siodła bezterlicowe

EKonik Podobno Freemax jest słabszy od erica Thomasa, to drugie w zebrza macałam, bo tam pracuję, mam również bezterlicówkę cheyenne barefoota, macałam też pfiffowe i  tych 3 najlepiej wyszło moje własne. Eric - skóra jak w barefoocie, ale budowa całkiem inna, dziedzisko jest jakby nad resztą siodła, jest wymienne, siodło jest sztywniejszer od mojego, ale to akurat pozytyw - choc może się wyrobi, na koźle się kręci, ale na koniu pewnie po czasie się ułoży - tak jak barefoot. Pfiffa nie ma co omawiac, bo to porażka totalna - skóra-nieskóra, krzywe, cienkie, tekturowe puśliska, od spodu wyliniały miś. Nie warto.

Hilarson wygląda ciekawie, ciekawe jest też to, że ta firma stosuje piankę "memory foam" do padów pod te siodła, co jest bardziej miękkie od barefootowych wkładek do padów. Gracja jaki jest rozmiar tego siodła, i ile bys za nie chciała? Może byc PW
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
25 kwietnia 2009 08:12
dziewczyny czy słusznie uważam, że to siodło jest za duże na mojego krótkiego konia i leży mu na nerach? czy nie powinnam się tym martwić?
Według mnie jest ok. Prośba o podkładanie zwykłego czapraka pod siodło, bo nie chcemy prać padu po każdej przymiarce!!!!!
diakonka ja bym je jeszcze cofnęła do tyłu
mnie niestety nie zachwyca jak wygląda na tym koniu, zwłaszcza jak się je cofnie
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
27 kwietnia 2009 21:18
no właśnie jak się cofnie to już zupełnie leży tam gdzie nie powinno. szkoda, bo drugiego dnia jeździło mi się już bardzo dobrze.

czy ktoś może coś powiedzieć o Freemaxsie Acavallo?  o takim?
czy  ktoś może "macał" te siodła? http://www.okser.pl/sklep/150100-norton-siodlo-bezterlicowe-p-2946.html
http://www.okser.pl/sklep/et-freemax-evo-siodlo-airnet-p-2215.html nie chodzi mi o jakość materiałów z jakich są wykonane ale o to czy faktycznie będą spełniały swoje zadanie czy posiadają wszystkie walory siodeł bezterlicowych czy nie wyrządzą więcej szkody niż pożytku.
Diakonk'a - widziałaś siodło które wstawiałaś "na żywo" ?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 maja 2009 11:18
nie, ale za pare dni zobaczę - kupiłam na ebayu😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
04 maja 2009 13:10
Kobietki  czy do bezterlicówki mogę użyć popręgu od pasa do lonżowania, długość powinna być ok tylko jak z wytrzymałością?Czy ktoś juz tak jeździł?
ja raz założyłam bo miałam popręg mokry. Nie lepiej kupić jakiś tani popręg ujeżdżeniowy?
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
04 maja 2009 14:20
Jeżeli zajdzie taka konieczność to kupię, ale pomyślałam o tym od pasa bo jakoś mi tak długość podeszła więc dlaczego nie wykorzystać go do siodła. Jest fajnie wykonany , problem chyba tylko w wytrzymałości.
a z czego masz? Misiowy taki? jednak jeździsz na tym przymałym siodełku?
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
04 maja 2009 14:45
na razie jeżdżę na kolegi , swojego westa sprzedałam a  do bezterlicówki nie mam popręgu więc pożyczam siodło od kumpla.
Pas mam firmy York
Przyznam jednak, że pomimo  małego na mnie rozmiaru strasznie mnie kusi aby w nim pojeździć. Strasznie fajnie konik pod tym siodłem chodzi.




nie oparłam się pokusie. Wykorzystałam popręg od pasa do lonżowania i pojechałam na spacerek w teren.
Było bosko, ale cały czas obserwowałam zachowanie konia i odniosłam wrażenie , że była zachwycona siodłem, stąpała tak swobodnie i z taką lekkością. Najwspanialszym było czuć ruchy konia, przy obniżaniu głowy bardzo wyraźnie czuć jak grzbiet podnosi się do góry i odwrotnie. Chyba pierwszy raz z czymś takim się spotkałam . Nie wspomnę o przyjemności z siodłania, zdecydowanie łatwiej podnieść 5kg. niż w przypadku siodeł west sporo więcej.
Jestem bardzo zadowolona
a tu fota, przepraszam za jakość ale znowu brak fotografa więc musiałam w boksie klikną.

