Ptaki

Hmn:
[[a]]http://www.sapayoa.com/keyword/nasca%20booby;sula%20granti/[[a]]
pierwsze skojarzenie miałem że to głuptak, tylko nie mogłem dopasować gatunku
maluda, dzięki Ci po stokroć, bo nam to spokoju nie dawało! Jestem zakochana w tych ptaszorach  😍
Nie ma za co.
Szukałam pod głuptakiem, bo z dzioba jakby znajomy to i wyskoczył wynik.
Wczoraj wykluł się kolejny pisklak 🙂 Myślałam, że nie przeżyje. Miał jeszcze żółtko poza brzuchem. Jednak po jakichś 3 godzinach pilnowania go, ogrzewania, i lekkiego (to istotne) naciskania żółtka, większość weszła mu do brzucha. Był tak słaby, że myślałam, że nie przeżyje. Rano jednak dostałam prezent w postaci żywotnego, nakarmionego pisklaka 🙂
Tutaj jednodniowy pisklak spotyka swojego 28 dniowego kuzyna  🙂
TUTAJ

A tutaj zawartość mej kieszeni 🙂
TUTAJ

Starsze za to dzisiaj nagrałam jak się bawią u mnie na łóżku 🙂

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 października 2015 20:00
U nas zaczęło się już dokarmianie. Sikory zaglądały do okien i do karmnika więc posypał się słonecznik i orzechy, na winogrona wpadają szpaki a do karmnika, poza sikorami, ładują się sójki, sroka i sierpówki (stali goście, często wpadają nie na żarcie a posiedzieć na karmniku 😁 ) 😉



Facella   Dawna re-volto wróć!
21 października 2015 22:09
A idź sobie. Zawsze chciałam upolować sójkę na zdjęciu  😤
Ale za to niedawno w lesie znalazłam jej niebieskie piórko  😍
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 października 2015 23:20
Kilka lat temu sójki miały gniazdo tuż pod moim oknem więc uczyły się latać na moim parapecie i oknie 😁 Jestem ciekawa czy to te same, nie wiem ile sójka żyje na wolności
Patrzę właśnie na sójkę na balkonie. I to jeden z najfajniejszych ptaków jakie znam. Piękny i mądry. Cudowny.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 grudnia 2015 20:44
Przeglądam właśnie stare foldery ze zdjęciami i trafiłam na tego sierpniowego gościa, przyłapanego na rozbijaniu orzecha o pień drzewa  😀 przepraszam za jakość zdjęcia, robione przez oczka w płocie z siatki, już prawie ciemno było. Niestety, jak podeszłam bliżej, żeby nie złapać oczek, to ptaszysko uciekło 🙁
Witajcie. Mam pytanie odnośnie pustułek. Pracuje w starym budynku, w którym, w otworze wentylacyjnym, zagnieździła się parka. Zastanawia mnie jedno zachowanie a mianowice, mniejszy osobnik często odwiedza gniazdo i patroluje okolice. Co jakiś czas do gniazda wpada samica, wylatuje z myszą w dziobe poczym zrzuca ją w odległości 1-3m od ściany budynku. Całej sytuacji towarzysza głośne "piski" samca. W środku otworu widać jeszcze jednego ptaka. Może być tak, że w środku siedzi samica na jajkach, samiec jej broni a 3 ptak to jakiś inny osobnik?
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2016 13:54
Ktoś pomoże w identyfikacji? Wydaje mi się, że to młody szpak
Młody drozd? 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 maja 2016 15:50
Nie wierzę, że napisałam "szpak"  😂 😂 😂 oczywiście miałam od początku na myśli drozda  😵 a szpak mi się wziął z moich pokrętnych skojarzeń, myślałam o tym pisząc poprzedni post i proszę, jaki kwiatek wyprodukowałam  😂
dea   primum non nocere
21 maja 2016 19:34
My mamy szpaki na działce! trzy sztuki pomarańczowych dziobków w gniazdku przy stodole. Jakieś pięć metrów od ogromnej czereśni. Nooo ustawiła dzieciaki mamuśka  😂 Nie liczymy w tym roku na konkretne zbiory 😉
Jak zabezpieczyć okna żeby ptaki się o nie nie obijały ? Najlepiej powiesić firanki ale co zrobić z garażem ? Ostatnio niestety młody dzięcioł nie przeżył zderzenia z oknem  🙁  . Działka częściowo leśna więc ptaków sporo.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 czerwca 2016 08:52
Nakleić coś na okno? Jak na ekranach wyciszających przy drodze
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
17 czerwca 2016 08:55
Majowa, nakleić "drapieżne ptaki".
Dzięki dziewczyny. Też wpadłam na ten pomysł ale niestety.... naklejki są w rozmiarach min 52 cm rozpietości skrzydeł. I taka właśnie wielkość najlepiej działa na ptaki. Jak sobie takie coś nakleję to praktycznie nic z okna nie zostanie. Szukałam w profesjonalnych sklepach innych rozwiązań. Owszem mogę zastosować rózne odstraszacze ale przepłoszę ptaki z ogrodu  a tego nie chcę.
Naklej od zewnątrz, dość luźno, zwykłą folię- spożywczą, reklamówkową, dowolną. Pod wpływem ruchów powietrza folia będzie falowała i troszeczkę szeleściła, ptaki już nie powinny pomylić okna z otwartą przestrzenią. No i jeśli wybierzesz jasną, to nie zabierze Ci światła.
Naklej od zewnątrz, dość luźno, zwykłą folię- spożywczą, reklamówkową, dowolną. Pod wpływem ruchów powietrza folia będzie falowała i troszeczkę szeleściła, ptaki już nie powinny pomylić okna z otwartą przestrzenią. No i jeśli wybierzesz jasną, to nie zabierze Ci światła.
Fajne rozwiązanie. Tanie i skuteczne. Ja jednak potrzebuję czegoś na stałe więc powiesiłam firanki. W garażu  😵
A ja pokażę, co nam mieszka w stajni 😉
[quote author=Egra link=topic=52288.msg2558997#msg2558997 date=1466161903]
Naklej od zewnątrz, dość luźno, zwykłą folię- spożywczą, reklamówkową, dowolną. Pod wpływem ruchów powietrza folia będzie falowała i troszeczkę szeleściła, ptaki już nie powinny pomylić okna z otwartą przestrzenią. No i jeśli wybierzesz jasną, to nie zabierze Ci światła.
Fajne rozwiązanie. Tanie i skuteczne. Ja jednak potrzebuję czegoś na stałe więc powiesiłam firanki. W garażu  😵
[/quote]
Się niedokładnie wyraziłam 🙂 Naklejamy na całej powierzchni szyby, wzdłuż ram. No, ale firanki w garażu to już szał ciał i uprzęży 😀
U nas wczoraj była akcja ratunkowa. Pod domem na kostce brukowej leżał dzidziulek z poniższego zdj. Ja go pierwsza dostrzegłam, inni myśleli, że to liść. Wypadł z gniazda, które umiejscowione było pod samym sklepieniem dachu jakieś 5,5 m nad ziemią. Mój mężczyzna jakimś cudem wydarł z szopy tak wielką drabinę (rozkładaną), wspiął się tam (a był już w stanie wskazującym, aż mi serce do gardła podchodziło) i wsadził dziada z powrotem do gniazda, aż się rodzeństwo rozświergotało. Rodzice też się zaraz pojawili i co chwila tam wlatywali, także misja zakończona sukcesem. Miał szczęście, że go nasze koty wpierw nie dopadły, tylko moje bystre oko 😉

