siodła bezterlicowe

Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2011 09:01
milusia, dziękuję 🙂 Napisałam też właśnie w tej sprawie do HYH, dam znać jak mi coś odpiszą 🙂
milusia a jaki to rozmiar? 17ka czy 17,5?
Livia   ...z innego świata
22 czerwca 2011 12:34
milusia ma 17 z tego co pamiętam 🙂
Dzięki. zastanawiam się czy te siodła jeśli mają różne rozmiary np 18kaa to jak długie ma tybinki i czy dużo dłuższe od 17ki ktoś ma jakies info na ten temat?
ja dziś przetestowałam swojego freemaxa dresage na koniu ujeżdżeniowym i powiem wam jedno WOW! Jeździłam na nim w rożnych naprawdę dobrych siodłach ale dopiero w moim zrobiłam porządna lotną, kłus wyciągnięty i prawdziwie wyluzowałam w ćwiczebnym z czym mam problemy na koniach innych niz moja kucka. Koń wyraźnie zadowolony, nawet sie w pysku jakby bardziej miękki zrobił - wyluzował chłopak 😉 Mówcie co chcecie w tym się da popracować - ba w tym sie łatwiej pracuje  😎
Livia, duetto zostały wycofane z powodu wad, są ulepszane i będą dostępne dopiero na jesieni - takie info mam z Włoch gdzie są produkowane
awet HYH nie ściągnie ich bo ich nie ma po prostu, HYH napisało mi maila że duetto nie ma już w sprzedaży od marca/kwietnia 2011 jak robiłam zamówienie
i powiem że najszybciej siodło zamówisz przez InterApi, wyjdzie trochę drożej, ale masz kontakt, wszystko miło i sprawnie
Livia   ...z innego świata
23 czerwca 2011 10:59
Fantazja, dziękuję za informacje 🙂 Może i dobrze, że będą dopiero na jesieni, to zdążę spokojnie pozbierać fundusze. A pamiętasz może jak ono cenowo wychodziło w porównaniu do "pojedynczych" siodeł? (może być na pw  :kwiatek🙂
Livia,  dressage w HYH ok 1900zł, duetto chyba 2400zł
a w InterApi dressage ok 2300zł
ale od razu mówię, że duetto nie będzie już w tak pięknie niskiej cenie 😉
ponawiam pytanie o bezterlicówke Nortona :kwiatek:
Gagulec   Mistrz lokalny
23 czerwca 2011 20:17
milusia - na tych fotkach na poprzedniej stronie jaki masz rozmiar siedziska??
Jeździłam dziś w Wintecu 17,5 i był sporo za wielki... Robią z tych Freemaxów 16,5? Czy może brać 17?
Myślałam, że będę mogła na swojego kupić Winteca Isabell, ale z białym łekiem lezy do kitu, z innymi też nie bałdzo... Więc pewnie będę brała Freemaxa 🙂.
Ja też przymierzam się do siodła bezterlicowego dość mocno,
ponieważ mój koń ma także problemy z kręgosłupem i w ogóle ciężko dopasować coś na niego.
Jeździmy raczej wszechstronnie, choć jedno siodło mam wszechstronne
to zastanawiam się czy coś bardziej ujeżdżeniowego nie kupić,  jakie siodełko możecie polecić??

Myślę własnie o freemaxie, ale nie wiem jaki model,
milusia jaki Ty masz ??

Zależy mi na tym aby właśnie dobrze i głęboko siedzieć,
bo sama jestem amatorem to nie chce obciążać konia moim klepaniem :P
Czy jest ktoś ze śląska od kogo mogłabym pożyczyć na jeden dzień góra dwa (logistyka) bezterlicówkę? Albo sama przyjadę, zabiorę i oddam albo mogę zwrócić komuś za paliwo jak dojedzie do nas. Interesują mnie Barefoot London/ Lexington (Cheyenne już oglądałam) albo Freeform, Startrekk (może być Freemax też). Modele ujeżdżeniowe, ogólnoużytki. Westowe odpadają.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 czerwca 2011 09:00
gagulec-ja mam 17'', ale te nowe sa ciutke mniejsze niz moje(samo siedzisko)
cudna-mam freemaxa dressage  😉
a ja mam starą 17ke...(z lamówką) której siedzisko jest mi na styk.. mi jest w nim wygodnie ale nie wiem co koń na to.. w Inter Api mogę zamówić 18ke i się waham bo nie wiem czy nie będzie za duże - tybinki w 17ce są akurat.. czy w razie czego można skrócić w tym siodle tybinki??? jak myślicie???

