Sesja/Studia i t d ;)

Nam dzisiaj udało się nie pisać wejściówki z okazji dnia dziecka  😁, piękny dzień.
Za tydzień oddają indeksy i zaczynają się zaliczenia, trzeba brać się do roboty. U Was indeksy już oddane?
my nasze odbieramy w zasadzie kilka tyg po sesji zimowej
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2015 18:04
Mam elektroniczny.
galopada_   małoPolskie ;)
01 czerwca 2015 18:11
Sonkowa, kiedyś nauczyłam się na pamięć biochemii bańskowskiego i nie zdałam egzaminu 😀 a dwa dni pozniej bez powtarzania zdałam, mimo ze poprawka była trudniejsza 😁 nigdy wczesniej ani pozniej nieczego nie miałam tak wykepanego na blaszkę, że jechałam wszystkie cykle łącząc ze sobą całą biochemię  😂


Magdzior, ee ja sie nie wykłócam, zrobię kotaoczy, sporo umiem i jakoś pójdzie 😉
Sonkowa wlasnie szkiełek boję się najbardziej, wy też macie histologię z embriologią podzieloną? bo my tak i ponoć zdanie obu rzeczy w jednym terminie graniczy z cudem i większość osób sobie to na dwa rozkłada...

galopada wieem, miałam na mysli właśnie odpowiednie uargumentowanie i jakoś pójdzie. Nie cierpię uczyć się na pamięć, tzn nazw owszem ale jak czegoś nie zrozumiem to nie m siły żebym to zdała kując na pamięć np biochemię. Ale z histologią chyba inneog wyjścia nie ma.

My też indeksy już mamy od dawna oddane, a teraz tylko przed sesją dostajemy karty żeby te indeksy uzupełnic, więc można już wpisy zbierać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 czerwca 2015 18:46
Zabieram się do ekonomii pracy. Nierówna walka, ale ma chyba być tylko test z pytaniami zamkniętymi. Wiec może dam radę.
galopada_   małoPolskie ;)
01 czerwca 2015 18:51
Magdzior, całą biochemię miałam rozpisaną szczegółowo na scianie. wszystkie połączone ze sobą działy 😁 ja jestem wzrokowcem, zamykałam oczy i widziałam dokładnie cały schemat 😉
To tylko my z indeksami jacyś opóźnieni, widzę. Też już mamy zaliczone niektóre przedmioty, a na wpisy musimy czekać... A później wszyscy będą mieli do nas pretensje, że tyle roboty mają :P.
U nas zawsze spinają tyłki że nie uzupełniamy według wzoru uzupełniania (konkretne przedmioty po kolei) a teraz Pani z dziekanatu jest chora i wróci w połowie sesji jak już zostaną tylko ustne do wpisania więc po ptokach. Gorzej ze nie potrafią się określić w końcu czy wpisywać w zalkę czy egzamin, już mam tyle pokreślonych rzeczy bo nie w tej rubryczce że masakra..
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2015 19:32
Za jakie cuda przyszlo uczyc mi sie nerek... Juz wolalam plucne temay...🙁
Drabcio, właśnie w takich momentach doceniam, ze u nas juz tylko wirtualnie oceny są XD pamiętam jak byłam na farmacji jeszcze i był cyrk z wpisywaniem, zbieraniem indeksów, kolejnością przedmiotów. Masakra.
A co do uczenia się na pamięć - pozdrawiam znad lipoproten, w trakcie studiów ucxylam się ich kolo 6 razy, a mam wrażenie jakbym pierwszy raz czytała to ich cale wymienianie się  🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 czerwca 2015 19:38
ja mam normalny indeks i usos. i pani z dziekanatu wysyła wzory wpisów i wszyscy dają radę.

zaliczyłam scs. i pracę z językoznastwa bardzo przyzwoicie. teraz próbuję nauczyć się na kolosy 😉
A jaki jest problem przepisać przedmioty w kolejności z karty ocen? Nie ogarniam. 😀

U mnie trzeba samemu iść po indeks do dziekanatu, ja z reguły idę po niego dopiero jak już się sesja zbliża. 😀
Sonkowa gratulacje  🙂

