UWAGA OSZUST! sprzedający siodła

galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:02
Uwazajcie na osobe sprzedającą siodła o adresie mailowym: basia_wojcik@interia.pl oto dane ktore od niej dostałam

Barbara Wojcik
Ul. Boczna Kasprowicza 12
37-100 Łańcut
23 2490 0005 0000 4101 0001 2883


inna dziewczyna ktora sie ze mną kontaktowała i takze została oszukana dostała te same dane tyle ze inną... ulicę. Przedczoraj kontakt mailowy sie urwał. Napisałam kilka maili z prośbą o natychmiastowy kontakt. Nie dostałam odpowiedzi. Napisalam tez ze zglaszam sprawe na policje jesli nie dostane zwrotu pieniędzy. Miał ktos takie przeprawy z ta osobą?

Jest szansa na odzyskanie pieniędzy? Normalnie sie załamie zaraz  😕 😕 😕


Galopada_ a z jakiej poczty korzystasz? moze Twoje maile nie dochodzą? Moja poczta (wp.pl) ostatnio coś szwankuje i nie docierają wiadomości do odbiorców...
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:08
korzystam z interii. Jakby to dotyczylo tylko mnie to bym sie nad tym moze zastanowila. ale dziewczyna którą tez oszukała juz działa w tej sprawie. zgłosiła sprawe na policje 😕
chyba, że tak... W takim razie i ty działaj, zgłaszaj sprawe na policje. A skąd kupowałaś siodło? przez Allegro?
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
31 marca 2011 16:11
est szansa odzyskać pieniądze, jeśli zgłosiłaś sprawę na policję zlokalizują właściciela numeru konta.
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:13
na allekonie. jakby to było na allegro to by nie bylo sprawy praktycznie. Mam wszystkie maile jakie z nią wymieniłam, potwierdzenie przelewu. to samo dostane od tej drugiej oszukanej dziwczyny 🙁 ona ,,kupila" to siodło na poczatku marca, zgłosila to 25 na policje. Jak moglam byc taka glupia?  😵

Siss ale moj tata mowi ze to moze byc konto zalozone na kradziony dowod osobisty np.
nie ufam temu allekonie! nigdy bym nie kupiła w taki sposób siodła, choć nie powiem-niektorzy wystawiają siodła w atrakcyjnych cenach...
Oststnio dostałam maila od jakiejs osoby z zagranicy (zaraz po wystaieniu ogłoszenia ze sprzedam siodło DM), że jest zainteresowana moim siodłem i że nie ma pieniędzy, ale ma na wymiane siodło skokowe prestige, ktorego zdjęcia przesyła... I co? jak nic oszustwo...

Z odzyskaniem pieniędzy może być ciężko, patrząc po tym jak było ze słynnym oszustem siodłowym...Poszkodowani chyba do tej pory kasy nie odzyskali, a oszust odsiedzał 48h i dalej oszukiwał...

Edit: ale od razu zglaszaj sprawe! jak długo czekasz na siodło?
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:22
miało byc wysłane kurierem przedwczoraj. o 20 przedwczoraj napisala jeszcze ze nie mogla wyslac i wysle nastepnego dnia. Kontakt z jej strony sie w tym momencie urwał  😕 Sama wystawialam ostatnio siodło na allekonie ale w zyciu bym nikogo tak nie oszukała. Nie wiem jak tak mozna  🙄
a ta druga osoba "zakupiła" to samo siodło co Ty?
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:25
tak  😵 chodzilo o to siodło. Wrzuce, moze ktos tez byl zainteresowany i jak zobaczy to sie bedzie trzymał z dala od tej pani

na allekonie ktoś namiętnie wystawia znane siodła w bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety jak ktoś widzi np. Diamanta z niebieskim znaczkiem za 1000zł to trzeba się poważnie zastanowić. Te siodła nie mają takich cen i proszę się nie łudzić, że ktoś akurat sprzedaje je po takiej cenie.

Prawdopodobnie zostałaś oszukana przez tego samego oszusta, który wystawiał siodła na stadniny.pl. Na 99% nie jest to Pani, tylko Pan😉


tylko proszę tyle razy było pisane:

- ktoś nie podaje numeru telefonu, jeśli prosisz o dodatkowy kontakt
- nie wysyła za pobraniem
- wysyła siodło za niepełną kaucją(przedpłatą)
- itp.

NIE KUPUJ!  😵

edit. wkradł się mały byk 😁
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:29
chudapigi wiesz moze o kims kogo ta osoba oszukala? albo czy ktos go namierzał juz?
wiem, że kiedyś ktoś na świecie koni został oszukany, ale nie jestem pewna, czy to ta sama osoba

sprawdź  wątek i najlepiej skonstatuj się z tamtymi osobami, myślę(i mam nadzieję), że działają jakoś w tej sprawie

a maila zwrotnego dostałaś z tego samego adresu tzn. z interi?

edit. na 99% ta sama historia i pewnie osoba

http://www.allekonie.pl/gielda-koni/page/show_ad/catid/5/adid/8886

http://www.allekonie.pl/gielda-koni/page/show_ad/catid/5/adid/8012

plus wiem, że któryś z black starów też jest fake😉
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 16:36
tak. wszystkie maile dostawalam z tego adresu. Ta druga osoba takze. dzieki poszukam tego tematu! pamietasz moze jakies slowo klucz tamtego watku?

link swiat koni http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=14604&hilit=oszust na re-volcie też jest taki wątek, więc warto poszukać
może to ta sama osoba??

