siodła bezterlicowe

Pilnie proszę o ratunek i odpowiedź 🙇
Czy to diabelstwo jest oryginalnym elementem siodła barefoot cheyenne? Jak się tego pozbyć/ zainstalować puśliska tak, by nie nabyć dziury w kończynie podczas jazdy ?

Z góry dziękuję za informację :kwiatek:
dea   primum non nocere
23 lipca 2017 07:22
U mnie tego nie ma, tylko ten kwadratowy zamknięty pierścień. Albo jakieś ulepszenie z nowszych modeli, albo ktoś chciał dołożyć zamek bezpieczny? ale ja nie widzę jak to by mialo działać.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
23 lipca 2017 17:09
Marengo, aż usiadłam z wrażenia  😵  Inwencja ludzka nie zna granic - przecież to są zapięcia spustowe, taki patent bezpieczeństwa używany do strzemion! Ktoś ci to zamontował do siodła pod udem?! Brrrr...
Dea: Barnes Buckles.
dea   primum non nocere
23 lipca 2017 21:55
Dzięki, Alvika. Ale inwencję ktoś miał 🤣
Ja mam nowego Barefoota i nie mam czegoś takiego. Może kupowałaś je od kogoś?  Mam tylko metalowy kwadracik, który nie przeszkadza.
Mam pytanie w sprawie syntetycznych bezterlicówek, np tych popularnych teraz, kolorowych freemaxów. Konkretnie chodzi o pokrycie: powierzchnia wygląda na bardzo dobrze trzymającą, ale mam wątpliwości, czy nie trzyma aż za dobrze. Czy takie pokrycie pozostawia jeszcze jakąś możliwość ruchu, zmiany pozycji w siodle? Czy jednak usadza w 100% i nie pozwala się odkleić? :/
Miałam freemaxa i w ogóle nie trzymał, nie "wspomagał" dosiadu.
Bezterlicówki mają to do siebie, że "wymuszają" lepszą równowagę. Nie spotkałam się jeszcze z taką, która faktycznie byłaby "pomocna".

Freemax jest dość sztywny.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2017 13:05
👀Trzeba przyznać ze bezterlicowki bezwglednie obnazaja niedoskonalosci w dosiadzie, rownowadze 😉
We freemaxach to się jeździ jak na oklep 😉
Pytanie głównie do tych co użytkowali Barefoot Cheyenne.
Niestety mimo droższego padu oraz zmiany łęków pod moimi 4 literami robią się małe suche placki.
Tak to jest jak ma się kościsty tylek.
Próbował ktoś dopchac dodatkowo panele oryginalnymi pianka mi?  myślałam o wycięciu kształtek z klimaty ale ona podo naciskiem cienka się robi.

spróbuję jeszcze gluta położyć może się uda.
Czy uzywacie czaprakow pod pady? Mam barefooty i pod ich pady daje jeszcze zwykly czaprak, by pad sie nie brudzil. Jednak gdzies wyczytalam, ze tak nie powinno sie robic. Jak jest u was?
Witam Was! Czy ktoś tutaj miał do czynienia z siodłami bezterlicowymi firmy Ghost lub słyszał opinie o tych siodłach? Planuje w najbliższym czasie kupno siodła z tej firmy,  ale nieco się obawiam.
Jedna z użytkowniczek RV je posiada i być może odezwie się w wątku.
Mam nadzieję, bo chciałabym zamówić je już we wrześniu- trochę się na nie czeka 😉 Dotąd nie spotkałam się z negatywną opinią o tych siodłach,  a przejrzałam cały interne.
Kilka osób z r-v posiada, ja również. Jeżeli masz pytania to zapraszam na PW.
Świetnie! Bardzo dziękuję za odpowiedź.  Napisałam 🙂
Ja jeżdżę z podkładką z mattersa z wkładami tył-przód i jest dobrze, a czaprak wybieram jaki tylko chce. Pady z Barefooda są brzydkie i niepraktyczne jeśli chodzi o czyszczenie.
Jeździsz bez specjalnego padu barefoota? Tylko z samym mattesem?
Tak i nie mam problemu z plackami na grzbiecie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 września 2017 12:05
. Pady z Barefooda są brzydkie i niepraktyczne jeśli chodzi o czyszczenie.


