Siodła z niższej półki, co polecacie?

Ale to jest najnormalniejszy wintec... syntetyczny  😵
Bates nie produkuje syntetyków. Nie spotkałam się z modelem Wintec firmy Bates więc dalej podtrzymuję swoją wersję.
Prawdopodobnie masz siodło Wintec tylko materiał z jakiego jest wykonany to imitacja skóry tak jak na załączonym linku.
załóżmy że tak jest, to skąd na siodle znaczek bates australia???
Masz zdjęcia jakieś?
Jak na moje oko - to zwykły Wintec Jump Close Contact, taki jak mój. Na Ebayu jest tego pełno, w zdecydowanie niższych cenach 🙂😉.
zrobię zdjęcia znaczka i wrzucę, sama się długo zastanawiałam, bo jest to dziwne, że sygnatura jest batesa i winteca
może ma ktoś jeszcze takie siodło i się wypowie
podkreślam siodło posiada też znaczek batesa
sama już nie wiem :-) w każdym razie takie mam :-)
Moze jakis starszy model, na poczatku Bates wypuszczal wintecki nie jako podmarke a jako modele wlasnie.
quintana, ja miałam winteca wyprodukowanego bodajże w 2010r, i wyglądał prawie identycznie (nie miałam tego zaczepu na tylnym łęku). Też miałam metkę Bates i znaczek Winteca.
to by się zgadzało, bo moje siodło jest właśnie z 210 roku
dzięki za informację, bo już zaczęłam wątpić :-)
czyli mam siodło bates model wintec hihiihi
quintana, nie, nie ma takiego modelu! Ja miałam siodło firmy wintec, model: 500jump. Bates i Wintec to z tego co pamiętam jedna fabryka tak naprawdę...
zgadza się jedna firma, tylko mają jakby dwa typy siodeł skórzane bates i syntetyki wintec

czyli jest szansa, że mam winteca jakiś model ze znaczkiem bates :-P

szczerze to dla mnie mało istotne, ale zastanawiałam się czy nie sprzedać tego siodła i nie chciałabym wprowadzić w błąd potencjalnego nabywcy :-)

a orientuje się ktoś może jaka jest rozsądna kwota na takie siodełko???
quintana, tak jak pisałam, to Wintec model Jump Close Contact.
znacie może firmę Diana? jeździłam w wielu siodłach i mam porównanie ale nie znam tej firmy. Widziałam fajne oferty sprzedaży tej marki siodeł. Co polecacie do 1000zł? przez 1,5 roku miałam Pleszewa i mi nie podeszło Daw Mag fajny jest ale drogie. Piffa miałam również i było spoko, nawet długo wytrzymało.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 lipca 2014 22:01
megruda- Mam siodło Norton Rexine (stary model, bez wymiennych łęków), które 3 miesiące jest używane prawie codziennie (czasem po kilka razy dziennie) i prawie śladów używania nie widać  🙂 A jeżdżę i po krzakach, i po lesie, i po placu (tuptanie, skoki, ujeżdżenie), i po nieużytkach. Kiedyś narzekałam na to siodło- teraz jestem nim zachwycona.
Jeszcze dodałabym do źle usadzających Thorowgoody - żadne siodło tak pięknie nie wymusza dosiadu fotelowego. A komfor - jakby ktoś wsiadł do umywalki i w niej jeździł


A mi się właśnie w nim super jeździ i przestałam siedzieć fotelowo 😉 Teraz już leży w pokoju i się kurzy ze względu na zmianę konia, ale dobrze je wspominam 😉
Poszukuję jakiejś skokówki dla małego kuca, najchętniej syntetyka.
Możecie polecić mi coś z tej niższej półki cenowej? Myślałam o Fair Play Pro Light, ale nie ma tej sprzączki (?) z tyłu do podogonia.
W sumie nie jest to konieczne, ale ułatwiłoby mi życie  😉
Pialotta mam od kilku miesięcu siodło FP Pro Light i jestem na prawdę zadowolona. Jest lekkie, łatwo się je czyści. Wygodne, dobrze usadza. Jedyny minus to brak kółka na podogonie ale da się je inaczej zaczepić 🙂
Haffek dziękuje za odpowiedź, leci pw  :kwiatek:
A jakie siodło z rzędu ujeżdżeniowych polecacie ? Nie oczekuje, że jakiekolwiek siodło poprawnie mnie usadzi, ale chciałabym takie, które chociaż nie bedzie tego utrudniać, co robi obecne 😉 a może troszke pomoże. Dodam, że dla osoby chudej, ale długiej 🙂 Przeznaczam na nie 3-4 tys. może być też używane.
TheWunia, poczytaj wątek o siodłach ujeżdżeniowych. Przy tym budżecie spokojnie kupisz niezłą używkę np Euroraidinga czy Kieffera (obie firmy robią siodła raczej dla długonogich) 🙂
Kentaur robi też przyjemne ujeżdżeniowe siodła 🙂
Gaga właśnie z ujeżdżeniowych przyszłam tu, bo tam takie ceny najczęściej, że mnie z butów wyjęło i aż głupio pisać 😉 popatrzę te o których mówisz. Dziękuje 🙂
To może Isabelka? Dużo osób poleca, ja siedziałam raz i jak na kogoś kto nigdy w ujeżdzeniiówce  nie jeździł, było spoko😉
Isabell to szukać z jakiejś konkretnej firmy czy to obojętne ?
No.... Wintec....?
Osobiście nie polecam Isabell ale fakt faktem co tyłek to inne czucie siodła
Mi sięw tym fatalnie siedziało, a w cenach o jakich pisze TheWunia,  spokojnie mozna Diamanta kupić, czy Luxora nawet (Euroriding) 🙂
Bo są też Isabell z Bastesa. Nawet u nas w ogłoszeniach jest kilka fajnych Kiefferów, a i jeden Euroriding 🙂
TheWunia, mi bardzo dobrze się siedziało w Euroriding Diamant, ale w tym przedziale cenowym to serio znajdziesz coś lepszego 😉
Bo są też Isabell z Bastesa. Nawet u nas w ogłoszeniach jest kilka fajnych Kiefferów, a i jeden Euroriding 🙂

i jedno Bates Caprilli - u mnie 🙂
Libeerte, co znaczy lepszego?
Ja kupiłam niedawno nową Elektrę (Kentaur) i szczerze pisząc waham się czy jej nie sprzedać, bo Diamant był dle mnie przyjemnejszy w jeździe... także "lepszośc i gorszość" to na prawdę indywidualna sprawa "tyłka" 😉
Szkoda Gaga, że ty tak daleko. Bo najlepiej by było wziąć na przymierke 10 siodeł i popróbować 😉
TheWunia, to ten sam model, tyle, że Bates skórzany, a Wintec syntetyczny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się