Ja jak byłam w ciąży to dałam ogłoszenie, że szukam kogoś kto niedrogo pojeździ mi regularnie konia. Odezwał się do mnie Damian F. i powiedział, że może jeździć i startować i takie tam. Zapytał się jakie mam siodła w stajni (nie miałam pensjonatu jeszcze i miałam tylko siodło pleszewskie) to powiedział, że się odezwie i nie odezwał się ani nie odbierał tel później. Niedługo potem czytałam o jego oszustwach. Podejrzewam, że też kradł siodła..

Galopada, on wtedy też podpisywał się jako jakieś kobiety z tego co wyczytałam. Nie zwlekaj tylko idź na policję! Trzymam kciuki abyś odzyskała kasę! Powodzenia!
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 17:49
dam znac jak tylko sie czegos dowiem  😕 zaraz jedziemy na policje
asds   Life goes on...
31 marca 2011 18:12
Dziewczyny ale jaja.... to to juz nie tylko pod oszustwo podchodzić zaczyna, ale i o serie kradzieży  🤔
kurcze, ale nie fajnie ;/
jak kupowalam sprzet czy tanie siodla przez net, to tez osoby sie po 2-3 nie odzywaly czasem, mi tez to sie zdarzalo... bo jakis wyjazd nagly, bo brak prądu, internetu ...rozne rzeczy sie zdarzają, ale i tak takie drozsze wolalam "za pobraniem", choc itak kurde ryzyko ze nie ma siodla w kartonie...(ale sie dowiedzialam ze mozna taka opcje jak "sprawdzanie zawartosci" miec (sprzedawca tak wysyla) - wtedy jak ktos przysle nie to co zamowilismy, poprostu nie odbiera sie paczki ; no i zaden oszust tak nie bedzie chcial wyslac)

ale jesli to juz kogos dana osoba oszukala to juz naprawde nie wesolo.... trzeba na tą policje jak najszybciej , najwyzej sie odwoła...
az dziwne, ze oszukuje podajac ciagle te same dane..... no i po oszukaniu poprzedniej osoby/osob nic jej nie zrobili?;/
Livia   ...z innego świata
31 marca 2011 18:20
galopada, o kurde...  🤔 Trzymam kciuki żebyś chociaż kasę odzyskała, powodzenia...
slojma   I was born with a silver spoon!
31 marca 2011 18:28
galopada_- kurczaki życzę powodzenia i odzyskania pieniędzy...to okropne bo wiem jak się cieszyłaś z nowego siodła.
galopada_ współczuję  :kwiatek: Ale to racja z tym allekonie.pl . Nie raz widziałam prestige, kieffery etc. po bardzo niskich cenach i w super stanie. dlatego swoje siodło znalazłam ogłoszenie w internecie i osobiście pojechałam 😁
Jeżdżę codziennie przez Łańcut może ją odwiedzić ? 
też byłam zainteresowana tym siodłem ,ale napisałam do tego Pana /Pani ale wydaje mi sie ze jest to ten Damian F. ,o którym jest sporo napisane na świat koni i poprosiłam o wysłanie za pobraniem ,Pan odpisał ze już raz wysłał to siodło i ze mu wróciło i moze wysłać je za pobraniem tylko w tedy gdy otrzyma połowę kwoty na konto ,w tedy przypomniał mi się temat ze świata koni który czytałam w zeszłym roku i napisałam mu że oczywiście  nie ma takiej obcji albo wysyła za pobraniem albo nie biorę no i oczywiście kontakt się urwał.
A ty wpłaciłaś mu całą sumę czy połowę kwoty ?
napisz nam co powiedzieli na policji, coś z tym zrobią czy dojdą do wniosku, że nie mają takich możliwości?
Ja zostalam w podobny sposób oszukana na jesieni.
Gdy pani miała wysłać na próbę za kaucją siodło kontakt sie urwał. Sprawa została zgłoszona na policję i jak do tej pory nic nie wskorali dostałam tylko zawiadomienie o rozpoczęciu śledztwa w tej sprawie.
galopada_   małoPolskie ;)
31 marca 2011 21:26
byłam, zeznawalam przez 2 godziny, dałam wszystkie rozmowy z nią, screen'a ogłoszenia na allekonie, potwierdzenie wykoniania przelewu...
Dowiedzialam sie od znajomego informatyka pracujacego w sądzie ze takich ludzi bardzo szybko namierzaja. o ile te osoby maja pieniądze, pracują albo maja np samochod to jest szansa na odzyskanie kasy... Powiedział mi ze jest duża szansa na zlanezienie tej osoby. Mam nadzieje ze tak. dziekuje wszystkim  :kwiatek:
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
31 marca 2011 21:46
Jeśli mówimy już o oszustach to przestrzegam przed kupowaniem jakichkolwiek rzeczy od Pani Lidii Włodarczyk-Bosak. O mały włos a kupiłabym od niej fikcyjne siodło Prestige Black star, które wystawiła za 1000 zł również na stronie Allekonie.pl Na szczęście w ostatnim momencie zrezygnowałam z transakcji. Nie chciała wysłać siodła za pobraniem ani kurierem- jedyne co ją interesowało to wysyłka pocztą polską po wpłacie co najmniej 3/4 wartości ceny siodła. Kiedy moja koleżanka napisała do niej w  tej samej sprawie podała jej zupełnie inne dane do wpłaty- inna miejscowość, ulica. No i napisała jej że siodło jest nadal na sprzedaż po tym jak ja zdecydowałam się już je kupić i podała mi  swoje dane do wysyłki i miałam jej tego samego dnia wpłacić pieniądze!!!!  O mały włos!!! Jestem ciekawa ile osób się nabrało na jej oszustwo  😵 galopada_ mam nadzieję że uda ci się odzyskać pieniądze!!!
galopada_, ruszyło się coś? Może wznowił się jakiś kontakt..?
nie  😕 ide w poniedziałek na policje donieść dane drugiej pokrzywdzonej i jej rozmowy z tą kobietą a raczej z tą osobą  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się