Czempionaty źrebiąt

Chciałam w sierpniu wystawić mojego ogierka na czempionat źrebiąt ale najprawdopodobniej nie będę mogła tego zrobić ponieważ nie ma on prawa wpisu do księgi głównej dlatego ,że jego matka jest wpisana do wstępnej właściwie nie ma prawa wpisu do żadnej księgi ponieważ jest przepis że ogiery mogą być wpisane tylko do głównej a że niema on takiego prawa to nie będzie. Ja osobiście uważam że to jest największa głupota dlatego że do hodowli powinny być dopuszczane najlepsze konie niezależnie czy mają prawo wpisu do głównej księgi.
A kto z was wybiera się jutro na Mazowiecki czempionat źrebiąt do Kuźni Nowowiejskiej?
Ktoś był na czempionatach w kujawsko pomorskim 11 września?? Jakieś przemyślenia, wrażenia, ocena samej wystawy ?
Kaloe- mam podobny problem. Ale niestety -w hodowli liczą się geny i dziedziczenie cech. Dlatego są księgi główne, bo one dają niejako gwarancję, że kolejne pokolenia będą lepsze, a na pewno nie gorsze. Natomiast konie z księgami wstępnymi- gdzieś tam miały w rodowodzie konia NN lub innej rasy - i to może "wyjść" nawet w odległym pokoleniu ( np kasztanowaty ślązak, srokaty arab, itp) 😉
Dla zainteresowanych pokazaniem swojego młodziaka, lub obejrzeniem imprezy,
zbliża sie I Łódzki Regionalny Czempionat Młodzieży Ras Szlachetnych w Klęku http://ozhk-lodz.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=140&Itemid=47
Można zgłaszac konie także z innych województw

W sierpniu odbyło sie premiowanie źrebiąt w KJ Zbyszko, tutaj można zobaczyc wyniki i zdjecia http://ozhk-lodz.pl/new/index.php?option=com_content&task=view&id=138&Itemid=1

Oby frekwencja na imprezach dopisywała, to będą się odbywać 🙂
Szkoda, że w wynikach za Zbyszkowa nie ma pochodzenia koni, chyba komuś się nie chciało pisać. 🤔
Pod podanym niżej linkiem można obejrzeć wyniki z Kujawsko-Pomorskiego Przeglądu Młodzieży Hodowlanej.
http://www.kpzhk.pl/
szkoda, ze ta regionalna impressska odbywa sie w terminie gdzie w Lodzi i nie tylko jest kilka waznych imprez jezdzieckich:/
Karla, mówisz o Zbyszkowie, czy Jarużynie?
o Klęku
OK. rozumiem. 🙂
Kurcze pojechałabym ale to troszke daleko 🙁 300km
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 listopada 2010 13:35
hej, wznawiam temat 🙂
powiedzcie mi jakie muszą być wymagania aby można było zgłosić młodziaka na czempionat ?
tzn sprawy papierkowe itd itp.. czy każdy tak może zgłosić swojego konia do czempionatu czy muszą być jakieś spełnione wymagania i zasady >?  Co taki koń musi mieć? chodzi mi tu głównie o 'papierki'. I jak mogę sprawdzić czy młoda jest wpisana do księgi głównej lub jak ją wpisać?
Klacz do księgi wpisuje się dopiero gdy jest źrebna/ze źrebakiem. Wtedy to osoba z OZHK dokonuje pomiarów (wzrost w kłębie, obwód klatki piersiowej i obwód nadpęcia) oraz zbonituje klacz. Dowodem wpisu jest dokument - "Świadectwo wpisu (...)".

Z czempionatami i wystawami jest różnie, zazwyczaj trzeba się po prostu zgłosić do właściwego ozhk/organizatora. Potrzebny jest paszport, z aktualnymi szczepieniami przeciwko grypie. Generalnie konie może zgłaszać właściciel, jedynie do ZT konieczne jest zgłoszenie poprzez OZHK.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 listopada 2010 18:58
Aha, czyli jeśli moja młoda ma w tej chwili ponad 1,5 roku a chcemy się zapisać w przyszłym roku na 'dwulatki' to to co mam 'czyli paszport' wystarczy tak?
Jak najbardziej, ale szczegółowe warunki powinny być podane na stronie organizatora bądź w ozhk 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
21 maja 2011 12:30
Czy ktoś wie o jakichś czempionatach koni SP w obrębie woj. Śląskiego i sąsiednich województw ?  👀

chiałam jechać 10 września do udorza z moją klaczką a tu lipa bo w tym dniu idę na wesele ... ;/
Odświeżę...  😉

Słuchajcie, zaczynam poważnie myśleć nad pokazaniem młodzieży na czempionacie. W związku z tym, że jestem w tej kwestii raczkująca - mam pytanie:
jak się przygotować, na co zwrócić uwagę, jak taki czempionat wygląda KROK po KROKU od strony osoby zgłaszającej uczestnictwo z koniem??
Powszechnie wiadomo co jest na czempionacie oceniane, a może jest coś, na co pomimo wytycznych oceniający zwracają również uwagę?

Będę wdzięczna za każde podzielenie się swoimi doświadczeniami :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 sierpnia 2013 15:42
Na co sędziowie zwracają uwagę, to ciężko powiedzieć, bo to wszystko zależy od sędziów. Na jednej wystawie koń może być w czołówce, a na kolejnej na szarym końcu.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
07 lipca 2014 19:17
Ktoś się wybiera 19-20.07 z zrebakiem do Sierakowa?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
11 lipca 2014 08:16
nikt, nic?
Condina tak nikt się nie odzywa, że aż mi się smutno zrobiło i odezwałam się do Ciebie.  😍
Ja bym się chętnie wybrała pooglądać ale w tym terminie jest Baborówko.
Możesz napisać z jakim koniem się wybierasz i porobić troszke zdjęć i zdać relację jak było? No i powodzenia życzę  🏇
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
12 lipca 2014 22:43
Dzieki Berulua 😅

No Babarowko miałam w planach... ale z Rudym (Bretto Woods - De Niro) chciałabym sie przejechac. Nie potrafię, go sama obiektywnie ocenic. Ciekawa jestem jak wypadnie na tle wiekszej stawki.
Condina, u nas też Baborówko wygrało z Sierakowem, mieliśmy być tam z zaprzęgiem. Powodzenia  😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
13 lipca 2014 21:58
dzięki 🙂



on się bawi, a ja juz stresa powoli łapie!!!
Ktoś się wybiera 19-20.07 z zrebakiem do Sierakowa?


a masz  propozycję  :kwiatek:


Ja bym się chętnie wybrała pooglądać ale w tym terminie jest Baborówko.




jej, ja zupełnie nie w temacie, a co jest w Baborówku?  🙄
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
14 lipca 2014 10:16
[quote author=Condina link=topic=5253.msg2134859#msg2134859 date=1404757044]
Ktoś się wybiera 19-20.07 z zrebakiem do Sierakowa?


a masz  propozycję  :kwiatek:


Ja bym się chętnie wybrała pooglądać ale w tym terminie jest Baborówko.




jej, ja zupełnie nie w temacie, a co jest w Baborówku?  🙄
[/quote]

BAbarowko to festiwal WKKW 🙂 Super impreza.

Na sierakow nie ma zadnych dokladych propozycji. W nadchodzacy weekend maja Dni Konia: sobota to wystawy, czempionaty, a w niedziele zawody - Memorial.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się