masaż koni

ash   Sukces jest koloru blond....
13 lutego 2013 08:32
Super, dziękuję bardzo!
Po kursie 25 marca Lee będzie zajmować się końmi "do konsultacji"..jeżeli jest ktoś zainteresowany, Ja się wybieram na przegląd przed sezonem  🤣
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2013 07:00
Dramka, ile taka przyjemność kosztuje?
Ja wybieram sie na kurs z Lee na początku maja. Teraz nie dałam rady logistycznie wszystkiego ogarnąć 🙁
Jesienią płaciłam chyba 70 eur. W maju ma być kurs?  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2013 07:07
Dramka, z tego co wiem to tak.
Ma być zorganizowany w KJ Bingo.
Rzeczywiście..jestem na antybiotyku więc wole przełożyć przegląd na maj. Dzięki na info  :kwiatek: przydało się  😉
O super ze piszecie, u nas tez kontrola juz powinna sie odbyć. Tylko dopiero co sie skapnelam, mam nadżeje ze tym razem będzie termin, bo do maju jeszcze czekać 🙁 a w marcu gdzie jest kurs, tez bingo?
O masz! To ja znowu jestem niezorientowana  🤔
Czy 25 marca, jest ten kurs w Celinowie (związany z tańcem)?
Wiadomo jakie będą stopnie w maju?

Jak można się zapisać do Lee, telefonicznie? Będzie dojeżdżała do stajni? Kiedyś tak robiła jak było blisko.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2013 11:19
Od dziś trwa kurs z Lee w Celinowie.
W maju ma być w KJ Bingo.
Na pewno będzie I i III stopień. Może i II uda się ogarnąć.
O super ze piszecie, u nas tez kontrola juz powinna sie odbyć. Tylko dopiero co sie skapnelam, mam nadżeje ze tym razem będzie termin, bo do maju jeszcze czekać 🙁 a w marcu gdzie jest kurs, tez bingo?


25 marca
Wlasnie pisalam z Lee, powiedziala ze w marcu do mnie nie dotrze, bo nie bedzie miala czasu. Mamy sie na maj umowic.

-Agi-
Daj znac jesli chcesz do Lee kontakt, wiem ze ciezko u niej czasem w ten marcowy przyjazd, ale ja jestem w zupelnie innych okolicach niz kurs, moze jest jakas drobna szansa ze do ciebie da rady dotrzec.

Dziewczyny a jakie sa koszty trzech stopni? W ogole tak warto jechac na kurs, przydaje sie ta wiedza przy jednym koniu?
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2013 11:48
Arimona, wiedza się przyda bardzo. Ja strasznie żałuję, że nie zrobiłam tego kursu jak był w październiku.
Cena za jeden stopień to 650zł. Przy wszystkich trzech pewnie będzie spora zniżka.
To musze sie zastanowic nad tym majem, poki jest szansa ze jakies miejsca sa.
Dzieki!
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2013 11:59
Jak będzie konkretne info o tym kursie majowym to dam znać.
Ja zawożę konia do Lee
ash
dzieki  :kwiatek:

A no wlasnie jest jeszcze taka opcja jak Dramka pisze, trzeba sie dogadywac.  😉
Dziś całkowicie przypadkowo wpadłam z koniem w ręce Lee Hollen. Koń z nietypowym schorzeniem, więc dla nas to mega ważne było wydarzenie. I okazało się, że dramatu nie ma i może być lepiej. Stąd moje pytanie - kto z Warszawy, okolic jest wychowankiem Lee Hollen?
Kasia Żukiewicz natomiast Lee jest jedna i niepowtarzalna  😉
Dada, możesz opisać co to za schorzenie i co Lee na to powiedziała?

W jaki sposób można się do niej zapisać z koniem? jestem z Wrocławia
Napiszę wszystko później. Ale było mega!
to napisz proszę jak będziesz mogła 🙂
I i III stopień będzie, a nie wiadomo co z II? Zwykle były I i II.  👀
Mi tam pasuje, bo szykujemy się na III  🏇
ash   Sukces jest koloru blond....
22 marca 2013 20:10
-Agi-, ostatnio był I i II. są chętni z poprzedniej edycji na III i pare osób na I.
To super  😀 Ja na pewno będę chętna na III.
Ale czy to jest w miarę pewna informacja? 😉

Czy ktoś wie do której godziny trwają dzisiaj zajęcia w Celinowie, albo od której się zaczynają jutro?
Szkolenie odbywa się u nas w stajni. Myślałam, że tylko w sob i ndz, a okazało się, że jakaś ekipa była dziś popołudniu. Ja kończyłam właśnie trening kiedy P. Hollen weszła na do mnie halę. Koń ma koguci chód na dwóch kończynach tylnych. P. Lee obejrzała go pod siodłem, po czym zrobiła masaż w okolicy lędźwiowej z naciskiem na gorszą stronę czyli lewą. Później założyła ochraniacze odwrotnie na nogi zadnie, co miało spowodować szersze stawianie kończyn i wykrok bardziej na zewnątrz. Później dołożyła na ochraniacz jeszcze jeden ochraniacz, żeby ruch był jeszcze bardziej w bok. Ja byłam cały czas w siodle więc nie widziałam wszystkiego dobrze. Prowadzała mnie i sprawdzała jak chodzi koń. Później jeździłam sama - koń lepiej ruszał, był bardziej dynamiczny choć nie było mu łatwo od razu iść inaczej. Później wykonała jeszcze kilka uciśnięć, podnosiła i rozciągała nogę lewą tylną, na koniec podniosła zad - nie wiem jak bo jak pisałam siedziałam w siodle i miałam siedzieć prosto. Koń zareagował na wszystkie ćwiczenia bardzo dobrze, pełne rozluźnienie i całkowity brak oporu. Po wszystkich ćwiczeniach kilkakrotnie tupnął lewą tylną,a nigdy tak nie robi. P. Hollen powiedziała, że taka reakcja jest jak najbardziej normalna, bo koń odczuwa mocne mrowienie, jakby oblazły go mrówki 🙂
Szkolenie odbywa się jeszcze przez dwa dni. Nie wiem dokładnie w jakich godzinach co się dzieje, ale chyba od 11tej działają już z końmi na hali.
Dada, co to jest koguci chód? że nie dokracza tyłami?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
23 marca 2013 23:42
Perlica,
w kogucim chodzie koń wysoko podnosi nogi, tak nienaturalnie.

Dada,
a strychował Ci się ten koń?
Bo mój też wąsko chodzi, nawet się zastanawiałam, czy można jakieś ćwiczenia dokładnie na
taki problem zastosować.

Na II-kę z Lee to bym była chętna 🙂, to Hipa bym wzięła ze sobą 🙂.
Nie, nie strychował się. On nogi podnosi do góry i stawia je za bardzo do środka, ale to nie powodowało strychowania. Po założeniu ochraniaczy początkowo chodził bardzo asekuracyjnie i był zdziwiony, ale jednocześnie te odwrotnie założone ochraniacze nie powodowały, że się nimi obcierał.
dzięki dziewczyny 🙂
Moja jest sztywna w lędźwiach i nie dokracza zadem i nie ma konkretnej przyczyny...K.Żukiewicz też nic nie znalazła.
Myślałam czy L.H by coś poradziła...
Perlica Myślę że na pewno 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się