Siodła z niższej półki, co polecacie?

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 października 2018 19:40
vissenna jeździłam w jednym, miało być cc ale jakoś tak wysoko nad koniem mi się siedziało. Przyjęto uwagi i mieli coś zmieniać.
Czy jest tu ktoś posiadający Rimini FP Pro Light z najszerszym łękiem? Chciałabym zapytać o wymiary (szerokość kanału, długość siodła) przy 18''.
Ja mam, mogę Ci zmierzyć jutro.
[quote author=zielona_stajnia link=topic=520.msg2820001#msg2820001 date=1540754170]
Ja mam, mogę Ci zmierzyć jutro.
[/quote]

Będę bardzo wdzięczna, w Internecie nie znalazłam żadnej informacji na temat tego jak szeroki jest kanał. Zależy mi chociażby na tym żeby wiedzieć "na ile palców" jest 🙂 Szukamy siodła na konia z bardzo szerokim grzbietem, siodło bez zwężanego kanału.
Clarice, to nie celuj w FP.
Clarice, to nie celuj w FP.


A z tej niższej półki cenowej jest coś, co warto polecić?
Jest takie siodlo na bezkłębowe szerokie konie. Young rider. Albo poluj na winteca wide (ciężko).
Jest takie siodlo na bezkłębowe szerokie konie. Young rider. Albo poluj na winteca wide (ciężko).


Pytałam fizjo o tego winteca. Dostałam odpowiedź że lepiej je sobie odpuścić ze względu na to, że dla mojego konia kanał wciąż może być za wąski. Wychodzi na to że nie mam konia, tylko wieloryba  🏇 A Young Rider ma zwężający się kanał :C
W fp na pewno nie jest szerszy.
Clarice Na moje któryś z nowszych Kiefferów mógłby być dobry, one mają bardzo szerokie kanały. Na niemieckim e-bayu można dostać siodła na szerokie plecy, bo tam sporo osób użytkuje je na haflingerach i fryzach.
Co sądzicie o Wintec jako siodło do sportu?
Clarice Na moje któryś z nowszych Kiefferów mógłby być dobry, one mają bardzo szerokie kanały. Na niemieckim e-bayu można dostać siodła na szerokie plecy, bo tam sporo osób użytkuje je na haflingerach i fryzach.


Dziękuję, poczytam, poszukam, zobaczę. Najgorzej tylko jak takie siodło nie będzie pasować jednak. Jeden koń, milion zmartwień.
mam wszechstronne skokowe tekna - ma baaardzo szeroki kanał, myślę że spokojnie 8-10 cm na całej długości. Jak nie zapomnę to jutro cyknę fotkę.
Wie ktoś może czy łęki Winteca pasują do FP ?
Szalona😉, nie.
Moze sie przyda. Kanał w teknie:


Moze sie przyda. Kanał w teknie:





Pięknie to wygląda, kanał wygląda super 🙂 Podejrzewam że może być lepsze niż polecane nam rajdówki.
azzawa jak ci się jeździ w Teknie? Jakie odczucia?
larabarson ja tekny bardzo lubię 🙂 to nie jest moje pierwsze - miałam kiedyś ujeżdzenówkę i bardzo chwaliłam. WG mnie wykonanie jest na najwyższym poziomie - biją na głowę Wintecki trwałością.
W tym konkretnym jeździ mi się bardzo fajnie - pozostawia bardzo wiele swobody. Kupiłam je na młodziaka (ma wymienne łęki), ale niestety nawet z podkładką correction system nie mogę go dopasować do mojego niewymiarowego konia, tak zeby leżało satysfakcjonująco dobrze :/
Wrzucam fotki young-ridera. Jakby było trzeba coś z innej perspektywy to dorobię:



azzawa Jak nazywa się model, który masz? Wygląda świetnie. Na tym zdjęciu panele wyglądają na "pasujące" na proste plecy, czy tak faktycznie jest?
Teraz w ogłoszeniach widzę dwie Tekny i w sumie "od spodu" wydają się zupełnie różne. W bardzo bliskiej perspektywie czeka mnie kupno siodła "na słonia" i obstawiam, że będę musiała celować w siodło z takim kanałem na proste i bardzo szerokie plecy. Zastanawiam się czy jest coś, na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę rozglądając się za siodłem tej firmy?
hej, ja w ogłoszeniach widze 1 teknę (moją 😉). To model "Club". W sumie mialam do czynienia z 2 teknami i obie były takie same pod względem jakości wykonania, miały też szeroki kanał i były raczej na proste plecy. Zdjęcia tego drugiego siodła (ujezdzeniówki) mam w galerii.

