Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

keirashara, prawie cały zestaw dla koni gniadych/karych.
Działa to cuda, dziś rano jeżdziłam , więc to w sumie 3 dzień i jej nie czyściłam niczym, bo nadal wygląda jak na fotce.
Czyszczę wszystkimi po kolei, ale jak widać starcza co 3 dzień, może co 4 wyjdzie?
W zestawie mam:
Junior zamiast Parcour ( bo ją miałam po prostu)
Lipizzaner
Cavaliere
Diva Exklusiv -> tu mam Diamond Diva ( bo była na stanie, to jest to samo).
Nabłyszczająca ( biała).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 grudnia 2022 13:31
Perlica, A ten Lipizzaner w porównaniu do Cavaliere jak wypada? Miększy, twardszy? Gęstszy?
To mnie teraz zabiłaś, są bardzo podobne i myślę, że majac jedną z nich zamiast z dwóch to efekt będzie ten sam.
Sprawdzę jutro i napiszę, bo tak na pamięć to nie pamiętam która jest którą.

No, ale naprawdę myślałam , że to takie pierdu smerdu, a tu zaskoczka!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 grudnia 2022 13:42
Perlica, Bo mam Cavaliere i Military. Military jest miększa. Zastanawiam się czy potrzebuję jeszcze jednej 😉🤣
Myślę, że nie bo z opisu Military podobna do Cavaliera i Lipizanera.
Kup sobie Divę 😉
I szczotkę do głowy, bo też mam jedną 😝
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 grudnia 2022 13:59
Perlica, Diva mi nie potrzebna, bo mam taką rękawicę z frędzli do mycia samochodów 😅 i tez fajnie działa, a do tego na mokro/wilgotno lekko nią sobie czasem jadę. Do głowy to mój koń, który nie lubi czyszczenia ogólnie, to najbardziej lubi ... shimmela :P Masochista! Łeb to jedyna część ciała, którą faktycznie podstawia pod szczotkę z lubością, ale twardą waśnie.
zembria, moja nie toleruje dotykania łba, ale właśnie lubi tylko tą specjalną szczoteczkę do głowy
Perlica, - mój od kilku dni tapla się w błotku tak, że ma je nawet pod derką i w grzywce. Nieczyszczenie nie wchodzi w grę 😂 Co prawda tam, gdzie jest łysy i zaderkowany to też mogłabym nie czyścić.

Generalnie to chyba muszę je zmacać jakoś, bo ja nie wiem co mam. Ona ma ponad 20 lat na karku i nie pasuje do żadnej dzisiejszej - ale kocham 😅 Ciekawe czy będą na cavaliadzie gdzieś.
Myślę o Lipizzanerze, tej białej nabłyszczającej i Divie.
keirashara, możesz pomacać u mnie 🤣 i przy okazji wyczyścić moją kobyłę, bo pisałaś że lubisz😝

Moja się nie tarza na padoku, bo też byłaby w błocie cała, zrobiła sobie brzydki padok w 2 miejscach 😨
Perlica, - bo lubię 😂 Kocham czyścić koniki! Uspokaja mnie to, lubię patrzeć na czyste.

Ja się nigdy tak nie cieszyłam z derki jak wczoraj. To jest już po jeździe, po prostu nie zamierzam mu zmieniać, żeby miał czystą do robienia plam na niej. Błoto miał na paszczy, grzywce i udkach. Jak czyściłam kopyta to się na mnie sypało, mimo, że staram się zawsze przejechać derkę szczotką.
On też sobie zorał padok, ale dobre 3 tygodnie ciurkiem leje lub siąpi, to nie ma cudów... Jego kumpel nie ma takich pomysłów, tylko mój wybiera najgłębsze kałuże ze szlamem 🙃
Także tak, bardzo doceniam magic brusha i miotłę groovy, a
zakładałam, że do wiosny się nimi nie będę bawić 😂
20221207_212540.jpg 20221207_212540.jpg
keirashara, ja lubię patrzeć na czyste także i utrzymywać czyste, gorzej z robieniem tego jak się mocno pobrudziło.
Jezu kocham moją 😁