EDIT: Widzę że nikt mi nie pomoże🙁
Jeżeli ktoś szuka freemaxa, jako drugiego siodła, lub nie zależy mu na siodle skórzanym, to są fajne przeceny w niemieckim kraemerze. Mają końcówki tej starszej wersji freemaxa w wersji syntetycznej. Mają i skokówki i ujeżdżeniówki. Przy zakupie powyżej 250 euro mieli 5 % zniżki, więc z wysyłką do Polski wychodzi ok. 280 euro za siodło. Dość szybko odpisują na wszelkie pytania.

http://www.kraemer-pferdesport.de/websale7/?act=product&prod_index=181158&cat_index=248387&shopid=kraemer-pferdesport&subshopid=01-aa
Mons   nowe życie z gniadą lasencją;)
28 czerwca 2011 09:53
będzie ktoś zamawiać z tejże strony siodło?  👀 można się podłączyć pod zamówienie?
Livia   ...z innego świata
28 czerwca 2011 10:00
Koniecznie patrzcie tam na rozmiary, w tej chwili ujeżdżeniówki są tylko rozm. 15 i 18, wszechstronne 15,17,18 🙂
no jak ktoś by robił zamówienie to proszę mi dac znać 🙂
A my się chyba z naszym erick'iem thomasem rozstaniemy. Myślicie, że jest sens wystawiania bezterlicówek na allegro?
Jestem w kropce :/ Chcę kupić bezterlicówkę, na nowego Freeforma ani Sensation mnie nie stać, o Freemaxach (tych starszych modelach, które czasem można znaleźć używane) się nasłuchałam złych opinii. Nie ma nic używanego na ebayu. Już prawie byłam gotowa zamówić Barefoota Lexington z Niemiec ale teraz czytam, że ludziom się w tym nie najlepiej siedzi, daleko od konia i już nic nie wiem. Czy naprawdę nie jest fajne i zamówić Londona (tak czy siak to siodło trzeba kupić bo do testów nie wysyłają) czy te Freemaxy nie są takie złe jak mówią? Chciałabym się zdecydować na coś jeszcze w tym stuleciu 🙁
Ava, a jakie słyszałaś negatywne opinie o Freemaxach?
mamy w stajni Freemaxy dressage, nawet kilka, od żadnej z nas nie usłyszysz złego zdania o tym siodle
ale prawda jest taka że co tyłek to inna opinia
Kiepska jakość (w porównaniu do np. Barefoota) i to co mnie najbardziej obchodzi czyli źle rozkładają ciężar (w nowszych jest to ponoć poprawione). Moim tyłkiem się mniej martwię niż plecami koni ale siodło będzie też użytkowane przez 80 kilowego faceta. Dlatego nie wiem co teraz zrobić. Tego Freemaxa też na pewno nie przyślą na testy tylko trzeba go będzie kupić a nie lubię kupować w ciemno.
Czy jeżdżąc w tym typie siodła (bezterlicowym) odcinek kręgosłupa też po jeździe jest spocony czy przy dobrze dobranym padzie itd. ma być suchy?
mój koń jest spocony pod całym siodłem, nie ma suchego miejsca
nie wiem czy to będzie dobre siodło dla faceta
mamy starszą wersję siodła i najnowszą, ja nie widzę różnicy w rozkładaniu ciężaru
a jakość, jak to jakość, to nie siodło za 10tys
dopiero one wchodzą na rynek, co chwila są ulepszane
no i nie oszukujmy się ale freemaxy są na rzepy, więc jakość a jakość, ale skóra jest super
jutro zamawiam Freemaxa Dressage. wyjdzie dość drogo, ale przynajmniej nie będę musiała przekopywać się przez stosy podkładek przy dwóch koniach. mam nadzieję, że w przyszłości będzie możliwość zakupu samego siedziska skokowego i doczepianie go do bazy Dressage.
ankers, ja też mam taką nadzieję, i na jesień dokupię górę skokową 🙂
również mam taki chytry plan 😎.
łuhuhu, moja bezterlicówka przyjdzie w środę. nie mogę się do czekać  😜
Livia   ...z innego świata
02 lipca 2011 08:18
Zazdroszczę, ankers 😉 Opisz tu wrażenia, koniecznie 🙂
ankers, naprawdę? tak szybko? to super
Siodla bezterlicowe to dla mnie zupełna nowość 🙂 Wiem tyle ile znajomi mi poopowiadają, wiem ze warto inwestować w Barefoota i Freemaxa - te siodła miałam przyjemność oglądać i sa świetne  😍 Poza tym całkiem nieźle sie trzymają. Chce oszczędzić na bezterlicowke, bo juz jestem zmeczona ciągłym szukaniem 'idealnego' terlicowego, obecnie szperam w necie, szukając w zagranicznych sklepach - czasem warto cos sprowadzić niż zdać się na slaby wybór , który obecnie mamy w Polsce.
Proszę mnie nie zjeść żywcem, ale czy ktoś w UK słyszał o tej firmie:

http://www.easytreksaddles.co.uk/

Nie chce kupić czegoś pod czym konisko zamiast cieszyć się swoboda ruchu , będzie cierpiało. Nie znam firmy - wygooglowalam 🙂 Na swojej stronie chwalą się ze siodła sa bezpieczne, dobre jakościowo, przetestowane, przystępne cenowo - ale jakby tak wierzyć każdemu producentowi to byśmy w trampkach w zimie biegali  😉
Pytam dlatego ze jestem laikiem jeśli chodzi o siodła bezterlicowych - nie wiem na co zwracać uwagę, dlatego proszę o opinie  - nie chce oszczędzać na zdrowiu konia, szperam dziś próbując sie zorientować, co w ogóle można na rynku znaleźć. Jeśli powiecie mi ze to bubel - nie bede z nikim dyskutować, tylko grzecznie się posłucham  :kwiatek:

Będę wdzięczna za opinie  😉

EDIT: błędy 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
02 lipca 2011 18:37
shade - nie słyszałam o tej firmie... Ujeżdżeniowka wyglada fajnie, ale ciekawe ile wazy i ile kosztuje...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się