Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Proszę o pomoc z wybraniu lustrzanki cyfrowej z pośród:
canonna 1000d za 1489zł
sony 200 za 1300zł
nikona jak przypomnę sobie jaki model to dopiszę za 1069zł

-okwiat
Nikon D60?
kupuj nikona xD
za ta cene to pewnie nikon d40x albo d60 😉
polecam obydwa
canon lub nikon, nie kupuj sony
to trochę jak pytanie co mam kupić ?
forda, opla czy seata ?

Idź do sklepu, zobacz co ci w łapce najlepiej leżyi wybierz.
Zdjęcia te aparaty robią podobne a całość różni sie niuansami, pokrętłami itp itd.

A co do Sony to.........
Sony to robi dobre telewizory - do aparatow w wykonaniu tej firmy nie mam zaufania.
Zresztą ja wogóle nie mam do nich zaufania odkąd mi zarąbista wieża padła po roku i 2 tyg uzytkowania. Wymiana częsci kosztowałaby tyle ile nowy sprzęt.
Kupiłam wtedy Techniksa i chodzi od 12 lat jak burza. W zyciu nie był w naprawie.
Od tamtej pory do Sony sie nawet nie zbliżam.
Poza tym jak wiadomo w 2006 roku Sony przejęło Konicę Minoltę.
Sony zrobiło w trąbę włascicieli Minolt nie zapewniając im serwisu na ew usterki sprzętu.
Wybierałabym między Nikonem a Canonem
Mam małe zapytanie gdyż rozglądam się za aparatem takim trochę lepszym. Do tej pory miałam zwykłe poręczne cyfrówki takie 7 Mega pixeli za parę stów.
Problem w takich cyfrówkach jest taki ze często nie łapią ostrości no i zdjęcia często wychodzą poruszone  itp.
Nie znam się na aparatach i szukam aparatu takiego który będzie robił "prawdziwe" zdjęcia ale tez bym dała sobie z nim rade. (czyt. nie za dużo funkcji,  w miarę prosta obsługa).  Znajdzie się jakiś aparat dla takiego laika w tym temacie jak Ja który chce zacząć swoja "przygodę" z fotografią  ??
od Zenita  😁

aparat nie poruszy Ci zdjęcia, to Ty je możesz poruszyć
enii, to zalezy czego potrzebujesz.
zastanow sie:
-ile chcesz wydac kasy
-co rozumiesz przez prawdziwe zdjecia (moj wykladowca, profesor asp obok aparatow srednio i duzoformatowych od paru lat uzywa.. malutkiego kieszonkowego cyfraka z ktorego wychodza zupelnie poprawne zdjecia!)
-prosta obsluga moze byc i w kompakcie i hybrydzie i w lustrzance - zastanow sie, czego tak naprawde potrzebujesz, bo:
*kompakty daja obecnie zupelnie poprawne zdjecia -dobrze naswietlone, z dobrym balansem bieli... ale sa automatami
*hybrydy juz maja nieco wiecej opcji, ale nie daja mozliwosci pozniejszej rozbudowy sprzetu -brak wymiennych obiektywow
*lustrzanki -tu juz sporo mozliwosci, ale jak sie ich nie wykorzystuje, to za duzo mniejsza kase lepiej cos mniejszego kupic, bo efekty podobne beda, a taniej i lzej do noszenia 😉

