Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 czerwca 2011 20:49
Oj tam torcik, ja chcę TAKI kubek 😜
Hahaha, mocnee. ;p
Oj tam torcik, ja chcę TAKI kubek 😜

Takiego typu kubki są we Flo 😉
ja mam taki 😉
kupiłam na ebay'u

Alabamka a nie wiesz przypadkiem jaka cena?
Moon   #kulistyzajebisty
10 czerwca 2011 08:54
exploited, ja widziałam Canonowe Lki w 'moim' Flo, były po 23 zł ... 😉

edit, o taki:

są na allegro takie :
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=kubek+obiektyw&order=p&change_view=1
🙂
muszę się w taki zaopatrzyć 😉
A co możecie powiedzieć o Canonie EOS 500d ?
Ma ktoś może? 🙂
exploited Przepraszam, nie zaglądam tu 😉 Cena taka jak mówi Moon
Szukam kogoś, kto mógłby mi doradzić odnośnie canonów  :kwiatek:
kpik   kpik bo kpi?
17 czerwca 2011 15:58
witam forumowiczów 🙂

Mam techniczne pytanko:
jak zmieniały się mocowania obiektywów w Canonach?
Znalazłam  starego Canona EOS 500 N z obiektywem canona 28-80, 3.5-5.6 i  jestem ciekawa czy da się go zamontować do Canonów EOS serii D?

Nie mam na razie możliwości sprawdzić doświadczalnie 🙂
mocowanie to samo, pytanie czy to AF czy MF
Gauchowata   Pretty Little Liars <3
18 czerwca 2011 10:46
zamierzam kupić aparat FujiFilm , a dokładnie ten : http://allegro.pl/fujifilm-finepix-s3300-czarny-i1665942763.html  , ten model . Co myślicie ?
Stiepan   can i ask you for something?
18 czerwca 2011 17:42
kpik o ile obiektyw jest sprawny technicznie, wszystko będzie grało. Szałowy to on nie jest, ale skoro gdzieśtam u Ciebie leży, to dlaczego go nie użyć 🙂

Gauchowata małpki tego typu sobie odpuść - zwykła strata pieniędzy. Jeśli masz kasę dozbieraj na lustrzankę, nawet najtańszego canona 1000d. A jeśli kasy nie masz, kup coś o 300zł tańszego niż fujii które pokazałaś - nie zauważysz różnicy.
Stiepan nie namawiaj kogoś do zakupu lustrzanki jeśli jej nie potrzebuje (-;
dobry kompakt w rękach amatora spisze się lepiej niż podstawowa, najtańsza lustrzanka. do fotografowania koni niezmiernie przydaje się zoom, nie każdy ma budżet i w ogóle chęć do rozbudowywania zestawu o dodatkowy obiektyw. dobra hybryda będzie miała ogromny zoom i co najważniejsze można się zmieścić w dość uszczuplonym budżecie.
ja Ci Gauchowata absolutnie polecam Nikona Coolpixa P500, kosztuje u nas niecałe 1500zł, ma 36krotny zoom optyczny, a ZAJEBI.STA stabilizacja obrazu pozwala zrobić zdjęcie nawet na największym przybliżeniu. jest o niebo lepszy od swoich poprzedników i od aparatów tej klasy u innych firm. zdecydowanie warto się nad nim zastanowić.
Ale jednak zrobić zdjęcie lustrzanką+jakiś podstawowy obiektyw, a nawet najlepszym kompaktem to ogromna różnica, i nie da się tego porównać, chyba że ktoś ma zamiar robić jedynie zdjęcia na wycieczkach albo jakiś imprezach, to kompakt jak najbardziej.
bawarka amator nie jest w stanie odróżnić zdięcia z lustrzanki z podstawowym kitem i zdjęcia z zaawansowanego kompaktu

poza tym dalej nie widzę sensu kupowania w tym przypadku lustrzanki. dziewczyna jest zdecydowana na hybrydę i nie ma sensu naciskać i przekonywać do lustra. w ogóle usuńmy hybrydy z rynku, skoro warto dozbierać i kupić puszkę 😉
hybryda jest zrobiona tak, by nasycić amatora całkiem przyzwoitą jakością za stosunkowo niewielką cenę.
bawarka amator nie jest w stanie odróżnić zdięcia z lustrzanki z podstawowym kitem i zdjęcia z zaawansowanego kompaktu
To musi być naprawdę zaawansowany kompakt.
trzynastka   In love with the ordinary
20 czerwca 2011 13:06
Ponieważ wyklarowała mi się fajna praca na wakacje mam dylemat 😉
Wiadomo, że możliwości body odsłoni dopiero dobry obiektyw ale w moim przeszkadza mi niskie ISO, niby max 1600 ale nie do przyjęcia jakościowo, przy obecnym zestawie obiektywów [kit, helios i sigma 70-300 ] paskudne szumy widać już na 800, i nie wiem, czy czaić się na zmianę body czy jednak najpierw zainwestować w choć jeden porządny obiektyw, bo szczerze mówiąc nie wiem na co bardziej zwalać winę.
Niestety w moim wypadku nie ma możliwości "dozbierać do tego i tego" tylko, jak coś kupię to będę się z tym męczyć dopóki nie dorwę kolejnej sezonowej roboty, a to prawdopodobnie znów w wakacje, o  ile w ogóle.

