Ptaki

omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
12 sierpnia 2013 05:57
W ramach odlotów już niedługo zaczną się zbierać czaple na rudzkich stawach 😀. Jaki to widok! Tak ze 30 par siwych i białych 😀
Właśnie bociany ciągną. Już od czterech dni obserwuje jak czarne szykują się w podróż, a białe już łączą się w większe grupy
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
14 sierpnia 2013 15:30
A czy czarne bociany przyłączają się do białych? Bo "noja" parka chyba tak zrobiła (?)
omnia, w ORZ w którym miałam część praktyk była gromadka białych boćków i jeden czarny. Białe tłukły czarnego (jak tylko zaczęły to schowaliśmy go do "izolatki" i tam mieszka) więc łączenie się czarnych z białymi wydaje mi się raczej niemożliwe...
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/522001_524544734266433_1268641665_n.jpg?oh=6335878737695b6ac0f0e55d79b8fd03&oe=520D9CED&__gda__=1376655116_956a5ac98473b0d43302fa826c41a9a8[/img]
czyje dzieci moje biaue zuo masowo eksterminuje? te nogi to sa nawet wieksze niz na zdjeciu, ogromne stopy, dlugi dziobek i mikro skrzydelka. czarne takie.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
15 sierpnia 2013 04:10
O rany 🙁. Mam nadzieję, że moje czarnulki się odłączą 🙁.. Ale z drugiej strony to jedna para, więc trudno im będzie lecieć. Może jednak w okolicy jest ich więcej. Choć z drugiej strony znajomy ornitolog  mówił, że się zdarza, że grupa czarnych dołącza do białych. Ale może mają specjalne miejsca 😉.
omnia, może twoje są wyjątkowe i mają specjalne względy. 😎

Wczoraj wieczorem zadzwoniłam do kierownika ORZ-tu i potwierdził to co napisałam. Czarne i białe nie przepadają za sobą i tworzą oddzielne ekipy do odlotu.
Katija, to wygląda na pisklę łyski , ale na 100% nie jestem pewna.
Katija, to wygląda na pisklę łyski , ale na 100% nie jestem pewna.
I mnie z opisu i fotki to do lyski pasuje.




o
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
16 sierpnia 2013 04:54
Nie twierdzę że są wyjątkowe. Widziałam je z rodziną białych. Može chwilowo.  A Sewerynowi też mogę wierzyć skoro mówi, że się zdarza, co oznacza że nie jest regułą. 
titina, Tania, znalazlam takie zdjecie pisklat:

to moje bylo inne.
ale tak po stopach i nogach patrze i macie racje, nawet jesli to nie dokladnie lyska, to cos podobnego. szkoda, kocica chyba znalazla gniazdo, bo tych pisklat przyniosla kilka 🙁
edit:
to chyba kurka jednak byla. znalazlam takiego:

i wydaje mi sie, ze bardzo podobny.
obstawiałabym kurkę wodną
omnia, to był żart o tej "wyjątkowości". 😉

Pojechałam dziś na Pszczyńską Giełdę Ptaków... Chciałam jedną świergotkę a dostałam dwie 😀 Klatki były bardzo tanie, dałam niecałe 50 złotych za sporą klatkę 🙂 I tak z klatką z moimi dwiema świergotkami seledynowymi, z budką lęgową i całym wyposażeniem wróciłam do domu, a teraz cieszę oczy  😍 One są przecudowne  😜 Zdjęcia pokażę jutro, teraz słabą mam lampę a nie chcę im błyskać po oczach lampą błyskową :P
Mam zdjęcia  😍



Gorąco polecam świergotki osobom, które chciałyby cichą papugę która jak już się odzywa to ma śliczny głos, a jak się śpi to do jedenastej są cicho 😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 sierpnia 2013 05:51
Poradźcie. Jaskółki odlatują ka zimę. Jedna zamieszkała u nas w garażu w gnieździe napoczętym przez jej koleżanki w zeszłym roku. No i teraz nie wiem, co robić - przeganiac (nie chciałabym tego)? Bo ona może zostać na zimę, ale po 1 nie będzie miała co jeść, po 2  zima garaż nie jest cały dzień otwarty...
Alten, sliczne!
Dziękuję 😀 I codziennie robią postępy, dzisiaj nawet na rękę przylatywały by pojeść mlecze  🤣
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 października 2013 08:52
Dziewczyny przylatują mi na balkon dwie sikorki 🙂 dopadły taki przysmak dla sikorek.
Jak mogę je dokarmiać? Kupiłam takie kulki z jedzeniem dla sikorek. Jakas budkę im powiesić?
:kwiatek:
opolanka,  ja mam najzwyklejszy karmnik dla ptakow na oknie i sikory w nim buszuja 🙂 a wsypuje im slonecznik do środka albo gotowe mixy dla ptakow. Kulki wieszalam w zeszlym roku i tez jadly 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 października 2013 09:56
U nas sikorki szaleją za orzeszkami w takich siateczkach, poza tym w karmniku mają wysypywaną gotową mieszankę i czarny słonecznik 😀 Mamy zwykły karmnik- budkę z daszkiem i taki z lidla: ten po prawej. Za kulkami z tłuszczu nie przepadają tak jak za orzeszkami, jak nie mieliśmy kulek to wywieszaliśmy kawałek słoniny, też w miarę chętnie jadły
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 października 2013 11:09
Dzięki 🙂 karmnika nie mam, mam tylko te kulki. Muszę się wybrać do Leroy Merlin w poszukiwaniu karmnika 🙂 bo w Lidlu są ale jakos mi nic nie podpasowalo.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 października 2013 10:32
No i są - przylatuja 3 sztuki 🙂 Moge im jakis domek powiesic? Czy raczej nie ma szans, żeby założyły gniazdo u mnie na balkonie?
No i są - przylatuja 3 sztuki 🙂 Moge im jakis domek powiesic? Czy raczej nie ma szans, żeby założyły gniazdo u mnie na balkonie?

Na zimę marne szanse.  😉
A karmik zrób z butelki po mineralnej i już.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 października 2013 11:53
Ale że jak? że dziurki i wsypać tam coś?
Przepraszam, nie znam się na ptakach hehe
Ale bardzo umilają mi dzień, bo śpiewają 🙂
Ja zrobiłam najprościej: butelka po mineralnej, wycięłam na dole (przy denku) 4 dziurki o średnicy ok 1 cm. Wsadziłam w nie patyki na krzyż, żeby troszkę wystawały na zewnątrz. I potem nasypałam łuskanego słonecznika. I nieco te dziurki poszerzyłam, tak, żeby można było wydłubać, a żeby się nie sypał. I za szyjkę powiesiłam na sznurku na balkonie. I już.
O, coś takiego:

10 minut roboty.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 października 2013 12:47
Mam pytanie :kwiatek:
Ostatnio zauważyłam na podwórku ptaszka- wielkości sikorki, szary, z czarno-biało-czerwoną główką. Czy ktoś kojarzy, co to mogło być? Pierwszy raz na oczy takiego widziałam, jestem  bardzo ciekawa jaki to gatunek :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
28 października 2013 12:55
Tania, dziękuję ślicznie :kwiatek:
Mam pytanie :kwiatek:
Ostatnio zauważyłam na podwórku ptaszka- wielkości sikorki, szary, z czarno-biało-czerwoną główką. Czy ktoś kojarzy, co to mogło być? Pierwszy raz na oczy takiego widziałam, jestem  bardzo ciekawa jaki to gatunek :kwiatek:


Taki?
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczygie%C5%82[[a]]
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 października 2013 13:47
Titina dokładnie! 😀 Dzięki :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się