Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Kończy 🤣🤣
Kończy 🤣🤣
budyń,

Może to był zbyt duży skrót myślowy, może niezbyt precyzyjne określenie. Może też się nie znam, ale powiedz mi: kiedy ostatnio Nikon albo Canon, albo jakakolwiek inna firma wypuściła na rynek nową lustrzankę lub nowy obiektyw do systemów lustrzankowych? A jeśli wypuścili to ile w ostatnich 2 latach? Wszyscy lecą w bezlustra. Skoro kupiłam bezlustro to po co mam się cofać do lustrzanek i stosować przejściówki? Po co?
Dziękuję wam za podpowiedzi. Zgodnie z waszymi sugestiami zdecydowałam się kupić zooma, konkretnie tego: obiektyw NIKON Nikkor Z 28-75 mm f/2.8
Kupowanie starszych obiektywów nie jest cofaniem się, a potrzebą dostosowaną do budżetu. Osobiście wolałabym kupić obiektyw lustrzankowy z wyższej półki i zastosowanie go z przejściówką niż najzwyklejszy, dedykowany do bezlustra. No chyba, że budżet by mi pozwolił na zakup lepszego, dedykowanego do bezlustra. Osobiście mam dwa manualne Pentacony i nie uważam, że zakup ich był cofaniem się 😉 Chciałam je, to mam 😉 Fakt, firmy już niektóre produkty wycofują z fabryk, ale te stare obiektywy będą jeszcze długo królowały na rynku 😉 Wybór jest prosty: masz wystarczający budżet i potrzebę, kupuj zawsze to, co najnowsze i najlepsze. Jak budżet okrojony, kupuj taniej, kombinuj, a gorzej nie będzie finalnie (zdjęcie wykonane i jednym i drugim sprzętem, może się w ogóle nie różnić jakością)
A macie do polecenia jakieś fajne paski do aparatu? Kolorowe, ciekawe wzory. Myślę, że do maksymalnie 100zł(chyba, że macie coś ekstra, to jestem w stanie dopłacić)

Jeszcze coś z plecakiem myślę...torba już mi nie mieści całego sprzętu-a za wiele go nie mam. Aktualnie mam 3 obiektywy z myślą o zakupie czwartego i jedno body. Coś niezbyt drogiego a ciekawego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się