Siodła z niższej półki, co polecacie?

palemka- im wyżej tym lepiej. Niestety w tych siodłach nie układa się tak dobrze tybinka, bo jak jest nisko popręg podpięty to przystuły odstają. Ja ostatnio jeździłam na takim na wysokości 3-4 dziurki i wciąż miałam dyskomfort.
estena   Wariat nad wariaty.
04 kwietnia 2015 21:21
Dzięki za link Puma, ale wolałabym raczej w Polsce je kupić,  sprowadzanie to ostateczność przy tej półce cenowej  :kwiatek:
marysia550 no ja też tak mam zapięty 3-4 dziurka. Z prawej strony wogóle nie czuję tej tybinki, z lewej -trochę. TYlko te przystuły mogłyby być dłuższe, bo jak kobyła przytyje, to nie wiem czy mi ten nowy popręg 65cm wystarczy.No skubana nadyma się, nie zawsze, ale jednak. Kupiłam neoprenowy popreg Kentaura i jest super 😍 Łatwo się podciąga, jest szeroki, sprzączki nie wychodzą poza rękaw, polecam 🙂 Albo używać przedłużki przy zapinaniu 🤔
Miał z was ktoś siodło firmy HKM Serena? Szukam opinii na temat tego siodła bo mam zamiar kupić. Z góry dzięki za odpowiedzi 🙂
Dziewczyny, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak się ma szerokość łęku w starym thorowgood maxam do łęków daw maga - S, M  ❓ W ogłoszeniach wszędzie prawie napisane średni, ale jakoś tak wąsko wygląda  😜 ktoś ma porównanie jakieś?  👀
[quote author=kasia-pala link=topic=520.msg2354681#msg2354681 date=1431288704]
Dziewczyny, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć jak się ma szerokość łęku w starym thorowgood maxam do łęków daw maga - S, M  ❓ W ogłoszeniach wszędzie prawie napisane średni, ale jakoś tak wąsko wygląda  😜 ktoś ma porównanie jakieś?  👀
[/quote]

może nie w odniesieniu do daw maga, ale może trochę pomoże 😉
myślę, że rozmiarówka się z biegiem lat nie zmieniła jak coś 
http://www.thorowgood.com/images/thorowgood/system/documents/thorowgood-measuring-your-horse.pdf
Mam pytanie odnośnie siodeł FairPlay. 
Czy ktoś z Was ma obydwa modele: wszechstronny i ujeżdżeniowy i jest mi w stajnie powiedzieć czy kształt paneli się różni?
Po zdjęciach nie umiem ocenić a konina moja ma stosunkowo szerokie i płaskie, krótkie plecy i bardziej od profilu siodła liczy się dla mnie ogólne wyprofilowanie siodła.
Ktoś poratuje?  👀  :kwiatek:

Edit: wiem, że mało miarodajne to zdjęcie ale zawsze coś:
Euphorycznie na mojego krótkiego, bezkłębiastego, okrągłego konia to siodło nie było dobre. Lewitowało tyłem, spadało na łopatki. Na podogonie nie mogłam sobie pozwolić bo mój koń go nie akceptuje.
larabarson ale które, to wszechstronne? Oglądając zdjęcia z tyłu tego pro lighta i mojego (no już nie mojego) ujezdzeniowego diamanta odniosłam - być może mylnie - wrażenie, że panele są bardzo podobnie ukształtowane... Dlatego tak drążę temat bo diamant leżał akurat.
Wszechstronne. Nie wiem jakie ma Diamant bo nie widziałam go na żywo. Ja generalnie nie cierpię tych pro lightów, źle mi się w nim siedziało, obcierało, a ten zamsz trzymał w siodle jak szatan jakiś  🤣
Dlaczego pozbyłaś się Diamanata skoro dobrze leżał?
larabarson bo niestety moje kolano go nie akceptowało. Westówkę zaakceptowało ale ja nie akceptuję, że nie jestem w stanie normalnej roboty w tym siodle zrobić więc szukam - teraz celuję bardziej w coś wszechstronnego - może ujeżdżeniówki nie dla moich kolan.  😁
Euphorycznie, na krotkich plecach mojej kulki bardzo dovrze lezy stubben ujezdzeniowy, na 90% scandica 🙂
Dzięki, rozejrzę się ale i tak najpierw ubiorę pro lighta bo mam go w stajni i pozwoleństwo na ubranie też.
Wsiądę co prawda na innym koniu celem sprawdzenia jak moje kolana ale na jedno wyjdzie bo ja mają boleć to będą.  🤔
U nas z tym czy siodło jest za bardzo z przodu to problemik bo my się ledwo zaczynamy a już się kończymy!  😂
Przepraszam, że post pod postem ale czy 5-6 letni daw mag Hubert jest wart uwagi?
Powinnam mieć zdjęcia to podlinkuję.  :kwiatek:
Jasne, mam grand prix 5 letnie i jest świetne. 5 lat to nie dużo na siodło, w zależności oczywiście ile było eksplatowane i jak dbane
Tym bardziej, że daw-mag ma dobrą skórę 😉
Czy ktoś jest mi w stanie porównać łęk z daslo żółty do jakiegoś łęku winteca? Czy to będzie to samo co winteca czerwony?
Czy ktoś miał do czynienia z siodłami skokowymi Thorowgood z wymiennymi łękami? Który model możecie mi polecić? Bardzo mi zależy na wymiennych łękach, a nie chce winteca, bo dla mnie są mega niewygodne (chyba za bardzo się przyzwyczaiłam do skokówki BR), oraz przypięcia klocków. Sprawa mega pilna, bo aktualnie nie mam na czym jeździć.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂  :kwiatek:
Behemotowa, mi TG bardzo pasuje i jest mega wygodny, ale niestety nie wiem które maja wymienne leki 😉
ja wiem mniej więcej, ale jest tych modeli dosyć sporo i się zastanawiam, który wybrać.
[s] A wiesz gdzie mogę znaleźć, który łęk ile ma i jak go mierzyć? Szczerze jestem zielona w mierzeniu konia bez siodła, bo zawsze dostawałam siodło i mierzyłam je wtedy.
[/s]
Edit.: znalazłam 🙂 ale nadal nie wiem, który model  😵

