siodła bezterlicowe

Dzisiaj przymierzałam nowe siodło, i mam pytanie, czy ktoś korzysta z takich siodeł CanEqui? Siodło ułożyło mi się w takim miejscu... wydaje mi się że jest trochę daleko od łęku, ale jak przesunę do przodu, to chyba wjedzie na łopatkę. No niestety, moja konina jest krótka, okrągła i mało wykłębiona. Bardzo proszę modów o przymknięcie oka, albo dwóch 😉, bo wiem,  są ogłoszenia, ale ciężko mi kupić, a tutaj ludziska w temacie, więc szukam czapraka pod bezterlicówkę 16 (pony), bo kupiłam naprawdę fajny czaprak, ale niestety za duży, a kupienie takiego pod 16, graniczy z cudem. 
Livia   ...z innego świata
12 czerwca 2015 09:24
Watrusia, bezterlicówkę ogólnie kładzie się trochę dalej od kłębu niż siodło terlicowe - także moim zdaniem jest ok. Siodło CanEqui chyba żabeczka miała?
Również miałam siodło tej marki i nie byłam zadowolona z jego użytkowania.
Z takich codziennych sytuacji - cały czas leciało na przód, więc podogonie było w ciągłym użytku. I oczywiście, przekręcało się.

Rozmawiałam z osobą, która również miała styczność z tymi siodłami i powiedziała wprost, że najlepiej pasują na konie zimnokrwiste - krągłe.
Livia, dzięki :kwiatek:
maluda,  no to mnie zmartwiłaś, no nic, po użytkuję i zobaczę jak będzie się sprawować. 
Testowałam dzisiaj moje nowe siodło- Barefoot Cherokee.
Co prawda wsiadłam tylko na chwilkę i to w deszczu
ale, ale:
siedziało mi się BARDZO wysoko  🤔  😲
czy Wasze pierwsze odczucia też takie były?
I tył siodła bardzo odstawał, nie przylegał do konia.
ponownie- czy u Was też tak jest ?  😲  ❓
Też miałam takie uczucie i z czasem nie mineło 😉 zawsze czułam się daleko od konia
TheWunia  no to mnie zmartwiłaś.....
tyle się natrudziłam by kupić to siodło ;/////
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 czerwca 2015 17:49
nie umieraj...
Spokojnie.
Kazdy kto miał Barefoota tak sie na początku czuje. Producent uprzedza o tym że siodło musi się wyklepać przez kilka pierwszych jazd.
U mnie przy ostatnim siodle trwało to 4 jazdy. A przy pierwszym grubo ponad 8.


Wiatrusia- podogonie. Pierwszy i najważniejszy punkt przy tym siodle. Plus podkładka. Najlepsza i najdroższa  jest z Barefoota- ale jest to pewne połączenie podczas jazdy. Nie pytam Cię o wagę , ale ja przy swojej wolałam nie ryzykować.
nie martw się 😉 do takiej luźnej jazdy to w niczym nie przeszkadza, a jak się jeździ codziennie to się mniej to czuje. Najgorzej było jak przesiadał się z małej, płaskiej skokówki w barefoota= szeroko, daleko, niestabilnie. Ja po jakiś 5 jazdach nauczyłam się łapać rytm i nie latać po siodle w każdym chodzie
czy ja wiem czy taka luźna jazda  😀
trenuję długodystansowe rajdy więc 'trochę' na tym koniu siedzę  🙂  😀
dlatego chciałam siodło, które będzie dla niego wygodne  😉
No nic, będę jeździła i w końcu się przyzwyczaję 😉
Do rajdów jest okej, gorzej jak trzeba coś ujeżdżeniowo podziergać, a za Chiny nie przyłożysz łydki, bo pękniesz 😉 aczkolwiek nie wszyscy tak mają, więc testuj i zdawaj relacje 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 czerwca 2015 18:19
Wybacz TheWunia ale jesteś w błędzie z tą łydką
Livia, dzięki :kwiatek:
maluda,  no to mnie zmartwiłaś, no nic, po użytkuję i zobaczę jak będzie się sprawować. 

Być może u Ciebie siodło się sprawdzi, reguły nie ma.
W moim przypadku jego staż był krótki. Podziel się wrażeniami za jakiś czas, jestem ciekawa wniosków.
To był mój powód sprzedaży siodła, nie mogłam mieć jej przyłożonej, bo siodła usadzało mnie na tyle szeroko, że musiałam się zakleszczać by to zrobić, np freeform jest kompletnie inaczej zbudowany i tego problemu nie było, nie muszę nic wybaczać to rozmowa przecież, różne zdania itp 😉

Daje ktoś pod pad i siodło berefoot normalny czaprak?  🙂
zależy mi na 'ożywieniu' wyglądu. Bo jak wiemy nudno ciągle patrzeć na czarny pad  😀
Bardziej pasują czapraki VS czy DL? (chodzi mi głównie o markę Eskadron)
Jeśli ktoś ma zdjęcia to z chęcią obejrzę!  🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
14 czerwca 2015 13:57
2 strony wcześniej wrzucałam fotkę barefoota rozmiar 3 na czapraku mustang DL - mógłby być jeszcze z 5 cm dłuższy. VS zdecydowanie za krótki na wysokość - nie można przystuł przełożyć prze paski.
Murat i Kasik kiedy będą fotki nowych siodeł na modelach?
Na śmierć zapomniałam  🤦
Postaram się jutro coś cyknąć.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 czerwca 2015 20:31
To prawda, że im krótszy popręg tym stabilniejsze siodło? Na razie używam pożyczonego i rozglądam się za ujeżdżeniowym do barefoota. Regulacja jest tak duża, że praktycznie może być dowolny rozmiar.
Jejku....wożę tyłek już tyle czasu i się nie pochwaliłam....Dobrze, że przypomniałaś  ❗
edit: wygrzebana z rajdu testowego. Obecnie nie ma tybinek 😉

