Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 maja 2010 07:13
Edytka, akurat ja mam żarówiasto zieloną 😉
Andre   I am who I am
16 maja 2010 12:42
a ta http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/catalog/product_info.php?cPath=42&products_id=1014 będzie dobra do czyszczenia z piasku i zlepek? Trochę się boję, że ta Mustang będzie trochę za ostra dla mojego konia. Czy na większe zlepki zainwestować w jakąś z sztucznego włosia?
Szczotka mustang jest świetna do usuwania wszelkich zaklejek. Osobiście dzięki niej, już dawno nie miałam w ręku zgrzebła  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 maja 2010 22:45
[quote author=Ktoś link=topic=5256.msg587598#msg587598 date=1273990435]
Edytka, akurat ja mam żarówiasto zieloną 😉
[/quote]
zawiodłaś mnie  😁

Andre zależy jak bardzo masz delikatnego konia. jeżeli można go czyścic iglakiem czy zgrzebłem sprężynowym, to Mustangiem tym bardziej 😉
Andre   I am who I am
17 maja 2010 19:07
Iglakiem czyścić się da, ale te mosiężne włosie mnie jakoś nie przekonuje 😁 wydaje mi się ostre. Nie niszczy się szybko ta szczotka? Włosie się fajnie trzyma 😉? Mój koń lubi się osierścić w zimę i wiosną wyczesywanie tego zwykłym zgrzebłem długo trwa. Może jednak skuszę się na tego Mustanga skoro tak zachwalacie 😁
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
18 maja 2010 22:10
Gdzie najtaniej (z przesyłką) dostanę szczotkę Haas lipizzaner ?


Ostatnio pracuję z szczotką haas (junior czy jakoś tak) - generalnie super, koniska się błyszczą.
edit
ale co edit?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] całkowita edycja posta
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 maja 2010 12:47
Andre jest i nie jest ostre 😉 ja przecignelam sobie ta szczotka po rece i nic mi sie nie stalo, zadrapan tez nie bylo, ot zaczerwienione. wiec mysle, ze skora konia tez to spokojnie wytrzyma (no chyba ze jest wrazliwcem, ale to inna para kaloszy).
szczotka szybko sie nie niszczy (ale chyba wszystkie szczotki Haasa maja to do siebie, ze kupujesz je raz na kilka dobrych lat), dobrze lezy w dloni (mustang akurat jest w 3 rozmiarach: dzieciecym, damskim i meskim,, wiec latwo dobrac cos pod siebie)  😉
Andre   I am who I am
19 maja 2010 14:08
Dorotheah, wydaje mi się, że w tym sklepie http://www.equicomp.wizja.net.pl/sklep/catalog/product_info.php?products_id=967 jest ta szczotka najtańsza 😉
Edytka, dzięki za informacje 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
19 lipca 2010 22:54
odświeżam z dwóch powodów:

1) okazuje się, że Haas Mustang również nadaje się na lato- super wymiata cały kurz, a konia nie podrażnia 🙂

2) szukam fajnej i dobrej (tzn miękkiej jak kaczuszka) szczotki do pyska. postawić na Haasa czy na specjalną szczotkę Ostera?  👀
Edytka, haasa
nie ma nic "bardziej"
Edytka potwierdzam, Haas ma zajebiaszcze szczotki 😀 długo utrzymują "pierwotny stan włosia" (: strasznie solidne. moja przeżyła nawet przejechanie samochodem 😂
darolga   L'amore è cieco
20 lipca 2010 09:44
Czy jeśli data ważności Manusanu minęła w maju 2010, to można go bezpiecznie użyć do dezynfekcji szczotek? Serio pytam 🙂
no jaha 😉
darolga   L'amore è cieco
20 lipca 2010 11:25
Uważam z terminami ważności preparatów i leków, ale w sumie nic chyba nie będzie. w końcu to tylko coś do użytku zewnętrznego, poza tym producent zawsze podaje chyba wcześniejszą datę ważności niż ta faktyczna. Danke!  :kwiatek:

(Chociaż i tak przed chwilą miałam bardzo sensowny wykład o tym, że Manusan wcale taki dobry nie jest 🙂 )
Edytka, a może futrzana rękawica?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 lipca 2010 20:37
Sznurka, MsCarmen ja wiem, że haas ma zajebiste szczotki, sama mam kilka i są najlepsze z najlepszych 🙂 tylko ciekawa byłam jak wygląda sprawa szczotek do pyska  :kwiatek:

Burza rękawice mattesa mam, ale moja emerytka kocha kąpiele błotne, a mattes grubej skorupy z błota nie sciągnie  😉 z kolei iglaki czy szczotki do zaklejek są za ostre, więc szukam czegoś pośrodku 🙂

Darolga jasne 🙂 po terminie ważności jego działanie może być słabsze, więc na grude czy do mycia rąk przed operacją już by się nie nadawał. ale do prania szczotek, kantarów i czapraków jak najbardziej 🙂
Edytka a takie coś? wg mnie jest super, a dużo łagodniejsze niż iglak
Edytka, więc gumowa rękawica 🙂

Ja używam czegoś takiego

Na zdjęciu po prawej, okrągłe. Miękkie zgrzebełko z gumowymi włoskami.
darolga   L'amore è cieco
22 lipca 2010 10:55
Edytka -dzięki! Właśnie tak myślałam  :kwiatek:
vissenna   Turecki niewolnik
23 lipca 2010 10:18
Ja już jakiś czas używam na kurz pumeksu hassa.

Prawdziwa bomba! Świetnie "wymiata" piasek. Sprawdza się też na wiosnę gdy trzeba konia odsiercić 🙂
2) szukam fajnej i dobrej (tzn miękkiej jak kaczuszka) szczotki do pyska. postawić na Haasa czy na specjalną szczotkę Ostera?  👀

Mam i Ostera i Haasa. Haas zdecydowanie górą.
Dostałam cały zestaw szczotek Ostera od męża i muszę przyznać, że są beznadziejne, żadna mi nie podeszła..
Gillian   four letter word
23 lipca 2010 16:14
Ja nigdy nie mogłam zrozumieć, czemu ludzie się tam podniecają Osterem 🙂 do kitu są te szczotki, jedynie okrągły grzebień do czesania ratuje honor 🙂
przejrzałam skrzynkę, wyszło mi że mam 7 rodzajów Haasa a każda z nich to moja ulubiona...  🤣
Edytka, ja do głowy mam dwie szczoteczki - jedną taką do większego brudu, oraz taką: http://pasi-konik.pl/pl,product,459105,simon,miekka,szczotka,do,czyszczenia,lba.html

ta druga jest cudowna, jest taaaka mięciusieńka  😜 jest super do usunięcia kurzu ;]
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 lipca 2010 20:36
dzięki dziewczyny za pomoc  :kwiatek:

Edytka a takie coś? wg mnie jest super, a dużo łagodniejsze niż iglak

co masz na myśli? bo nie wyświetla mi się zaden link ani obrazek
agull   Dążąc do celu
30 lipca 2010 08:48
Nabyłam szczotkę Ostera do grzywy i ogona i jestem zachwycona  😍 Już ją kocham milością wielką  😜
czy ktos sie spotkal z takim zgrzebłem ?
na jakiej zasadzie działa to sie domyślał ale czy skutecznie
210 w wydaje mi się duzo za mało ale.... kto wie
http://www.e-canagri.pl/elektryczne-zgrzeblo-hummer.html

agull ja nie rozumiem jak mozna sie tą szczotka zachwycać - kiedyś ja nabyłam pod wpływem zachwyconych voltowiczów
i jakież było moje rozczarowanie - szczotka odeszła w zapomnienie
niekwestionowanym numerem 1 jest ta szczotka włosiana z drewnianą roączką - coś w tym stylu
http://sprzetjezdziecki.com/pl,product,548063,szczotka,simon,do,grzywy,z,rczk.html
choć producentów jest wielu 


agull ja nie rozumiem jak mozna sie tą szczotka zachwycać - kiedyś ja nabyłam pod wpływem zachwyconych voltowiczów
i jakież było moje rozczarowanie - szczotka odeszła w zapomnienie
niekwestionowanym numerem 1 jest ta szczotka włosiana z drewnianą roączką - coś w tym stylu
http://sprzetjezdziecki.com/pl,product,548063,szczotka,simon,do,grzywy,z,rczk.html
choć producentów jest wielu 


jaki zbieg okolicznosci! wlasnie ja dzisiaj zakupialm! 🤣 wahalam sie nad tym okserem tez przyznam, ale nie powlail mnie jakos na kolana po przetestowaniu go :>
Słuchajcie, czy szczotki Ostera są tylko niebieskie i różowe ?? Gdzieś kiedyś mignął mi chyba zielony, ale nigdzie nie mogę niczego takiego znaleźć.
??
limonka może być?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się