Edit: nie mam możliwości podpięcia pod body lepszych obiektywów, bo wszyscy [no jakby się wściekli :P] mają Nikony.
ninevet:obiektyw.
trzynastka   In love with the ordinary
20 czerwca 2011 13:55
Niby tak, jasny obiektyw da mi większe możliwości ale czy zaspokoi moje wkurzenie spowodowane brakiem wysokich iso? 😉 Zlikwiduje / zmniejszy szumy ?
Niech mi ktoś wyjaśni jak to działa.  🤔
ninevet: zmniejszy, ale wątpię czy zaspokoi, bo będziesz miała jaśniejszy obiektyw, nie będziesz musiała robić an max iso, ale cały czas będziesz myślała o tym, że masz ograniczenie w body i nawet jak na zdjęciu nie będzie szumów będziesz sie ich dopatrywała, nie wiem jak ci doradzić, bo masz trudną sytuację, zazwyczaj prawie wszystko zależy od obiektywu, tutaj nie tak do końca.
Gauchowata   Pretty Little Liars <3
20 czerwca 2011 19:16
Stiepan , nie chcę lustrzanki ponieważ jest ona ju ż bardziej profesjonalnym aparatem ... A mi taki nie potrzebny .
MsCarmen , "u nas " to znaczy ??? Dzięki za info zaraz sprawdzę tego nikona 😉
Gauchowata ups, sorry, już mechanicznie mówię "u nas" (-: w abfoto - sklep.abfoto.pl
Stiepan   can i ask you for something?
22 czerwca 2011 12:10
Stiepan nie namawiaj kogoś do zakupu lustrzanki jeśli jej nie potrzebuje (-;


Chwileczkę, dziewczyna nie sprecyzowała w tamtym momencie czego potrzebuje, a czego nie. Aparat który pokazała to zwykły superzoom(megazoom?). Wyraziłem swoją opinię(którą zaraz rozwinę, faktycznie napisałem krótko i nie wyjaśniając). Za podobną cenę - czyli ok 1000zł - można kupić wymienionego przeze mnie 1000d w idealnym stanie na allegro. Jeśli chcesz nowego to widziałem na ceneo za około 1600zł razem z kitowym, dodajmy - niezłym, obiektywem.

Ale jednak zrobić zdjęcie lustrzanką+jakiś podstawowy obiektyw, a nawet najlepszym kompaktem to ogromna różnica, i nie da się tego porównać, chyba że ktoś ma zamiar robić jedynie zdjęcia na wycieczkach albo jakiś imprezach, to kompakt jak najbardziej.


Dokładnie. Weźmy chociażby taką głębię ostrości(w skrócie - co jest na zdjęciu rozmazane, a co ostre. wpiszcie w google i poczytajcie jeśli jesteście kompletnymi amatorami). W kompakcie jest ona wiele większa przy takich samych jasnościach obiektywów, a to przez rozmiar matrycy.

bawarka amator nie jest w stanie odróżnić zdięcia z lustrzanki z podstawowym kitem i zdjęcia z zaawansowanego kompaktu

poza tym dalej nie widzę sensu kupowania w tym przypadku lustrzanki. dziewczyna jest zdecydowana na hybrydę i nie ma sensu naciskać i przekonywać do lustra. w ogóle usuńmy hybrydy z rynku, skoro warto dozbierać i kupić puszkę 😉
hybryda jest zrobiona tak, by nasycić amatora całkiem przyzwoitą jakością za stosunkowo niewielką cenę.


Amator, który nie jest w stanie odróżnić zdjęcia z lustrzanki z podstawowym kitem i zdjęcia z zaawansowanego kompaktu nie jest też w stanie rozróżnić zdjęcia z zaawansowanego kompaktu i kompaktu za 500zł, dlatego wcześniej napisałem, że skoro nie chce lustrzanki, to niech kupi tańszy kompakt. Usuwaniu hybryd z rynku jestem przeciwko tylko dlatego, że jak idzie się np. na koncert, gdzie nie wolno mieć lustra, hybrydy są jedynym rozwiązaniem które daje rezultaty troszkę lepsze od zwykłego kompaktu. I błagam, pokaż mi zdjęcia robione z ręki tym P500 przy maksymalnym zbliżeniu. Jestem wielce ciekaw, jak działa ta "ZAJEB.ISTA" stabilizacja matrycy i sam obiektyw przy 700-800mm, bo może powiem znajomym żeby przestali ze sobą te sigmy 150-500 nosić! Robiłem zdjęcia p100 i był on przyzwoity do 120mm-150mm, nie więcej.
Hybrydy są zapełnieniem luki w rynku, której tak na prawdę nie było. To, co tutaj piszesz MsCarmen to typowe gadanie sprzedawcy, który fotoamatorowi nie chcącemu "strasznie skomplikowanej lustrzanki" wciska robiącą piękne zdjęcia hybrydę - czyli według mnie gadasz głupoty.