mam jeszcze pytanie co do lokalizacji siodła na grzbiecie, czy leży prawidłowo?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
07 maja 2009 11:38
doszedł mój Freemax Acavallo 💃
wrażenia pozytywne, siodło jest przede wszystkim ultra lekkie! waży tylko 3,5 kilo i nie potrzeba żadnych dodatkowych padów!
wygląda bardzo zgrabnie. dziś wieczorem przymiarka.

jedyne co mi przeszkadza to to, że to włoskie siodło a ja mam uraz do włoskich siodeł
(a może raczej do firm, które je dystrybuują...)
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
07 maja 2009 12:33
Diakon'ka  nie zapomnij aparatu zabrać na przymiarkę,
a masz może foty siodła, jak ono wygląda od spodu? jest płaskie czy ma panele? Zastanawiam sie czy pod moje wystarczy zwykły czaprak? Na stronie Hilason piszą , że można stosować pad west. Przyznam , że wolałabym zwykły czaprak bo ten west mam trochę za duży ale zwykły będzie chyba za cienki .
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
07 maja 2009 12:51
aparat mam tylko w komórce, jak nie padnie to obfocę🙂
nie ma paneli - jest płaskie
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
07 maja 2009 13:02
i mozesz jeździć na zwykłym czapraku?
Spoko , to wygląda , że pod moje też wystarczy czaprak, ale sprawdzę to, moja baba jest wrażliwa na wszelkie niewygody więc szybko da mi znać jak coś będzie nie tak.
dziewczyny pad western jest dość gruby, ale mimo wszystko koń może was czuć, ja zakupiłam teraz grubiutki pad westowy neoprenowo - filcowy i czuję się komfortowo, bo wcześniej zdawałam sobie sprawę, że przez moje skrzywienie kręgosłupa, koń czuje mnie bardziej po jednej stronie.
Z resztą obserwujcie plamy potu pod czaprakiem po jeździe, jak będą dość małe, idealnie pod waszą pupą, to będzie znaczyło, że tylko tam właśnie uciskacie konia.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
07 maja 2009 21:28
Pinesska mam taki solidny westowy pad, bardzo gruby więc myślę  że jest ok, koń nie daje żadnych sygnałów niezadowolenia. Plama potu pod padem jest wszędzie jednakowa, ale będę cały czas obserwować. Najdziwniejsze jest tylko to, że w bezterlicówce mam strasznie krótkie strzemiona, w weście jeździłam na dużo dłuższych, a to siodło wymusza takie właśnie ustawienie nóg, inaczej jest bardzo niewygodnie.
olaela   Klub Różowego Jednorożca
08 maja 2009 10:04
🙇 czy może dysponuje ktoś zdjęciami w czasie jakiejś konkertnej pracy na bezterlicówkach? Pieknie proszę 😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 maja 2009 10:12


styknie? 😉
tutaj jest więcej: http://www.horse-connection.com.au/testimonials.html

edit
http://images.google.pl/images?q=treeless+saddle+dressage&ndsp=18&hl=pl  😎


Anne Bondi in an Ansur Saddle



http://www.barefootsaddles.net/gallery.htm

http://www.torsionnewzealand.co.nz/pictures.html





[[a]]http://genuinetrekkersaddle.com/Happy%20Endings%20Page.html[[a]]

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 maja 2009 11:38
nie mam niestety zdjęć, bo czasu było mało. siodło na początku leżało fatalnie, ale w instrukcji było napisane, że tak ma byc, że ułozy się w trakcie jazdy. no i ułożyło się. koń wyglądał na zadowolonego, wreszcie NIC SIĘ NIE BUJAŁO.  jak dla mnie siodło mogłoby być trochę głębsze, ale i tak lepiej mi się siedziało niż w barefoocie.

można jeździć bez żadnych podkładek, tylko czaprak. jest zgrabne i wygląda jak tradycyjne.

trochę o konstrukcji:
"Freemax has a firm feel and provides good cushioning and excellent weight distribution. It has been made on just one piece of injected foam."

