Sesja/Studia i t d ;)

Żartuję tylko 😉
Ja studiuję czwarty, więc też niestety coś o tym wiem  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 października 2011 16:19
remendada Ty dalej na iberystyce czy coś mnie ominęło?

Ja podpisałam deklarację, więc za rok będzie matura vol. 2 😉 Chciałabym by tym razem się udało... 🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 października 2011 20:05
Jutro pierwsza wejściówka w tym roku. Chyba czas zacząć się uczyć...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 października 2011 21:07
Strzga, trzymam kciuki! 😉

U mnie dziś obyły się zapisy na seminaria licencjackie, udało mi się dostać tam, gdzie właściwie najbardziej chciałam 🙂 W dodatku jestem tam z moimi znajomymi, z którymi idziemy razem, solidarnie, przez 99% zajęć na uczelni, specjalizacje, konwersatoria monograficzne i inne takie 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 października 2011 21:20
Jeszcze nie zaczęłam.
U mnie akurat tylko na fakultety ze znajomymi chodzę. I grupa i specjalizacja, jesteśmy rozrzuceni. Ale jakoś to specjalnie nie przeszkadza.
Ja mam jutro pierwsze kolokwium w życiu, brr. Chemia, w środę anatomia :/
remendada Ty dalej na iberystyce czy coś mnie ominęło?

Ja podpisałam deklarację, więc za rok będzie matura vol. 2 😉 Chciałabym by tym razem się udało... 🙄



Jestem na UJ na psychologii.Jest super, tylko nauki mam od groma.

A iberystyka?Fajna, nawet bardzo, ale nie dla mnie, szczególnie na UP, więc jak dla mnie nie masz czego żałować  😉
honey, Oooo, ciekawe przedmioty. A na czym jesteś? 🙂

a ja mam znowu tydzień wolnego. 🏇
I jadę na zjazd polonistów. 😉
Z tego co pamiętam honey jest na zootechnice  😉
Jak to jest z wfami? Na pierwszym nie byłam bo nie mogłam się zalogować (musiałam to zrobić osobiście więc mnie ominął), na drugim nie byłam bo mi się nie chciało  😁, a dzisiaj jestem chora i też najchętniej bym nie poszła. Z tego co wyczytałam w regulaminie (studiuję na uamie) można mieć jedną nieobecność (czyli zostają wciąż 2), a resztę trzeba odrobić ... . Czyli mogę odrobić aż dwa zajęcia? Duży jest potem problem z zaliczeniem? Nie za bardzo wiem jak bardzo serio traktuje się wf na studiach .. .
Scottie   Cicha obserwatorka
25 października 2011 10:25
Mia, obecności na WFach liczą Ci się od czasu, od którego jesteś na liście- czyli skoro na pierwszych zajęciach nie byłaś zalogowana, to teoretycznie nie masz tej nieobecności. Masz nieobecność na tym, na którym Ci się nie chciało być i jeśli dziś nie pójdziesz, to będzie już druga. Skoro dozwoloną masz tylko jedną nieobecność, to tą dzisiejszą pewnie będziesz musiała odrobić przychodząc na jakieś inne zajęcia WF u tego samego prowadzącego. U mnie na UW jest tak, że na ok. 12 zajęć w semestrze możesz nie przyjść z 5, max 6 razy (w tym 2 dozwolone nieobecności, a reszta pod warunkiem, że to odrobisz) i nie ma problemu z zaliczeniem, ale nie możesz nie być na więcej niż połowie zajęć.
Scottie, o, dzięki bardzo! :kwiatek: W takim razie zostaję w domu bo czuję się strasznie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 października 2011 11:26
Która dziewoja studiuje iberyistykę i orientuje się w religiach ? 😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 października 2011 14:13
remendada why? Ja cisnę za rok jak się uda 🙂

Tymczasem pierwsza kartkówka z ekonomii wzorowo całą grupą... Niezaliczona 😵 jeden na wszystkich, wszyscy za jednego 😁
Sankaritarina, tak, jestem na zootechnice i jak na razie czuję się rewelacyjnie, do tego dziś wybierałam elektywy już na przyszły sem. ale nie udało mi się zarejestrować na wszystko co chciałam :/ Te studia są naprawdę dla pasjonatów, na razie nie planuję ich zmieniać, chociaż w efekcie wylądowałam na nich po zawalonej maturze.
Myślę, że zaliczyłam tą chemię, mam nadzieję też, że anatomię zal. przynajmniej na 4 :>
remendada why? Ja cisnę za rok jak się uda 🙂



Fatalni lektorzy(krótko mówiąc chamy- tekst kobiety prowadzącej podczas egzaminu"niech się to szybciej skończy, bo lać mi się chce"  😲), generalnie średni poziom wszystkiego.

