masaż koni

Z czystym sumieniem mogę ją polecić! 🙂
Czy wasze konie po masażu głębokim już musza zostać na cały dzien w boksie ? Czy niektórzy fizjoterapeuci mają inna szkołę , ze np kilka godzin wystarczy ?
Miałam zalecenie ok godziny w boksie, później koń mógł wyjść na padok.
Ważne było, aby na następny dzień zapewnić swobodny ruch na padoku i zrobić lekką lonżę bez żadnych wypięć (tak max 20 min)
Na trzeci dzień lekka jazda z wesołym galopowaniem - do przodu. Później już normalna robota. Trzeci miesiąc z rzędu po masażu stosuję taki schemat i koń ma się doskonale.
No wlasnie , z pewnych względów nie chciałabym zostawiać mojego konia w boksie na cały dzień i całą noc , a wiem
, ze np p. Puchała tak zaleca i zastanawiam się czy np 4h po zabiegu nie wystarczą skoro pogoda ładna ... Hmm no ale oczywiście nie chciałabym narobić tym szkód
jeżeli Paulina tak zaleca to należałoby sie dostosować, chyba ze chcesz narobić koniowi ,,bigosu,, a potem pisać jaka to masażystka do d...y i koń sie po zabiegu pochorował. zapytaj dlaczego wyjaśni ci dokładnie 🙂 jeżeli to problem aby został w boksie weż innego masażystę, z innym rodzajem masażu
No wiem , nie chce narobić bigosu , tylko nie byłam na to przygotowana , mam dylemat  bo wlasnie pozbyliśmy sie kaszlu i boje sie , ze wróci po całym dniu i nocy w boksie . Ale moze przynajmniej sie dowiem czy to rzeczywiście boks jest problem jak kaszel wróci .
Misiu, z praktyki po Paulinie (jeśli to ona) to twój koń może w ogóle nie chcieć wyjść z boksu. Masaż głęboki (taki robi Paulina) to kompletnie coś innego niż inne techniki. Konie są po nim mocno wymęczone. Mój nie zamierzał się za specjalnie ruszać dnia następnego.
A kogo polecacie w okolicach Jeleniej Gory/Legnicy/Wabrzycha?
Czy wasze konie po masażu głębokim już musza zostać na cały dzien w boksie ? Czy niektórzy fizjoterapeuci mają inna szkołę , ze np kilka godzin wystarczy ?


Misiu mój mógł wyjść od razu po masażu na padok  🙂 myślę, że zależy od reakcji samego konia, najlepiej dopytać specjalistę  😉
Ktoś poleca Anne Chodkiewicz ? Jak ona pracuje? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko ' polecam ' 🙂 Można pisać śmiało na priv 😉
Pozdrawiam.
NatElena, pisałam już kiedyś o Ani Chodkiewicz:
ja polecam Anię Chodkiewicz ("Equilibrium - fizjoterapia koni" na fb). Poświęca na ocenę i masaż danego konia tyle czasu ile potrzeba (a niestety słyszałam o takiej masażystce, która masuje godzinę z zegarkiem w ręku...) i patrzy na konia jako całość. Pisałam kiedyś w wątku o końskim grzbiecie, moja kobyła miała spore problemy z plecami i zadem. Niestety Olga Kulesza nam nie pomogła, wet Agnieszka Bestry również. Przełom nastąpił po masażu wykonanym przez Anię Chodkiewicz właśnie. Wreszcie była widoczna poprawa. Ania robiła potem mojej kobyłce terapię ultradźwiękami (10 zabiegów), efekty były rewelacyjne i dzięki temu mogłam zacząć jeździć po kilku miesiącach przerwy.


I cały czas to podtrzymuję. Tę wiadomość pisałam w maju, a my nadal współpracujemy z Anią i nie zamierzam tej współpracy przerywać. 🙂 Mogę jeszcze dodać, że Ania bardzo się angażuje w to co robi, cały czas się doszkala i poszerza zakres swoich usług. Dla mnie to jest ogromny plus.
Ktoś jeszcze sie wypowie ?
NatElena, pytalaś o p. A. Szmidt, dokładam swój głos polecający. Dobry kontakt, wsłuchanie się w konia, solidne masaże, które bardzo szybko zaprocentowały w motoryce i kondycji konia.
Ja polecam p. Anię jeśli chodzi o masaż. Nie miałam wrażenia, że wyszukuje czegoś "na siłę" żeby tylko zrobić. Okazało się, że koń jest w miarę luźny, w jednym miejscu tylko było spięcie. Były bańki, masaż, ślina do samej podłogi 😉 nie miałam w ogóle poczucia, że gdzieś się spieszy, mimo że była późna pora. Polecam.
Poszukuję osoby związanej z fizjoterapią, która pomoże ocenić konia on-line, na podstawie filmów.
Czy jest ktoś taki tutaj? 👀