i jeszcze:
"For the first time FREEMAX by ACAVALLO introduces advanced technological design to the treeless saddle WITH THE INTRODUCTION OF THE PIONEERING FREEMAX TREELESS SADDLE - this innovative breakthrough utilizes the laws of physics to acheive what other treeless saddles have not UNTIL NOW!! This Italian Company have heavily invested in the development of the special ergonomic memory foam lightweight moulded FREEMAX treeless saddle which, when ridden on, ACTUALLY MOULDS TO THE HORSE’S BACK USING THE RIDER’S WEIGHT AND THE HEAT FROM BOTH OF THEIR BODIES - thus saddle and rider becoming one and at the same time the saddle gently, but very effectively supports the rider’s weight in a light but extremely clever way. (eg When GPA riding hats first were introduced no one could comprehend how something so light and seemingly flimsy could do the job but now all top riders wear them and pay from £300 to £1500 for the pleasure!)

This technology is based on the same principle - LESS IS MORE! Weighing in at just 3.5kgs the sleek streamlined ergonomic saddle design reflects the advanced thinking of this concept. No bulk. No interference. Just harmony, lightness and unity = maximum equine and rider performance!!! "



Diakon'ka  super, że siodełko leży dobrze 🙂 kupowałaś je ze sklepu int. czy z ebaya? Nie bujało się? To dobrze, bo eric thomas mimo, że sztywniejszy niż barefoot - bardziej się giba.

Czy ktoś ma może możliwość sfotografowania puślisk westowych do siodeł bezterlicowych? Dałam uszyć na wzór pfiffowskich, ale te mają zapięcia, jak klasyczne, ze sprzączką u góry, a to uwiera  🤔

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
08 maja 2009 21:05
Pinesska a takie jak przy moim interesują cię? Jutro mogę kliknąć kilka fotek.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 maja 2009 21:28
na ebayu, ale to sklep -  z UK.
nie buja się, ale na początku fatalnie leży, opiera się na przodzie i tyle - w środkowej części wisi nad grzbietem. ale pod wpływem ciepła i ruchu dopasowuje się. po zdjęciu z konia po jakims czasie wraca do poprzediego stanu - dziś znowu na początku fatalnie leżało.

jedyne co mnie martwi to to, że leży na kłębie, chyba będę musiała zamówić węższy łęk.

a ten Eric Thomas giba się na boki czy jak?

oto foty:

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
08 maja 2009 22:19
Zrobiłam zdjęcia po spacerku ok 10 min. po rozsiodłaniu
siodło leżało na padzie west, dosyć grubym,


wydaje mi się , że siodło leżało za bardzo przesunięte do tyłu.
Co o tym myślicie? jakie spostrzeżenia? Ciemna plama to miejsce mocniej spocone.
czy jest szansa gdzieś poza warszawą, czyli na śląsku przymierzyć, wypróbować bezterlicówkę barefoot'a? konkretniej cheyenne... 😉
i jeszcze mam kilka pytań...
-czy do tego siodła potrzeba jakiegoś popręgu konkretnego, czy ten, który używam w siodle  terlicowym byłby ok?
-i co do czapraków pod spód tego specjalnego padu.  raczej każdy pasuje?
Gracja, pewnie, bardzo proszę o zdjęcia!
a konik chyba faktycznie się równomiernie spocił. Znowu nasuwają mi się wnioski, że to siodła idealne dla młodziaków, którym grzbiety się bardzo zmieniają. Na pewno bezpieczniejsze niż za szerokie, albo za wąskie siodło terlicowe  🙂

przeztysiacmorz  ja z kujaw, to daleko, ale dziewczyny z barefoota pożyczają siodła na przymiarkę, z tego co wiem.
Popręg ujeżdżeniowy jest ok, czaprak VS lub DR pasuje, mi teraz pad westowy też się mieści pod nie  😉
pożyczają w sensie, że te siodła są wysyłane, czy trzeba pod nie podjechać, czy jak? 😡
wejdź na www.siodlabarefoot.pl i zadzwoń lub napisz do nich. Nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale ktoś w tym wątku pożyczał ostatnio.
diakon'ka

masz zdjecia jak siedzisz w siodle? (podczas jazdy)
jak sie jeździ? trzyma łydkę, jest głębokie, wygodne?

:kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się