Do czego jest konkretnie Groovy?
Perlica, - miotła na taki właśnie syf padokowy. Teraz idzie na nogi, ale jak na wiosnę był bez derki to 🙄 Dobrze zczesuje taki grubszy syf, wyciąga z mamuciego futra. Plus przez to, że jest totalnie plastikowa to łatwo ją umyć. I do zamiatania derki też spoko, czy jak ma łeb w maseczce błotnej.
Jemu generalnie tak na starość odwaliło, kiedyś jak na wejściu była kałuża to robił "no chyba Cię pogrzało, że ja w to wejdę", trochę za tymi czasami tęsknię 😒
PS. tą derkę na plecach ma tydzień...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2022 08:15
Ja też lubię czyścić, pucować, czesać, lubię patrzeć jak sierść ładnie błyszczy, jest gładziutka i miękka. Grzywy i ogony takie sypkie i lśniące 😍 U mnie błota nie ma, co najwyżej piach mokry i kurz, ale to się szybko skrobie, a jak teraz mam zaderkowanych chłopaków to już w ogóle czyszczenie to sama przyjemność. Ja czyszczę codziennie, ale nie dlatego że są brudni, a żeby trochę ich wydrapać, pomasować skórę i przewietrzyć tą sierść z pod derki właśnie.
zembria, Lipizaner ma więcej białego włosia to wydaje mi się mniej gęsty, ale kurde sama nie wiem tak szczerze.
Dziś wyczyściłam sobie, jutro też zrobię i może starczy mi do piątku jak teraz 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2022 08:46
Perlica, Dzięki! To chyba na razie sobie odpuszczę. Może jak się trafi gdzieś okazja pomacać to jakąś decyzję podejmę wtedy.
zembria, nie czuję większej różnicy w macaniu, może lipizaner jest minimalnie mniej gęsty, bo przeważa biały włos.
Naprawde się one nie różnią jak dla mnie.
Czy ktoś używał szczotki HorseGroom? Jakie macie opinie?
https://pl.shoopers.eu/izdelek/horsegroom/
Gillian   four letter word
19 marca 2023 19:49
Ta szczotka to mistrzostwo świata!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 marca 2023 07:40
patat, Jakiś czas temu o nią pytałam tu, i były same negatywne opinie 🤔
Gillian, to jest podróbka Striphair?
cy szczotki haas wrzucacie do pralki na krótki program? Czy to głupi pomysł?
Perlica, tylko jak masz drewniany uchwyt to musisz się liczyć z tym, ze zejdzie lakier, a samo drewno może popękać. No i trzeba doooobrze wysuszyć, żeby nie zapleśniało jak wilgotne wrzucisz do skrzynki.
Fokusowa, no dobra, czyli pomysł prawdziwie głupi 😁
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 marca 2023 10:22
Z plastikowych Haasów po wieloletnym praniu schodzi wierzchnia warstwa z brokatem, ale cała reszta trzyma się świetnie.
Perlica, ja od zawsze je piorę!! Nic się nie dzieje. Jakieś niskie obroty, szczotki do takiej torby na pranie bielizny czy innych delikatnych rzeczy. Potem na 2 dni suszenia i jak nowe!
Owszem trochę się lakier spiera z zew, ale no, życie, wolę czystą szczotkę 😀
Perlica, tak jak xxagaxx, ja tez piorę, liczę się z tym, ze mogą nie wyglądać już tak ładnie, ale działać działają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 marca 2023 11:01
Kurczę, może spróbuję do pralki wrzucić.. ja zawsze ręcznie piorę szczoty, a jakby wrzucić wszystkie razem i "samo" się wypierze to było by miło.
Ja też ręcznie 😅 Bałabym się o bęben pralki, ewentualnie wrzucała ze szmatkami czy na jakiś program na buty, bez wirowania.
keirashara, można wrzucić ręcznik jakiś, jak masz stajenny na przykład.
Ja wkładam w te siateczkowe torby, w dwie najlepiej i pakuje jak piorę jakies końskie graty, typu czaprak, podkładki, koszulki podderkę itp. No z ręcznikiem stajennym też w sumie można 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się