Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY

u nas na parkurze jest trochę DIY, mamy spoooro opon, beczki, drągi. z tego kąbinacji jest wiele, można zrobić bardzo ciekawe przeszkody 🙂

jeszcze tylko musimy zamówić dłuższe drągi i zrobić jeszcze jakieś stojaki... jakieś pomysły na stojaki?
coś wykombinowałam, ale jakość niestety komórkowa.
takie beczki można pospawać po dwie (denkami) i dospawać listwę z otworami na kłódki- jak by się udało dorwać kogoś ze spawarką 😉
miałam zamiar właśnie coś takiego zrobić, zamówiłam listwy z kłódkami, a spawarkę ma dziadziuś.  😅
No to do dzieła  😀 ! 
🏇
W stajni w której kiedys mialam konia, była przeszkoda zrobiona z takich bębnów na kable etc. Coś takiego:

Dwie duże rolki staly z brzegu a w środku takie małe. Niestety zdjecia nie mam😉
No to do dzieła  😀 ! 
🏇


tylko ja się do spawarki nie dotykam, muszę dziadka namówić.  😁
skąd bierzecie takie beczki jak np. z dwóch pierwszych zdjęć 1qaz, ?
no wlasnie ja tez jestem ciekawa bo by mi sie takie przydaly
a macie jeszcze jakies pomysly na zrobienie przeszkod ??
bo ja u siebie to mam glownie opony...
wcześniej ktoś pisał o barierach drogowych... zainteresowałam się tym i razem ze znajomym zaczęliśmy szukać takich barier. jednak z braku możliwości "dostania" ich zadzwoniliśmy do firmy produkującej barierki, aby takowe zamówić. niestety - firma znajduje się na Śląsku, czyli dość daleko, a cena jednej bariery to ok. 180zł, co mnie nie urządzało 🙁 nie wiecie gdzie można wysępić takie bariery?
deborah   koń by się uśmiał...
21 marca 2010 06:29
W skanskiej albo innej firmie wykorzystujacej. moze mają jakieś nadłamane albo wybrakowane

co do desek z twojego pomyslu nie jestem pewna bo wsumie jak kon udechy to chyba nie ma jak tego strącic z kłódek  🤔


Polecam nie wycinania w dechach nic, a montowanie całych - środek ciężkości będzie sporo powyżej kłódki, a przez to najmniejsze puknięcie powoduje zrzutkę...
Ja osobiście przez to moich dech nie lubię i muszę powycinać, bo są zbyt mało stabilne...większy wiaterek je strąca  🙄

ja zmontowałam jedną przeszkodę z części kanapy i szafki i powstało takie cóś.
Takie bariery drogowe produkują np. w ERGu w Łaziskach, myślę, że nie ma problemu odkupić braki po cenie materiału. Miałem takiego pecha, że jak byłem tam na praktach, to akurat mieli zamówienia na przydomowe oczyszczalnie ścieków i nie robili barierek ;/

Co do stojaków, to ja robiłem z palet (nie EURO), tzn brałem te poprzeczki, do których bite są deski. Robiłem zacięcia i składałem na krzyż, potem tylko kawałek kantówki z powierconymi otworami na kłódki, przykręcony na "trójkątnych deseczkach". Całość wyszła tak:

A teraz moje pytanie. Potrzebuje nowych drągów, zastanawiam się nad plastikowymi rurami tylko.... PCV się nie nadaje, bo jest kruche i 'ostro' się łamie, poza tym nie spotkałem się z grubościennymi rurami PCV, a kanalizacyjne są cieniutkie. Wydaje mi się dobry PE (bardziej HDPE), tylko nie wiem, skąd kupić takie rury? Może ktoś wie, do czego takowe się używa i wie gdzie je tanio kupić 😉
[[a]]http://pl.wavin.com/master/master.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374305492857&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524441847807&middleTemplateName=oc_middle_product_detail_I&bmLocale=pl[[a]] to wygląda ciekawie: PE, grubość ścianki 5,4mm
lub to:
[[a]]http://pl.wavin.com/master/master.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374305492857&PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524441847861&middleTemplateName=oc_middle_product_detail_I&bmLocale=pl[[a]] grubość scianki: 8,2mm

Tylko ceny: ok 19zł brutto za cienszą, 28zł za grubszą. Cena oczywiście za metr. :/

Inwestycja spora, natomiast w przeciwieństwie do drągów drewnianych na lata. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi materiałami (lub innymi, czekam na propozycję)?
Myślę jeszcze, że gdyby miały za małą sztywność można kupić karnisterek poli(uretanu) (pianki montażowej) i wypełnić taką rurę w środku.

Zapraszam do dyskusji 🙂
To może i my się pochwalimy przeszkodami, które zrobiliśmy samodzielnie🙂 nie udałoby się to gdyby nie mój wspaniałomyślny tatuś  👍 i cała ekipa malująca😀
marikaa boże te przeszkody są idealne, szczególnie ta 2 , myślałam że to taka produkowana normalnie xD. A ta ostatnia  😍
Twój tata jest Bogiem  🙇 👍 A gdzie ty masz te przeszkódki???  😎
marikaa,  wrzuć większe fotki.  😜
fajnie ze Wam się podobają🙂 narazie nie mam zdjęć pozostałych przeszkód może uda mi się jutro jakieś wrzucić🙂 nasza malutka stajnia jest jakies 30 km od Krakowa w Opatkowicach koło Proszowic ( nie chodzi o te Opatkowice gdzie jest dość popularny kj)
sory za tragiczna jakość zdjęcia. dodaje ostatnią przeszkodę z grzybkami które się przemieszczają (patent podpatrzony z wątku:p wbijane na drucikach w ziemię)
zima będzie długa i ja planuję pokombinować trochę przeszkody.. 🙂
najprosciej zrobic te z beczek. wystarczy dospawac listwe a są dość praktyczne i lekkie🙂

aien masz juz jakies pomysły jak sie za to zabrac? nam narazie brakło zapału i pomysłu na murek;p
Haa my też mamy parkur DIY z tego co pamiętam 15kompletów rozbudowanych i 10zwykłych🙂 foty niestety tylko niektórych i od tyłu zazwyczaj no ale są
fot. z ZR-B Kraśnik 2010 autorstwa forumowej Qń 🙂


i tęcza...moja duma, chluba i...krwawica  🏇

reszta w linku [[a]]http://s876.photobucket.com/albums/ab327/streamofpassion/Krasnik%202010/?start=0[[a]]
krysiex213  WOW  😜 w zyciu bym nie powiedziała ze to DIY, rewelacja. co robiliscie z drągami ze takie gładziutkie? są toczone? my niestety nie mielismy dostępu do takiego sprzętu więc walczyliśmy heblarką i boshem;p
a ja pomysł na przeszkodę zaczerpnęłam właśnie z tego wątku. KRÓWKA.  💘
Caira, jaka podmurówka  😀
Haha świetna 🤣 na początku zupełnie nie zwróciłam na nią uwagi😉
Ahh, tak. To jest uwielbiana przez wszystkich przeszkoda. 😁
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2010 15:50
Caira ja ją lubie, ale nie tak bardzo jak RASTE  😎
Ooo tak. Mam oprócz szalonej krowy, przeszkodę RASTA, której niestety nie mam zdjęcia, ale jak tylko dokończę ją malować to wrzucę zdjęcia, obiecuję! Jeszcze takie mi się udały:


.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się