Ja też dzisiaj szkiełka 2/2, ale co mi po tym jak i tak nie będę zwolniona z egzaminu przez ten okropny żołądek na ostatnim kolokwium .... :P Tym samym histologię mam zaliczoną.
Z anatomii poczytałam trochę splanchnologię w ramach małych przygotowań do prawdziwej nauki do kolokwium. Będzie ciężko, bo koło z anato nakłada się z biochemią, a tu brakuje mi 2 punktów. Na zadania raczej się nie na nastawiam, bo ni huhu nie rozumiem tej enzymologii.
A jaki jest problem przepisać przedmioty w kolejności z karty ocen? Nie ogarniam. 😀

nie mamy czegoś takiego jak karta ocen 🙂

zaliczyłam scs.


też mecza was na rosyjskim? 😉
nopebow piona! nie mam pojęcia dlaczego ci ludzie mówili, że mamy się trzecim kołem nie przejmować, bo podciągniemy zadaniami...  😵 Na ćwiczeniach, na których były robione zadania miałam wrażenie, że do mnie po chińsku mówią.  😂


my Magdzior mamy histo połączoną z embriologią. Z tym, że nasza prowadząca raczej do tego wielkiej wagi nie przykładała, a profesorek podobno to uwielbia, więc może być ciekawie.  😂


W końcu udało mi się zasiąść do genetyki!  😂
na pocieszenie wam powie, że musiałam zostatniego koła zdobyć 2 punkty, a zadań totalnie nie rozumiałam i ich nie rozwiązałam. Udało się bez nich zaliczyć.
flygirl, u mnie po indeksy musi iść starosta grupy. A jak ja go nie przypilnuję, to chyba nigdy nie pójdzie. Tak to jest, jak się studiuje z samymi chłopami :P.
I uwierz - dla niektórych przepisanie nazwisk w kolejności to jest problem 😀. Nie wiem, jak zdali maturę i co robią na studiach, no ale...  🤔wirek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 czerwca 2015 21:03
[quote author=madmaddie link=topic=518.msg2368814#msg2368814 date=1433183938]
zaliczyłam scs.


też mecza was na rosyjskim? 😉
[/quote]

nie, to mój przedmiot na polonistyce :P po co się uczymy scs, jak i fonetyki historycznej? DLA PRZYJEMNOŚCI 😁
galopada Ja tak samo, narazie jeszcze wystarczają mi kartki ale przed egzaminem pewnie ściana się nimi zapełni, w ogóle z anatomii tak samo sobie nerwy rozrysowuję i pamiętam, gdzie które odgałęzienie dużo łatwiej niż jak się czyta ścianę tekstu.

nopebow Gratulacje🙂 Mi się enzymów akurat bardzo dobrze uczyło, wszystko było logiczne i 'po cos'🙂

Sonkowa Ech no to fajnie macie, u nas embriologii objetościowo to chyba nawet więcej niż histologii jest albo podobnie, a materiał całkiem różny, dwie oceny z tego na egzaminie bo pytania osobne z embrio osbne z histo i dopiero średnia jesr oceną końcową.

Czemu ja zawsze muszę się zabierać do tej histologii pól dnia, a jak się już zabiorę to stwierdzam, że w sumie jest to całkiem przyjemne i do ogarnięcia ale.. kilku godzin mi braknie żeby to lepiej sobie poukładać. No nic idę czytać dalej.
busch   Mad god's blessing.
01 czerwca 2015 21:35
madmaddie, haha, my już nie mieliśmy na polonie na UW scs-u 🙂. Tylko wspomnienia po scs-ie na Językoznawstwie Diachronicznym jak to drzewiej bywało 😀

Słuchajcie, bo was tutaj jest dużo na weterynarii i medycynie - mam taką sprawę 🙂. Chciałabym swojej siostrze na prezent kupić stetoskop bo ona już prawie wet z dyplomem i ma taki upatrzony model. Ale nie umiem się zdecydować, gdzie najlepiej kupić żeby mieć pewność że jest oryginalny i że nie będą robić problemów w razie ewentualnych reklamacji. Macie jakiś sprawdzony sklep internetowy? Bo wchodzę na te sklepy medyczne i niektóre wyglądają strasznie, jakieś takie niefunkcjonalne i boję się że tak samo będzie przy zakupie :/. Na allegro wyczaiłam dobrą ofertę, od sprzedawcy z ogromną ilością pozytywów, dwa negatywy ale nie jakieś skłaniające do refleksji 😉 - ale czy fakt że towar jest trochę tańszy nie oznacza że sprzedają podróbki? Szukam czegoś takiego:
http://allegro.pl/stetoskop-littmann-classic-ii-s-e-etui-littmann-i5372471343.html
strasznie skusiło mnie etui bo w sklepach internetowych samo etui kosztuje 90zł, a stetoskop od 290 do 330zł.
[quote author=drabcio link=topic=518.msg2368830#msg2368830 date=1433185297]
[quote author=madmaddie link=topic=518.msg2368814#msg2368814 date=1433183938]
zaliczyłam scs.