Tego skokowego używałam na 4 latce o prostych plecach.

Kupilam je dlatego ze podobał mi się kształt paneli. Siodło leżaloby bardzo dobrze gdyby kobyła nie miała sporych dziur przy kłębie. Jak dalam mało wypełnienia w podkładkę na przód, to tył mi lekko spręzynował przy anglezowaniu (a mam schiza, że młode, bez mięsni, to popsuje). Z kolei jak dałam więcej wypelnienia to mi się przód podnosił (a ja i tak mam tendencje do pochylania wiec nie chciałam temu pomagać). Korekte pod przód wkładałam tylko w miejscu dziur, bo poza kobyła dosć szeroka jak na niepracującego bezmiesnego młodziaka (rozmiar 32 był dobry na start)


To jak siodło na niej lezy widac na 1 zdjeciu z ogłoszenia.
Alez ja sie naszukalam takiego szerokiego kanalu 😲 dzieki
azzawa Dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Doczytałam i faktycznie to 2 opisane jest jako "Globus Gloi -Producent: Tekna".
Faktycznie ujeżdżeniówka wygląda podobnie pod spodu.

"Słoń" niby nie duże, ale jednak też ma dziury za kłębem. No nic, muszę sobie pozakładać na niego to, co mam w stajni i dalej będę myślała, co powinnam kupić. Na pewno pod względem kanału i kształtu paneli Tekna może być dobrym tropem 🙂
Bardzo długo szukałam coś dla kucej kluski z prostym i bardzo krótkim grzbietem. Upolowałam na ebayu izabelkę winteca 16,5 i ma bardzo szeroki kanał. 😅.
Dla szukających siodła z szerokim kanałem - zaraz pod wycięciem na kłąb (nie na początku siodła, tam jest jeszcze szersze) kanał szerszy od mojej całej ręki, ca. 12 cm, po środku kanału 8,5 cm, na samym końcu na najbardziej wąskim miejscu 7 cm. Wstępnie przymierzone pasuje idealnie  🏇.

Jedyne co, to trochę plami, wygląda na posmarowane przed sprzedażą. Ma może ktoś doświadczenie co z tym zrobić?
Mam pytanko, czy ktoś jeździł w Wintecu 2000 i Fp pro light? Interesują mnie wrażenia z samej jazdy, ponieważ do tej pory jeździłam tylko w Wintecu i zastanawiam się, czy Fp też tak fajnie klei do siodła? 😍
Mam jedno i drugie. Obydwa lubię i gdyby nie to, ze fp jest na mnie ciut za mały (bo to na kuca i pod dzieciaki sprzęt akurat 😉 ) to mogłabym powiedzieć, że tak samo wygodne jak wintec. Wintec jednak jakościowo dużo lepszy. Ale obydwa siodła trzymają tak samo bo mają "zamszowe" siedzisko i tybinki 🙂
megi007 O to super, jednak Fp jest bardziej przystępny cenowo i byłam ciekawa czy jest duża różnica między nimi  🙂
Ja siedziałam w jednym i drugim i niestety FP fatalne pod względem usadzania - fotel total, kogokolwiek się w to nie posadziło.
Budyń to ciekaw co mówisz  🙂 bo ja uczę jeździć dzieciaki między innymi w tym siodle i nie zauważyłam takiego zjawiska. Jak ktoś miał tendencję do fotelowego dosiadu to miał ją w każdym siodle, nie tylko w fp. Także natusiaczekk jak widać, każdemu co innego pasuje 🙂 Najlepiej samemu posadzić tyłek w jednym i drugim siodle 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się