Sesja/Studia i t d ;)

Łeee już myślałam, że mi powiesz jak jest w Lublinie i namówię R. do przeniesienia się. 🙁 Chyba, że go nakręcę na Warszawę. 😁
Nie poszło mi. Stres mnie zjadł i zapomniałam połowy, mimo że byłam dobrze nauczona. Oby uzbierać punkciki na 3. A jak nie uzbieram punktów, to zacznę pieniążki... 🙁 Mega źle się czuję z tym wszystkim

3,5!!! Jest pięknie!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 marca 2014 08:34
brawo! 🙂
fin Ooo to super, też chciałam do Szwecji  😉 To znaczy konkretnie Skandynawia, ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę Danię/Norwegię  😉
A co do kierunku, to chciałam coś w stylu psychologia/socjologia  🙂 A jakie uniwersytety bierzesz pod uwagę?


Claudine Jesli zagranica, to przygotuj sie na jezykowa rzeznie (doslownie!) i to niewazne o jaki jezyk obcy chodzi. Wiem, co mowie  😎 Zanim sie zdecydujesz na socjo, to poczytaj sobie na probe chocby Bourdieu lub Giddens'a w jezyku, o ktory Ci chodzi i sprawdz, czy cos zrozumialas i czy umiesz z tego napisac prace na zaliczenie. Jest czad na poczatku. Z psycho jest lepiej, ale tylko odrobine. W ogole idac na kierunki humanistyczne trzeba sie troche nagimnastykowac jezykowo.

A ja kurna siedzie nad zaliczeniem modulu. Wiecie jak u nas to wyglada? Modul z zaawansowanej metodologii na M.A. konczy praca pisemna na jedyne kurna 40 stron.. Brrr... Oj, jak dobrze, ze wybralam metody jakosciowe, bo przy takiej objetosci i ilosciowce lezalabym i kwiczala 🙄
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 marca 2014 13:33
Na scislych tez jest jezykowo hardcorowo ;-)
Ano wiem, wiem. Moj maz skonczyl przeciez mechatronike w DE 😉 Mimo wszystko do tej pory mi mowi, ze nie ma pojecia, jak mi sie udaje/udawalo przebrnac jezykowo przez to wszystko, bo on wymieka po kilku stronach tekstu.

Wlasnie mi opublikowali propozycje przedmiotow na semestr letni. Juz tupie nozkami. Wreszcie mega ciekawe rzeczy! Az nie wiem, na co chodzic (bo mamy wybor)!. Moze jak sie streszcze, to zalicze teraz wszystkie moduly z M.A. Musze to przekalkulowac i pomyslec!
Pandurska  :kwiatek: Chyba ogólnie dam radę, bo czasami na zajęciach mieliśmy teksty po angielsku (chociaż faktycznie czytało się je 2 razy dłużej niż po polsku...) i potem dyskutowaliśmy o nich/pisaliśmy pracę. Więc mam nadzieję, że dam radę po angielsku  🙂 Ofc po niemiecku to bym chyba umarła, także szybko zrezygnowałam z opcji niemieckojęzycznych 😉
A Ty co konkretnie studiujesz?
Teraz stricte Master Soziologie na 2gim semestrze, wczesniej takie kombo Soziologie/Psychologie. Mam od poczatku studia w dwoch jezykach, tzn. i po niemiecku i po angielsku przy zalozeniu, ze to wstyd, zeby osoba z takim wyksztalceniem nie potrafila plynnie zmieniac jezyki wg potrzeb. Mimo wszystko najwazniejsze publikacje naukowe wychodza po angielsku i podoba mi sie, iz w DE zdecydowanie nie ma trendow do pograzania sie w analizie tylko swojego podworka. 

Jak chcesz, to moge Ci przyslac probke angielskiego tekstu z zajec, ktore robilam w tym semestrze, tzn. organisation studies..? Absolutnie nie chce Cie odstraszyc, tylko pokazac jak to wyglada zagranica  :kwiatek:
Pandurska, mogę tez prosić :kwiatek: ? rul@vp.pl
Pierwszy dzień nowego semestru za mną i batalii z dr Problem ciąg dalszy (dziś nie pojawiła się w katedrze). Ogólnie dzisiejsi prowadzący spoko (2 przedmioty zaliczamy za same obecności :hurra🙂, jutro dowiemy się jak reszta. Na razie nie wiem jak zwlokę się z łóżka o 5 żeby dotrzeć na 8 na zajęcia 😵
Pandurska oczywiście, byłabym mega wdzięczna  :kwiatek:
Jakbyś mogła jeszcze napisać coś o studiach Soziologie/Psychologie - bo brzmi bardzo interesująco 😉 (może być na PW)
Claudine A co cie dokladnie interesuje odnosnie studiow? 🙂 Daj mi maila, to wysle Ci PDFa! 