generalnie-wybor aparatu to temat rzeka! musisz niestety samodzielnie przysiasc, poczytac, pomyslec co potrzebujesz, a wtedy dopiero pytac i szukac konkretnych opinii 🙂
Ja mam Sony alfa 100 i nie mam żadnych problemów z nim. Robi naprawdę dobre zdjęcia. Ja polecam sony  😀
Nika, a radzi sobie w trudnych warunkach np. w hali??
Enii, nie ma w miarę nieskomplikowanych aparatów. Albo kupujesz automat i robisz zdjęcia na ustawieniach automatycznych. Albo kupujesz hybrydę lub lustro i robisz na ustawieniach półautomatycznych lub manualnych.
Klami   mam go w sumie od kilku miesięcy i dopiero co się uczę tych ustawień... Ale jak ostatnio próbowałam robić w hali to w sumie takie o wyszły..  🙁  Nie wiem czy to wina aparatu czy tego, że ja czegoś nie potrafię dobrze ustawić. Jak kupowałam aparat to sprzedawca bardzo polecał, mówił że sam go ma.
Dobra może pośpieszyłam się z tym, że go polecam, ale na dobrą sprawę wcale ten aparat nie jest zły bo robi naprawdę super zdjęcia. No może akurat  w hali nie jakieś rewelacyjne. Ale ogólnie mi się podoba.


😉
Chodzi mi o aparat którym będę mogła robić zdjęcia w ruchu nie martwiąc się że wyjdzie jakieś rozmazane. Niestety te aparaty co mam nawet na tym trybie ruchu często nie potrafią go uchwycić. Potrzebuje czegoś w miarę prostego z paroma a nie kilkudziesięcioma  funkcjami z których i tak nie będę korzystać.  do 1500zł. Nie będę nim robiła zdjęć tylko w trybie automatycznym lecz chce się tez nauczyć robić zdjęcia już bardziej "profesjonalne" cokolwiek to oznacza w moim przypadku 😉  Bardzo mi pomoze nawet samo podpowiedzenie firmy z jakiej warto kupić aparat by nie sprawić sobie czegoś co się szybko zepsuje . Każda podpowiedz będzie dla mnie dobra 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lutego 2009 21:12
Enii,  jeśli chcesz robić bardziej "profesjonalne" zdjęcia, to zamiast, a na pewno przed zakupem aparatu proponuję kupić książkę o fotografii i ją przeczytać ( bo samo posiadanie, jak się nie którym wydaje, nie sprawia, że się już wszystko o foto wie)
Nie da się korzystać z aparatu nie korzystając z wszystkich jego funkcji. Osoby, które chcą się funkcjami nie przejmować kupują kompakt.
Pozostałe muszą się nauczyć inaczej mogą śmiało powiedzieć, że wyrzuciły pieniądze w błoto.
Zanim wydasz 1500 zł na aparat wydaj 100 na podręcznik a przynajmniej poczytaj to -> http://www.szerokikadr.pl/
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Więc na początek będę się edukować  😁 i zobaczymy co z tego będzie.
U mnie problem odwrotny.
Szukam odpowiadającego mi kompacika, bo jednak lustrzanka, mimo wielkiej do niego miłości (mój mały mężczyzna Nikon  😉 ), bywa w niektórych sytuacjach dość nieporęczny.
Niby wyznaczyłam sobie kryteria poniżej których nie chciałabym zejść przy zakupie "mydeliniczki", ale po przejrzeniu Allegro, wizycie w kilku sklepach i prześledzeniu paru wątków w necie przestałam się łudzić, że znajdę coś co będzie miało i 5x opti, i tryb sportowy, i aktywny zoom w czasie kręcenia filmów, i wizjer, i nie będzie większe niż 10 x 7 x 4 cm.
Więc niech wystarczą trzy warunki - 5xopti, sport i kieszonkowe wymiary.