może znacie inne firmy jeszcze z wymiennymi łękami oprócz Winteca?
Behemotowa, a możesz mi podesłać? 😉 w sumie sama ciekawa jestem jaki mam lek, bo tez przymierzałem po prostu na konia 😉
Tekna jest tez z wymiennymi lekami.
Behemotowa, a możesz mi podesłać? 😉 w sumie sama ciekawa jestem jaki mam lek, bo tez przymierzałem po prostu na konia 😉


www.thorowgood.pl/wymienne-leki-c-3.html

Tekna jest tez z wymiennymi lekami.


Używałaś je może? Nie słyszałam pozytywnych opinii na temat tych siodeł. Ponoć niezbyt fajne dla końskich pleców i mało wytrzymałe.
Nie uzywalam, mialam za to ujezdzeniowke TG i nie jest to pole do zachwytu.
Witam, to ja mam pytanie i mam nadzieje ze ktoś mi doradzi 😉 Siodło Daw mag czy pana Andersza? Miał ktoś doczynienia i jest w stanie mi doradzić? Siodła nie dla mnie ale muszę wybrać na już, dla hucułów  do jazdy wybitnie rekreacyjnej. Nie mam specjalnie ograniczeń finansowych i zastanawiam się co wziąść.
Taki klasyczny daw mag totalnie nie pasował panelami do pleców mojego hucuła, co nie znaczy, że do Twoich nie będzie pasował. A może na wymiar robisz?
W tym momencie z Daw magiem się nie kontaktowałam - na razie z Anderszem, tak plan jest taki że siodła będą na wymiar tym bardziej że w grę wchodzi również uprząż.
Słyszałam, że w siodle Fair Play Rimini rozmiarówka wypada tak, że 17" to 16,5". Zgadzacie się? Mam tyłek na 17" albo 17,5, to mam wziąć 18", czy lepiej 17,5?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 kwietnia 2016 09:18
Ja mialam daslo rimini pro light (poprzedni model fair playa) i bardzo milo wspominam to siodlo. Niestety musialo pojsc w swiat, bn na naszych prostych jak deska, szerokich i bezklebowych plecach w ogole nie lezalo, tyl odstawal i anglezowal. Bardzo zaluje, bo siodlo za przyjemne pieniadze i mi osobiscie bardzo fajnie lezalo pod tylkiem.
Ja mialam 16" , a wymiary 156 cm/45 kg i czulam sie w 16stce bardzo ok.
Ponowię powtarzające się kilka razy w wątku pytanie: Czy ma ktoś, jeśli to jak ocenia siodła od pana R. Andersza? To jest ten trzeci rymarz w Pleszewie. Jest Daw-Mag, Siodlarz i właśnie ten pan. Szukam siodła od miesiąca i widzę, że muszę zamówić, bo za krótkie nogi mam na standard 🙁 Pewnie w Daw-Magu też by zrobili, ale chyba są drożsi. Jeżdżę raczej rekreacyjnie, czasem jakaś ścieżka huculska  Zwykle są to aktywne, intensywne tereny. Raz na jakiś czas łąka i podstawy ujeżdżenia i skoki do 60 cm (docelowo może do 80 - 100). Tak mi się kobyła rozrosła, że siodło z drugiej nie pasuje. Młoda to 4-letnia hucułka, ale podejrzewam, że "skrzyżowana z czołgiem" - popręg 110 ledwo zapinam. I nie jest przesadnie zapasiona, po prostu potężna. Świetnie na niej leży ujeżdżeniówka Kieffera z pól ślazaka ok 180 cm w kłębie. Ja ważę między 54 a 58 (w zależności od pory roku) przy wzroście 154. W siodle na starą mam tybinkę długości około 36-37 cm a standard w Konradzie to 40 (przy siedzisku 17"😉 - i to jest trochę za dużo, bo inne proporcje.
Najbardziej mnie interesują opinie osób, która mają z takimi siodłami do czynienia już od jakiegoś czasu. Bardzo będę wdzięczna za każdą uwagę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się