Btw. Karolas studiuje bardzo fajny kierunek na mojej ex- Hochschule Zittau/Görlitz zaraz przy granicy z Polska (tzn. Kommunikationspsychologie). Bardzo fajny temat, jesli ktos bylby zainteresowany studiami w Niemczech, a jednoczesnie blisko do PL.
Zdałam zoologię!  😅 😜

Podbijam pytanie o Pytasza  :kwiatek:  i mam kolejne: nie chce ktoś materiałów do mikrobiologii? Mi się już nie przydadzą a szkoda wyrzucać.

edit. szukam już chyba miliona książek, może któraś ma 'Biochemia. Krótkie wykłady.',  'Biochemia' Bańkowskiego, 'Przewodnik do ćwiczeń z biochemii' Truchlińskiego.  🙇


Pytasza nie otworzysz ani razu 😉 Nam kazali go mieć a nie korzystaliśmy. O ile pamiętam to gdzieś go mam w makulaturze. Biochemię krótkie wykłady mam, pozbędę się 😉
Ja dziś też po pierwszych zajęciach. Laboratorium specjalizacyjne mam z moim znanym prowadzącym, z którym współpraca była bardzo w porządku, więc jestem zadowolona 😉. No ale dwugodzinny wykład nt buraków cukrowych mnie dziś rozwalił  😁
edit. szukam już chyba miliona książek, może któraś ma 'Biochemia. Krótkie wykłady.',  'Biochemia' Bańkowskiego, 'Przewodnik do ćwiczeń z biochemii' Truchlińskiego. 
krótkie wykłady mam w pdfie, chcesz 🙂 ?
edit. szukam już chyba miliona książek, może któraś ma 'Biochemia. Krótkie wykłady.',  'Biochemia' Bańkowskiego, 'Przewodnik do ćwiczeń z biochemii' Truchlińskiego.  🙇

Mam Bańkowskiego i Krótkie wykłady  😉
Horsiaa a miałaś z takim dziwnym panem, który każe pisać jakieś protokoły i nikt nie wie o co z nimi chodzi? A jeśli nie Pytasz, to polecisz mi jakąś jeszcze?  :kwiatek: Ale Pytasza i tak przygarnę, jeśli ci niepotrzebny. 🙂
Rul szczerze, to wolę książki w standardowej wersji, ale dziękuję, jak coś to będę wiedzieć. :kwiatek:
Jasmine chcę Bańkowskiego 🙇

Dobra, to mam następne pozycje na liście jakby co:
T. Kaleta 'Zachowanie się zwierząt. Zarys problematyki.'
B. Sadowski 'Biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt.'
J. Sotowska-Brochocka 'Fizjologia zwierząt. Zagadnienia wybvrane.'
T. Górska, A. Grabowska, J. Zagrodzka 'Mózg a zachowanie.'
:kwiatek:
flygirl, masz na wecie fizjo? Jak wyglada ten dziwny pan?:p jak wroce do domu to poszukam Pytasza.
Jutro ci go opiszę dokładnie, bo na tą chwilę pamiętam tylko, że jest straszny i się go boję. 😁
A no i na wecie. 😉
flygirl, co ty na wecie robisz :P?
Na wecie, w sensie w budynku wety mam zajęcia. 🙂
Jutro ci go opiszę dokładnie, bo na tą chwilę pamiętam tylko, że jest straszny i się go boję. 😁
A no i na wecie. 😉

Obstawiam, że to dr Tatara, bo reszta sprawia raczej sympatyczne wrażenie 😉 Chyba, że ktoś nowy  doszedł do kadry przez te 3 lata:p
niemoc... 15min nauki, godzina przerwy i tak cały dzień 😵 .
Rul, mam to samo. Wczoraj miałam zacząć pisać rozdział i d.pa- rozwalił sie samochod i jeździłam w te i z powrotem przez co jak wróciłam wieczorem do domu to padlam na pysk. Dziś wróciłam ze stajni po dlugaśnym terenie i ogarnęła mnie niemoc twórcza. Na tę chwile mam napisany tytuł rozdziału i NIC mimo ze akurat ten fragment pracy jest IMO jest najfajniejszy ;/
Ależ jest pięknie!  😍 Słoneczko, ciepełko, niebieskie niebo  💃 idealna pogoda aby... usiąść do książek  😫 to takie demotywujące.
W końcu zdałam angielski. 😜

A jutro dwa koła, 9 godzin na uczelni, a następnie 10 w pociągu. Żyć nie umierać. 😀
robakt   Liczy się jutro.
10 marca 2014 16:35
JAK MI SIĘ NIE CHCE!
Na jutro fizyka, kartkówka i sprawko, na środę chemia na laborki, a mam taką fajną książkę do czytania i kilka nowych odcinków seriali 🙁 🙁 🙁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 marca 2014 16:47
Ja zdałam w piątek farmakognozję.  😵 Ma - sa - kra. A wstydu to się dawno tak nie najadłam  😡 Nie ważne, zaliczone  💃
Zaraz siadam do TPL`a , i chociaż trochę ruszyć z lekami.
Jestem wycieńczona po dzisiejszych labkach z ch. analitycznej. W dodatku w drugim ćwiczeniu mam 3 skrajnie różne wyniki i nie wiem, co z tym fantem zrobić. Na jutro muszę powtórzyć materiał na wejściówkę z nieorgany, a nie mam na nic siły
Mamo, ja chcę wakacje!
Kocham k.wa moją uczelnie 😤
Czy normalne jest że wykładowca zasypia na wykładzie i jest zdziwiony że go budzimy?
Czy normalne jest to że płacisz 400zł za pie$%*ny warunek i wykładowca NIE WIDZI opcji żebyśmy chodzili na zajęcia (nie pomieścimy się do grup drugorocznych i nie udało nam się opanować jak na razie bilokacji) bo nie chce mu się stworzyć grupy (a kasa do łapki idzie)? Czy to normalne że nie widzi opcji WYSŁANIA mailem zadań treningowych do kolokwiów bo to trwa za dużo czasu?
TAK PROSZĘ PAŃSTWA, TO JEST NORMALNE NA NIENORMALNYM WRiB SGGW! 👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się