Gdańska?  👀
Moon   #kulistyzajebisty
23 października 2018 08:12
smarcik, "rejonowość" też ma zostać zlikwidowana, chociaż to moim zdaniem jest głupie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się