A właśnie, co to za cudak? Rodzice mają rude ogonki. Ptaki wydają przedziwne odgłosy, nie jest to raczej piękny świergot 😉



edit, już chyba znalazłam. Na 95% to kopciuszek zwyczajny. Co sądzicie?
dea   primum non nocere
20 czerwca 2016 23:08
Jeśli chwilami brzmi jakby mu się radio rozstroiło w trakcie, to prawdopodobne 🙂 Jak przeczytałam o dziwnych dźwiękach i rudym ogonku, to od razu mi na myśl przyszedł.

A u nas dziś ofiara z wróbla 🙁 wleciał przez balkon do domu, pewnie młodziak, koty go dorwały 🙁 to już drugi gość-mikrus, który tak skończył, trzeci zwiał... musimy zrobić jakieś odstraszanie. Myślicie, że 30cm sylwetki drapieżników przyczepione na siatce przy górze otworu balkonu pomogą?
Egra zdesperowana kobieta jest zdolna do rzeczy niezwykłych  😁
Meise to może być też pleszka. Młode wydaja dzwięki jak wściekły świerszcz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lipca 2016 20:46
Murat-Gazon, ale głupol!!!
Piękny jest!
Kocham te moje wariaty  😜 Mam w tym momencie 9 papużek falistych + jedno jajko które niebawem powinno się wykluć. 6 papużek to stali lokatorzy, 1 starszy pisklak po po wakacjach idzie do mojego nauczyciela, a dwa młodziaki też pójdą na sprzedaż, chwilowo jednak mają dopiero 26, a drugi 21 dni 🙂
Chwilę temu nagrałam potwory - Klik  😍
Znowu będę smutna podczas sprzedaży  😉

Na piewrszym zdjęciu od lewej: Yuki (syn Tyriona :P ), Tyrion, Kanade
Mam dwie dziewuszki, ale są dość nieśmiałe.
Na ostatnim 21 dniowy dzieciak zasnął na łóżku po smyraniu uszu  💘
Alten, świetne masz te ptaszory, zwłaszcza Yuki łapie za oko 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się