Kasik super wygląda.
Ja chyba wymienię mojego barefoota cherokee (więcej na pw 😉 ) na trekker true talent.
Ja powoli dojrzewam do wymiany Startrekka model iberyjski na endurance (startrekk albo właśnie taki deuber). Siodło ze zdjęcia sprawuje się genialnie, nie potrzebuję żadnych podogoni, napierśników czy innych wynalazków nawet w góry 😉 Nasz iberyjka też w niczym mu nie ustępuje jednak troczenia do niej sakw sobie nie wyobrażam.
Zdjęcia z pierwszej jazdy w barefoocie  😉
Siedzi się dość szeroko.
Myślę, że się przyzwyczaję  😉
Koń chodził normalnie, tak jak zawsze 😀
Nie jest to zbyt udana fotka, bo modelka przysypiała 😉 ale zawsze coś jest.
Murat zjeżdża Wam siodło że z podogoniem? Dzięki za foty dziewczyny, ale żądna jestem więcej 😉
Murat-Gazon jak wrażenia! Opisuj proszę bo się zastanawiam czy szukać tego typu trekkera czy nie? Polecasz? Jak z pasowaniem go, te bajery o których pisze producent? Rzeczywiście można dopasować na fiks?
kasia-pala zjeżdża, ale mojej każde siodło zjeżdża - przebudowana zadem jest, do tego taka budowa grzbietu, że siodło naturalnie samo z siebie dąży do ułożenia się dobre parę cm za bardzo do przodu 🙂

AgnieszkaQ osobiście jestem bardzo zadowolona. Siodło wygodne, nie siedzi się jak w większości innych bezterlicówek kilometr nad koniem ani jak na beczce z łydkami w powietrzu, tylko normalnie jak w terlicowym siodle, wrażenia ze strony jeźdźca praktycznie takie same. Koń też zadowolony, bo wreszcie ma siodło, które siedzi tam, gdzie powinno, nie przekręca się i nie leży na kłębie - a u nas to problem, bo ruda jest mocno wykłębiona. Dopasować można literalnie jak się chce - łęk jest regulowany płynnie od naprawdę wąskiego do "szerokości beczka", panele odpinane, więc można je ustawić odpowiednio i regulować szerokość kanału na kręgosłup, do tego długość siedziska też jest regulowana. Plusem jest to, że siodło jest krótkie, więc nie ma obaw, że na krótkim grzbiecie wyląduje gdzieś na nerkach, nawet przy mocnym przesunięciu do tyłu. I rzeczywiście nie leży na kręgosłupie - nawet tylko ze zwykłym czaprakiem po mocno intensywnej jeździe kręgosłup suchy.
W tereny i do roboty na płaskim - super sprawa. Wymusza sensowny dosiad, a jednocześnie dobrze trzyma (jak się okazało po czasie, rok we freemaxie załatwił mi piękny fotelowy dosiad... i po przesiadce było zaskoczenie  :lol🙂 Natomiast do skoków się nie sprawdzi raczej przez regulację łęku, która z przodu siodła tworzy takie dość wysokie "uszko" - super przydatna rzecz w terenie, można się złapać 😉 albo coś sobie powiesić, ale mocniejsze niż zwykły "terenowy" półsiad wyjście z ciałem do przodu byłoby raczej nieprzyjemne z tym uszkiem wbitym w brzuch  😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 czerwca 2015 20:43
Uderzam tu z pytaniem - najwyżej przekierujecie manie do właściwszego wątku 🙂
Chodzi o starszego konia z mocno wystającym kręgosłupem. Ma dopasowanego barefoot'a Arizona z padem fizjo + gruby pad westernowy. Pomimo tego czuć kręgosłup. Właściciel chce zamówić dodatkowy czaprak z pianką od spodu, tak żeby tworzyła dodatkowy tunel. 4-5 cm grubości. Pytanie jest takie: czy lepsza będzie równa grubość na całej szerokości czy bliżej kręgosłupa (zakratkowane na zdjęciu) grubsza i zwężająca się w dół. Zdjęcie z internetu staruszek ma bardziej opadnięte plecy w stosunku do kręgosłupa.


Uprzedzając pytania: koń ma lat 20+, poprzedni właściciel kupił go 10 lat temu już z takimi plecami, obecny chciałby zapewnić mu jak największy komfort jazdy. Pracować trochę powinien, bo źle znosi odstawienie na łąki. Ogólnie jest rześki i skrętny. Słabo pracuje grzbietem, niedokracza w kłusie. Wet konia widział, w tym wieku i z taką historią wiele się już zmienić nie da.
kasik czy mnie się dobrze wydaje, że to siodełko ze zdjęcia ma dość głębokie siedzisko?  👀
Szukam czegoś z głębszym żeby się przemóc i zacząć w tereny jeździć.  😡
Wydaje mi się, że jak na siodło bezterlicowe, to faktycznie siedzisko jest głębokie ale ja mam porównanie jedynie do startrekka, który również "czaprakiem" nie jest. W ogóle jestem w szoku jak czytam o tym, że podogonie jest obowiązkowe do niektórych bezterlicowych siodeł czy specjalne pady z tunelem na kręgosłup  😲 Moje siodła zakładam na zwykły, cienki czaprak i spokojnie wkładam pod siodło dłoń, nic się nie przekręca, nic nie przesuwa nawet gdy jeżdżę po górach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się