PS: Przy okazji, czy można by zmienić tytuł wątku na "Fizjoterapia koni", tak żeby objąć szerszy zakres wiedzy?
tuch, jest osobny wątek o zoofizjoterapii, choć generalnie tam jest chyba bardziej o kursach i trochę umarł... Ale jakby już zmieniać, to i magnetotorapia jako osobny temat jest bez sensu (pomijając, że w ogóle jest bez sensu :hihi🙂, i schocki, i pewnie parę innych też.
sumire Dlaczego terapię shock wave zaliczasz do kategorii bez sensu? Nie zdaje egzaminu? Napisz coś więcej 🙂

Moi znajomi używali shock wave dla konia z porażeniem mięśni łopatki (po zderzeniu na czołowe z drugim koniem podczas jazdy) i podobno jakiś efekt był. A czy bardziej na korzyść konia wpłynął czas czy fale uderzeniowe, nie wiem 😉
Nie nie nie, nie to miałam na myśli - chodziło mi o to, że jakby już scalać wątki, to pod hasło "fizjoterapia koni" można podciągnąć parę innych, nie tylko ten o masażu. Shocki może nie są moim ulubionym rodzajem terapii, ale nie chciałam podważać ich działania. 😉
Czy mamy kogoś, kto stosuję metodę Mastersona? Miałabym jedno pytanie.
flygirl, ja coprawda dopiero zaczynam praktykę bez książki pod ręką, ale jeśli dam radę to postaram się pomóc.
Kto w Polsce robi masaż głęboki taki z nastawianiem zarówno tkanek twardych jak i ustawianiem "bebechów"?
kotbury,
Czy możesz innymi słowami opisać to, czego szukasz, bo nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o nastawianiu tkanek twardych?
Mi akurat "nastawianie" kojarzy się raczej z osteopatią / chiropraktyką, "twarde" kojarzy się z kośćmi, a to raczej też prowadzi znów w kierunku wcześniej wspomnianym, natomiast "masaż" z pracą z miększymi strukturami typu mięśnie, ścięgna, więzadła.
"Ustawianie bebechów" jako polepszenie pracy organów wewnętrznych może być efektem i osteopatii / chiropraktyki, i różnych form masażu.
Kogo z osteopatow mamy w zachodniopomorskim lub kto dojezdza?
faith,
Ze Szczecina (bądź okolic - dokładnie nie wiem) jest Katarzyna Łukaszewicz (na facebooku: Fizjo - Konie).
To wiem, mam umowiona wizyte, pytam orientacyjnie w razie w na przyszlosc 🙂
Kogo z osteopatow mamy w zachodniopomorskim lub kto dojezdza?


p.Tomasz Zaranek raczej dojeżdża - jest z Piły, ja bardzo polecam
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 kwietnia 2017 21:12
faith ja również polecam p. Zaranka
Czy ktoś stosował akupunkture w obrębie głowy (na nerw trójdzielny twarzy)?
Czy ktoś stosował akupunkture w obrębie głowy (na nerw trójdzielny twarzy)?



Chyba osoba, która robi taki zabieg powinna Ci odpowiedzieć na to pytanie. Mam nadzieję, że jest to ktoś, kto wie co robi i ma na to jakieś uprawnienia - a nie jest absolwentem weekendowego kursu i kilku szkoleń. Akupunktura to potężne narzędzie i w nieodpowiednich rękach można zrobić kuku.
Ze swojego doświadczenia i na sobie i na moich zwierzętach to wiem, że igły się wbija praktycznie WSZĘDZIE. Przy delikatniejszych miejscach można zastosować Moksę. Trzeba też pamiętać, że te igły są umiejscawiane bardzo płytko.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 kwietnia 2017 20:25
Szukam osoby, ktora ma podobne umiejetnosci/uprawnienia itp jak Olga Kulesza. Kogos kto jezdzi w okolice Grudziadza lub mozna go sciagnac🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się