też mecza was na rosyjskim? 😉
[/quote]

nie, to mój przedmiot na polonistyce :P po co się uczymy scs, jak i fonetyki historycznej? DLA PRZYJEMNOŚCI 😁
[/quote]

Ale czekaj bo ja pod scs rozumiem staro-cerkiewno-slowianski

Iiii.. właśnie zalapalam że sam scs byl łacinką tylko nas zakatowali scsem po rosyjsku i byłam mega zdziwiona że uczycie się cyrlicy na polonistyce 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 czerwca 2015 21:42
staro-cerkiewno-słowiański. tak 😉 i trzeba było transkrypcję z cyrylicy zrobić (na wartość fonetyczną).

busch,
kurczę, ja porównywałam siatki, bo chciałam na MOST, ale miałabym po semestrze tyle w plecy, że łomatko. ja nie wiem co oni na tym UŚ-u sobie wyobrażają. np. teoretycznoliterackie na UW to "poetyka z elementami teorii literatury' (czy jakoś tak)- 60h, u mnie, na licencjacie, przedmiotów tych mam jakieś 260h...
busch, ja mam tego littmanna, kupowałam na novamed.pl za jakies 330 właśnie z etui. Nawet kolor wymieniałam i nie było żadnego problemu. Ale duzo znajomych z roku kupowało na Allegro i tez bez przebojów wiec chyba nie ma sie czego bać 🙂
busch   Mad god's blessing.
01 czerwca 2015 21:57
zonk, kurczę, nawet sprawdzałam w novamedzie ale tam było najdrożej ze wszystkich sklepów:
http://www.novamed.pl/stetoskop-3m-littmann-classic-ii-se-nowe-kolory-etui
czegoś nie doczytałam czy teraz sprzedają bez etui? tzn. jest w tytule samej strony ale czytałam opis i tam już nic nie napisali o etui...

madmaddie, ale za to jak mądra będziesz 😀. Nie to co ja, bez scs-u to żadne studia! 😀
Z tego co pamiętam, to mieliśmy poetykę która się ciągnęła na licencjacie 3 pierwsze semestry, a elementy teorii literatury miałam na trzecim roku jako osobny przedmiot, wykłady i ćwiczenia, chyba tylko jeden semestr jeśli mnie pamięć nie myli.
galopada_   małoPolskie ;)
01 czerwca 2015 21:59
busch, ja ściągałam littmanna z usa, cena sporo niższa. Większość moich znajomych kupowała na allegro. Nie mam pojęcia jaki rodzaj będzie najlepszy dla weta, ja mam Classic II.
busch, moze wtedy była jakaś promocja czy coś  👀 bo na pewno byl w zestawie za 330 zł, ale właśnie większość ludzi z Allegro brało, ja akurat dostałam od rodziców, ale pewnie jakbym sama kupowała to tez z Allegro 🙂
[quote author=busch]
madmaddie, ale za to jak mądra będziesz 😀. Nie to co ja, bez scs-u to żadne studia! 😀
[/quote]
Akurat ja uważam że przedmiot jest całkiem fajny bo mimo wszystko jest to podstawa naszego języka i fajnie wiedzieć o niektórych rzeczach - serio taka przestawka wydaje mi się ciekawa.
No ale wiadomo - nauka gramatyki i odmiany czasowników w języku jest de facto bez sensu bo ile osób będzie analizowalo i tlumaczylo takie teksty w swojej karierze?
Nam starszy rocznik wywalczył jeden semestr bo były dwa. Tyle że na historii języka zrobiliśmy dokładnie to samo co na scs 😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
02 czerwca 2015 09:34
Trzymajcie kciuki o 13! Przydadza sie....
galopada_   małoPolskie ;)
02 czerwca 2015 09:36
-czy zatysfakcjonuje pania 3?
-bardzo.

😁

Strzyga, trzymam!

a ja poprosze o 17 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się