Staną się praktyczne w momencie jak kon zacznie miec problemy z kręgosłupem.


Kochani! Niestety nie udało mi się kupić siodła firmy Ghost - obsługa klienta w tej firmie pozostawia wiele do życzenia, więc proszę Was o jeszcze jedną opinię na temat siodła bezterlicowego BAREFOOT CHEYENNE. Czy miał ktoś do czynienia z tym modelem?  A może polecacie inne modele tej firmy? - ten najbardziej przypadł mi do gustu.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 września 2017 21:28
140 stron wątku i 40% opinii w temacie tego siodła.
Wystarczy przeflitrować
Ja wczoraj mialam okazje pozyczyc dla mojej fox trotterki siodlo Ghost.
Tak wyglada:






Niebieski pad jest do trzymania wszystkiego na grzbiecie konia, jest z czegos jak druciak do garow- plastikowych wlokien, szorstki pod spodem a gladki na  wierzchu, doskonale trzyma siodlo na koniu i pozwala potowi odparowywac.
Na nim jest normalny grubszy pad, na to dopiero siodlo.

Kon pod Ghostem sie odprezyl, opuscil glowe nizej i zaczal stawiac dwa razy dluzsze kroki w stepie, przez co moj dolny odcinek kregoslupa bardzo pracowal, w porownianiu z moim zwyklym siodlem terlicowym. W fox trocie tyl siodla lekko chodzil na boki, byc moze jest to kwestia dosc dalekiego polozenia na dosc krotkim grzebiecie, za linia lopatek, moze tez byc ze kon zaczal tak intensywnie pracowac grzbietem, ze zaczelam to czuc. Mniej klusowala, bardziej szla stepa, z glebokim wkraczaniem pod klode i duzym przednim wykrokiem, czulam sie jak na wielbladzie, rzucana do przodu i do tylu, cop wlasnie rekompensowalam miesniami dolnego odcinka plecow, ktorych uzywam, ale nie do tego stopnia. Pietnastominutowa jazde czuje do tej pory, mimo  prochow przeciwbolowych.
Ale najwyrazniej koniowi pasuje, wiec byc moze bedziemy sie za takim rozgladac. Ponoc jest jedno miejsce w Stanach, ktore je sprzedaje.

W domu zrobilam kilka fotek wiecej, bo bede musiala je oddac dzis, najdalej jutro, bo to ukochane siodlo znajomej.


Sposob mocowania i dopasowania pusliska i strzemienia, mozna je podpiac do innych sprzaczek-znajoma woli dosiad bardziej fotelowy, z nogami do przodu


Tyl siodla


Przod


Jesli ktos ma jakies pytania dotyczace budowy, moge zrobic zdjecie. Jak pisalam najdalej jutro wraca do wlascicielki. :kwiatek:. Zrobilam rowniez zdjecia padu antyposlizgowego
http://re-volta.pl/galeria/foto/169565
http://re-volta.pl/galeria/foto/169566
http://re-volta.pl/galeria/foto/169567
http://re-volta.pl/galeria/foto/169568

Update: na tej stronei znalazlam rozne modele siodel Ghost, mozna je dopasowac do siebie, mozna tez kupic uzywane lub prototypy.
Cena ok 500 (modele ekonomiczne) do 1000$
[[a]]http://badlandsequine.com/page/3326/Model%20overview[[a]]

Jutro bedziemy testowac inna bezterlicowke, piewsza z lewej
Czy uzywacie czaprakow pod pady? Mam barefooty i pod ich pady daje jeszcze zwykly czaprak, by pad sie nie brudzil. Jednak gdzies wyczytalam, ze tak nie powinno sie robic. Jak jest u was?