Stiepan , nie chcę lustrzanki ponieważ jest ona ju ż bardziej profesjonalnym aparatem ... A mi taki nie potrzebny .


Dla Ciebie nie będzie różnicy w użytkowaniu podstawowej lustrzanki, a kompaktu. Amatorska lustrzanka ma takie same programy tematyczne jak każdy kompakt, a ponadto programy półautomatyczne i manualne, z których możesz zacząć korzystać, jak już czegoś się nauczysz. Cena jest niemal taka sama jak P500, o którym mówiła MsCarmen - bo 1600-1700zł za lustrzankę z obiektywem, a 1000zł za używaną lustrzankę z obiektywem w stanie idealnym i pewnie jeszcze na gwarancji. Dlatego zastanów się jeszcze raz, bo jeśli masz zamiar wydać te 1500zł na hybrydę, to lepiej kupić lustrzankę. A jak nie zauważasz różnicy w jakości zdjęć - kup kompakta za 500 czy 700zł, który spodoba Ci się przez design, kolor czy co tam jeszcze innego. Naturalnie sama wiesz najlepiej, na co przeznaczysz pieniądze i wybór należy do Ciebie 😉
Stiepan zrobię w pracy na swojej karcie i Ci przyniosę (-: uwierz mi, że wygląda to SUPER.

no i nie porównuj kompakta za 500zł do hybrydy za 1500zł, bo to zupełnie różna jakość zdjęć 😉 akurat widoczna
Stiepan   can i ask you for something?
23 czerwca 2011 01:32
Czyli tak na prawdę "nie porównuj kompakta z kompaktem"? Bo czym innym jest hybryda jak nie bardziej zaawansowaną małpą. Gdzie zaczynają się aparaty "hybrydowe", a gdzie kończą zwykłe kompakty? To takie dywagacje jak te, czym jest "plastyka obrazu" w fotografii.
Zupełnie różna jakość zdjęć i to widoczna? i znowu - widoczna dla kogo - dla Ciebie i dla mnie? Czy dla fotoamatora, który - jak sama napisałaś - nie widzi różnicy między fotkami lustrzankowymi, a tymi z "hybryd"? Bo założę się, że tak jak ja widzisz nawet to, które zdjęcie produkowane jest przez puszkę canona, a które przez nikona. Ba, może nawet i rozpoznajesz poszczególne modele. Trudno np. nie poznać fotki z d2x jak się siedzi w temacie 😉 Operujemy tutaj zbyt wieloma zmiennymi, żebyś mogła sobie tak bezkarnie pisać o "akurat widoczniej różnicy w jakości zdjęć". Jeśli dalej będziesz się upierała przy tym, że tak widoczna jest różnica jakości zdjęć między kompaktem za 500zł i 1500, to pokażę Ci zrobione takie same zdjęcia z nikona p100 i z mojego 7-letniego sony'ego z szałową matrycą 5mpx pomniejszone do długiego boku 800px. I jeśli na 5 kadrów odgadniesz wszystkie zagadki to obiecuję, że postawię Ci piwo.
Zdjęć robić koniecznie nie musisz(chociaż jak zrobisz to też chętnie zobaczę), bo ja - stary i leniwy człowiek - zadałem sobie już tyle trudu, żeby sprawdzić przykładowe zdjęcia z p500 - http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=4708&p=2
w hybrydzie masz chociażby większe i lepsze szkiełka w obiektywie.
a moc hybrydy jest dalej taka, że jest tańsza, a masz dosyć duże możliwości zabawy, jak Cię natchnie.
chcialabym sie dowiedziec co sadzicie o aparacie samsung st 95, szukam malego, sprytnego aparatu do robienia zdjec w pracy (klinika dla zwierzat) oraz ewentualnie na imprezach. moze mozecie polecic cos innego w miare niskiej cenie?
Może zabrzmi to głupio, ale zepsuł się mój ukochany różowy aparat kompaktowy - Sony DSC W150. Mam wrażenie, że cos blokuje obiektyw, który nie może się do końca wysunąć, a po wielu próbach wyświetla komunikat "wyłącz i włącz zasilanie". Jakieś miejsca w Warszawie gdzie mogę to naprawić ? Wiem, że koszt naprawy może przewyższać wartość aparatu, ale ma dla mnie wartość szczególną i sentymentalną 🙂
croopie Serwis na ul. Żytniej 15 w Warszawie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się