Na Twoim miejscu wolałabym pójść na UJ.Niebo, a ziemia.I w żadnym wypadku, nie chodzi mi o prestiż.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 października 2011 22:34
remendada jeśli się dostanę 😎 będę próbować za rok, zobaczymy jak mi poprawka z matury pójdzie, ale mam mega parcie. Choć na AWF też absolutnie nie mogę narzekać 🏇
Sankaritarina, tak, jestem na zootechnice i jak na razie czuję się rewelacyjnie, do tego dziś wybierałam elektywy już na przyszły sem. ale nie udało mi się zarejestrować na wszystko co chciałam :/ Te studia są naprawdę dla pasjonatów, na razie nie planuję ich zmieniać, chociaż w efekcie wylądowałam na nich po zawalonej maturze.


otuż to 😀 a jak zaczną sie przedmioty hodowlane i wycieczki to wtedy dopiero jest fajnie 😀 ja też miałem zmieniac po 1szym roku i zrobiłem inż 😀
Zawsze marzyłem o wecie i miałem taki niedosyt, no i uznałem że musze na nią iśc za wszelką cene więc poszedłem na wieczorową (kupe kasy kosztuje, ale pieniądze zawsze się jakoś skombinuje, wziąłem kredyt studencki i jakoś dało rade). Składałem w tym roku znów na dzienne udało mi się dostać i mnie przenieśli na 2rok już na dzienne więc problem finansowy prysł 😀 Ale im dłużej studiuje wet, to utwierdzam się w przekonaniu że zootechnika to były studia moich marzeń 😉 a wet to hmm wet 😀 trzeba przetrwać
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 października 2011 23:34
Drodzy studenci psychologii, potrzebuję nieco pomocy!
Wpadam z dosyć głupim pytaniem, a mianowicie: jak dokładnie wygląda w Polsce droga do zostania psychoterapeutą? Jak dokładnie nazywa się kwalifikacja, którą się wtedy otrzymuje? Ile lat mniej-więcej to zajmuje od początku studiów?

Z góry ogromne dzięki 🙂
Żeby zostać psychoterapeutą musisz być mgr psychologii i zrobić 4-letni podyplomowy kurs.

Zresztą google nie gryzie  😤
honey, Na tej zasadzie. 🙂 Dobrze wiedzieć. 🙂 Kombinowałam jeszcze czyś na jakimś medycznym-ludzkim kierunku.
michal, A to nie skończyłeś zootechniki tylko dalej tego weta ciągniesz? 🙂
Sankaritarina, no skończyłem I stopien, mam inżyniera 😀 zrobiłem pierwszy semestr magisterskich wziąłem dziekanke i przeniosłem się na wet 🙂 miałem teraz ciągnac dwa kierunki, ale uznalem że nie ma sensu, wole skupić się na jednym 😉
Piszę w sprawie progów punktowych na weterynarię w Wawie, Wrocławiu i Olsztynie w tym roku. Szukam już z pół godziny i znajduję tylko z lat 2009, 2010, ale nie z tego roku. Studiuję wet w Lbn, ale zaciekawiła mnie jedna rzecz... Dziewczyna z którą studiuje powiedziała mi, że do Lbn dostała się z pierwszej listy, ale nie dostała się nigdzie indziej... Jakoś trudno mi w to uwierzyć. I dlatego chcę sprawdzić 🙂
W Olsztynie ostateczny 356pkt (biol i chemia i mat/ang/fiz) rozszerzenie x2
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 października 2011 15:16
czy to jest normalne, że student kwiczy z uciechy pisząc plan swojej pracy licencjackiej? 😡

Uwielbiam moją promotor!
Notarialna, daj mi trochę swojego entuzjazmu i energii do studiowania, bo ja już od 11 siedzę i nie potrafię się za chemię wziąć...^^ Ale tak. To normalne, ja coś cię interesuje;p Ja mam taką prof. od histologii, która pomimo, że preparaty po mikroskopem różnych nabłonków itd widziała milion razy to nadal się nimi głośno zachwyca. A z jaką energią przedstawia nam rozkład czynności do wykonania na zajęciach xD
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 października 2011 15:37
Nesca92, temat chodził za mną całe studia, a i przed studiami też 😁
Zresztą temat daje mi pretekst do pojechania w parę miejsc związanych z tematyką pracy 🙂

Ogólnie kręci mnie tylko kilka wykładów, a plan mamy tak rozbebeszony, że z chęcią tylko idę na te interesujące mnie wykłady, a na seminariach jestem każdych.
Grupa moja za to jest niepoważna, bo termin odgórny podania promotora i tematu pracy był do 7 października bodajże. A do dzisiaj złożyło może 15 osób??
Notarialna, daj mi trochę swojego entuzjazmu i energii do studiowania, bo ja już od 11 siedzę i nie potrafię się za chemię wziąć...^^ Ale tak. To normalne, ja coś cię interesuje;p Ja mam taką prof. od histologii, która pomimo, że preparaty po mikroskopem różnych nabłonków itd widziała milion razy to nadal się nimi głośno zachwyca. A z jaką energią przedstawia nam rozkład czynności do wykonania na zajęciach xD


pani prof. A.? 😀 w ogóle to żałujcie że was omija rysowanie preparatów w zeszycikach... to było jak cofnięcie się do podstawówki na plastykę  😁
Notarialna- a jaki masz temat?
Tak jest. Pani prof. A. Co z tego, że dostałam 2 za używanie tel na ćwiczeniach...Poprawiłam na 4+. Przez tą wpadkę zapamiętała mnie ;P No taka bardzo pozytywna. I lubie wykłady  z embriologii ^^

Notarialna. A może tak pochwalisz się tematem ? ^^
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się