Gdzie to napisane, że nie powinno się podkładać czapraków? Ja podkładam, by nie brudzić padu - to jeden powód, a drugi jest taki, że kiedy spróbowałam wsiąść bez czapraka, koń denerwował się - te kulki na spodzie padu mogą chyba przyszczypywać sierść, albo mniejszy poślizg był, niż z czaprakiem.
A jakich czapraków używacie? Jakieś sprawdzone? Z mojego doświadczenia wynika, że pod względem rozmiaru najlepiej leży pad Anky/typu Anky ujeżdżeniowy, bo jest długi "po grzbiecie", a nie za długi na boki. Tylko w tych padach siodło bardziej jeździ na boki, niż w bawełnianych od spodu. A w bawełniany trafić nie mogę, niektóre ujeżdżeniowe full takie długaśne, że prawie pod brzuchem kończą się na mojej.  Ona jest drobna, generalnie chodzi w rozmiarze cob, ale czapraki cob pod Chayenne są za małe... Siodło mamy rozmiar 0, ale w tym zestawie tylko siodło jest mniejsze, a pad taki sam, jak w rozmiarze 1.
Ok. Dostalam drugie do testowania, robione recznie przez Amiszow (znani sa z jakosci i wyrobow ze skory i drewna), marki EZ fit Saddle (http://www.ezfitusa.com/  https://www.facebook.com/ezfitsaddle/). To siodlo, ktore dostalam do sprobowania na Shy, kosztuje kolo 800$.
Update-na stronie podstawowa wersja kosztuje 925$. Czyli podrozaly, od kiedy je kupila 🙁.
W starszych modelach niz te na zdjeciu, nie ma mozliwosci przesuwania poduszek. Tak wyglada na stojaku-na konia wrzuce jutro, jak przestanie mnie bolec staw biodrowy i plecy  😕





Specyficzny sposob mocowania popregu-dowiazuje sie go do obu sprzaczek paskiem (jak to sie nazywa?  :icon_redface🙂. Sam popreg rowniez mozna przesuwac dopasowujac do konia, przesuwajac na tym pasku.


O ile skora na Ghoscie przypomina damskie kozaczki, to skora jak na meski pasek. Dwa razy grubsza niz w siodle Ghost.




Front




Ciekawy sposob dopasowywania siodla-tylny lek mozna dosuwac i przesuwac do tylu, w Ghoscie regulowalo sie to odchylajac nakladke ze skory i wciskajac odpowiednie grubsze i ciensze wkladki. Ponoc ulatwia dopasowanie siodla dla dzieci i przez dzieci. Wymyslone przez faceta, ktory zrobil siodlo dla swoich dzieci.


Update. Z tego co wiem, po 24 godzinach mozna dolozyc nowy post. Jelsi nie minely 24 godziny, poprosze o scalenie postow  :kwiatek:

Siodlo jak dla mnie-jedno wielkie NIE.
Po pierwsze-spedzilam dobre 10 minut usilujac dociagnac popreg i ulozyc go we wlasciwym miejscu. Co nei znaczy ze lezy tam, gdzie zwykle lezy popreg, w najwezszym miejscu za lokciem. Lezy na dlugosc dloni za nim. Probowalam dociagnac pasek, ktory dwukrotnie przechodzi przez oba kolka na siodle i na popregu, kiedy dociafnelam gorny, dolny sie marszczyl i musialam dociagac kazdy z osobna. Byc moze jest OK dla osoby, ktora spedzi z nim czas. Jak dla mnie, przyzwyczajonej do prostoty westernowego popregu-duza wada.
Siodlo jest niesamowicie sliskie. Przy ruchu konia mimo dobrej rownowagi nie czulam sie w nim bezpieczna.
Siodlo jest za szerokie. Dolna czesc nog nie miala dobrego kontaktu z koniem.
Przez szerokosc siodla, dolny brzeg konczyl sie tam, gdzie jest wrazliwa czesc pod kolanem, czulam wiec przy kazdym ruchu ocieranie brzegow poly o te czesci kolana. Po pieciu minutach zsiadlam, bo balam sie, ze dorobie sie siniakow i otarc.





bezterlicowe siodło ujeżdzeniowe - czy ktos obecnie używa i mogę zadać mu kilka pytań na priv? 🙂
Ja jeżdżę na ujeżdżeniówce freemax jak coś 😉
Ja jeżdżę w Barefoot lexington
Jeżdżę w Sensation hybrid i to uważam za nr 1  , całkiem przyzwoity jest też  Freeform do którego mam siedzisko rajdowe (żel pod tyłkiem 😉 i ujeżdżeniowe ) oraz Barefoot Nottingham który w mojej ocenie jest przeciętne .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się