Możecie mi coś poradzić?
Na razie w oczy rzuciły mi się tylko dwa modele Panasonica LZ8 i LZ10? Ktoś posiada i może się wypowiedzieć?
Ja polecam Samsung nv 7 OPS. Zdjęcia robi jak dla mnie b. dobre  😀

http://samsung.katalog-aparatow-fotograficznych.pl/aparat-cyfrowy/samsung-nv7-ops/
Ma ktoś może Nikona D90? Jak sie sprawuje?
Ma ktoś może Nikona D90? Jak sie sprawuje?

ja  💘 niezmiennie zakochana w nim jestem caly czas  😍

a o co pytasz dokladnie 😉? bo o ziemie nim nie wale, zeby sprawdzic, czy przezyje...  😀
tez mysle o zmianie aparatu. teraz cpykam malutka starutka malpeczka.
Marzy mi sie lustrzanka ale po przeczytaniu kilku artykulow chyba dam sobie spokoj bo moja wiedza jest raczej minimalna.
Zastanawiam sie nad FUJIFILM FinePix S 9600. co o nim myslicie czy to dobry wybor do nauki robienia ambitniejszych zdjec?
Wszystkie aparaty, które mają mozliwośc manualnych ustawień są dobre dla amitnego amatora.
Ktoś kto opanuje na nich technikę fotografowania nie będzie miał żadnego problemu z przesiadką na lutrzankę.

Tryby auto sprawdzają się jedynie w idealnych warunkach oświetleniowych.
Jedynie manual pozwala świadomie operować aparatem.

Ten FinePix S9600 ma dobre opinie.


Ja mam któregoś z poprzednich Finepixów - s6500 i po nim zdecydowanie polecam właśnie do nauki. Łopatologicznie można się nauczyć czego trzeba, a jednak jakościowo świetne. Tyle, że teraz zbliża się 18. i mam szansę dzięki rodzicom przesiąść sie na szkło  😀

mery, chodzi mi głównie o szumy - czy robi, jak duże ew., jak z wydajnością baterii, jak oceniasz odzwzorowanie kolorów?
No i jaki masz obiektyw?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 marca 2009 17:50
ja przed zakupem mojego nikosia miałam s9600 i byłam z niego bardzo zadowolona. Na poznanie aparatów bardziej zaawansowanych niż małpki, jest świetny moim zdaniem. Jak się umie go obsłużyć, to potrafi się odwdzięczyć świetnymi zdjęciami.
a może ma ktoś Odys Slim 6L Pro i może o nim coś konkretnego powiedzieć ?
hmm... tak z moich obserwacji to ani mój koń, ani inne "obiekty" na sony jak dotąd nie narzekały, ja również nie











edit:
wiadomo - da się lepiej, pytanie jakimi kosztami i do jakich potrzeb?a diabeł i tak tkwi w optyce jaką dobierzemy do aparatu i tym, na ile człowiek potrafi wykorzystać dane mu przez sprzęt możliwości 😉 sony alpha ma je naprawdę duże
co do wykorzystywania możliwości sprzętu ...
to jakie książki polecacie jeśli chodzi o fotografię cyfrową?
Przypomnę, że mam Nikona D40 😉
mery, chodzi mi głównie o szumy - czy robi, jak duże ew., jak z wydajnością baterii, jak oceniasz odzwzorowanie kolorów?
No i jaki masz obiektyw?


ost nie mam zbyt duzo czasu na zabawe, ale jak narazie szumow nie widze rzucajacych sie w oko, bateria jak bateria... jak mam caly dzien/wieczor wlaczony i robie z lampa, to pada 😉 ale jak robie raz na jakis czas troche zdjec, a pozniej dlugo nic, i znow kilka to trzyma.
kolory mi sie podobaja... chociaz cos ost mialam problemy z ustawieniami, jak robilam zdjecia przy zapadaniu zmroku.
a obiektyw zadne cudo... 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
naprawdę nikt nie może mi nic polecić?
Ja mogę polecić "Ekspozycję bez tajemnic" Bryana Petersona, ale to nie jest instrukcja obsługi aparatu i jego funkcji, tylko bardzo... dobitnie opisane parametry ekspozycji.
A jeśli szukasz czegoś bardziej w stylu "jak to zrobić, żeby otrzymać takie zdjęcie", to polecam "Sekrety mistrza fotografii cyfrowej - 195 ujęć Scotta Kelby''ego" Scotta Kelby'ego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się